www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Візитівка міста
 


Миргород – місто обласного значення з населенням близько 42 тис. чоловік. Місто розташоване на півдорозі залізничної колії Київ – Харків за 105 км від Полтави на березі річки Хорол. Миргород – єдина, крім Полтави-Київської, залізнична станція, на якій робить зупинку швидкісний столичний експрес «Київ-Харків».

Історію нашого міста можна поділити на дві частини: до відкриття мінеральної води і після, адже сьогодні будь-яка згадка про Миргород в першу чергу нагадує славнозвісну лікувальну воду та Миргородські санаторії, які водночас можуть прийняти на лікування та оздоровлення більше п’яти тисяч пацієнтів. До їх послуг понад дві сотні висококваліфікованих лікарів усіх профілів, сучасна лікувально-діагностична апаратура.

А почалося все з того, що у 1912 році, щоб забезпечити місто питною водою пробили свердловину, з якої вдарив фонтан води, про яку в акті записали: “вонючая и к употреблению вовнутрь не пригодна”. Але, дякуючи подвижництву лікаря І.А. Зубковського, який, до речі, був на той час міським головою, джерельну воду було досліджено. У квітні 1917 року у міській лазні відкривається ванне відділення на п’ять місць, що стало початком Миргородського курорту.

За недавніх часів місто Миргород мало славу Всесоюзної оздоровниці, сьогодні – це один з найвідоміших курортів України, який об’єднує санаторії, в бюветах яких подають мінеральну воду безпосередньо з джерел. У Миргороді розташовано 8 закладів санаторно - курортного типу. Це ЗАТ “Миргородкурорт”, який об’єднує 4 санаторії різних профілів; санаторій “Слава” для інвалідів війни та праці Міністерства праці та соціальної політики України; санаторій ім. М.В.Гоголя Державної адміністрації залізничного транспорту Південної залізниці; медичний реабілітаційний центр “Миргород” МВС України; санаторій "Радужний" з елітним класом проживання та обслуговування.

Миргород відомий на всю Україну та у далекому зарубіжжі ще і завдяки плідній праці провідного підприємства міста - закритого акціонерного товариства “Миргородський завод мінеральних вод”, де розливається кожна шоста пляшка мінеральних вод України. Славнозвісна “Миргородська” по праву зветься “королевою мінеральних вод”. Про міжнародне визнання продукції ЗАТ “Миргородський завод мінеральних вод” свідчать численні нагороди та призи. Завод також спеціалізується на випуску питної води, столової газованої та ароматизованої питної фреш-актив води. Мінеральну столово-лікувальну воду розливають ТОВ "Завод продтоварів "Калинка" та завод при санаторії ім. М.В.Гоголя.

Зараз міська громада працює над втіленням у життя програми, згідно з якою природна територія Миргорода буде оголошена курортом державного значення. Тому перспективи розвитку міста базуються на пріоритетах екологічної безпеки виробництва, збереження цієї унікальної території, відновлення порушених господарською діяльністю ландшафтів, запобігання виникненню техногенних катастроф, забезпечення екологічної стабільності. Пріоритетним для міста є розвиток екологічно орієнтованого бізнесу, а саме: виробництво якісної та безпечної сільськогосподарської продукції та продуктів харчування з використанням екологічно безпечних та ресурсозберігаючих технологій, туризм, санаторно-курортна справа, зелений туризм та екскурсійна діяльність, сфера послуг.

Крім ЗАТ «Миргородкурорт», ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод», у місті плідно та продуктивно працюють ЗАТ "Миргородський елеватор", МП "Контакт", АТ «Армапром».

У Миргороді діє керамічний технікум ім. М.В. Гоголя (колишня художньо-промислова школа), заснований у 1896 році. У Західній Європі, США, Латинській Америці зберігаються самобутні українські керамічні твори, майоліки, виготовлені руками вихованців технікуму. Серед випускників технікуму багато відомих художників.

Гордість Миргорода – живописці, майстри кераміки щиро дарують своє мистецтво всім, хто приїжджає у наше місто на екскурсію, відпочинок або підлікуватися.

Миргород розташований на перехресті гоголівських туристичних маршрутів. Уся творчість М.В. Гоголя так чи інакше пов’язана з Миргородським краєм. Славнозвісний Національний Сорочинський ярмарок, оспіваний великим земляком, юрбить і вирує поруч з містом кожного року наприкінці серпня.

Поруч з містом розташоване і село Дібровка. У 1888 році великий князь Д.К. Романов заснував там кінний завод для вирощування чудових рисаків. Дібрівський кінний завод став провідним у галузі конярства і вже понад сто років не втрачає своїх позицій. 2 травня традиційне театралізоване шоу та кінні перегони збирають шанувальників коней на Дібрівський іподром.

18 вересня у день визволення Миргорода від фашистських загарбників миргородська громада відзначає головне річне свято – День міста. Цей день став своєрідним звітом про досягнення працьовитих, талановитих та завзятих миргородців. Надзвичайно приємно, що в останні роки до кожного свого дня народження місто отримує подарунок - нову площу, сквер або пам’ятник.

Миргородці люблять і поважають своїх ветеранів. 9 травня в нашому місті – це традиційні мітинг-реквієм, солдатська каша, концерти і тематичні заходи по мікрорайонах та на головній сцені міста. Ми шануємо ветеранів і горді тим, що в місті дислоковані авіабригада і територіальний вузол урядового зв’язку, військовослужбовці яких примножують славу миргородську. Галацька гвардійська Червонопрапорна ордена Кутузова 111 ступеня бригада тактичної авіації нещодавно отримала у свою назву ще одне почесне звання "Миргородська", тому день авіації в серпні кожного року для миргородців став особливим святом - з парадним проходженням військовослужбовців, оглядом військової техніки, концертами та частуванням солдатською кашею.

Уже став традиційним Всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву", який уже 10 років збирає на миргородській сцені відомих заслужених та народних артистів України. У рамках фестивалю проводиться конкурс українського романсу, участь в якому беруть молоді та маловідомі співаки з усієї України, до нас їдуть гості з Білорусії, Молдови та Росії. Організаторами фестивалю є Полтавська обласна державна адміністрація, Миргородська міська рада та дирекція Міжнародного пісенного фестивалю “Доля” разом з Національною радіокомпанією України.
Традиційними є заходи до дня пам’яті видатного грузинського поета Давида Гурамішвілі, який прожив більшу частину свого життя в Миргороді. У ці дні миргородці завжди радо зустрічають представників Посольства Грузії в Україні, членів грузинської діаспори. У 2005 році широко відзначалося 300-річчя поета.

Не забуває міська влада і про розвиток спорту. Декілька років поспіль проводиться кінно - спортивне свято на Кубок міста Миргорода з конкуру.

З 2000-го року в Миргороді проводиться Всеукраїнський турнір з греко-римської боротьби ім. Івана Зубковського. За вісім років турнір став відомим і популярним не тільки серед всіх областей України, до нас приїздять борці навіть з Білорусії.

Наприкінці 2010 року відбулась 11-та церемонія нагородження переможців відкритого рейтингу популярності "Людина року". Як головне свято громади сприймають миргородці цей захід, з піднесенням вшановуючи найдостойніших серед достойних. Родзинкою одного з останніх дійств була презентація чотирьохметрового рушника - оберега Миргородської громади, який вишивали протягом року понад 30-ти кращих вишивальниць нашого міста.

Миргородці підтримують партнерські зв’язки з містами Горна Оряховиця (Болгарія), Рендольф (штат Вермонт, США), Барбі (Німеччина), Маару (Естонія), Згожелець (Польща)., Рєчіца (Білорусь).


[версія для друку]
  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa