www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Аналіз впливу регуляторного акту про тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, що надаються Миргородським комунальним житлово-експлуатаційним управлінням  

Опис проблеми
На даний час фінансово-економічний стан підприємства є критичний, що призводить до ще більшої зношеності житлового фонду на неможливого надання якісних та своєчасних послуг по утриманню будинків та прибудинкових територій.

За 2007 рік за надані послуги з утримання будинків та прибудинкових територій отримано збитків – 772,6 тис. грн., за 3 місяці 2008 року – 295,8 тис. грн. Наявність збитків свід-чить про те, що діючі тарифи є недостатніми для відшкодування фактичної вартості вироблених послуг. Як наслідок підприємство відчуває нестачу у власних обігових коштах, отриманих від реалізації послуг по утриманню будинків та прибудинкових територій, в результаті чого зростає заборгованість за матеріали, обслуговування ліфтів, паливо-мастильні матеріали. Заборгованість населення станом на 01.04.2008 року становить 566,6 тис. грн. Даний стан підприємства ставить під загрозу стабільність забезпечення споживачів послугами з теплопостачання, водопостачанням, водовідведенням, електропостачання, та іншими послугами, а також призведе до виникнення заборгованості по заробітній платі та податках. Головними причинами отримання збитків є збільшення вартості будівельних матеріалів, наприклад :

                                       2006 рік                           2008 рік             % підвищення цін
Шифер                   19,17 грн/1 шт.                      27,50 грн./1шт.              143,5 %
Цемент                  0,42 грн./1 кг.                        0,69 грн./1кг.                   164,3 %
Рубіроїд ЕКП        10,40 грн./1м2                      13,85 грн./1м2                133,2 %
Рубіроїд ЕПП         8,25 грн./1 м2                      12,12 грн./1 м2               146,9 %
Труба РН 32 мм      10,22 грн./1м.п                  12,70 грн./1м.п.               124,3 %
Труба ст. 32 мм         9,74 грн./1м.п.                  14,33 грн./1 м.п.              148,2 %
Фарба                          7,29 грн./ 1 кг.                    9,67 грн./1 кг                    132,6 %
Вентель 25 мм          14,70 грн./1шт.                  22,15 грн./1 шт.                150,7 %
Засувка 80 мм            195,00 грн/1шт.                270,00 грн./1шт.                138,5 %

паливо-мастильних матеріалів: 
бензин А-76                        2,78 грн./1 літ             4,46 грн./1 літ                  160,0 %
дизпаливо                           2,92 грн./1 літ              4,87 грн./1 літ                 166,8 %

Мінімальної заробітної плати: в діючому тарифі врахована мін.з/плата 400 грн., з 01.04.2008 року вона становить згідно Закону України «Про Державний бюджет на 2008 рік» 525 грн., що у відсотках складає 131,3 % .

Зношеність житлового фонду потребує з кожним роком виконання більшого об’єму робіт, отже збільшення вкладання грошових коштів.

В зв’язку з невідшкодуванням отриманих збитків органами виконавчої ради, як передбачає ст. 8 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Миргородським КЖЕУ проведені розрахунки тарифів відповідно до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12 липня 2005 року № 560.

Тарифи розраховані з урахуванням зростання рівня мінімальної заробітної плати 525 грн. з 01.04.2008 року, з урахуванням збільшення вартості паливо-мастильних матеріалів та збільшенням плати за технічне обслуговування ліфтів, згідно поданих розрахунків ТОВ СРБУ «Полтаваліфт» та висновку Державної інспекції з контролю за цінами в Полтавській обл.

1.Обгрунтування.
Згідно п. 2 ст. 31 Закону України « Про житлово-комунальні послуги» виконавець здійснює розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво житлово-комунальних послуг і подає їх на затвердження органам місцевого самоврядування в установленому законодавством порядку.

Економічну обгрунтованість розрахованих тарифів Миргородського КЖЕУ підтвердила аудиторська фірма ТОВ «КОРН», провівши перевірку доцільності підвищення та-рифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій на що видали екпертний висновок в якому зазначили, що розрахунки тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій по Миргородському комунальному житлово-експлуатаційному управлінні виконані у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України № 560 від 12.07.2005 року «Про затвердження порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій»

Згідно п. 3 ст. 31 Закону України « Про житлово-комунальні послуги» та п. 2 ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органи місцевого самоврядування затверджують тарифи на житлово-комунальні послуги.

2. Очікувані результати.
Приведення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій до економічно обґрунтованих витрат дасть можливість :
- надавати своєчасно та якісні послуги населенню та іншим споживачам з утримання будинків та прибудинкових територій;
- ліквідувати кредиторську заборгованість за придбані матеріали, отримані послуги інших підприємств;
- налагодити високоякісну роботу та економічну стабільність підприємства;
- впровадження енергозберігаючих технологій;
- своєчасно сплачувати податки, збори та обов’язкові платежі до бюджету;
- збільшити надходження до бюджету.

3. Мета регулювання.
Метою рішення «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради
від 22 листопада 2006 року № 489 “ Про тарифи на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій” є :
- встановлення тарифі в розмірі економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво;
- забезпечити своєчасне проведення поточних ремонтів житлового фонду відповідно до встановлених норм та правил;
- забезпечити належну експлуатацію та утримання житлового фонду;
- здійснювати беззбиткову діяльність підприємства
- впровадження енергозберігаючих технологій.

4. Альтернативні способи.
В ситуації, що склалася є декілька альтернативних способів :
- діючий тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій залишити без змін, що призведе до ще більшого зношення житлового фонду, збільшення аварійних ситуацій, невдоволення споживачів якістю послуг та банкрутства підприємства, що є неприйнятно;
- часткове підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, може бути прийняте при умові надання дотації з міського бюджету на відшкодування втрат на їх виробництво, згідно п. 7 ст.21 Закону України « Про житлово-комунальні послуги» ;
- створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків мешканцями житлових будинків згідно Закону України «Про об’єднання спілки співвласників багатоквартирного будинку»;

5. Переваги.
Активізація участі громадян у прийнятті владних рішень та їх реалізації, що до шляхів вирішення проблеми якісного утримання житлових будинків та прибудинкових територій .

6. Механізм регулювання.
Передбачає досягти відповідність розмірів тарифів шляхом прийняття рішення , що до приведення їх до фактичних витрат. Дане рішення буде процедурним документом, відповідно до якого споживачам буде проводитися нарахування плати за послуги з утримання будинків та прибудинкових територій.

7. Можливість досягнення.
Прийняття рішення органами місцевого самоврядування на впровадження тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій, врахувавши зауваження та пропозиції споживачів.

8. Ризик впливу – мінімальний ( до зміни чинного законодавства).

9. Обґрунтування терміну чинності – до зміни чинного законодавства, цін на матеріали, енергоносії, паливо, витрат на оплату праці, податків, зборів та обов’язкових платежів.

10. Показники результативності:
У результаті проведення як базового, так і повторного дослідження, будуть проводитися та вивчатися такі показники :
- отримання прибутку чи збитку від здійснення господарської діяльності підприємством по наданню послуг з утримання будинків та прибудинкових територій (щоквартально);
- рівень відшкодування витрат діючим тарифом на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій (щомісячно);
- відсоток погашення дебіторської заборгованості населенням та іншими підприємствами (споживачами) послуг ( щомісячно);
- виконано робіт по поточному ремонту житлового фонду грн. на 1м2 загальної площі (щоквартально);


Пропозиції та зауваження по проекту приймаються за дорученням розробника за адресою: м. Миргород, вул. Сорочинська, 23, тел. 5-24-03 в усній чи письмовій формі протягом 1-го місяця з дня оприлюднення проекту рішення в засобах масової інформації.Начальник УЖКГ  міської ради          А.Д.Богиня


[версія для друку]
  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa