www.mirgorod.osp-ua.info
Выбрать качественную архитектурную пленку вы можете у нас на сайте.
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Культура
 

 

Культурно - масова робота


Реалізацію державної політики в сфері культури в Миргороді здійснюють 9 закладів, в тому числі 2 заклади культури клубного типу, 4 бібліотеки, 2 музеї, дитяча музична школа ім. А.П.Коломійця.

Спільними зусиллями органів місцевої влади та місцевого самоврядування збережено мережу закладів культури міста та кадровий потенціал. Протягом 2010 року здійснювались невідкладні заходи з вирішення першочергових завдань щодо збереження і розвитку інфраструктури закладів культури міста, активного сприяння творчості аматорів народного мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази, соціального захисту працівників культури міста. Протягом 2010 року відділом культури і туризму Миргородської міської ради було організовано і проведено 108 загальноміських масових заходів, серед них: «На Різдво, біля ялинки», на центральній площі міста, за старовинним українським звичаєм було влаштоване колядування й щедрування. Присутнім на цьому обрядовому святі дарували святковий настрій народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль “Вечорниці”, народний самодіяльний пісенний ансамбль «Обереги» та самодіяльний ансамбль «Горлиця».

Особлива увага цього року приділялася відзначенню 65-тої річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників. У сквері Слави, біля пам’ятника героям-визволителям, відбувся урочистий мітинг. Проходило традиційне частування ветеранів солдатською кашею за участю провідних аматорських колективів художньої самодіяльності та окремих виконавців міста. У закладах культури були проведені тематичні та святкові концерти, тематичні вечори, вечори-зустрічі, вечори пам’яті, години спілкування, тематичні та пізнавальні години.

З метою пошуку та підтримки молодих талантів 01 червня проводився ХІІІ фестиваль дитячої та юнацької творчості “Миргородський квітограй”, де обдарована молодь з багатьох куточків Полтавської області та міста Миргорода продемонструвала високу виконавську майстерність. Традиційно, 06 липня відбулося святкування Івана Купала на березі річки Хоролу. Гості мали змогу відчути атмосферу традиційного народного гуляння, де можна побачити старовинні українські обряди та зустрітися з казковими персонажами. Глядачі цього дійства брали участь в багатьох конкурсах, розвагах, а також в проведенні свята пива. Кульмінацією свята було запалення величезного купальського вогнища. У вересні відбувся ювілейний Х Всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу “Осіннє рандеву-2010”. До нашого міста прибули автори і виконавці романсів з різних куточків України. Впродовж 3-х днів почесними гостями фестивалю були: Народні та Заслужені артисти України, поети-піснярі, композитори, Заслужені діячі мистецтв. 18 вересня відбулося святкування Дня міста, в рамках якого проведено мітинг з нагоди 67-ї річниці визволення Миргорода від німецько-фашистських загарбників, відкриття на центральній площі міста скульптурної композиції «Камінь любові», яка символізує любов до своєї другої половинки, своєї сім'ї, свого міста, своєї країни, гала-концерт переможців Х ювілейного Всеукраїнського фестивалю сучасного українського романсу «Осіннє рандеву – 2010» та виступ народних, заслужених артистів України, який завершив святковий феєрверк.

У жовтні у Сквері козацької Слави відбулися урочистості, під час яких проведено обряд «посвяти в козаки», що виховує у сучасної молоді почуття національної самоповаги, любові до рідного краю. 26 листопада в сквері Скорботи проведено мітинг-реквієм вшанування пам’яті жертв голодомору та екскурсії до «Музею трагедії голодомору 1932-1933 рр. на Миргородщині». Підбиттям підсумків життя та діяльності нашого міста за 2010 рік було проведення відкритого загальноміського рейтингу популярності «Людина року - 2010».

Клубні заклади


Чинне місце серед закладів культури міста посідають міський будинок культури, центр культури та дозвілля, на базі яких діють народний самодіяльний фольклорно-етнографічний ансамбль “Вечорниці”, народний самодіяльний ансамбль «Обереги», народний фотоклуб «Миргород», ансамбль циганської пісні «Амала», ансамбль «Горлиця». Колективи художньої самодіяльності постійно беруть активну участь в Міжнародних, Всеукраїнських, обласних фестивалях, конкурсах та святах.

Діяльність народного фотоклубу «Миргород» спрямована на розвиток піднесення національної культури, формування духовного середовища, висвітлення пам’ятних подій від минулих років до сьогодення. В цьому колективі об’єдналися кращі фотохудожники міста, роботи яких постійно представлені в виставкових залах музеїв, бібліотеках, організаціях, установах. Протягом року було проведено 41 культурно-масовий захід до різноманітних знаменних дат, 54 концерти, 9 театралізованих свят, вечори відпочинку.

Миргородський краєзнавчий музей


У травні 2010 року виповнилося 90 років Миргородському краєзнавчому музею. Це один із найстаріших музейних закладів у Полтавської області. Він був відкритий 1 травня 1920 року згідно з рішенням Миргородського повітового комітету за ініціативи відомого українського художника, етнографа, викладача Миргородського керамічного технікуму О. Г. Сластьона. До ювілейної дати закладу було виготовлено та встановлено меморіальну дошку засновнику музею. Музей постійно працює у напрямку поглиблення вивчення історико-культурної спадщини краю, її духовних витоків. Цій меті були підпорядковані усі ділянки роботи музею: науково-дослідна, пошукова, збиральницька, експозиційна, масова, фондова, науково-методична та ін. У 2010 році науковими співробітниками музею було підготовлено наукові розвідки, повідомлення, довідки: «Козацька старшина Миргородського полку і предки М.Гоголя», «З історії села Довгалівки першої третини ХХ ст.», «О.Г.Сласьон і М.В.Лисенко», «По різний бік барикад» (до історії радянського-фінської війни), «90 років Миргородському краєзнавчому музею» та багато інших. Результати досліджень та пошуків, їх фрагменти відображені в публікаціях, лекціях, при проведенні масових заходів.

Протягом року в музеї постійно проводилась робота по формуванню іменної картотеки діячів Миргородщини, укладанню бібліографічних каталогів з історії Миргородщини. У 2010 році музей відвідало близько 4,5 тис. відвідувачів, проведено: 17 виставок, які відвідало 1700 чоловік, 112 тематичних та ознайомлювальних екскурсій.

Станом на 01.01.2011 рік музейні фонди становлять 14509 одиниць, в т.ч.: основний фонд – 10506 одиниць, науково-допоміжний фонд – 4003 одиниці. За звітний період науковими працівниками музею було подано більше 25 наукових консультацій, методичних порад, історичних та краєзнавчих довідок. акож, розпочав свою роботу персональний сайт Миргородського краєзнавчого музею в мережі Інтернет. Пріоритетними для розвитку музею у 2010 році були такі складові як: публічність, залежність суспільної вартості музею від рівня надаваних ним послуг, доступність, професійність, дотримання етнічних норм.

Миргородський літературно-меморіальний музей Д. Гурамішвілі


У 2010 році працівники музею працювали над збереженням, відновленням та популяризацією культурної спадщини нашого краю та братньої Грузії. Протягом року музей відвідало 2205 чоловік, проведено 100 екскурсій, організовано і урочисто відкрито 11 виставок, 4 літературно-театральних вечори та ін. До основного фонду надійшло 40 експонатів. В музеї зберігаються понад 2000 експонатів, які знайомлять з історією та сучасністю Грузії, життєвим і творчим шляхом грузинського поета Давида Гурамішвілі. Музей постійно відвідують представники грузинської діаспори в Україні. Відбулися масові заходи за участю грузинських громад: Члени грузинського об’єднання «Георгія» (Полтава) допомогли у поповненні матеріальної бази музею технічними засобами: подарували телевізор, DVD-плеєр та магнітолу.

В минулому році в музеї впроваджено нову форму роботи – проведення майстер-класів з вишивки і бісероплетіння.

Бібліотеки


Працюючи над створенням позитивного іміджу бібліотек у суспільстві та намагаючись залучити до них якомога більше користувачів, працівники бібліотек здійснювали рекламу бібліотек та бібліотечних послуг. З цією метою проводились екскурсії, виготовлялись оголошення та запрошення на масові заходи, проводились масові заходи, присвячені ролі книги в житті людини. Приміщення більшості бібліотек знаходяться в задовільних умовах. За підтримки органів місцевого самоврядування, виконавчої влади зроблено капітальні і поточні ремонти в бібліотеках міста. Протягом року відвідування міських бібліотек становить:
Міська бібліотека для дорослих ім. Д.Гурамішвілі – 26525 чоловік;
Міська бібліотека № 2 - 6325 чоловік;
Міська бібліотека для дітей – 17279 чоловік;
Міська бібліотека № 3 – 2593 чоловік.
Книговидача становить:
Міська бібліотека для дорослих ім. Д.Гурамішвілі – 61753 прим.;
Міська бібліотека № 2 – 17186 прим.;
Міська бібліотека для дітей –41366 прим.;
Міська бібліотека № 3 – 10034 прим.

Для популяризації ролі бібліотек та читання використовувались батьківські збори у школах, під час яких працівники бібліотек знайомили батьків з основними послугами бібліотек, проводили аналізи читання «Що читають ваші діти», знайомили з новинками літератури, що надійшла. Працівники бібліотек провели акцію «Подаруй бібліотеці книгу» та тиждень повернутої книги. Бібліотеки систематично вивчали інтереси читачів за допомогою експрес-опитувань та анкетувань: «Книга у вашій сім'ї», «Бібліотека у житті студента», «Які видання потрібні вам у вашій діяльності?», «Книга року», проводили аналізи читання різних груп читачів. Їх висновки свідчать про те, що найактивнішими читачами бібліотек, як і раніше, залишаються діти та юнацтво. Їх читацькі інтереси обумовлені навчальними програмами та різноманітними захопленнями: музикою, кіно, спортом, технікою, та ін.. Добре відвідують бібліотеки читачі пенсійного віку, віддаючи перевагу літературі воєнної та історичної тематики. В зоні постійної уваги бібліотек були ветерани та учасники Великої Вітчизняної війни, соціально незахищені групи населення, серед яких - інваліди, безробітні, малозабезпечені, багатодітні сім'ї. Ветерани Великої Вітчизняної війни, інваліди та одинокі люди похилого віку обслуговувались як у бібліотеках, так і за місцем проживання за допомогою книгонош. Сьогодні при міській бібліотеці для дорослих ім. Д. Гурамішвілі діє «Інтернет – центр», до послуг користувачів надано 7 комп’ютерів, за допомогою яких книгозбірня має гарну інформаційну базу для виконання всіх типів бібліографічних довідок, що позитивно впливає на якість обслуговування та кількість користувачів. Також, бібліотеки спільно працюють з радіомовленням, проводячи радіопередачі, присвячені видатним людям, з видавництвами Полтавщини, а саме: «Дивосвіт», «Полтавський літератор», «Оріяна», «АСМІ», де придбано літературу для шкільної програми. Щорічно міська бібліотека для дітей бере участь у Всеукраїнському конкурсі «Найкращій читач України» серед учнів 6-7 класів, у Всеукраїнському конкурсі-фестивалі дитячої творчості «Святий Миколай – подаруй нам свято». Бібліотека використовує різноманітні форми роботи для залучення читачів до користування бібліотекою, виховування любові до книги: бібліотечні уроки, конкурси, екскурсії, дитячі ранки, свята, вікторини, літературні години та книжкові виставки.

Протягом року бібліотека співпрацювала із школами міста, гуртками центру естетичного виховання, міськрайонним управлінням юстиції та музеями міста. Громадянському вихованню читачів сприяли заходи, присвячені Дню Соборності, Дню пам’яті Героїв Крут, Дню Перемоги, Дню Конституції, Незалежності України, які сприяють формуванню громадянських рис особистості, патріотичних почуттів, активної життєвої позиції, гордості за нашу державу. У минулому році значну увагу бібліотеки приділяли воєнно-патріотичному вихованню читачів. Напередодні святкування 65-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, міські бібліотеки оформили книжкові виставки-розповіді, виставки-реквієми, виставки-вшанування «Вічний вогонь пам'яті», «Ми йшли до тебе, Перемога!», «Навічно в пам’яті народній», «І були поруч – діти і війна» та ін. Вже стало доброю традицією щорічно, весною, відзначати Шевченківські дні, свято Матері та Міжнародний День сім’ї. Цим подіям у міській бібліотеці для дорослих ім. Д.Гурамішвілі були присвячені: літературно-музична композиція «Жіноча доля вишита нитками», книжкова виставка «Мати вічна і свята», «На перехресті музи і долі» - літературна година, до Дня народження Тараса Шевченка. У міській бібліотеці для дітей та міський бібліотеці № 2 були організовані такі книжкові виставки: «Думи мої, думи…», «Тарасові слова – то правда жива», «Рідна земля і наші земляки-письменники». Також, міською бібліотекою № 2 було проведено літературну годину «Земля, яку сходив Тарас».

Велику увагу приділяли бібліотеки темі вшанування пам'яті жертв голодоморів та політичних репресій: були організовані книжкові виставки, проводились години пам’яті та перегляд літератури.

Підтримуючи обласну «Програму розвитку краєзнавства на період до 2010 року», бібліотеки вели змістовну краєзнавчу роботу. Ними були оновлені постійно діючі краєзнавчі куточки. З метою вивчення історії свого міста, відкриття невідомих сторінок видатних особистостей, котрих дала світові Миргородська земля, міська бібліотека для дорослих постійно займається випуском дайджестів. Також, в бібліотеках міста ведеться постійне інформування користувачів про нові надходження, а сприяє цьому постійно діюча книжкова виставка «Нові надходження». Своєчасно поповнюються каталоги і картотеки новими документами.

Миргородська дитяча музична школа ім. А.П. Коломійця


Справжнім центром духовного збагачення і формування підростаючого покоління є дитяча музична школа ім. А.П.Коломійця, яка є носієм мистецтва і духовності. Успішно працюють при школі: ансамбль скрипалів, акордеоністів, баяністів, гітаристів, духових інструментів, шумовий оркестр. Хор молодших та старших класів, вокальні ансамблі «Промінчик», «Світанок». Ансамблі малих форм – дуети піаністів, акордеоністів, гітаристів, скрипалів, квартет скрипалів. Творчі колективи викладачів – інструментальне тріо «Елегія», фортепіанні дуети, тріо акордеоністів, камерні ансамблі та ансамбль народних інструментів з викладачів та учнів школи. У 2010 році заклад пройшов державну атестацію. У звітному концерті брали участь кращі солісти, ансамблі, колективи. Протягом концерту слухачі мали змогу почути відомі класичні та народні твори у виконанні юних музикантів та викладачів школи. На кожному відділі проводилися традиційні творчі заходи – «Посвята в музиканти учнів 1 класу», звітні концерти, фестивалі «Моя улюблена п’єса», «Випускники-на біс» та інші, які своєю масовістю охоплюють майже всіх учнів школи та залучають до виступів. Протягом року велися агітаційні концерти для учнів загальноосвітніх шкіл, які несуть в собі мету пропагувати музичне мистецтво, знайомити дітей з різними музичними інструментами та готувати майбутніх абітурієнтів до вступу в музичну школу. У 2009 - 2010 навчальному році 43 учні Миргородської дитячої школи ім. А.П. Коломійця виступили на: 7 обласних, 2 регіональних, 1 відкритому, 9 Всеукраїнських, 7 Міжнародних конкурсах та отримали 42 перемоги. Особливо неперевершеною була перемога оркестру народних інструментів, відродженого в цьому навчальному році, в обласному конкурсі серед викладачів музичних шкіл. Викладачі школи відвідували обласні методичні семінари. На відділах за відповідним графіком проводилися відкриті уроки, семінарські заняття, проводилося ознайомлення з новою нотною та методичною літературою, готувалися методичні доповіді, проводилися перегляди та прослуховування конкурсних виступів дітей з різноманітних конкурсів, фестивалів.

Миргородський міський народний духовий оркестр ім. І. І. Шатравки


Народний духовий оркестр ім. І.І.Шатравки бере активну участь в культурно-масових заходах міста, а це: свята вулиць, урочисті події, професійні свята, ювілеї, культурно-мистецькі заходи у мікрорайонах міста, спортивні свята. Творчий доробок колективу складають близько 100 творів: марші, польки, вальси, фокстроти, популярні пісні, концертні твори. Творча діяльність оркестру постійно висвітлюється в засобах масової інформації.

Сьогодні клубні заклади міста в недостатній мірі оснащені сучасною звукопідсилювальною та освітлювальною апаратурою, аудіовізуальною технікою, музичними інструментами, сценічними костюмами, що не дає змогу повноцінно працювати і відповідати всім вимогам проведення культурно-мистецьких заходів у будь-якому закладі культури. Але, всупереч економічним та соціальним труднощам, працівники культури роблять усе можливе для вдосконалення культурного обслуговування населення міста, подальшого розвитку мистецтва та народної творчості, доводячи свою спроможність гідно представляти духовні надбання нашого краю, його потужний потенціал.

Заклади культури:


Міський будинок культури
Адреса: вул. Київська, 1
Директор - Наріжна Олена Андріївна
Тел. 8 (05355) 5-47-28

Краєзнавчий музей
Адреса: вул. Незалежності, 2
Директор - Фесенко Андрій Михайлович
Тел. 8 (05355) 5-21-02

Літературно-меморіальний музей ім. Д.Гурамішвілі

Адреса: вул. Незалежності, 5
Директор - Діденко Тетяна Георгіївна
Тел. 8 (05355) 5-21-78

Бібліотека для дорослих ім. Д. Гурамішвілі
Адреса: вул. Незалежності, 3
Завідувач - Сікорська Станіслава Олександрівна
Тел. 8 (05355) 5-22-14

Міська бібліотека для дітей
Адреса: вул. Незалежності, 5
Завідувач - Виноградова Ольга Василівна

Центр культури та дозвілля

Адреса: вул. Личанська, 60/23
Директор - Бабич Лідія Василівна
Тел. 8 (05355) 4-65-43

Дитяча музична школа ім. А.П. Коломійця
Адреса: вул. Сорочинська, 5
Директор - Кацарська Ірина Василівна
Тел. 8 (05355) 5-20-91

 

[версія для друку]
  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa