www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Соціальний захист населення
 

Управління праці та соціального захисту населення Миргородської міської ради

 Структурні підрозділи управління праці та соціального захисту населення

Начальник
Тимкова Валентина Володимирівна
5-32-81
 
 
Заступник начальника
Коркішко Михайло Олександрович
5-44-06
 
Головний спеціаліст з юридичних питань та кадрової роботи
Дубовець Катерина Олексіївна
5-32-81
Приймає участь у підготовці документів правового характеру; представляє інтереси управління в судах та інших органах під час розгляду правових питань; веде облік особового складу працівників управління.
Головний державний соціальний інспектор
Яременко Сергій Володимирович
5-44-90
Перевірка достовірності та повноти інформації про доходи і майновий стан осіб, які входять до складу сімей, що звертаються за призначенням державних соціальних допомог; контроль за цільовим використанням допомоги при народженні дитини; надання пропозицій щодо припинення державних соціальних допомог; подання позовів до суду щодо стягнення надміру виплачених та наданих з порушенням законодавства державних соціальних допомог.
Відділ бухгалтерського обліку та звітності
Начальник відділу
Павленко Світлана Михайлівна
5-25-12
Ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарських операцій за видатками, передбаченими кошторисами всіх програмних кваліфікацій
Відділ праці
Начальник відділу
Ребрик
Валентина Василівна
5-44-09
Забезпечення реалізації державної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати праці, зайнятості,експертизи умов праці; забезпечення у межах своїх повноважень заходів з погашення заборгованості із виплати заробітної плати; забезпечує у межах своїх повноважень дотримання законодавства з питань колективно-договірного регулювання.
Сектор обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці та громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
Завідувач сектору
Нечипоренко Олена Олександрівна
5-61-31
Організація роботи по введенню даних до Централізованого банку даних з проблем інвалідності; контроль за обліком транспортних засобів; облік та контроль видачі технічних та інших засобів реабілітації; облік та видача пільгових посвідчень, облік та видача путівок на санаторно – курортне лікування; контроль за правильністю застосування законодавства при призначенні, перерахунку пенсій Пенсійним фондом України в м.Миргороді .
Відділ грошових виплат і компенсацій
Начальник відділу
Савенкова Галина Володимирівна
5-30-46
 
Призначення різних видів державних соціальних допомог, компенсаційних виплат та субсидій.
Відділ
персоніфікованого обліку отримувачів пільг
Начальник відділу
Федорченко Наталія
Анатоліївна
5-44-06
Організація роботи по створенню реєстру отримувачів пільг за їх видами і впровадженню персоніфікованого обліку отримувачів пільг, здійснення контролю за правильністю нарахування пільг громадянам на оплату ЖКП, компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, послуг зв’язку та інших послуг.
«Гаряча» телефонна лінія управління з питань:
 призначення державних соціальних допомог, компенсацій та субсидій 5-44-90;
несвоєчасності виплати та заборгованості заробітної плати 5-44-09
 
Призначення усіх видів допомоги проводиться за Єдиною технологією прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги.
            З питань призначення та виплати допомог, субсидій, компенсацій відвідувачам необхідно звернутися до відділу грошових виплат і компенсацій управління, прийом в якому проводиться щоденно без обідньої перерви. Заявникам надана можливість попереднього запису на прийом за телефоном 5-44-90.  
 
Реалізація державної політики у сфері соціально-трудових відносин
            Протягом 2010 року управлінням праці та соціального захисту населення забезпечувалась робота в області реалізації державної політики у сфері соціально – трудових відносин, оплати праці, зайнятості, експертизи умов та нормування праці.
Спеціалістами відділу праці у 2010 році проведено вивчення стану оплати праці на 267 підприємствах, установах та організаціях міста, виявлено 351 порушення вимог чинного законодавства про працю. У структурі порушень найбільшу питому вагу мають порушення роботодавцями у частині проведення індексації грошових доходів населення, доплати за роботу у святкові дні та роботу у нічний час, строків виплати заробітної плати, коли роботодавці нехтуючи нормами статті 115 КЗпП України виплачують її лише 1 раз на місяць.
На постійному контролі в управлінні знаходиться стан погашення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах усіх форм власності міста.
Так, згідно статистичних даних станом на 1 січня 2011 року загальна сума заборгованості із виплати заробітної плати у місті становить 741,3 тис. грн. Протягом 2010 року вона зросла на 260,9 тис. грн., або на 54,3 %.
Загальна кількість підприємств, які мають заборгованість із виплати заробітної плати, протягом 2010 року зменшилась на 2 одиниці і станом на 1 січня 2011 року становить 2 підприємства. (ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів №1» та ТОВ «Миргородм’ясопром»).
З метою системної роботи з підприємствами – боржниками з питань погашення зарплатного боргу та недопущення його виникнення у майбутньому на підприємствах міста спеціалістами управління проводиться щодекадний моніторинг стану виплати заробітної плати.
Питання погашення заборгованості із виплати заробітної систематично розглядалося на засіданнях виконавчого комітету та засіданнях тристоронньої соціально – економічної ради.
Направлялися звернення до Прем’єр – Міністра України, голови Полтавської обласної державної адміністрації, до Миргородської міжрайонної прокуратури та прокуратури області, до сектору з питань банкрутства у Полтавській області та до арбітражних керуючих підприємств – боржників.
З метою прискорення виплати належних сум найманим працівникам за виконавчими провадженнями направлялися звернення до Миргородського міськрайонного управління юстиції та до Головного управління юстиції у Полтавській області.       
Направлялися звернення до голів профспілкових комітетів підприємств - боржників для проведення організаційних заходів щодо ініціювання подання працівниками (у тому числі і вивільненими) позовних заяв про стягнення заборгованих сум заробітної плати до місцевих судів.
            Щомісячно проводиться аналіз оперативних даних управління Пенсійного фонду України у місті Миргороді та вживаються заходи щодо погашення заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах – боржниках, що не звітують до органів статистики.
За умови виникнення заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста постійно проводиться аналіз причин виникнення боргу, обов’язкова розробка та затвердження графіків погашення з визначенням джерел покриття.
Протягом 2010 року здійснено організаційне забезпечення 8 засідань тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із виплати заробітної плати, (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат на яких заслухано звіти 25 суб’єктів господарської діяльності.
Постійно перебуває на контролі стан виконання виконавчих проваджень працівників підприємств - боржників. Так, протягом 2010 року виконано 69 проваджень працівників ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів №1» на загальну суму 227,0 тис. грн.
             Не залишається поза увагою і стан дотримання чинного законодавства в частині детінізації трудових відносин. Так, робочою групою по легалізації заробітної плати та зайнятості населення в місті у 2010 році проведено 48 рейдів, обстежено 220 суб’єктів господарської діяльності, виявлено 127 найманих працівників, які працювали без оформлення трудових відносин. За результатами проведеної роботи додатково зареєстровано 66 трудових договорів та 15 осіб зареєструвалися приватними підприємцями. Проведено 6 засідань робочої групи по легалізації заробітної плати та зайнятості населення, заслухано звіти 16 суб’єктів господарської діяльності.
Проводилась робота щодо соціального захисту працівників, які зайняті на роботах із шкідливими та важкими умовами праці, якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці та надання працівникам відповідно до законодавства пільг та компенсацій за роботу у шкідливих умовах праці.
Спеціалістами відділу праці обстежено 30 підприємств щодо соціального захисту працюючих у шкідливих умовах праці. Протягом 2010 року 8 підприємств міста атестували 50 робочих місць за умовами праці, що склало 100% від річного завдання. Питання проведення атестації робочих місць за умовами праці неодноразово висвітлювалось в засобах масової інформації.
На 4-х підприємствах міста проведено вивчення стану професійної підготовки кадрів на виробництві. На цих підприємствах профнавчання пройшли 73 працівників, з них: 7 чоловік – перепідготовку безпосередньо на виробництві, 65 чоловік – підвищення кваліфікації, 1 особа – первинну професійну підготовку.
За 2010 рік управлінням зареєстровано 40 колективних договорів та 62 зміни і доповнення. Надано 104 консультації щодо укладання колективних договорів. До 39 колективних договорів та змін і доповнень надано листок зауважень і доробок.
            Проводиться контроль за виконанням заходів передбачених Генеральною та Галузевими угодами.
Питання дотримання норм чинного законодавства про працю постійно висвітлюється у засобах масової інформації, так протягом 2010 року озвучено 2 виступи на радіо та розміщено 12 публікацій в пресі.
 
Обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці , громадям які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи
В 2010 році управління проводило роботу по здійсненню нагляду за правильністю та своєчасністю призначення (перерахунку) пенсій шляхом перевірок матеріалів пенсійних справ, щодо яких органами Пенсійного фонду України прийнято рішення про призначення (перерахунок) або відмову в призначенні (перерахунку) пенсій та відстрочку часу призначення пенсії відповідно до законів, згідно з якими органами Пенсійного фонду України призначаються (перераховуються) пенсії. В місті налічується 11620 пенсіонерів, на протязі року було перевірено 594 первинно призначених пенсійних справ та 676 перерахованих пенсійних справ. Здійснювався контроль за виплатою пенсій та допомоги на поховання.
 Протягом року в управлінні праці та соціального захисту населення велику увагу приділяли роботі по обслуговуванню інвалідів, ветеранів війни та праці, учасникам війни. Так у 2010 року за заявами 47 інвалідів та малозабезпечених пенсіонерів відповідно Постанови Кабінету Міністрів України від 25.04.2008р. № 420 «Про затвердження Порядку використання у 2008р. коштів, передбачених у державному бюджеті для надання одноразової матеріальної допомоги інвалідам та непрацюючим малозабезпеченим особам» було виплачено матеріальну одноразову допомогу на сумі 8028 грн.
На обліку в управлінні перебуває 2140 інваліда всіх груп і категорій. На протязі року 42 інваліда та ветерана війни були забезпечені санаторно-курортними путівками, з них 14 інвалідів Великої Вітчизняної війни забезпечено санаторно – курортним лікуванням. Компенсацію замість санаторно-курортної путівки у 2010 році отримали 68 інвалідів Великої Вітчизняної війни.
      У 2010 році за допомогою центру зайнятості було працевлаштовано 11 інвалідів.
      Через органи соціального захисту протягом 2010 року одному інваліду ВВВ видано автомобіль безкоштовно.
 В зв’язку з введенням в дію Постанови „ Про затвердження Порядку забезпечення окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації і формування відповідного державного замовлення, переліку таких засобів” спеціалістами управління постійно вноситься дані про інвалідів до Централізованого банку даних з проблем інвалідності в мережі Інтернет та видаються направлення на забезпечення протезними виробами, технічними засобами реабілітації. Так у 2010 році видано 317 направлень на забезпечення протезно-ортопедичними виробами, 60 інвалідів забезпечено технічними та іншими засобами реабілітації (палицями, милицями, колясками, диктофонами, годинниками, мобільними телефонами та іншим).
      За 2010 рік в управлінні було видано 27 посвідчень „Інвалід війни”, 19 посвідчень „Учасник війни”, 21 – „Член сім’ї загиблого”, 296 – „Ветеран праці”, та 16 бланків талонів на проїзд.
 
Призначення і виплата всіх видів державних допомог
Одним із основних завдань управління є забезпечення виконання прийнятих державних програм, здійснення ефективної адресної допомоги найбільш вразливим верствам населення, підтримка кожної сім’ї, що потребує допомоги
            Сума виплачених допомог управлінням праці та соціального захисту населення в 2010 році склала 16 млн.893,1 тис.грн.
            Призначення усіх видів допомоги проводиться за Єдиною технологією прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги. З питань призначення та виплати допомог, субсидій, компенсацій відвідувачам необхідно звертатись в єдиний відділ, з одним пакетом документів, прийом в якому проводиться щоденно без обідньої перерви. Заявникам надана можливість попереднього запису на прийом в управлінні та за телефоном.
Відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» за 2010 рік було призначено допомогу 145 сім’ям і виплачено в сумі 362,62 тис.грн.
За призначенням державної допомоги відповідно до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” звернулося 1907 заявників. 2218 одержувачам допомоги виплачені на суму 132827,59 тис. грн., з них:
·      допомогу по вагітності та пологах призначено і виплачено 161 особам на суму 155,9 тис. грн.;
·      допомогу при усиновленні призначено одній особі на суму 2,76 тис.грн.;
·      при народженні дитини призначено по 361 зверненнях призначено і виплачено коштів на суму 7070,26 тис.грн.;
·      допомогу по догляду за дитиною до 3-х річного віку призначено 1127 заявникам. 1105 одержувачам виплачено допомог на суму 3597,52 тис.грн.;
·      допомогу на дітей, які перебувають під опікою чи піклуванням призначено по 42 звернення. Кількість одержувачів за рік склала 18 чол., виплачено коштів в розмірі 409,86 тис.грн.;
·      допомогу на дітей одиноким матерям призначено по 216 зверненнях. Середньорічна кількість одержувачів за 2010 рік склала 548 особи, виплачено коштів на суму 2017,07 тис.грн.
 
 На обліку в управлінні станом на 01.01.2011 року перебуває 304 інваліда з дитинства, які отримали державну соціальну допомогу на суму 2956,02 тис.грн.
В 2010 році в управлінні проводили призначення допомоги дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх не відомо. Така допомога була призначена 125 сім’ям на суму 219,58 тис.грн.
Державна соціальна допомога на дітей – сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошове забезпечення батькам – вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ям за принципом «гроші ходять за дитиною» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 31.01.2007 року №81 призначена трьом особам на суму 62,71 тис.грн.
       Державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію та інвалідам в управлінні отримували 28 особи.
       Компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги за рахунок міського бюджету протягом року отримували 14 чоловіки на суму 13,9 тис.грн.
В управлінні також перебувають на обліку одержувачі слідуючих видів допомог :
·          щомісячну допомогу малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом 1 чи 2 групи внаслідок психічного розладу, одержують1 чоловіки;
·                       допомогу за інвалідом 1 групи або престарілим, який досяг 80 річного віку – одержують 61 заявник.
Протягом 2010 року 9 особам , яким присвоєно почесне звання України «Матері – героїні», призначено одноразову винагороду на загальну суму 74,210 тис.грн.
Як один із видів адресної соціальної допомоги, надання житлових субсидій стало однією із перших соціальних програм ринкового типу, що забезпечує державну підтримку найменш забезпечених сімей і громадян.
За період січень-грудень 2010 року за призначенням субсидії звернулося 3575 сімей, з них призначено субсидії 2735 сім’ям, в тому числі:
·       субсидією на житлово-комунальні послуги скористалися 2731 сім’ї на загальну суму 2094,2 тис.грн.,
·       субсидію на тверде паливо готівкою отримали 4 сімей на суму 2,6 тис.грн.
 Комісією з вирішення спірних питань по призначенню субсидій на житлово-комунальні послуги, виходячи з конкретних обставин, що склалися було прийнято рішення про нарахування субсидії 55 сім’ям.
            Відділом грошових виплат та компенсацій проведено 3024 перерахунків вже діючих субсидій в зв’язку зміною цін та тарифів на житлово – комунальні послуги.
Серед сімей отримувачів субсидії пенсіонерів - 1710 інвалідів - 18, багатодітних –5 одиноких матерів - 19, безробітних - 115.
Середній розмір субсидії склав: на житлово-комунальні послуги 203,66 грн., на тверде паливо – 650,0 грн.
Сума коштів, профінансованих за рахунок субвенції з державного бюджету на надання субсидій склала 2116,5 тис.грн.
 
           
Контроль за правильністю надання державних допомог та субсидій
      Контроль за правомірністю надання державних допомог та субсидій, інших соціальних та компенсаційних виплат, цільовим використанням коштів державного бюджету, спрямованих на цю мету на протязі року здійснював державний соціальний інспектор.
За рік проведено 741 обстеження сімей з метою підтвердження їх права на отримання адресних допомог. Здійснено 2370 перевірок достовірності інформації про доходи. Проведено 269 перевірок цільового використання одноразової допомоги при народженні дитини.
Державний соціальний інспектор вивчав стан надання соціальних послуг та допомог різним категоріям громадян: учасників ліквідації аварії на ЧАЕС 1 та 2 категорії, інвалідів 1 групи загального захворювання з обмеженими можливостями пересування, осіб, віком старше 80 років.
У 2010 році проведено до бюджету 11,9 тис.грн. надміру виплачених коштив у зв’язку з поданням одержувачами державних допомог та субсидій недостовірної інформації про доходи
Проведено 211 обстежень матеріально-побутових умов проживання сімей, члени яких звертались до міського голови, депутатів обласної та міської рад за одноразовою матеріальною допомогою.
 
 
Забезпечення дотримання законодавства про соціальний захист населення в частині надання пільг та компенсацій
В управлінні на обліку перебувають 542 осіб, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, з них – 444 дорослих та 98 дитини.
Протягом року 317 постраждалих 1 та 2 категорії отримували щомісячну компенсацію за пільгове забезпечення продуктами харчування за нормами встановленими МОЗ, 40 сімей з дітьми отримали компенсацію на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В 2010 році 338 громадянам, постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи виплачено щорічну допомогу на оздоровлення.
Із зазначеної категорії оздоровлено в санаторіях - 40 дорослих, 4 дітей та 1 путівка були надана в санаторій матері та дитини.
      Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.06.2000 р. № 987 “Про затвердження Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення” організацію роботи по використанню коштів Фонду покладено на наше управління.
            Згідно обсягів видатків на здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення в 2009 році надійшло і виплачено 262,5 тис. грн. з них:
-                                         виплата підвищеної на 100% стипендії та надання додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 77,1 тис. грн.;
-                                         пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 124,7 тис. грн.
Протягом 2010р. в управлінні праці та соціального захисту населення продовжувалась робота по підтримці бази Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги в актуальному стані.
Так станом на 1 січня 2011 року сформована електронна та паперова база даних налічує 12311 пільговиків, серед них:
·          ветеранів війни - 2232 особи,
·          ветеранів праці - 5777 осіб,
·          ветеранів військової служби та ветеранів органів внутрішніх справ - 829 осіб,
·          громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 542 особи,
·          реабілітованих громадян - 14 осіб,
·          дітей війни – 4641 особа,
·          пенсіонерів за віком – 8528 осіб,
·          інших пільгових категорій громадян – 604 особи,
·          інвалідів – 2140 осіб.
Протягом року постійно надавались консультації пільговикам, підприємствам та організаціям, що надають послуги, а також здійснювалась робота по своєчасному внесенню різновидів тарифів на житлово-комунальні послуги.
В 2010 році проводилась робота по відшкодуванню витрат за надані пільги на житлово-комунальні послуги, послуги зв’язку, пільговий проїзд та інші пільги по категоріям: ветерани Великої Вітчизняної війни, ветерани праці, громадяни, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветерани військової служби та ветерани органів внутрішніх справ, вдови ветеранів військової служби та ветеранів органів внутрішніх справ, а також звільненим зі служби за віком, хворобою або вислугою років працівникам міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, дітям (до досягнення повноліття) працівників міліції, рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони, загиблих або померлих у зв’язку з виконанням службових обов’язків, непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні, батькам та членам сімей військовослужбовців, які загинули, померли або стали інвалідами при проходженні військової служби, реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресій, або є пенсіонерами; пільги громадянам, передбачені абзацом 1 частини 4 ст.57 ЗУ „Про освіту”, дітям війни, суддям у відставці, ветеранам Державної служби спеціального зв’язку, багатодітним сім’ям та дітям з багатодітних сімей.
       Підприємствами в 2010 році надано пільг:
1)        на житлово- комунальні послуги - 7390 чол. на суму – 5 млн. 888,8тис. грн.
2)        на автомобільний проїзд –. на суму – 647,2 тис. грн.
3)        на проїзд у приміському залізничному транспорті –. на суму – 159,0 тис. грн.
4)        на зв’язок – 2316 чол. на суму –311,6 тис. грн.
Всього в 2010 році профінансовано пільг за рахунок субвенції з Державного бюджету на суму – 7 млн 45,5 тис. грн. (в т. ч. погашена заборгованість минулих років на суму 355,1 тис. грн.)
      Протягом року за рахунок коштів субвенції з Державного бюджету було також:
·        на пільгових умовах встановлено 10 квартирних телефонів на суму 1,5 тис. грн.;
·        зроблено 2 безкоштовних капітальних ремонта жилих будинків та квартир інвалідів війни та членів сімей загиблих, померлих ветеранів війни на суму 13,7 тис.грн.;
·        пільгу на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою або талонами отримали 10 ветеранів війни на суму 3,8 тис.грн. та 2 ветерана військової служби на суму 0,7 тис.грн.
За рахунок коштів обласного бюджету було відшкодовано вартість ритуальних послуг на поховання 34 учасників бойових дій на суму 26,1 тис.грн.
 
Юридична та кадрова робота
 На протязі 2010 року проводилась робота з профілактики корупції серед посадових осіб управління відповідно до Закону України „Про боротьбу з корупцією”. Проведено 4 семінари та 3 наради з питань попередження корупції.
            З 2007 року в судові органи на дії управління праці громадянами направлено більше 110 позовних заяв: майже 60 позовних заяв жінок, які отримують державну допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, 19 позовів Чорнобильців щодо питання виплати щорічної допомоги на оздоровлення, одноразової компенсації при встановленні групи інвалідності, щорічної виплати до 5 травня. По 30 позовам по Чорнобильським виплатам за 2001-2007 роки рішення судів прийнято на користь управління праці.
На протязі року управлінням праці направлено 16 претензій особам, які отримали надмірно виплачені кошти через несвоєчасне повідомлення управління про обставини, що змінилися.
 На виконання Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008 „Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування”, розпорядження Голови ОДА від 22.02.2008 року № 61 „Про заходи в організації виконання Указу Президента України від07.02.2008 р. № 109/2008, наказу ГУПСЗН від 28.02.2008 року № 17 „Про заходи з організації виконання Указу Президента України від 07.02.2008 року № 109/2008” та з метою поліпшення умов реалізації конституційного права громадян на звернення до органів державної влади, удосконалення особистого прийому громадян в управлінні праці та соціального захисту населення Миргородської міської ради наказом затверджений графік прийому громадян в управлінні на 2010 рік.
             
Робота із зверненнями громадян
Протягом 2010 року на особистий прийом в управління звернулося 6220 громадян. Основні питання звернень в цей період: питання призначення субсидій, різних видів допомог, забезпечення протезно-ортопедичними виробами та засобами реабілітації. Інші питання звернень - питання правильності призначення та перерахунку пенсій, встановлення статусу учасника війни, пільг інвалідам, ветеранам війни та праці, надання матеріальної допомоги, санаторно-курортне лікування та виплата компенсації, придбання безкоштовно ліків, призначення компенсацій та надання пільг громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Письмових звернень зареєстровано 110. Через вищестоящі організації: Головне управління та виконком Миргородської міської ради надійшло 77 звернень.
Питання, що піднімалися у зверненнях: надання пільг та субсидій – 15, надання матеріальної допомоги – 4, надання різних видів державної допомоги – 23, щодо правильності призначення пенсії – 7, щодо встановлення статусу ветерана Великої Вітчизняної війни – 5, щодо виконання капітальних ремонтів – 20, пільгове перевезення – 1, з питань оплати праці – 3, санаторно – курортне лікування – 4, з різних питань – 28. Надійшло 5 повторних звернень, які розглядалися комісійно.
Листи, заяви, скарги розглядаються своєчасно і об΄єктивно, заявники отримують обгрунтовані відповіді з посиланням на законодавчі акти. Начальник управління безпосередньо бере участь у розгляді звернень громадян.
На виробничих нарадах постійно аналізується стан роботи зі зверненнями громадян, проведення особистого прийому громадян, визначаються основні причини звернень, правильність і кваліфікованість відповідей. Під час особистого прийому постійно надаються консультації та роз΄яснення. Рівню виконавської дисципліні приділяється значна увага, він враховується при визначенні розмірів премій та надбавок працівникам.
Єдиний підхід в призначенні соціальних допомог, компенсацій, субсидій гарантує дотримання законодавства навіть за умови постійних змін у ньому. Досвід фахівців дозволяє ефективно виконувати додаткові управлінські функції та забезпечувати якісне виконання дорученої справи.
 За сприянням Миргородської міської ради та Світового банку реалізується проект «Удосконалення системи соціальної допомоги».
Завдяки виконаному ремонту в приміщенні управління створені сприятливі умови для відвідувачів. Запроваджено єдину технологію прийому громадян, що дозволило спростити процедуру отримання соціальної допомоги та підвищити її адресність. Розроблено гнучкий графік прийому громадян. Потенційний отримувач може звернутися щодня в зручний для нього час, адже приймальні працюють без перерви на обід. Графік прийому вивішено у доступному для громадян місці. Начальник здійснює прийом громадян кожен другий та четвертий вівторок місяця.
 
З метою підвищення інформованості населення з соціальних питань та зменшення надходжень звернень громадян проводиться широка інформаційно-роз’яснювальна робота.
На підставі аналізу звернень громадян з роз’ясненнями найбільш актуальних питань в приміщенні управління оформлені стенди, інформація на яких постійно оновлюється. Налагоджена тісна співпраця з місцевими засобами масової інформації. Інформаційні матеріали спеціалістів управління постійно друкуються в газеті „Миргород – наш дім”, звучать на місцевому радіо та телебаченні. Протягом 12 місяців 2010 року в місцевій газеті було надруковано 54 статі, прозвучало 27 виступів спеціалістів управління на місцевому радіо та 21 – на місцевому телебаченні.
З липня 2008 року в управлінні відкрито «гарячі» телефонні лінії з питань призначення та перерахунку пенсій та державних допомог та питань несвоєчасної виплати та погашення заборгованості заробітної плати, на яку зателефонувало 616 громадян. В «соціальному офісі» ведеться прийом громадян спеціалістами управління праці та соціального захисту населення, Пенсійного фонду, центру зайнятості згідно погодженого графіку. За рік надано консультацій 231 особі.
            Налагоджена постійна співпраця з громадськими організаціями міста у роз’ясненні змін, що відбуваються у законодавстві з питань соціального захисту.


 

Територіальний центр соціального обслуговування
( надання соціальних послуг) Миргородської міської ради
 
В 2010 році територіальним центром соціального обслуговування пенсіонерів ( надання соціальних послуг) в 2010 році обслужено 3030 осіб.
Основними завданнями територіального центру є:
виявлення громадян, громадяни похилого віку, інваліди (які досягли 18-річного віку), хворі (з числа осіб працездатного віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;
громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв’язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний сукупний дохід їх сімей за останні шість календарних місяців, що передують місяцю звернення, нижчий ніж встановлений законом прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність;
забезпечення якісного соціального обслуговування (надання соціальних послуг);
установлення зв’язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговують територіальні центри, з метою сприяння в здійсненні соціального обслуговування (наданні соціальних послуг) громадянам.
Сьогодні в складі територіального центру функціонують: відділення соціальної допомоги вдома, відділення соціально-побутової адаптації, відділення медико-соціальних послуг, відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги, стаціонарне відділення постійного та тимчасового перебування.
Щоб змінити на краще життя самотніх і немічних мешканців міста працюють соціальні робітники відділення соціальної допомоги вдома.
Відділенням соціальної допомоги вдома надається більше як 50 видів послуг, а саме: придбання та доставка продовольчих, промислових та господарських товарів за рахунок обслуговуваних громадян, допомога в приготуванні їжі, , доставка книг, газет, журналів тощо;виклик лікаря, придбання та доставка медикаментів, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я, консультація у лікарів та інших спеціалістів; допомога в прибиранні приміщення; в обробітку земельної ділянки 0,01 га, здачі білизни до пральні та інше; оформлення документів та отримання соціальної допомоги, субсидій по оплаті житлово-комунальних послуг, оплата платежів; інші послуги, що визначаються при індивідуальних обстеженнях матеріально-побутових умов проживання одиноких непрацездатних громадян.
В відділенні соціальної допомоги вдома, працює 31 соціальний робітник, які обслуговують 385 пенсіонерів та інвалідів міста.
Стаціонарне відділення постійного та тимчасового перебування , давно вже стало затишною домівкою для 19 одиноких пенсіонерів та інвалідів міста, де тепло спілкування розтоплює лід самотності, заповнюючи душі відчуттям турботи і доброти.
В відділенні соціально - медичних послуг , працюють кваліфіковані спеціалісти, які надають послуги пенсіонерам: масаж, лікувальна фізкультура, медикаментозна терапія, фізіотерапія. Відділення обслуговує 683 пенсіонера. Відділення розміщується в пристосованому приміщенні, що відповідає санітарно – гігієнічним вимогам, облаштоване пандусом для вільного і безперешкодного доступу інвалідів.
У відділенні соціально – побутової адаптації надаються послуги інвалідам, учасникам війни, ветеранам праці та пенсіонерам міста. У відділенні працює бібліотека, гурток народної самодіяльності. Коло членів гуртків постійно розширюється, тут люди похилого віку знаходять спільні теми для спілкування, в них з’являється інтерес до життя, підвищується їх суспільна активність.
Організовані й постійнодіючі виставки робіт пенсіонерів та інвалідів. Різнопланові захоплення сприяють перерозподілу творчої енергії людини, стимулюють здорові інтереси.
Послуг медичної сестри отримало 477 особи , (з них отримало послуг масажу 42 особи на дому 20 осіб).
       Проводяться культурно – масові заходи з нагоди визначних дат: 8 Березня, Великодня, Дня Перемоги, визволення Миргородщини, Дня інвалідів та ін.
Такі заходи сприяють духовному та естетичному розвитку, що дозволяє людині бути в гармонії з собою та навколишнім світом. Реабілітаційний курс для пенсіонера не лише можливість оздоровитися фізично, а й відпочити душею, цікаво провести час, завести нові знайомства. В терцентрі завжди цікава періодика, книги, що сприяють змістовному дозвіллю.
Організовані й постійно діючі виставки робіт пенсіонерів та інвалідів. Різнопланові захоплення сприяють перерозподілу творчої енергії людини, стимулюють здорові інтереси.
В відділенні функціонують гуртки : « Лозоплетіння», « В’язання»,
« Бісероплитіння», «Вишивання», « Літературний», також працює бібліотека.
Відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги допомагає в отриманні одноразової грошової допомоги малозабезпеченим громадянам міста .Відділенням проводиться постійна робота з керівниками підприємств, установ, комерційних структур по залученню коштів, продуктів харчування, промислових товарів.
У відділенні працює швея по ремонту одягу, тут же працює взуттєвик по ремонту взуття., робочий з благоустрою та перукар, яка за потребою обслуговує і на дому.
В 2010 році 286 жителям міста надано грошової допомоги 197 особам на суму 43 170 грн., натуральної допомоги 1037 особам на суму 18557 грн.
В відділенні з 1 липня працює пункт прокату технічних та інших засобів реабілітації, де можна взяти безкоштовно на прокат милиці, ходунки, палиці.
Територіальний центр постійно співпрацює з міським Товариством Червоного Хреста з питань обстеження, спільного обслуговування громадян похилого віку та інвалідів, надання малозабезпеченим пенсіонерам матеріальної, натуральної та медичної допомоги.
Для розширення сфери надання соціальних послуг територіальними центрами та на виконання Закону України «Про соціальні послуги», в територіальному центрі надаються послуги «соціального таксі».
Послугу «соціального таксі» запроваджено для надання автотранспортних послуг інвалідам, які не можуть самостійно пересуватися або пересуваються за допомогою палиць, милиць, візків. В 2010 році послугами «соціального таксі» скористались 283 особи.
Значна увага приділяється роботі з бездомними громадянами та особами, звільненими з місць позбавлення волі. Для таких осіб в територіальних центрах запроваджений їх облік, створений банк зимового одягу на період надзвичайних ситуацій, вирішено питання тимчасової прописки для оформлення інвалідності чи пенсії.

Миргородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді

У Миргородському міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді працюють 4 штатних працівників: педагог, соціальний працівник, психолог та провідний спеціаліст-бухгалтер.
 
ОСНОВНОЮ МЕТОЮ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ Є:
 
надання безкоштовних соціально-педагогічних, соціально-медичних, психологічних, соціально-економічних, інформаційних і юридичних послуг сім’ям, дітям та молоді, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги та сприяння в наданні адресної матеріальної допомоги сім’ям, які перебувають під супроводом.
 
ПРИНЦИПИ РОБОТИ:
 
• Законність
• Конфіденційність
• Доступність
• Безкоштовність
• Доброзичливість
• Дружня турбота та підтримка 
• Гуманність
• Толерантність
 
Оцінка тенденцій розвитку за 2010 рік
 Курс на входження України до спільноти роз­винутих, демократичних країн вимагає поліпшення якості життя українських громадян відповідно до стандартів та критеріїв розвинутих країн світу. Особлива увага при цьому має бути зосереджена на покращенні соціального становища й соціального самопочуття сімей, дітей та молоді, оскільки саме від них залежать перспективи роз­витку держави в цілому.
 Головним напрямком діяльності Центрусоціальних служб для сім’ї, дітей та молодіу 2009- 2010 роках була реалізація державної політики у сфері соціальної роботи з сім’ями, дітьми та молоддю територіальної громади м. Миргорода , розширення та підвищення якості надання соціальних послуг, створення сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї та кожного з її членів, найповнішого виконання сім’єю своїх функцій, підвищення її життєвого рівня, посилення ролі сім’ї як первинного осередку суспільства.
 Важливим напрямком роботи Центру є виховання та захист підростаючого покоління, проведення соціально-профілактичної роботи щодо запобігання негативних явищ та формування здорового способу життя у молодіжному та учнівському середовищі.
 Особлива увага приділяється сім’ям, які опинилися в складних життєвих обставинах та потребують сторонньої допомоги. Постійно поновлюється Банк даних дітей із сімей пільгових категорій. Станом на 01.10.2009 р. на обліку перебувало : 793 дітей пільгових категорій, проживаючих в 639 сім’ях. Із них до Місцевого банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, було занесено 59 сімей, в яких 92 дитини.
Станом на 01.10.2010 р. на обліку Банку даних дітей із сімей пільгових категорій м. Миргорода перебуває : 727дітей пільгових категорій, які проживають в 581 сім’ї. Із них до Місцевого банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах , занесено 64 сім’ї, в них виховується 143 дитина.
 В 2009 та 2010 роках при Центрі функціонували спеціалізовані формування :
- Служба соціальної підтримки сімей ;
- Консультативний пункт при жіночій консультації поліклінічного відділення ЦРЛ;
- «Школа волонтерів».
 
Діяльність Служби соціальної підтримки сім’ї
 
 Соціальним супроводом сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та не в змозі подолати свої проблеми самостійно в 2009 році було охоплено 30 сімей, в яких виховується 61 дитина, всього їм було надано 1244 послуг. За ІІІ квартали 2010 року необхідність в здійсненні соціального супроводу виникла лише для 20 сімей, в яких виховується 39 дітей, всього їм було надано 779 послуг. За сприянням центру в 2010 році всі сім’ї, які взяті під супровід отримали від депутатів міської та обласної ради одноразову грошову допомогу для вирішення проблемних питань.
 Соціальним патронажем охоплені всі сім’ї, які опинилися у складних життєвих обставинах та перебувають в Місцевому банку даних таких сімей, який постійно поновлюється.. За 2009 рік в Місцевому банку даних перебувало 72 сім’ї, в них виховується 121 дитина. Станом на 01.10.2010 р. до Місцевого банку даних сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах , занесено уже 64 сім’ї, в них виховується 143 дитина.
Протягом 2009 року до Гарячої лінії „Телефону довіри” надійшло 110 звернень, надано 121 послугу, із них: психологічних – 36, соціально-педагогічних – 7, соціально-економічних – 2, соціально-медичних – 1, інформаційних – 75. В 2010 році продовжувала функціонуватиГаряча лінія „Телефону довіри”, всього за звітній період було 30 звернень абонентів, їм надано 37 консультацій, із них психологічних – 6, соціально-педагогічних – 5, соціально-економічних – 5, соціально-медичних – 2, інформаційних – 19.
Зменшення в 2010 році кількості сімей ,які опинилися в складних життєвих обставинах , свідчить про наявність позитивних здобутків в проведенні соціально-профілактичної роботи в сім’ях вищезазначеної категорії.
 Роботою спрямованою на соціальну та психологічну адаптацію, підготовку до самостійного життя дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування в 2009 році охоплено для 7 дітей вищезазначеної категорії . В 2010 році відповідна робота проводилася із 15 дітьми-сиротами, позбавленими батьківського піклування, 3-є із них виховуються в прийомних сім’ях.
 До соціальної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями залучено в 2009 році 110 осіб вищезазначеної категорії, їм надано 211 послуг. А протягом 2010 року соціальними послугами охоплено 135 клієнтів, яким надано 241 послугу
 Клієнтами центру також є молодь, яка повернулася з місць позбавлення волі ,та неповнолітні і молодь , яка відбуває покарання без позбавлення волі .Всього соціальними послугами в 2009 році було охоплено 19 таких осіб, а за ІІІ квартали 2010 року соціальною роботою уже охоплено 25 осіб вищезазначеної категорії , їм надано 75послуг.
 Всього в рамках діяльності Служби соціальної підтримки сім’ї індивідуальною соціальною роботою за 2009 рік було охоплено 773 клієнти центру, а станом на 01.11.2010 загальну кількість отримувачів соціальних послуг збільшено на 5%,що становить 812 клієнтів .
Збільшення кількості клієнтів центру в 2010 році свідчить про забезпечення доступності надання соціальних послуг.
 З метою соціальної підтримки сімей пільгових категорій та сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах м. Миргорода в 2009-2010 роках Центром були розроблені та подані на затвердження сесії Миргородської міської ради Програми соціальної підтримки сімей, дітей та молоді м.Миргорода на 2009рік та Програми соціальної підтримки сімей, дітей та молоді м.Миргорода на 2010 рік. Всього згідно кошторису вищезазначених Програми в 2009 році було профінансовано 8 тис грн., а на 2010 рік затверджено 10000 грн.
 На виконання вищезазначених програм проводилися традиційні благодійні та вітальні акції :
 ● до Великодніх свят; до Дня молоді;
 ● до Дня захисту дітей; до Дня знань„Школярик” ;
 ● Благодійна акція „Допоможи ближньому”;:
 ● «Святий Миколай – дітям»;«Дітям - інвалідам»;
 ● «Новорічні ранки для дітей пільгових категорій»;
протягом 2009 року Центром проведено 74 заходи, із них 63- групові , а 11- масові , всього роботою було охоплено 3395 осіб. За ІІІ квартали 2010 року уже проведено 59 заходів соціального спрямування, до яких залучено 4275 учасників, що на 25% більше ,ніж в 2009 році .
 
Діяльність
 Консультативних пунктів при пологовому відділенні
та жіночій консультації ЦРЛ
 
 З метою запобіганню ранньому соціальному сирітству, підтримки вагітних жінок та жінок-породіть, які опинилися в складних життєвих обставинах в 2009 році соціальними послугами було охоплено 25 клієнти, їм надано 93 послуги. А за 2010 році консультативний пункт функціонував лише при жіночій консультації , соціальними послугами було охоплено 11 клієнтів, їм надано 26 послуг. Спільно із працівниками медичних закладів проводилися заходи по запобіганню соціального сирітства та формування відповідального батьківства.
 В результаті роботи вдалося попередити 2 випадки передачі дітей до державних закладів, що є дуже важливим здобутком в напрямку роботи щодо запобіганню ранньому соціальному сирітству.
 
Діяльність спеціалізованого формування Школа волонтерів
 
 Загальна чисельність волонтерів, які працювали в центрі в 2009 році становила 17 осіб. В 2010 році кількість волонтерів зросла до 24 осіб. Із них 17 пройшли підготовку у Школі волонтерів.
Волонтери активно приймають участь в проведенні заходів Центру
В 2009 році волонтери приймали участь в усіх заходах центру, а саме:
Різдвяна вистава для дітей із сімей, які опинилися в СЖО;
Комплекс групових заходів інформаційно-просвітницької кампанії серед учнівської та студентської молоді, на тему „Наше майбутнє в наших руках”;
Вітальна акція „Скринька Святого Валентина”;
Рейн - ринги до Дня захисника Вітчизни; до Міжнародного жіночого дня;
Профілактично-просвітницькі тренінги та соціальні акції в рамках проекту „Твоє майбутнє в твоїх руках”: „Як протидіяти рекламі тютюну”, „Прояви обачливість: ВІЛ/СНІД – загроза життю”, „Причини та наслідки вживання алкоголю”, „Причини та наслідки вживання наркотичних речовин”;
Соціальні акції „Почуйте всі!”; „Торгівля людьми – це може статися с кожним”; „Я люблю Миргород”; „Твоє майбутнє в твоїх руках” до Дня захисту дітей;
Конкурс малюнку до Дня Перемоги; конкурс-виставка дитячого малюнку „Миргород очима дітей”; конкурс малюнків „Моїй рідній любий мамі” до Міжнародного дня матері та сім’ї;
Відеолекції „Не піддавайся шкідливій звичці”; „Правда про наркотики”; „Торгівля людьми – це може статися с кожним”
  Семінар-тренінг „Патріот”;
  Флеш-моб „Молодь, знай свої права” - захід до Дня молоді.
 
 В 2010 році за участю волонтерів проведенні такі заходи Центру:
Комплекс групових заходів інформаційно-просвітницької кампанії серед учнівської та студентської молоді, на тему „ВБЕРЕЖИ СЕБЕ ТА 
ДРУЗІВ ВІД НЕБЕЗПЕКИ”;
Вітальна акція „Скринька Святого Валентина”;
Соціальні акції „Почуйте всі!”;”; „Я люблю Миргород”; „Зупинимо СНІД доки СНІД не зупинив нас”;
Конкурс малюнку до Дня Перемоги; конкурс-виставка дитячого малюнку „Миргород очима дітей”; конкурс малюнків „Я люблю свою родину ”
 ● Відео лекції „Не піддавайся шкідливій звичці”; „Правда про наркотики”; „Торгівля людьми – це може статися с кожним”, „Знай свої права”;
  Молодіжний квест приурочений до Дня молоді.

Всього за 9 місяців 2010 року Центром проведено 45 заходів, якими охоплено 882 учасника
. З метою розвитку молодіжного руху та активізації молодіжних ініціатив та залучення молоді до громадської діяльності Центр тісно співпрацю з міською молодіжною громадською організацією „За нами майбутнє”. Уже два роки поспіль , прийнявши участь у проекті „Розвиток громадських ініціатив серед молоді Полтавської та Черкаської областей”, отримує фінансову підтримку для проведення спільного проекту в 2009 році - „Твоє майбутнє в твоїх руках „, а в 2010 році - „Вбережи себе та друзів від небезпеки”, які були успішно реалізовані та отримали схвальні відгуки .
 Щорічно Центр організовує громадські оплачувані роботи із метою зайнятості та соціальної підтримки учнівської та студентської молоді та на виконання Програми організації оплачуваних громадських робіт для учнівської та студентської молоді в період літніх канікул та у вільний від навчання час Громадськими оплачуваними роботами влітку 2010 року було охоплено 67 дітей. Перевага надавалася дітям пільгових категорій. Всього використано 10 тис грн. згідно кошторису даної Програми.

 2. Цілі на 2011 рік:
1. Реалізація загальнодержавних та інших соціальних програм шляхом проведення соціальної роботи із сім'ями, дітьми та молоддю, зокрема забезпечення соціального обслуговування, соціального супроводу та патронажу, соціальної профілактики і реабілітації.
 2. Здійснення соціальної роботи з сім’ями, дітьми, та молоддю, в тому числі надання їм соціальних послуг через функціонування спеціалізованих формувань центру: Служби соціальної підтримки сімей, Консультативного пункту при жіночій консультації ЦРЛ.
3. Проведення соціально-профілактичної роботи серед сімей, дітей та молоді, комплексних заходів, спрямованих на запобігання негативним явищам та їх подолання, формування здорового способу життя та почуття громадської, національної гордості, патріотизму.
4. Підтримка та розвиток волонтерського руху, залучення громадськості до проведення роботи із сім'ями, дітьми та молоддю.
 
 Пріоритети соціально-економічного розвитку на 2011 рік
1. Підвищення якості та доступності до соціальних послуг для сім’ї, дітей та молоді безпосередньо для територіальної громади м. Миргорода.
2 . Мобілізація громади м. Миргорода щодо вирішення проблем дітей, сімей та молоді.
3. Забезпечення раннього виявлення, обліку сімей і осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
4. Забезпечення соціального обслуговування та соціальної реабілітації сімей і осіб, які опинилися у складних життєвих обставинах.
5. Профілактика ВІЛ-інфекції серед дітей, молоді, груп ризику та уразливих до ВІЛ-інфекції
 
Основні завдання на 2011рік :
 
1. Раннє виявлення, облік, ведення банку даних та соціальний супровід сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах.
2. Соціальний супровід та патронаж сімей пільгових категорій, які опинились у складних життєвих обставинах та підвищення рівня правових, моральних та матеріальних засад сімейного життя.
3. Соціальна адаптація, соціальний супровід дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із числа учнів старших класів та випускників інтернатних закладів, підготовка до самостійного життя
4. Соціальна підтримка вагітних жінок та жінок з новонародженими дітьми, здійснення соціальної роботи, спрямованої на запобігання відмовам від новонароджених дітей.
5. Пошук, відбір, навчання та забезпечення соціального супроводу прийомних сімей та молоді;
6. Соціально-психологічної реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями.
7. Соціально-профілактичної роботи щодо запобігання правопорушенням та соціально небезпечних хвороб у дитячому та молодіжному середовищі, в тому числі серед груп ризику, подолання їх наслідків, формування навичок здорового способу життя.
8. Формування у молоді почуття національної гордості, патріотизму та популяризація здорового способу життя.
9. Соціальний патронаж неповнолітніх та молоді, які звільняються з місць позбавлення волі або засуджені до покарання без позбавлення волі.
 
 Для реалізації Програми „Соціальної підтримки сімей, дітей та молоді м. Миргорода на 2011 рік” з метою проведення традиційних заходів ( Новорічні та Різдвяні свята, Пасхальні свята, до Дня захисту дітей, до Дня знань, до Міжнародного Дня інваліда) в рамках цієї програми необхідний обсяг фінансування з місцевого бюджету - 29, 2 тис. грн..
 Для реалізації програми „Організація громадських оплачуваних робіт для учнівської та студентської молоді в період літніх канікул та у вільний від навчання час” необхідний обсяг фінансування з місцевого бюджету - 15, 0 тис. грн..
 
 
Миргородський міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді знаходиться за адресою:м. Миргород, вул. Сорочинська, 14,
тел. (факс), (05355- 5-51-25), E-mail:centrssd@mail.ru
Графік роботи:
щодня з 8.00 до 17.00, у п’ятницю з 8.00 до 16.00, обідня перерва з 12.00 до 13.00
вихідні дні – субота, неділя.
Директор Центру – Коркішко Ніна Михайлівна.


 

Служба у справах дітей.
Службою у справах дітей Миргородської міської ради в 2010р. забезпечено своєчасне виявлення дітей, які залишилися без піклування батьків.
Головним способом влаштування дітей на території міста в 2010 р. залишається влаштування дітей під опіку, піклування. В 2010. жодна дитина-сирота та дитина, позбавлена батьківського піклування не вибула з території міста до інтернатних закладів області.
На території міста проживає в сім’ях опікунів та піклувальників 27 дітей. Службою у справах дітей постійно проводиться моніторинг даних сімей. Щороку спільно з представниками відділу освіти, соціального захисту проводиться загальний громадський огляд умов проживання дітей в цих сім’ях.
       Службою у справах дітей, центром соціальних служб для сім’ї дітей та молоді, відділом у справах спорту сім’ї та молоді з метою популяризації влаштування дітей в сім’ї громадян проведено виступи на місцевому радіо, телебаченні, газеті „Миргород-наш дім”, розповсюджено буклети даної тематики.
 Особлива увага приділялася в 2010 році впровадженню на території міста сімейних форм виховання. В 4 кварталі 2010 р. підібрано кандидатів в прийомні батьки-сім”ю Бобирь В.В. та Бобирь С.І. Кандидати в прийомні батьки успішно пройшли курси при Обласному ЦСССДМ. В результаті проведеної роботи кандидати у прийомні батьки встановили контакт з дитиною. Рішенням виконавчого комітету Миргородської міської ради від 22.10.2010р. №683 ”Про створення прийомної сім”ї Бобирь В.В. та Бобирь С.І. та влаштування до неї дитини, Скепко В.В.”створено прийомну сім”ю.
 На даний час на території міста функціонує 3 прийомні сім”ї в яких виховується 3 дітей.
 
 
 Служба у справах дітей
м. Миргород
вул. Сорочинська, 14
Керівник
Василевич Володимир Леонардович
5-48-86

[версія для друку]
  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2021
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa