www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 18.11.2008 14:35
Історії курорту та видатним особистостям Миргорода присвячується

9 листопада 1988 року перестало битися серце видатного діяча курортної справи, людини, яка більше 20 років свого життя присвятила курорту «Миргород» і за цей період вивела його в один із найкращих курортів Радянського Союзу та Європи.


Іван Овсійович Ігнатенко...

20 років його немає серед нас, але людська пам’ять жива. З роками постать середньої на зріст людини, зовні спокійної, з великим внутрішнім енергетичним потенціалом, з розумним уважним поглядом, з особливим вогником в очах живе в пам’яті людей, які його знали та разом працювали.


Тоненька папка в музеї історії курорту «Личное дело №46 Игнатенко И.Е.» Вітрина з особистими речами і велич його справи - «Миргородкурорт»


І.О. Ігнатенко народився 22.06.1914 року в с.Пасицелі Балтського повіту Одеської губернії в селянській родині. Навчався в церковно-приходській школі. У 1931 році вступив до Ананіївського кооперативного технікуму Всемолдавського комбінату кооперативної освіти (Одеська обл.), після чого працював у споживкооперації (1932-36 рр.).


5 листопада 1936 року був призваний до лав Червоної Армії. У 1939 році закінчив курси молодших лейтенантів при Севастопольському училищі зенітної артилерії.


З перших днів Великої Вітчизняної війни - у діючій армії.


У 1941-42 рр. був заступником командира батареї, начальником розвідки дивізіону, заступником командира дивізіону, помічником начальника штабу артилерії району ППО. З січня по липень 1943 року навчався на курсах удосконалення командного складу військ ППО при Чкалівському училищі зенітної артилерії.


Був на Північно-Західному (1941-42 рр.) та Південному (1942-45 рр.) фронтах.


За участь у Великій Вітчизняній війні нагороджений орденом Червоної Зірки та багатьма медалями.


Після закінчення війни служив у військах Південно-Західного округу ППО, а 10 червня 1947 року звільнений у запас у званні капітана.


1947-52 рр. працював головним бухгалтером та директором Будинку відпочинку «Берегвар» у м.Мукачеве.


З 1952 року - директор Будинку відпочинку «Авангард» у м. Немирів.


З 1963 до 1984 року - директор курорту «Миргород».

Саме на цей час припадає один з унікальних періодів розвитку курорту. Вирішена була проблема, про яку писав ще І.А. Зубковський у книзі «Дни моей жизни»: .. .что «заболоченность реки Хорол єсть одно из слабых больных мест создающегося курорта в Миргороде. Не устранить вредного влияния его - значило бы похоронить самую идею курорта». Почищене та розширене русло річки Хорол. Зведені пішохідний та вантовий мости через річку, лікувальний пляж, човнова станція, бальнеогрязелікарня, санаторій «Березовий гай», санаторій «Хорол», Палац культури, санаторій «Мир­город», центральний бювет, санаторій «Полтава». Зведені житлові будинки для працівників курорту, гуртожиток, підсобне та зелене господарства, літній театр, дитячий садочок та багато інших важливих об’єктів.


Як мудрий керівник оздоровниці Іван Овсійович знаходив час поцікавитися побутовими проблемами своїх працівників, велику увагу приділяв розвитку спорту, особливо допомагав у розвитку художньої самодіяльності, слава про яку линула далеко за межі держави.


Унікальні організаторські здібності, енергійність, прийняття далекоглядних рішень, уміння передбачувати та випереджувати час і події, наполегливість, вимогливість до себе та підлеглих - характерні риси директора Ігнатенка І.О.


Іван Овсійович мав гостре відчуття при вирішенні важливих питань, особливо кадрових. На курорті, на керівних та відповідальних посадах працюють люди, які прийшли на роботу в досить юному віці. При співбесіді з директором вирішувались їхні подальші долі. Одним він пропонував навчання та давав рекомендації у найпрестижніші вузи СРСР, в інших молодих спеціалістах, які тільки завершили навчання, він мав дар передбачити майбутніх керівників, які й зараз вносять величезний вклад у розвиток та примноження слави курорту «Миргород».


За самовіддану працю Іван Овсійович Ігнатенко був удостоєний багатьох нагород, серед яких орден Жовтневої революції, орден Червонного Трудового Прапора та численні грамоти й відзнаки.


Сьогодні ЗАТ «Миргородкурорт» упевнено йде в майбутнє. У цьому велика за­слуга людини, яка всім своїм життям, досвідом організатора, керівника слугує нам, його нащадкам, прикладом служіння загальній справі.


Велику подяку хотілося б висловити синам Івана Овсійовича - Сергію Івановичу та вже покійному Володимиру Івановичу, які передали до музею історії курорту безцінні експонати, пов’язані з життям та діяльністю свого батька - Людини з великої літери. Ці експонати займають почесне місце в музеї й дають змогу знайомити відвідувачів з життям та діяльністю видатного керівника.


Іван Овсійович - почесний громадянин міста Миргорода. Одна з вулиць Миргорода, прилегла до території курорту, названа іменем І.О.Ігнатенка. Його ім’я занесено до книг та довідників.


Таким залишився Іван Овсійович у пам’яті тих, хто його знав, працював з ним, спілкувався. Низький уклін та вічна Вам пам’ять.


Матеріал підготував А.О. Шкурко, завідуючий музеєм історії курорту «Миргород».


Фото 1. Під час військової служби.


Фото 2. У робочому кабінеті.

  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa