www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 25.05.2009 15:17
Із засідання виконкому: Підсумки підбивали, нові завдання окреслювали

Минулої середи відбулося засідання виконавчого комітету міської ради. Про підсумки виконання Програми економічного та соціального розвитку міста за І квартал 2009 року доповідала заступник міського голови, начальник управління економіки С.В.Ширшова. Оцінюючи тенденції соціально-економічного розвитку у 1 кварталі 2009 року, зазначила, що аналіз соціально-економічного розвитку міста Миргорода, за підсумками 1 кварталу поточного року, свідчить, що економіка міста розвивалася під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів. 

Разом із тим, завдяки спільним зусиллям органів влади, керівників підприємств, організацій і установ, вдалося дещо пом’якшити негативний вплив економічної кризи і, за підсумками 1 кварталу, добитися ряду позитивних результатів.
Аналізуючи людські ресурси, С.В.Ширшова сказала, що станом на 1 березня в місті проживало 41,5 тис. осіб, з яких: 23,8 тис. чол. - працездатне населення працездатного віку; 11,4 тис. чол. - пенсіонери; 6,3 тис. чол. - діти.
За січень - лютий цього року кількість жителів міста залишилась на рівні 1 січня 2009 року.
За цей період народилося 76 немовлят, що на 19 немовлят більше відповідного періоду минулого року та померло 106 чоловік, що на 1 чол. менше. 

Вплив на демографічну ситуацію міста має і сальдо міграції. Спостерігався міграційний приріст населення, який склав 85 осіб. До міста прибуло 143 особи, вибуло - 58 осіб.
Щодо заробітної плати миргородців, то дії органів виконавчої влади протягом останніх років спрямовувались на всебічне поєднання політики структурних реформ в економіці з активною роботою щодо зростання доходів населення, зокрема, підвищення рівня заробітної плати працюючих, пенсій, інших соціальних виплат, погашення боргів та недопущення затримок з їх виплатою, створення умов для активної підприємницької діяльності.
Середньомісячна заробітна плата за січень - березень 2009 року становить 1310 грн., тоді коли за відповідний період минулого року цей показник складав 1145 грн., тобто збільшилася на 14,4 %.
Найбільше підвищення заробітної плати спостерігалося в охороні здоров’я - 25,0%, транспорті - 19,4%, освіті - 18,3%, торгівлі - 13,9%, промисловості - 12,4%, будівництві - 2,3%.
У сфері захисту трудових прав працівників, насамперед з оплати праці, протягом кварталу 2009 року здійснювались активні заходи в питаннях прискорення погашень заборгованості із виплати заробітної плати.
Затверджено заходи по погашенню підприємствами-боржниками заборгованості виплати заробітної плати. Проводиться щодекадний моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Здійснюється контроль за додержанням підприємствами вимог законодавства про забезпечення мінімального розміру заробітної плати
Заборгованість із виплати заробітної плати у порівнянні з початком року зменшилася на 39,9 тис. грн., або на 6,4 %, і на 01.04.09р. становила 585,7 тис. грн. Заборгованість із виплат заробітної плати мають 3 підприємства: економічно-активні (ДП НАК «Надра України» «Миргороднафторозвідка») - 227,0 тис. грн. Протягом березня 2009 року заборгованість на цьому підприємстві зменшилася на 222,2 тис. грн., або на 49,5 %; підприємства-банкрути (ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1») - 353,0 тис. грн.; економічно-неактивні (ВАТ АТП - 15361) - 5,7 тис. грн.
Аналізуючи ринок праці, С.В.Ширшова зазначила, що основні показники діяльності служби зайнятості свідчать, що протягом 1 кварталу 2009 року за сприянням у працевлаштуванні звернулося 1335 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що на 22,0 % більше, ніж у минулому періоді.
Ситуація на ринку праці склалася наступним чином.
Станом на 01.04.09р. в центрі зайнятості перебувало на обліку 968 громадян, із них 94 особам надано статус безробітного, що на 430 осіб більше, ніж на відповідний період минулого року.
Рівень безробіття склав 3,42 %, проти 1,86 % у минулому році.
Кількість вільних робочих місць становила 113, проти 279 у 1 кварталі 2008 року. Навантаження на одне вільне робоче місце становило в середньому 8 осіб (2 особи в 1 кварталі 2008 року).
Протягом 1 кварталу цього року створено 251 нове робоче місце, з них за рахунок коштів підприємств - 22, за трудовими договорами між працівниками та фізичними особами - 90 та зареєстровано фізичних осіб - підприємців - 139. У звітному періоді було: працевлаштовано 165 осіб (минулий рік 421 ос.); направлено на профнавчання 36 осіб (минулий рік 26 ос.); на оплачувані громадські роботи 59 осіб (минулий рік 58 ос.).
Світлана Василівна також проаналізувала і питання пенсійного та соціального забезпечення миргородців. Зокрема, вона сказала, що в м. Миргороді налічується 11368 пенсіонерів. Середній розмір пенсії в місті становить 814 грн. 12 коп. До бюджету управління Пенсійного фонду в м. Миргороді за 1 квартал 2009 р. надійшло 26694,7 тис. грн., із них - 17181,4 тис. грн., або 64,4 % від загальної суми надходжень - власні кошти. Доведений план надходження власних коштів виконано на 129,6 %.
Пенсійним фондом вживаються заходи щодо роз’яснення норм нового пенсійного законодавства.
Станом на 01 04.2009 року управлінням праці та соціального захисту населення була надана допомога сім’ям із дітьми на загальну суму 2490,7 тис. грн., малозабезпеченим сім’ям виплачена допомога на загальну суму 99,0 тис. грн. та державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце проживання їх невідоме, надана на суму 24,7 тис. грн. Інвалідам із дитинства та дітям – інвалідам, відповідно до Закону України «Про державну допомогу інвалідам із дитинства та дітям - інвалідам», було призначено та виплачено допомогу на суму 482,7 тис. грн.
Крім того, за рахунок міського бюджету виплачена одноразова грошова допомога 48 громадянам на загальну суму 7,5 тис. грн. та 49 сімей отримали одноразову допомогу при народженні дитини на суму 10,0 тис. грн.
Із початку року субсидії на житлово-комунальні послуги призначено 185 сім’ям. Усього субсидією у цей період скористалися 1320 сімей на суму 573,1 тис. грн. Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги склав 220,0 грн. У місті щомісячно користується пільгами з оплати житлово-комунальних послуг 7140 осіб пільгових категорій населення. Протягом 1 кварталу здійснювалось надання пільг з оплати інших послуг та пільгового проїзду окремих категорій громадян. Продовжується робота по створенню Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, станом на 01.04.09р. до реєстру включено 11976 пільговиків.
Детальному аналізу доповідач піддавала житлову політику в місті та розвиток будівництва і забезпечення населення міста житлом. Зокрема, спостерігається спад обсягів будівельних робіт. Будівельними організаціями міста за січень - березень поточного року власними силами було виконано підрядних робіт на суму 2,6 млн. грн., що на 60,1 % менше відповідного періоду минулого року. Продовжувалося будівництво першої черги 108 квартирного житлового будинку по вул. Перемоги, 10, де обсяги виконаних робіт склали 1,0 млн. грн. Індивідуальними забудовниками введено в експлуатацію 6 будинків, загальною площею 319 кв. метрів.
С.В.Ширшова розповіла присутнім про бюджет розвитку міста. Зокрема, про те, що проводилися роботи по реконструкції дитячого навчального закладу №12, еколого-натуралістичного центру, де обсяг виконаних робіт склав 18,0 тис. грн.
Збудовано автобусні зупинки на вул. Шишацькій, вул. Єрківській, вул. Гоголя, мікрорайоні Личанка, на що використано 11,5 тис. грн. Збудовано огорожу в парку «Дружба», де обсяг виконаних робіт склав 5,3 тис. грн. На виготовлення проектної документації по реконструкції мосту через річку Хорол використано 8,3 тис. грн.
На об’єктах комунального призначення виконання обсягів робіт за 1 квартал 2009 року склало 1135,1 тис. грн.: на виконання робіт по благоустрою міста витрачено 846,1 тис.грн.; на будівництво та реконструкцію міських доріг та тротуарів - 242,7 тис. грн.; на реконструкцію мереж вуличного освітлення - 42,2 тис. грн.; на капітальний ремонт ліфтів - 4,1 тис. грн.
Крім цього, було проведено капітальний ремонт водопровідного дюкера через р. Хорол, на що використано 18,1 тис. грн.
Продовжується впровадження міської Програми поводження з побутовими відходами (2006-2011 роки). Роздільним збором твердих побутових відходів охоплено 1589 абонентів. У приватному секторі міста встановлено 1151 індивідуальний пластиковий євроконтейнер об’ємом 0,24 куб.м.
Підприємства житлово-комунального господарства надають послуги (населенню, юридичним особам) із холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, теплопостачання, утримання будинків та прибудинкових територій, вивезення побутових відходів, виконують роботи по благоустрою, шляхових роботах та інші. В умовах, що склалися в житлово-комунальній галузі протягом останніх років, унаслідок постійного дефіциту коштів, витрати по утриманню житлово-комунального господарства забезпечуються в повній мірі фінансуванням. Важливим напрямком соціально-економічного розвитку є вирішення проблем практичного енергозбереження, особливо у комунальній сфері.
У ході реалізації енергозберігаючих заходів було зекономлено 31,9 тис. кВт електроенергії, 9,0 тис. м3 газу. Вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів склала 19,7 тис. грн.
Щодо гуманітарної сфери, освіти, то у місті працює 7 загальноосвітніх навчальних закладів, 6 дошкільних навчальних закладів, 5 позашкільних установ. У загальноосвітніх навчальних закладах міста навчається 3952 учні, у дошкільних закладах виховується 1272 дітей, позашкільних - понад 2000 вихованців.
Наповнюваність класів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2008/2009 році становить 26 учнів. Середня кількість учнів на одного вчителя у 2008/2009 н.р. становить 11.
У всіх загальноосвітніх навчальних закладах здійснюється допрофільне та профільне навчання (філологічного, математичного, технологічного, економічного профілів).
До індивідуальної форми навчання залучено 30 учнів. До екстернатної форми - 13 осіб, із них: 3 здобувають базову освіту для отримання свідоцтва про базову середню освіту, 9 навчаються для отримання атестата про загальну середню освіту, 1 учень навчається за екстернатною формою у 8 класі.
Значна робота проводиться педагогічними колективами щодо всебічного розвитку обдарованих дітей. Так, 18 учнів старших класів взяли участь у написанні наукових дослідницьких робіт у Малій академії наук.
Переможцями міського конкурсу - захисту робіт визнано 9 учасників, які брали участь у (обласному) етапі конкурсу - захисті робіт учнів - членів МАН. Працює професійно-технічне училище міста, в якому навчається 403 учні, які одночасно з загальною середньою освітою отримають і робітничу кваліфікацією. Діє і керамічний технікум ім.М.В.Гоголя. У технікумі підготовка спеціалістів ведеться на 4 факультетах; денна форма навчання - 496 чол., заочна - 240 чол. Проведено роботу по організації підвозу учнів до шкіл із віддалених районів міжшкільним автобусом.
Робота закладів культури і мистецтва була спрямована на подальший розвиток мережі галузі культури, створення оптимальних умов для різноманітних творчих проявів, збереження й збагачення культурного та духовного потенціалу, забезпечення культурних потреб населення.
За 1 квартал 2009 року проведено 7 концертів та 22 різноманітних загальноміських масових заходів. Серед них - народні гуляння, театралізовані свята, художні виставки, конкурси, огляди художньої самодіяльності, професійні та державні свята, фестивалі.
Визначальними подіями у низці культурно-мистецьких заходів міста стало святкування 200-річчя з дня народження М.В. Гоголя, а саме: театралізовані дійства, літературні години, літературні читання, виставки, конкурси.
Значно активізувалась діяльність народного міського духового оркестру, який бере активну участь у культурному житті міста. Музеї міста відвідало 1658 чол., проведено 38 екскурсій, 17 масових заходів та організовано 11 тематичних виставок. Бібліотеками міста організовано та проведено 46 масових заходів, а саме: читацькі конференції, літературні читання, бесіди, бібліотечні уроки, усні журнали, книжкові виставки, зустрічі з письменниками, радіопередачі. За звітний період бібліотеками надано послуг понад 2658 користувачам. Платних послуг надано користувачам на суму 12,5 тис. грн. Книжковий фонд бібліотек поповнився на 220 примірників.
Доповідач детально зупинилася на питаннях політики стосовно дітей, сім’ї та молоді, питаннях розвитку фізичної культури і спорту. Так, протягом 1 кварталу 2009 року всіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у місті займаються більше 5000 осіб, що становить 12 % населення міста. У двох дитячо-юнацьких спортивних школах займається 775 чол., у 7 спортивних клубах - 532 чол. За1 квартал 2009 року проведено 21спортивно-масовий захід із популярних видів спорту: волейболу, футболу, баскетболу, шахів, легкої атлетики та ін.
У рамках спартакіади трудових колективів міста проведено змагання з шахів, настільного тенісу, волейболу та міні-футболу. Збірні команди міста взяли участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів з баскетболу, волейболу, легкої атлетики, боксу, греко-римської боротьби, футболу, східних єдиноборств, шахів та інших популярних у місті видів спорту.
Оцінюючи регуляторну політику та розвиток підприємництва, Світлана Василівна зазначила, що в місті спостерігається збільшення кількості суб’єктів малого підприємництва.
У минулому році кількість малих підприємств становила 350 одиниці, тоді коли на 01.04.09 їхня кількість збільшилась на 4,3 % і становила 365 одиниць. Постійно збільшується число фізичних осіб-підприємців, яких на 01.04.2009 р. налічувалося 3,1 тис. чоловік.
Загалом, у сфері малого підприємництва працює 5.8 тис. чоловік, що складає 28,2% від зайнятих в усіх сферах економіки міста.
У 1 кварталі 2009 року малими підприємствами вироблено продукції та надано послуг на рівні 13,1% від загального обсягу виробництва продукції (робіт, послуг). На малих підприємствах працює 10,8% працівників, зайнятих в усіх галузях міста.
У місті працює єдиний офіс із видачі дозвільних документів у сфері господарської діяльності. Протягом 1 кварталу 2009 року за консультаціями звернулося 65 суб’єктів господарювання. Видано 43 документа дозвільного характеру.
Мова йшла і про інвестиційну політику. Одним із найважливіших показників економічного розвитку є тенденції вкладень інвестицій в основний капітал.
За І квартал 2009 року сума залучених інвестицій, за оперативними даними, склала 6,4 млн. грн., у т.ч.: підприємствами та організаціями за рахунок власних коштів освоєно - 1,6 млн. грн. (кошти направлено на придбання машин, обладнання, капітальний ремонт); на будівництво і реконструкцію об’єктів житлово-комунального та соціально-культурного призначення - 1,2 млн. грн.; у житловому будівництві освоєно коштів у сумі - 1,0 млн. грн.; в об’єкти санаторно-курортної сфери вкладено коштів у сумі 2,6 млн. грн. (ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт», санаторій «Райдужний» - будівництво спального корпусу).
ТОВ «Грейнінновейшнсистемз» реалізовується інвестиційний проект по будівництву елеватора по вул. Раскової. ТОВ «Синонім» ведеться реконструкція турготелю по вул. Гоголя, 148.
Виготовляється проектна документація щодо будівництва нових санаторіїв, готелю, будинку відпочинку. В системі Інтернет підтримується сайт про місто з постійним оновленням інформації.
Щодо розвитку реального сектора економіки та промислової політики, то обсяги реалізації промислової продукції у відпускних цінах за 1 квартал 2009 року склали 87634,2 тис. грн.
Обсяг реалізованої промислової продукції промисловими підприємствами міста на одну особу становить 2111,7 грн. Найбільшу питому вагу в обсязі реалізованої продукції займають підприємства харчової та переробної промисловості - 86,1 % загального обсягу.
За попередніми даними, за січень - лютий поточного року 21 підприємство міста працювало з прибутками, сума яких склала 10,1 млн. грн., 14 підприємств - зі збитками, сума яких склала 0,8 млн. грн. Найбільше прибутків отримали: ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод», ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт», ВАТ «Армапром», МП «Контакт». Найбільш збиткові підприємства: ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів №1», Обласне комунальне виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал», Комунальне житлово-експлуатаційне підприємство.
Транспортний комплекс є важливою складовою у галузевій структурі економіки регіону. За січень-березень 2009 року транспортними організаціями міста перевезено 4,4 тис. тонн вантажів, та 940,7 тис. пасажирів автомобільним транспортом. Перевезення в місті здійснюються по 26 маршрутах, на яких працює 39 маршрутних таксі. З метою покращення якості послуг по перевезенню пасажирів, у місті створено альтернативний вид транспорту. Зараз перевезення здійснюється ТОВ «Мир-Авто» 6 автобусами за трьома маршрутами та 2 автобусами приватних підприємців. Послугами з перевезень користуються без обмежень всі громадяни та пільгові категорії населення, які, відповідно до законодавства, мають таке право. Зараз проводиться робота щодо заміни застарілого транспорту на більш сучасний.
Щодо розвитку курортної та туристично-рекреаційної галузей, то спостерігається тенденція збільшення обсягів реалізації санаторно-курортних послуг, сума яких у 1 кварталі 2009 року склала 27,5 млн. грн., що на 35,0 % більше відповідного періоду минулого року. В санаторіях міста оздоровилося 10,0 тис. чоловік.
Продовжується реалізація інвестиційних проектів по будівництву санаторного корпусу санаторію «Райдужний». ЗАТ «Курорт - готель» проводить підготовчі роботи по реконструкції та технічному переоснащенню будівлі колишньої поліклініки в санаторно-готельний комплекс на території ЗАТ «Миргородкурорт».
Значна увага приділялася розвитку організації туристсько-краєзнавчої, оздоровчої та екскурсійної діяльності серед дітей, підлітків та молоді. Так, протягом І кварталу 2009 року, юні туристи міста стали переможцями в обласних конкурсах Всеукраїнських експедицій «Історія сіл і міст України» та «Краса і біль України» зайняли перше місце у відкритій першості Кам’янець-Подільської станції юних туристів. Провели міський конкурс на краще в’язання туристичних вузлів, першість міста з техніки пішохідного туризму в приміщенні та зі спортивного орієнтування «Весна - 2009».
Аналізуючи сферу обігу товарів і послуг, доповідач зазначила, що у сфері внутрішньої торгівлі в 1 кварталі 2009 року продовжувались процеси розбудови інфраструктури споживчого ринку, підвищення якості торговельного обслуговування населення.
У 1 кварталі 2009 року відкрито 12 підприємства торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг: стаціонарних магазинів - 4; дрібно-роздрібної мережі - 2; підприємств сфери послуг -2; ветаптек -1; ресторанне господарство – 3.
Всього в місті на 1 квітня 2009 року діяло: 343 стаціонарних магазинів; 70 підприємств ресторанного господарства; 178 підприємств сфери послуг; 48 аптек та аптечних пунктів; 4 ветаптеки; 4 магазини «Оптика»; 14 автозаправочних станцій.
По другому питанню доповідала начальник фінансового управління Н.Г.Устименко. Вона звітувала про виконання міського бюджету за І квартал 2009 року. (Детальніше про це – читайте у матеріалах 33 сесії міської ради п’ятого скликання, у 23 числі газети).
Про фінансово-господарську діяльність комунального підприємства «Міський стадіон «Старт» доповідав начальник відділу у справах спорту, сім’ї та молоді Володимир Фісик. Він зробив невеликий екскурс у минуле, розповівши про роботу стадіону «Старт» від 1990 року. Рішенням 15 сесії 4 скликання міської ради, від 18 грудня 2003 року, стадіон «Старт» став комунальною власністю міста, що дало змогу проводити цільове фінансування стадіону з міського бюджету. Так була проведена реконструкція стадіону, його освітлення, ремонт трибун, облаштування поля, спортивного майданчика зі штучним полем, придбана газонокосарка.
Зараз комунальне підприємство стадіон «Старт» на балансі має основні засоби залишковою вартістю понад 425 тис.грн.
По тому доповідач запропонував членам виконавчого комітету передати комунальне підприємство стадіон «Старт», як штатний підрозділ, до самостійного відділу з питань фізичної культури і спорту, що надасть можливість посилити контроль за веденням фінансово-господарської діяльності стадіону та частково утримувати стадіон за рахунок власних надходжень, а також оформити відповідно до законодавства розміри земельної ділянки, що належатиме стадіону.
При розгляді питання про міський стадіон «Старт» не обійшлося без критики. Члени виконавчого комітету зауважували начальникові у справах спорту, сім’ї та молоді про те, що зі сторони його служби немає потрібної активності, немає потрібного контролю і зі сторони керівництва стадіону, а тому на його території можна побачити бур’яни і навіть сміттєзвалища. Порушувалося і питання роботи авторинку на території стадіону.
Далі на засіданні виконавчого комітету розглядалися питання, не передбачені планом його підготовки. 

Валентина ДЕНИСЕНКО.


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa