www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 18.05.2009 15:48
Миргородському літературно-меморіальному музею Давида Гурамішвілі - 40

Допитливий приїжджий, перебуваючи в центрі Миргорода, обов’язково зацікавиться будівлею на вулиці Незалежності, фасад якої оформлений у східному стилі. Табличка при вході повідомить: ця ошатна споруда — Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі. 

Днями Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі відзначатиме ювілей — 40-річчя з дня відкриття, адже вперше його двері відчинилися для відвідувачів 12 травня 1969 р. 

В експозиції та фондах музею зосереджені матеріали про життя і творчість видатного грузинського поета 18 ст., класика грузинської літератури Давида Гурамішвілі, який прожив у нашому місті останні 32 роки свого життя; про сучасні йому Грузію й Україну, зокрема, Миргородщину; видання творів поета і книги про нього; грузинські та українські речі народного побуту минулих століть, зразки зброї 18 ст., твори образотворчого та декоративно-вжиткового мистецтва, вироби місцевих майстрів, грузинські сувеніри та інше. 

Створення музею стало можливим завдяки праці ряду літераторів та науковців, серед них - українські письменники - П.Тичина, П.Панч, М.Бажан, літературознавець Д.Косарик, академік О.Барамідзе. Ініціатор створення музею, перекладач «Давитіані» Микола Бажан у березні 1969р. в листі до одного з своїх знайомих писав: «Нічого серйозного поки свого не роблю. Турбуюся про музей Гурамішвілі...» 

Над організацією музею безпосередньо у Миргороді розпочав роботу мовознавець, етнограф, фольклорист та краєзнавець Іван Гурин, який згодом став його першим директором на громадських засадах (1968 - 1969 р.р.). 

Для допомоги у створенні музею Полтавським обласним відділом культури було призначено Анатолія Залашка, директора Полтавського музею І.П.Котляревського, працівника з багаторічним досвідом роботи. І.Гурин та А.Залашко невтомно працювали протягом двох років: доводилося дбати і про господарчі потреби новостворюваного закладу, і про збір експонатів для нього.
Відкриттю музею передували численні поїздки його організаторів до Києва, Тбілісі, Полтави, під час яких вони відвідали ряд міністерств, музеїв, постачальницьких організацій та інших установ. 

Музей Давида Гурамішвілі та пам’ятник поетові, авторами якого стали київські скульптори А.Німенко, М.Обезюк та архітектор В.Жигулін, було урочисто відкрито під час Декади грузинської літератури в Україні (10-20 травня 1969р.). І нині в музеї зберігається кіноплівка з унікальними кадрами, що відтворюють події того святкового дня. На відкритті музею були присутні тисячі жителів міста і району, делегації українських та грузинських письменників, громадських діячів та представників влади. До підніжжя пам’ятника грузинському поетові лягли сотні вінків та букетів. Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі гостинно відчинив двері для перших відвідувачів. 

40 років минуло з того часу, фонди музею поповнилися новими експонатами, змінився інтер’єр — став більш сучасним та вишуканим, проте основні завдання закладу, мета його роботи залишилися незмінними. До сьогодні основним напрямком роботи музею залишається ознайомлення відвідувачів із біографією Д.Гурамішвілі, популяризація його творчості, сприяння зміцненню українсько-грузинських культурно-мистецьких взаємин. Музей постійно підтримує зв’язки з представниками грузинської діаспори з різних міст України. Неодноразово учасниками музейних заходів ставали члени Полтавського регіонального об’єднання «Георгія» на чолі з надзвичайно діяльним, відповідальним та небайдужим до музейних проблем Рамазом Заркуа; творчий колектив грузинського культурно-освітнього центру «Іберіелі» (м.Київ); представники грузинських громад Харкова, Кривого Рогу, Дніпропетровська та миргородської грузинської діаспори. Протягом останніх років музей відвідали також гості з грузинських міст: Тбілісі, Сурамі, Каспі, Кутаїсі та батьківщини Д.Гурамішвілі - селища Сагурамо Каспського району. 

Не залишає поза увагою заклад також Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні Григол Катамадзе, який кілька разів відвідав з офіційними візитами та приватно музей свого видатного земляка. 

Працівники закладу також зі свого боку беруть участь у заходах, організованих грузинською стороною. Так, зокрема, за результатами успішного проведення року Грузії в Україні, до урядової нагороди Грузії Ордена Честі була представлена директор музею Тетяна Георгіївна Діденко за особливий внесок у розвиток і зміцнення українсько-грузинських взаємин. 

У 2007 р. працівники музею взяли участь у Першому Всеукраїнському фестивалі грузинської культури (м.Київ) та у міжнародному проекті «Мости дружби. Україна-Грузія», за підсумками якого музей було нагороджено дипломом Міністерства культури і туризму України та Міністерства культури, охорони пам’яток і спорту Грузії. 

Сьогодні Миргородський літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі - справжній осередок культурно-мистецького життя нашого міста. Щорічно, окрім численних екскурсій, у музеї проводиться близько 20 масових заходів, серед яких - відкриття виставок, презентації книг, зустрічі з творчими людьми. У виставковій залі музею щомісяця змінюється експозиція - демонструються нові виставки творчих робіт миргородських художників та майстрів декоративно-вжиткового мистецтва. 

Із 2006 р. при музеї діє літературний клуб, де організовуються зустрічі з миргородськими майстрами слова, літературно-музичні та театральні вечори, які користуються великою популярністю серед любителів літератури різних вікових груп. За три роки існування клубу сформувалося його ядро - група творчих людей, які беруть активну участь не тільки у діяльності літературного клубу, а й у проведенні музейних заходів - це миргородські поетеси: Лариса Гараган і Маргарита Олійник-Локай, художник та поет Сергій Кузнєцов, мистецтвознавець Наталія Беркута, творчі особистості з численними талантами Катерина Кузнєцова та Олена Олійник-Локай. 

Звичайно, у короткій статті неможливо описати всі грані роботи музею, адже, окрім згаданих, є й інші її напрямки — дослідницька, фондова, видавнича і врешті-решт господарча. З усім цим об’ємом роботи сьогодні успішно справляється невеликий творчий колектив однодумців у такому складі: директор Тетяна Георгіївна Діденко - генератор ідей та натхненник усіх музейних справ, науковий працівник - автор цих рядків, музейний доглядач Тетяна Сергіївна Гнатченко, яка першою завжди привітно зустрічає відвідувачів, і Марія Василівна Стаднік, завдяки якій у музеї завжди чистота і порядок. Колектив закладу постійно працює над урізноманітненням форм роботи та докладає чималих зусиль для того, щоб кожен музейний захід став яскравою подією у культурно-мистецькому житті нашого міста.
А попереду ще багато творчих планів, нових задумів та цікавих ідей. Завітайте до музею і самі в цьому переконаєтеся! 

Наталія ГОДУН, науковий працівник Миргородського літературно-меморіального музею Давида Гурамішвілі.


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa