www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 30.04.2009 14:27
Із турботою про людей
21 квітня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради.

Про організацію оздоровлення дітей і підлітків улітку 2009 року та дотримання вимог санітарного законодавства в закладах проведення оздоровлення доповідав заступник міського голови, депутат міської ради С.П.Соломаха. Зокрема, він сказав, що в місті створено оперативну групу по організації оздоровлення, відпочинку і зайнятості дітей та підлітків улітку 2009 року, саме на цю групу і покладається організація названих заходів.

У м.Миргороді впродовж останніх років наймасовішою формою відпочинку та оздоровлення дітей залишаються табори з денним перебуванням при загальноосвітніх навчальних закладах. У цьому році планується організувати роботу також семи пришкільних таборів та чотирьох профільних таборів, а також уперше за останні роки, організувати на базі СШ № 5 роботу табору праці та відпочинку. Всього в цих таборах планується оздоровити 685 дітей, організувати дворазове або триразове харчування (при умові організації денного сну). Вартість харчування складатиме 12 грн. на 1 чоловіка на 1 день. Табірна зміна триватиме три тижні (14 робочих днів). Судячи із зведеного кошторису на оздоровчу кампанію та підготовку до неї буде використано близько 315 тис.грн., більше 200 з яких - бюджетні. Планується крім повного звільнення пільгових категорій дітей від оплати харчування також частково дотувати (не менше 4 грн. на день) харчування кожної дитини, яка відвідуватиме пришкільний табір. На харчування обдарованих дітей, які будуть оздоровлюватися в профільних таборах, планується виділити 12600 грн. Буде організовано екскурсію для активістів молодіжних організацій міста. Для цього використається 3000 грн.

Відділом у справах спорту, сім’ї та молоді забезпечується організоване направлення дітей пільгових категорій, обдарованих та талановитих дітей міста в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку.
За І квартал 2009 року відділом у справах спорту, сім’ї та молоді отримано 9 путівок до МДЦ « Артек», із них направлено за бюджетними путівками 5 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також за 20%-ми путівками двоє дітей із багатодітних сімей та двох обдарованих дітей, переможців та призерів Всеукраїнських конкурсів.

Щороку в нашому місті 100% забезпечуються санаторним та оздоровленням у дитячих позаміських оздоровчих та відпочинкових закладах діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування. Як і кожного року, ця категорія дітей у цьому році буде оздоровлена на базі санаторно-курортних закладів міста (цього року є попередня домовленість із керівництвом санаторію ім.Гоголя) та у заміських оздоровчих закладах, а також у пришкільних і профільних таборах.

За І квартал 2009 року уже оздоровлено в санаторно-курортних закладах 44 дитини.
Управлінням праці та соціального захисту населення у 2008 році було оздоровлено 18 дітей, що мають статус постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС у санаторії «Патрія» (м. Білгород-Дністровський, Одеської обл.). В цьому році планується також провести оздоровлення дітей даної категорії на такому ж рівні.

На 2009 рік кошти Миргородській міській виконавчій дирекції Полтавського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати непрацездатності виділені в повному обсязі (182 тис. грн. на м.Миргород та Миргородський район), і здешевлення путівок відбуватиметься із розрахунку 33 грн. на добу (відносно минулого року - 30грн. на добу).

У цьому році із міського бюджету виділена така ж сума коштів, і в червні та серпні будуть орга­нізо­вані та проведені громадські оплачувані роботи.

Як уже зазначалося, в першу чергу організовується забезпечення відпочинку та оздоровлення дітей пільгових категорій: дітей із малозабезпечених та багатодітних сімей, дітей -інвалідів, дітей, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, дітей, які знаходяться в тубвогнищах та дітей, звільнених від харчування в пришкільних таборах рішенням педагогічної ради школи. Ці категорії школярів будуть оздоровлюватися на базі пришкільних таборів, у заміських оздоровчих закладах, згідно путівок, які надходитимуть до відділу у справах спорту, сім’ї, молоді та спорту, управління праці та соціального захисту населення, дитячого поліклінічного відділення.

У дошкільних закладах в оздоровчий період буде проведено вітамінізацію страв, таким чином буде частково оздоровлено 880 дітей дошкільного віку.

Передбачається організація відвідування міста пересувними атракціонами, цирками, зоопарками, художніми виставками. Забезпечення проведення культурно - мистецьких заходів за участю учнівської та студентської молоді покладається на відділ культури.

Медичне обстеження дітей перед направленням до оздоровчих закладів планується проводити дитячим поліклінічним відділенням центральної районної лікарні.

Відповідальність за дотримання санітарних та протипожежних вимог, оформлення санітарних паспортів, збереження життя та здоров’я дітей покладається на начальників пришкільних оздоровчих таборів.

Перевірка готовності оздоровчих таборів до прийому дітей проводитиметься відповідною комісією, яка буде створена на базі відділу освіти.

Забезпечення громадського порядку в місцях оздоровлення дітей покладається на Миргородський міський відділ (з обслуговування м. Миргорода та Миргородського району) УМВС України в Полтавській області.

Зі співдоповіддю по даному питанню виступив головний державний санітарний лікар Миргородського району М.В.Олефір
.

Особливу увагу доповідач загострив на питанні дотримання вимог санітарного законодавства в закладах проведення оздоровлення. Зокрема, він сказав, що, по-перше, що стосується дитячих навчальних закладів – на літній період всі вони переводяться на оздоровчий режим роботи. Для них повинно бути збільшено фінансування на харчування на 20%.

У дитячих таборах із денним перебуванням до їх відкриття треба своєчасно та якісно провести ремонти всіх приміщень. Необхідно виділити достатню кількість кімнат із розрахунку 4м2 на 1 дитину в спальній кімнаті. Виділити санвузли, кімнати для дотримання правил особистої гігієни, обладнати ногомийки. Оснастити медпункти необхідним обладнанням для оцінки ефективності оздоровлення, 
медикаментами для надання першої медичної допомоги і оздоровлення дітей диспансерної групи. 

Обладнати ізолятори для тимчасового перебування інфекційних хворих. Обладнати фізкультурні та ігрові майданчики. Укомплектувати на 100% всі оздоровчі заклади кваліфікованими кадрами. Організувати та провести з персоналом навчання по санітарному мінімуму з прийняттям заліків. Забезпечити всі заклади доброякісною питною водою, гарячим водопостачанням. Розробити і погодити в Миргородській райСЕС приблизні циклічні меню та схеми постачання продуктів харчування. Категорично заборонити постачання у навчально-виховні заклади продуктів харчування, які містять консерванти, синтетичні добавки, барвники. Забезпечити проведення штучної «С» – вітамінізації І або ІІІ страв. Погодити з адміністрацією ЦРЛ питання забезпечення кожного оздоровчого закладу медичним працівником. Закріпити відповідальних працівників за гігієнічним та фізичним вихованням дітей, вести пропаганду здорового способу життя.

Про стан забезпечення своєчасності і повноти сплати заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та внесків до соціальних фондів за І квартал 2009 року доповідав заступник міського голови, начальник управління праці та соціального захисту населення, депутат міської ради Г.А.Левченко.

Зокрема, він сказав, що станом на 1.04.2009 року у місті існує 3 підприємства, які мають заборгованість із виплати заробітної плати. Особливо серйозно йшла розмова про підприємство-банкрут ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів №1». До цього підприємства застосовано процедуру відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, заборгованість із заробітної плати станом на 1 квітня 2009 року становить 353,0 тис. грн., яка протягом березня 2009 року зросла на 3,9 тис. грн., або на 1,1 %.,На підприємстві 19 січня 2009 року було розроблено графік погашення заборгованості, у якому адміністрація підприємства у термін до 1 липня 2009 року бере на себе зобов’язання повністю ліквідувати заборгованість із виплати заробітної плати, але станом на 1 квітня 2009 року графік не виконується.

Г.А.Левченко додав: «Стан погашення заборгованості із заробітної плати та здійснення заходів щодо своєчасності її виплати перебувають на контролі виконавчого комітету Миргородської міської ради.
Так, тільки у поточному році проведено 2 засідання тимчасової комісії з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій, аналізу причин безприбуткової діяльності суб’єктів господарювання та підвищення ефективності їх роботи, якості фінансових планів державних підприємств та підприємств із державними корпоративними правами та інших соціальних виплат. На комісії заслухано звіти керівників підприємств-боржників про стан погашення боргів по всіх видах платежів, ведеться контроль за виконанням рішень комісії.

Розроблені та затверджені заходи по ліквідації заборгованості із виплати заробітної плати підприємствами-боржниками».

Про підготовку підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг до літнього курортного сезону 2009 року доповіла начальник відділу споживчого ринку та підприємництва управління економіки міської ради Л.А.Кундій.

Зокрема, вона сказала, що підготовка підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг до літнього курортного сезону є завжди одним із ключових питань для нашого міста. У цей період у місті багато гостей і якісне обслуговування, належний санітарний стан підприємств та прилеглої території є його візитною карткою.

Мережа підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг продовжує зростати.
За 2008 рік відкрито 77 підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг: стаціонарних магазинів - 22; підприємств ресторанного господарства - 7; підприємств сфери послуг - 28; аптек, аптечних кіосків – 4. Всього в місті на 1 січня 2009 року діє: 347 стаціонарних магазинів;
70 підприємств ресторанного господарства; 185 підприємств сфери послуг; 50 аптек, аптечних кіосків; 4 ветаптеки; 4 магазини «Оптика»; 14 автозаправочних станцій. Уцілому підприємства торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг задовільно підготовлені до роботи у літній курортний сезон. Управління економіки міської ради буде постійно тримати на контролі такі питання, як: культура обслуговування жителів та гостей міста; підтримка суб’єктами господарювання належного санітарного стану підприємств; дотримання правил торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг.

Того дня у порядку контролю розглядалося питання про виконання рішення виконавчого комітету, від 30 січня 2008 року, №45 «Про затвердження Програми захисту прав споживачів та створення координаційної ради з питань захисту прав споживачів». Доповідала заступник міського голови, начальник управління економіки міської ради С.В.Ширшова.

Доповідач зазначила, що головними причинами, які змушують громадян звертатись до служби за захистом своїх прав, є нарікання на: відсутність інформації на товари та послуги; якість товарів, послуг; порушення продавцем передбачених законодавством гарантійних зобов’язань; порушення строку безоплатного усунення недоліків товару.

За підсумками роботи служби, в минулому році за неякісні товари і надані послуги споживачам повернуто понад 12,0тис. грн., у 45 випадках зроблено ремонт неякісних товарів, у 16 випадках здійснено заміну неякісного товару на якісний, надано 94 консультації з роз’яснення законодавства в сфері захисту прав споживачів.

Також протягом 2008 року службою у справах захисту прав споживачів управління економіки міської ради проведено перевірок - 170, у тому числі - 44 за участю інших державних органів і громадських організацій.

У нинішньому році разом із контролюючими службами міста та спеціалістами Полтавського обласного управління у справах захисту прав споживачів буде продовжуватись контроль за якістю та безпекою товарів, що реалізуються на ринках, із дотриманням вимог Законодавства у сфері торговельного обслуговування, використанням ваговимірювального обладнання.

З усіх питань, які розглядалися того дня, члени виконавчого комітету прийняли відповідні рішення.


Валентина ДЕНИСЕНКО,
газета Миргород "Наш дім"  №17


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa