www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 03.07.2009 15:07
Підсумки минулорічні, реалії нинішні

24 червня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради. Про стан організації справляння плати за землю з юридичних та фізичних осіб доповідали начальник Миргородської об’єднаної державної податкової інспекції Г.М.Коваленко та начальник відділу комунального майна та земельних ресурсів С.В.Яшний. 

Як відомо, відповідно до Закону України про плату за землю, використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Як же здійснюється контроль за правильністю обчислення і справляння земельного податку, а також орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності, докладно доповідав начальник ОДПІ Г.М.Коваленко. Зокрема, він сказав, що станом на 01.06.2009 року до бюджету міста надійшло 2502,6 тис.грн. плати за землю, що становить 16,32 % в загальній сумі надходжень. Частка плати за землю в загальному обсязі надходжень у порівнянні з відповідним періодом минулого року збільшилась на 29,2 %. 

За 5 місяців 2009 року бюджетні призначення по платі за землю виконані на 93,4%, бюджет недоотримав 175,9 тис.грн. Але порівнявши надходження до відповідного періоду минулого року, слід зазначити, що вони зросли на 19,6%, або на 410,5 тис.грн. Значною мірою даний факт пояснюється індексацією грошової оцінки землі станом на 01.01.09р. 

Бюджетні призначення по земельному податку з юридичних осіб виконані на 80,4 % (план - 548,9 тис.грн., факт - 441,4 тис.грн.). 

По платі за землю з фізичних осіб по місту Миргороду за п’ять місяців 2009 року надійшло 10,9 тис.грн.
Проблемним питанням при справлянні земельного податку залишається наявність податкового боргу. Станом на 01.06.2009 року податковий борг по земельному податку склав 509,0 тис.грн. (АТП №15361 - 8,4 тис.грн., ДП ДАК «Хліб України» КХП №1 - 500,6 тис.грн.). 

Що стосується орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності , то за п’ять місяців 2009 року від справляння орендної плати з юридичних осіб до місцевого бюджету надійшло 1563,9 тис.грн., що на 313 тис.грн. або на 22,4 % більше в порівнянні з відповідним періодом минулого року. 

Станом на 01.06.09р. бюджетні призначення по орендній платі за землю з фізичних осіб виконано на 86,1%. При плані 565,0 тис.грн., до бюджету надійшло 486,3 тис.грн. У порівнянні із відповідним періодом минулого року надходження зросли на 88,9 тис.грн. або на 22,4%. 

Враховуючи вищевикладене, Геннадій Миколайович запропонував:
- не допускати випадків несвоєчасного укладання договорів оренди земельних ділянок;
- вирішити питання щодо вилучення земельних ділянок у і підприємств, що систематично не сплачують орендну плату;
- провести інвентаризацію земель міста з метою виявлення та вилучення надлишкових земель у підприємств, у тому числі підприємств, визнаних банкрутами, та заключити договори оренди землі з новими власниками. 

Як зазначив С.В.Яшний, начальник відділу комунального майна та земельних ресурсів УЖКГ міської ради, відділ комунального майна та земельних ресурсів (відповідно до покладених на нього завдань) продовжує оперативно вирішувати питання по наданню в оренду земельних ділянок юридичним та фізичним особам, оформлення договорів оренди та додаткових угод до них, договорів продажу земельних ділянок. 

У період із червня 2008 року по червень 2009 року на розгляд міської ради за заявами фізичних та юридичних осіб відділом було підготовлено 540 рішень із питань землекористування, а саме: про дозвіл на виготовлення технічної документації на земельні ділянки - 108 рішень; про затвердження технічної документації із землеустрою та надання в оренду - 137 рішень; про поновлення договорів оренди земельних ділянок - 207 рішень; про дозвіл на викуп - 22 рішення; про продаж земельних ділянок - 26 рішень; про прийняття земельної ділянки у фонд міської ради - 28 рішень; про розмір орендної плати - 12 рішень. 

За цей же період підготовлено 118 проектів договорів оренди земельних ділянок, 207 проектів додаткових угод, 62 тимчасових договори. 

Загалом відділ на сьогодні обліковує 569 договорів оренди. В тому числі: з юридичними особами - 141 договір, із фізичними - 332 договори, тимчасові угоди з фізичними та юридичними особами - 96 шт.
Продовжується робота щодо удосконалення змісту та умов самих договорів оренди, положень, що регулюють порядок виділення земельних ділянок, проводиться претензійно-позовна робота, направлена на своєчасне припинення порушень та забезпечення виконання рішень міської ради, укладення договорів оренди, тимчасових договорів, додаткових угод та стягнення збитків. Лише в цьому році направлено 32 претензії з вимогами виконати рішення міської ради та укласти договори оренди та більше 40 попереджень. 

Та в зв’язку з недотриманням орендарями умов договорів оренди, планові показники 2009 року щодо надходжень до бюджету від плати за землю не виконуються і борг орендарів збільшується щомісячно.
Тому питання узаконення землекористування власникам нерухомості комерційного та промислового використання в площині збільшення надходжень до бюджету міста набуває сьогодні особливого значення . В цьому напрямку відділом постійно ведеться робота по контролю за виконанням рішень міської ради стосовно виконання дозволів на виготовлення технічної документації та укладення договорів оренди по затвердженій технічній документації і тимчасових договорів. Постійно переліки невиконаних рішень та землекористувачів, що не узаконили землекористування, надається разом зі зверненням про допомогу у вирішенні проблеми до Миргородської міжрайонної прокуратури, Миргородської ОДПІ та Управління з контролю за використанням та охороною земель у Полтавській області. 

Оскільки останнім часом робота відділу через відсутність законодавчих важелів упливу щодо залучення злісних неплатників за землекористування стала не досить дієвою, розпорядженням міського голови створена постійно діюча робоча група по забезпеченню надходжень плати за землю за участю всіх контролюючих та правоохоронних служб на території міста: Миргородської ОДПІ , Миргородської міжрайонної прокуратури, Державної інспекції з контролю за використанням і охороною земель у Полтавській області, Миргородського районного відділу внутрішніх справ, юридичного відділу міської ради, фінансового управління та ін. 

Відділом на розгляд комісії підготовлено перелік власників об’єктів нерухомості комерційного та промислового використання, які протягом останніх 2-3 років ігнорують вимоги законодавства та не сплачують за землекористування, зроблено попередній розрахунок утрат бюджету міста.
На даний час відбулося 5 засідань даної комісії, погоджено першочергові напрямки її діяльності та конкретизовано до виконання завдання для кожної служби. 

Загалом, члени виконавчого комітету роботу служб по збільшенню надходжень орендної плати за землю до міського бюджету оцінили на «задовільно». Вони також доручили відділу споживчого ринку та підприємництва (Кундій Л.А.) провести перевірку суб’єктів підприємницької діяльності та в разі відсутності договорів оренди, надати інформацію відділу комунального майна та земельних ресурсів УЖКГ міської ради для обчислення збитків від неузаконеного землекористування; відділу комунального майна та земельних ресурсів УЖКГ міської ради (ЯшнийС.В.) посилити роботу по стягненню збитків із землекористувачів в судовому порядку; до 31.07.2009року перезаключити договори оренди на земельні ділянки із суб’єктами господарської діяльності відповідно до вимог діючого законодавства. 

Того дня у порядку контролю розглядалося питання про виконання рішення виконавчого комітету від 11 квітня 2001 року №199 «Про хід земельної реформи на території міста». Доповідав начальник відділу Держкомзему в місті Миргороді Ю.М.Вовк. Він детально зупинився на заходах по реалізації основних напрямів земельних відносин у місті на 2008-2012 роки, на питаннях стану використання земель; на земельних ділянках, які передані в приватну власність. У його виступі йшлося і про інвентаризацію земель міста, проведення земельного кадастру. Юрій Михайлович також доповів усім присутнім, що динаміка надходжень коштів від сплати за землю по місту Миргороду показує, що саме проведення оцінки земель міста забезпечило збільшення надходження до місцевого бюджету. У виступі Ю.М.Вовка йшлося і про стан використання земель, про ринковий обіг земельних ділянок та про роботу зі зверненнями громадян, яку проводить відділ Держкомзему у місті Миргороді. 

Валентина ДЕНИСЕНКО,
газета «Миргород наш дім»


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa