www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 03.08.2009 17:41
Звітували. Аналізували. Радились

29 липня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради. Про підсумки виконання програми економічного та соціального розвитку міста за І півріччя 2009 року доповідала С.В.Ширшова – заступник міського голови, начальник управління економіки (на знімку). Зокрема, вона сказала, що нині ситуація в державі залишається складною, але, незважаючи на це та завдяки спільним зусиллям влади міста, керівників підприємств, організацій і установ, вдалося дещо пом’якшити негативний вплив економічної кризи і досягти ряду позитивних результатів. 

За оцінкою соціально-економічного розвитку адміністративно-територіальних одиниць області за інтегруючим показником у 1 півріччі 2009 року, місто Миргород залишилось на другому місці серед міст обласного значення. Із 30 інтегруючих показників 1 місце - по 8 показниках, друге - по 7, третє - по 4 показниках. 

Обсяги реалізації промислової продукції у відпускних цінах за звітний період склали 224688,1 тис. грн.
Обсяг реалізованої промислової продукції промисловими підприємствами міста на одну особу становить 5414,2 грн.
Найбільшу питому вагу в обсязі реалізованої продукції займають підприємства харчової та переробної промисловості – 89,0 % загального обсягу. 

За попередніми даними, за січень – травень поточного року 22 підприємства міста спрацювали з прибутками, сума яких склала 18,4 млн. грн., 13 підприємств – зі збитками, сума яких склала 5,2 млн. грн.
Найбільше прибутків отримали: ЗАТ «Миргородський завод мінеральних вод», ЗАТ лікувально-оздоровчих закладів «Миргородкурорт», ЗАТ «Миргородський елеватор», МП «Контакт». 

Найбільш збиткові підприємства: ВАТ «Армапром», Обласне комунальне виробниче підприємство водопровідно-каналізаційного господарства «Миргородводоканал», Комунальне житлово-експлуатаційне управління. 

Що стосується тенденцій вкладень інвестицій в основний капітал, то в І півріччі 2009 року сума залучених інвестицій, за оперативними даними, склала 32,6 млн. грн., що на 14,0% більше відповідного періоду минулого року.
Підприємствами та організаціями за рахунок власних коштів освоєно – 3,3 млн. грн. (кошти направлено на придбання машин, обладнання, капітальний ремонт). 

На будівництво і реконструкцію об’єктів житлово–комунального та соціально–культурного призначення направлено 2,7 млн. грн.
В об’єкти санаторно – курортної сфери вкладено 3,6 млн. грн. (ЗАТ лікувально–оздоровчих закладів «Миргородкурорт», санаторій «Райдужний» – будівництво спального корпусу).
ТОВ-ом «Грейнінновейшнсистемз» реалізовано інвестиційний проект по будівництву елеватора по вул. Раскової, в який вкладено 23,0 млн. грн. 

Щодо будівництва в місті, то продовжується спад обсягів будівельних робіт.
Будівельними організаціями міста за січень – червень поточного року власними силами було виконано підрядних робіт на суму, лише, 5,3 млн. грн., що на 69,8 % менше відповідного періоду минулого року.
Продовжувалося будівництво першої черги 108 квартирного житлового будинку по вул. Перемоги, 10.
Індивідуальними забудовниками введено в експлуатацію 11 будинків загальною площею 1238 кв. метрів. 

Проводились роботи по реконструкції дитячого навчального закладу № 12, центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді, центру естетичного виховання, де обсяг виконаних робіт склав 31,3 тис. грн.
Збудовано автобусні зупинки на вул. Шишацькій, вул. Єрківській, вул. Гоголя, у мікрорайоні Личанка, на що використано 39,2 тис. грн. 

Збудовано огорожу в парку «Дружба», де обсяг виконаних робіт склав 5,3 тис. грн.
На виготовлення проектної документації по реконструкції мосту через річку Хорол використано 9,9 тис. грн.
На об’єктах комунального призначення обсяги виконаних робіт в1 півріччі поточного року склали 2523,9 тис. грн.: на виконання робіт по благоустрою міста направлено 1734,4 тис. грн.; на будівництво та реконструкцію міських доріг та тротуарів – 650,7 тис. грн.; на капітальний ремонт житлового фонду – 34,6 тис. грн.; на реконструкцію мереж вуличного освітлення – 100,1 тис. грн.; на капітальний ремонт ліфтів – 4,1 тис. грн. Крім цього, було проведено капітальний ремонт водопровідного дюкера через річку Хорол, на що використано 50,0 тис. грн. 

На виконання проектних робіт по будівництву напірного трубопроводу від насосної станції № 2 до очисних споруд та реконструкцію очисних споруд направлено 42,0 тис. грн.
На будівництво газопроводу до житлових будинків по вул. Сорочинській використано коштів у сумі 7,7 тис. грн.
Продовжується впровадження міської Програми поводження з побутовими відходами на 2006-2011 роки. Роздільним збором твердих побутових відходів стовідсотково забезпечено багатоповерхові будівлі.
У приватному секторі міста встановлено 1863 індивідуальних пластикових євроконтейнери, об’ємом 240 л. 

Із підприємствами, організаціями міста укладено біля 250 договорів на вивіз та розміщення твердих побутових відходів.
Важливим напрямком соціально–економічного розвитку для влади міста залишається вирішення проблем практичного енергозбереження, особливо у комунальній сфері.
У ході реалізації енергозберігаючих заходів було зекономлено 102,1 тис. кВт год. електроенергії, 10,4 тис. м3 газу. Вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів склала 44,4 тис. грн. 

Крім того, Миргород став учасником двох проектів саме в напрямку практичного енергозбереження:
- у проекті міжнародної технічної допомоги «Ефективність у будівлях» у рамках українсько-німецького співробітництва. Компанією GTZ було відібрано 4 міста України, в т.ч. Миргород. Мета проекту – сучасне утеплення будинків задля максимальної економії тепла;
- у червні поточного року міський голова у числі 9-ти представників місцевого самоврядування у Кабінеті Міністрів України підписав зі шведськими компаніями EcoEnergy I BiogasProm меморандум про співпрацю у сфері утилізації побутових відходів . Компанії планують окупити інвестиції за допомогою переробки побутових відходів у біогаз, теплову та електричну енергію, що, в свою чергу, дасть змогу знизити собівартість послуг. 

Що стосується забезпечення пасажирських перевезень та покращення якості обслуговування населення в місті, то в цьому напрямку постійно проводиться робота.
У місті продовжує діяти 26 маршрутів, на яких працює 38 маршрутних таксі, а також 6 автобусів ТОВ «Мир-Авто”, що працюють за трьома маршрутами, та 2 приватні автобуси по маршрутах на Почапці та Нафтомістечко. Поступово проводиться заміна застарілого транспорту на сучасний.
Щодо ситуації в санаторно-курортній галузі, то тут спостерігається тенденція збільшення обсягів реалізації санаторно – курортних послуг, сума яких у 1 півріччі поточного року склала 59,4 млн. грн., що на 33,8 % більше відповідного періоду минулого року.
В санаторіях міста оздоровилося більше 18 тис. чоловік. 

Щодо інноваційних процесів, то протягом звітного періоду впроваджували інновації 3 промислових підприємства міста:
- ВАТ “Миргородський хлібозавод” (налагоджено випуск нових видів продукції: хліб «Гоголівський», булка «Розалія», «Сніжок», «Розанчики фруктові», рулет «Маковий», ватрушки, тістечка «Лотта», «Їжачок», пряники «Медок», «Крем - брюле», «Весняні»);
- ВАТ «Армапром» (встановлено нове обладнання: три станки з числовим програмним управлінням, три випробувальних стенди, два стрічкопильні станки, установку в сталеливарний цех для покращення технології та налагоджено випуск нових видів продукції: задвижки енергетичні, клапани зворотні і поворотні, вентилі на різні умовні проходи і тиск);
- ЗАТ «Миргородський завод продтоварів «Калинка» (впроваджено ефективну технологію очистки води, яка відповідає усім вимогам Українського законодавства в сфері охорони здоров’я, закуплено нове сучасне обладнання в Бельгії і Канаді та розпочато виготовлення і реалізацію якісної питної води «Роси Миргородщини»). 

Щодо регуляторної політики та розвитку підприємництва, то станом на 01.07.2009р. в місті налічувалося 356 малих підприємств та 3086 фізичних осіб – підприємців.
Загалом, у сфері малого підприємництва працює 5,8 тис. чоловік, що складає 28,2 відс. від зайнятих в усіх сферах економіки міста.
У місті працює єдиний офіс із видачі дозвільних документів у сфері господарської діяльності. Протягом 1 півріччя 2009 року за консультаціями звернулося 190 суб’єктів господарювання. Видано 112 документів дозвільного характеру.
Щодо розвитку сфери обігу товарів і послуг, то продовжувались процеси розбудови інфраструктури споживчого ринку, підвищення якості торговельного обслуговування населення. 

У 1 півріччі 2009 року відкрито 25 підприємств торгівлі, ресторанного господарства та сфери послуг: стаціонарних магазинів – 8; дрібно-роздрібної мережі – 4; підприємств сфери послуг - 7; ресторанне господарство – 5; ветаптек - 1.
Всього в місті на 1 липня 2009 року діяло: 347 стаціонарних магазинів; 72 підприємства ресторанного господарства; 183 підприємств сфери послуг; 48 аптек та аптечних пунктів; 4 ветаптеки; 4 магазини “Оптика”; 14 автозаправочних станцій.
Що стосується характеристики демографічного потенціалу громади Миргорода, то чисельність жителів міста на 1 червня 2009 року не змінилася і складала 41,5 тис. чоловік, із них: 23,8 тис. чол. – працездатного населення працездатного віку; 11,4 тис. чол. - пенсіонери; 6,3 тис. чол. – діти. За січень – травень цього року народилося 180 немовлят, що на 34 немовляти більше відповідного періоду минулого року та померло 271 чоловік. 

Спостерігався міграційний приріст населення, який склав 132 особи. До міста прибуло 285 осіб, вибуло – 153 особи.
Якщо характеризувати розвиток внутрішнього ринку, то слід відзначити продовження зростання середньомісячної заробітної плати, яка за січень – травень 2009 року склала 1344 грн. проти 1215 грн. у відповідному періоді минулого року (ріст – 10,6 %).
Найбільше підвищення заробітної плати спостерігалося в охороні здоров’я – 22,9 відс., транспорті – 21,5 відс., освіті – 18,0 відс., промисловості – 10,4 відс., торгівлі – 10,0 відс. 

Щодо заборгованості із виплати заробітної плати, то протягом червня поточного року вона зменшилася на 325,1 тис. грн., або на 33,7 % і станом на 01.07.09р. становила 639,6 тис. грн. Заборгованість із виплати заробітної плати мають 5 підприємств:
- економічно-активні: (ДП НАК «Надра України» «Миргороднафторозвідка» – 193,6 тис. грн.; ПП «Автостар» – 139,4 тис. грн.; ТОВ «Миргородм’ясопром» – 47,8 тис. грн.);
- підприємство-банкрут - ДП ДАК «Хліб України» «Миргородський комбінат хлібопродуктів № 1» – 253,1 тис. грн.;
- економічно-неактивне - ВАТ АТП – 15361 – 5,7 тис. грн. 

Щодо ринку праці, то протягом 1 півріччя 2009 року за сприянням у працевлаштуванні звернулося 1725 незайнятих трудовою діяльністю громадян, що на 3,4 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року.
Ситуація на ринку праці склалася наступним чином. 

Станом на 01.07.09р. у центрі зайнятості перебувало на обліку 850 громадян, із них 832- ом особам надано статус безробітного, що на 346 осіб більше, ніж за відповідний період минулого року. Рівень безробіття склав 3,01 % проти 1,76 % у минулому році.
Кількість вільних робочих місць становила 154 проти 279 у 1 півріччі 2008 року. Навантаження на одне вільне робоче місце становило в середньому 5 осіб (2 особи в 1 півріччі 2008 року). Протягом 1 півріччя поточного року створено 424 нових робочих місць, із них за рахунок коштів підприємств – 39, за трудовими договорами між працівниками та фізичними особами – 175 та зареєстровано фізичних осіб – підприємців – 210. 

Щодо пенсійного забезпечення, то, в цілому, ситуація стабільна. Середній розмір пенсії в місті становив 832 грн. До бюджету управління Пенсійного фонду в м. Миргороді за 1 півріччя 2009 р. надійшло 56091,1 тис. грн. Із них – 35317,1 тис. грн., або 63,0 % від загальної суми надходжень – власні кошти. Доведений план надходжень власних коштів виконано на 107,0 %.
Щодо соціального забезпечення, то станом на 01.07. 2009 року управлінням праці та соціального захисту населення була надана допомога сім’ям із дітьми на загальну суму 5097,3 тис. грн., малозабезпеченим сім’ям виплачена допомога на загальну суму 191,4 тис. грн. та надана державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину, або місце проживання їх невідоме, на суму 58,0 тис. грн. 

Інвалідам із дитинства та дітям - інвалідам відповідно до Закону України «Про державну допомогу інвалідам із дитинства та дітям – інвалідам» було призначено та виплачено допомогу на суму 996,8 тис. грн.
Крім того, за рахунок міського бюджету виплачено одноразову грошову допомогу 78 громадянам на загальну суму 26,0 тис. грн. та 115 сімей отримали одноразову допомогу при народженні дитини на суму 11,8 тис. грн.
Із початку року субсидії на житлово-комунальні послуги призначено 332 сім’ям. Всього субсидією в цей період скористалися 1467 сімей на суму 731,4 тис. грн. 

Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги склав 190,0 грн.
У місті щомісячно користується пільгами з оплати житлово-комунальних послуг 7142 осіб пільгових категорій населення. Всього надано пільг на суму 3922,8 тис.грн., а профінансовано за рахунок субвенції лише 3610,8 тис.грн., заборгованість складає 312,0 тис.грн. 

Щодо ситуації в освіті, то вона майже не змінилася.
У місті працює 7 загальноосвітніх навчальних закладів, 6 дошкільних навчальних закладів, 5 позашкільних установ. У загальноосвітніх навчальних закладах міста навчається 3952 учні, у дошкільних закладах виховується 1272 дітей, у позашкільних установах понад 2000 вихованців.
Наповнюваність класів у загальноосвітніх навчальних закладах у 2008/2009 н.р. становить 26 учнів. Середня кількість учнів на одного вчителя у 2008/2009 н.р. становить 11.
Випущено: 86 учнів 9 – х класів; 365 учнів 11 – х класів (із них 31 медаліст).
У червні 2009 року у місті працювало 11 таборів із денним перебуванням (7 пришкільних, 4 профільних) та 1 табір праці і відпочинку з денним перебуванням, в яких відпочила 731 дитина. Літнім оздоровленням у пришкільних таборах було охоплено 14 дітей - сиріт та дітей, які позбавлені батьківського піклування, 14 дітей - інвалідів, 18 дітей, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС, 34 дитини із багатодітних сімей, 37 – із малозабезпечених сімей, 107 обдарованих дітей та 96 відмінників навчання. Туристичними екскурсіями та походами у літній період охоплено понад 2000 дітей.
Працює професійно-технічне училище міста, в якому навчається 403 учні, які одночасно з загальною середньою освітою отримають і робітничу кваліфікацією, а також керамічний технікум ім. М.В. Гоголя. У технікумі підготовка спеціалістів ведеться на 4 факультетах: денна форма навчання – 496 чол., заочна – 240 чол.
Проведено роботу по організації підвозу учнів до шкіл із віддалених районів міста шкільним автобусом.
Робота закладів культури у поточному році була спрямована на подальший розвиток мережі галузі культури, створення оптимальних умов для різноманітних творчих проявів, збереження й збагачення культурного та духовного потенціалу, забезпечення культурних потреб населення.
За 1 півріччя 2009 року проведено 16 концертів та 39 різноманітних загальноміських масових заходів. Серед них - народні гуляння, театралізовані свята, художні виставки, конкурси, огляди художньої самодіяльності, професійні та державні свята, фестивалі.
Визначальними подіями у низці культурно-мистецьких заходів міста стало святкування 200-річчя з дня народження М.В. Гоголя, а саме: театралізовані дійства, літературні години, літературні читання, виставки, конкурси.
Музеї міста відвідало 4090 чол., проведено 104 екскурсії, 27 масових заходів та організовано 15 тематичних виставок.
Бібліотеками міста організовано та проведено 46 масових заходів. За звітний період бібліотеками обслужено понад 21850 користувачів. Платних послуг надано користувачам на суму 16,6 тис. грн. Книжковий фонд бібліотек поповнився на 436 примірників.
Що стосується політики стосовно дітей, сім’ї та молоді, то вона здійснюється у відповідності до законодавства України.
В рамках реалізації Міської програми розвитку Українського козацтва, патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, проведено міськрайонну Спартакіаду серед студентів Миргородського керамічного технікуму, Хомутецького ветзоотехнікуму та учнів ПТУ- 44.
Із метою сприяння творчому та інтелектуальному розвитку молоді, організації змістовного дозвілля проведено брейн-ринги: «Зимова круговерть»; брейн-ринг, присвячений Дню захисника Вітчизни; до Міжнародного жіночого дня 8 Березня. До 200-річчя з Дня народження М. В. Гоголя проведено загальноміський конкурс «Молоді поети м. Миргорода» та спортивно – розважальну програму «Миргородські славні козаки».
Із метою відродження та популяризації національних цінностей української сім’ї, відтворення та збереження народних родинних традицій, привернення уваги громадськості до проблем поліпшення умов для духовного розвитку сім’ї, діти з багатодітних родин міста взяли участь у шостому обласному конкурсі «Таланти багатодітної родини».
За звітний період реалізовано 80 путівок для дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування; обдарованих дітей та дітей із багатодітних сімей. 

Щодо розвитку фізичної культури і спорту, то протягом І півріччя 2009 року всіма видами фізкультурно – оздоровчої та спортивної роботи у місті займаються майже 5000 осіб, це 12 % населення.
У двох дитячо – юнацьких спортивних школах займається 752 чол., у 7 спортивних клубах - 486 чол. За 1 півріччя 2009 року проведено 51 спортивно – масовий захід із популярних видів спорту: волейболу, футболу, баскетболу, шахів, легкої атлетики та ін.
У рамках спартакіади трудових колективів міста проведено змагання з шахів, настільного тенісу, волейболу та міні-футболу. Збірні команди міста взяли участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів із баскетболу, волейболу, легкої атлетики, боксу, греко – римської боротьби, футболу, східних єдиноборств, шахів та інших популярних у місті видів спорту. 

Потім із питання, що розглядалося, члени виконавчого комітету одноголосно прийняли відповідне рішення.
Про виконання бюджету за І півріччя 2009 року доповідала начальник фінансового управління міської ради Н.Г.Устименко (детальніше про це - читайте в матеріалах 35 сесії міської ради 5 скликання, в одному із наступних чисел газети).
Про стан забезпечення своєчасності і повноти сплати заборгованості із виплати заробітної плати, пенсій, стипендій та внесків до соціальних фондів за ІІ квартал 2009 року доповідала заступник начальника управління праці та соціального населення В.В.Тимкова.

Підготувала Валентина ДЕНИСЕНКО.


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa