www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 01.10.2009 10:30
Щоб запобігти лихові

23 вересня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради. На ньому розглядалося питання про дотримання вимог санітарного законодавства при організації харчування дітей у навчально-виховних закладах м.Миргорода. Доповідав головний державний санітарний лікар Миргородського району М.В.Олефір. 

Власне, це заплановане питання ще раз було продиктовано часом, адже у пам’яті багатьох із нас відклалися свіжі факти недавнього цьогорічного масового отруєння дітей у оздоровчих таборах, навчальних закладах України. Прикладом того є останній неприємний випадок, який стався у нашій області - у Кременчуцькій школі, де 30 учнів захворіли на дизентерію. Розслідування проводилося за участю прокуратури та представників Міністерства охорони здоров’я, які виявили, що одним із факторів, який вплинув на здоров’я дітей, тобто масове отруєння, був незадовільний стан харчоблоків у їдальнях.
Отож, аналізуючи ситуацію, що склалася в державі та області, доповідач порушив питання щодо створення безпечних умов у загальноосвітніх навчальних закладах. А також зазначив, що у Миргороді на постійному контролі санепідслужби знаходяться нормативно-правові акти, у тому числі постанови Кабінету Міністрів. 

Питання організації харчування дітей у навчально-виховних закладах м.Миргорода щорічно заслуховуються на засіданнях у міськвиконкомі. Завдяки підвищеній увазі органу виконавчої влади до харчування дітей у загальноосвітніх навчальних закладах у останні роки пожвавлено роботу з його організації. Однак, залишається значна кількість факторів, що негативно впливають на стан харчування школярів. М.В.Олефір зупинився на санітарно-гігієнічному та санітарно-технічному стані харчоблоків, умовах для дотримання технології приготування їжі, умовах зберігання продуктів, миття посуду та правил особистої гігієни, які безпосередньо впливають на безпечність харчування дітей у навчально-виховних закладах міста. 

Микола Васильович зосередив увагу присутніх на якості та раціональності харчування дітей у навчально-виховних закладах, посилаючись на результати аналізів перевірок у всіх навчальних та навчально-виховних закладах міста. 

Зі співдоповіддю з питання, що розглядалося, виступив начальник відділу освіти С.Г.Мовчан. Він розповів про певну роботу при організації харчування, яка проводиться у навчально-виховних закладах міста, і зосередив увагу на тих моментах, які треба вирішити, аби уберегти дітей від можливого лиха. Начальник відділу освіти підкреслив: «Фінансування закладів освіти відбувається із Державного бюджету, але оскільки міська влада постійно опікується цією галуззю, то вона додатково і виділяє на освіту кошти. Приміром, у 2008 році для ремонту навчальних закладів міста міською владою було виділено 1 млн. 374 тис.грн., із них 237 тис. 700 грн. було виділено на придбання основних засобів, у тому числі на: придбання хо¬лодильного та технологічного обладнання для їдалень: ЗОШ №1 імені Панаса Мирного, ЗОШ №3, СШ №5, гімназії ім.Т.Г.Шевченка, ЗОШ №7, ЗОШ №9, ДНЗ «Гелікон». Для цих закладів було придбано холодильники, жарові шафи, газові та електричні плити, пральні машини та ін. І не лише для шкіл, а й для дошкільних на¬вчаль¬них закладів. Виходячи з розмірів фінансування 2008 року, передбачалося вирішити всі освітянські проблеми такого плану у 2009 році, але рік видався зовсім іншим. Освіта у 2009 році поставлена в такі умови, що хтозна-як виживати. Фонд заробітної плати працівників освіти «з’їдається» виплатою індексації. Сьогодні у нас не вистачає півмільйона гривень на проплату за енергоносії, яку протягом 2009 року підвищували тричі. У кошторисі кошти на ці підвищення не були передбачені. Тож, і виконання умов законодавства по організації харчування, і не лише харчування, а й по забезпеченню життєдіяльності освітянської галузі не може виконуватися в повному обсязі і сприяти постійному розвиткові цієї сфери». 

По питанню, що розглядалося, виступили - член виконавчого комітету, головний лікар спеціалізованого Миргородського санаторію «Слава» М.М.Глушко; заступник директора школи з навчальної роботи ЗОШ №1 ім. Панаса Мирного В.В.Фененко; заступник міського голови С.П.Соломаха та ін.
Підсумовуючи сказане, Миргородський міський голова зауважив: «Незадовільна організація харчування у навчальних закладах України – це дзвінок, до якого ми повинні дослухатися. Нам ніколи не зарахується державне недофінансування, з нас спитають на рівні держави, а тому ми, керівники, повинні посилювати контроль і глибше вивчати питання. Сьогодні нам більше уваги слід насамперед звертати на те, як ми можемо конкретними справами пом’якшити ті негаразди, які можуть виникнути у зв’язку із загальнодержавними проблемами». 

Потому члени виконавчого комітету вирішили створити комісію для детального опрацювання інформації про організацію харчування дітей у навчально-виховних закладах міста з визначенням першочергових заходів та надання конкретних пропозицій по їх виконанню; на наступному засіданні виконавчого комітету повернутися до розгляду даного питання; персональну ж відповідальність за організацію харчування дітей члени виконкому поклали на керівників навчальних закладів міста. 

Валентина ДЕНИСЕНКО
Газета «Миргород наш дім» №39


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa