www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 27.11.2009 17:11
Художники Полтавщини

Окрасою мистецької скарбниці
українського малярства є творчість
Віктора Брикульця -живописця, талант
якого дарований Богом і рідною землею.
 

Маючи неабиякий хист колориста і живописця, володіючи багатьма жанрами малярського мистецтва, він уміє проникати в сокровенну сутність зображуваного - його полотна сповнені глибоким змістом і почуттями. Роботи митця розлетілися в усі куточки світу, понад півстоліття зігріваючи своїм теплом і радістю багатьох шанувальників, додаючи кожному із них наснагу, життєву силу. 

Дорога художника В. Брикульця - це зразок нездоланності духовного начала й краси людської душі. Народився він 23 листопада 1924 року в селі Марківцях, що на Хмельниччині. Не обминули його гірке дитинство, голодна юність; довелося пізнати, так зване, розкуркулення, голодомор, жах фашистської неволі. 

З 1946 року навчався в Харківському училищі, яке закінчив з відзнакою в 1951 році. Виставлятися почав у 1954 році, відразу привернувши до своєї творчості увагу відомих майстрів -А.Сафаргаліна, П.Шигимаги, В. Мироненка, С. Єгорова. 

Як натура глибоко поетична, він тонко відчуває порухи кольору, форми й світла. Пленерність, темпераментність виконання, надзвичайна пластичність та ліричність характерні творам маляра.
Вказуючи на дивну любов до життя, широту колористичної палітри, неповторне бачення краси земного буття газета «Красное знамя» в травні 1963 р. писала: „Особенно хочется отметить морской пейзаж художника В. Брикульца. Это большой успех молодого художника. Море писали многие, но здесь автор увидел что-то свое и неповторимое. Моря на полотне не видно, только жемчужно-перламутровое месиво, иссеченное косыми брызгами, создает дивное состояние стихии. 

Невыразимой поэзией и очарованием веет от этого удивительного произведения. Перед ним стоишь долго и отходишь нехотя». 

Віктора Брикульця відрізняє поступ до оволодіння живописною культурою, кращими традиціями харківської живописної школи, яка мала певний вплив на його творчість. 

Весною 1968 р. В. Брикулець переїздить до тихого, затишного Миргорода, оспіваного в свій час Миколою Гоголем. Художник захоплюється історією краю, веселим розмаїттям гаїв, високою блакиттю українського неба. Своє бачення багатства природи, цієї нестримної феєрії життя, гармонію кольорів і буття він передав у роботах «Річка Хорол», «Дорога в лісі», «Дощ над Пслом», «Старі тополі», «Преображенська церква у Великих Сорочинцях». Вражає прозорість кольорової палітри й продуманість кожного плану. 

Творчий потенціал, дивовижна працездатність дозволяють художникові створювати не лише портрети, краєвиди, натюрморти, а й декоративно-монументальні композиції, пропонувати дизайнерські знахідки для архітектурних споруд, що стали окрасою міста. Та все ж найбільше його захоплює станкове малярство і графіка. 

Графіка Віктора Брикульця, відповідаючи класичним вимогам, наділена певною живописністю, змушує глядача, як у випадку з портретом М.В. Гоголя, не просто споглядати роботу в цілому, а зупинитися на виразі очей, міміці портретованого, відчувати стан його душі, вловлювати весь трагізм моменту, на якому акцентує майстер. І біла пляма сорочки, і відблиск полум’я на обличчі, і загадкова напівтемрява - все настільки майстерне і, в той же час, настільки реальне, що неначе стаєш свідком життєвої драми великого письменника. 

Відомий український художник професор С. Бєсєдін, якого В. Брикулець згадує з почуттям глибокої вдячності, ще в Харкові розгледів у ньому потужного графіка. Підтвердженням цьому є портрети етнографа Івана Гурина, поета Антона Шевченка, в’язня фашистського концтабору А. Криворучка, які також відзначила велика Тетяна Яблонська. 

«Маестро світлих кольорів, співцем життя, романтиком живопису» часто називають Віктора Брикульця за сонячне, світле і радісне світосприйняття, за вміння помічати справжню красу. У його роботах все цілісне, кожен міліметр його полотен несе в собі глибоку колористичну й смислову інформацію. Творіння майстра можна не тільки бачити, а й чути, відчувати: свіжість і неповторність травневого дощу («Травневий дощик»), аромати пелюсток троянди й духмяний димок свічі («Троянди зі свічником»), терпкість горобинових ягід і золото осіннього лісу («Горобинові заграви», «Хомутецький дуб»).
Живопис зрілого Віктора Брикульця - це пружинистий і трепетний пастозний мазок, гармонійна єдність кольорової гами, здавалось би, немислимі варіації білого і сріблястого. 

Художник створив і продовжує створювати образи великих і простих людей, оспівуючи при цьому їх духовну й фізичну красу. Це бажання ще раз довести, що кожен із нас - неповторна особистість.
Знаковими в його творчості стали портрети генія української культури Т. Шевченка, гетьманів Івана Мазепи, Данила Апостола, засновника курорту «Миргород» генерала Івана Зубковського, Галшки Гулевичівни. 

Серед 32 робіт художників України „Гулевичівна» В. Брикульця була відзначена одним із кращих дипломів конкурсу. У цій роботі вражає все: і витончене благородство, і жіноча краса, і вдумливий погляд прекрасних очей, сповнений гідності й легкого смутку. 

Портрет Галшки Гулевичівни знаходиться у Всесвітньому конгресі жінок у Нью-Йорку. За багато років майстер створив для сучасників і майбутніх поколінь полотна, які знайшли міжнародне визнання. Запорукою щедрого спадку стали настирна праця і справжній талант маляра, роботи якого сьогодні знаходяться в експозиціях і фондах багатьох музеїв, приватних колекціях України, Росії, Грузії, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Австралії, Канади, Швейцарії, Болгарії, США. 

Наталя ХАРАСАЙЛО,
газета «Миргород наш дім» №47


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa