www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 11.01.2010 15:01
Дорога художника Віктора Брикульця

Творчість Віктора Брикульця - живописця, талант якого дарований Богом і рідною землею, автора багатьох тематичних полотен, портретів, лірико-поетичних пейзажів, барвистих натюрмортів, охопивши більшу частину XX і початок XXI століття, є справжньою окрасою українського малярства. Маючи неабиякий хист колориста і живописця, володіючи багатьма жанрами малярського мистецтва, він уміє проникати в сокровенну сутність зображуваного - його полотна сповнені глибоким змістом і почуттями. 

Село Марківці, що на Хмельниччині, загубилося серед кучерявих верб і зелених садків. Садибу Брикульців від села відділяла гребля, тому й називався куток - за греблею. І будинок, і садок дістався Михайлові Брикульцю від діда Андрія та батька Юхима. Вони були в селі людьми авторитетними й шанованими: кожного із них громада неодноразово обирала сільським старостою. Рід славився працьовитістю й освіченістю. Тому життя на кутку котилося не лише від посівної до жнив, а було ще й наповнене духовністю й красою: книгами, музикою, піснями, мистецтвом. Три покоління Брикульців збирали сімейну бібліотеку, що налічувала тисячі книг. 


Міський голова О.Б.Паутов вітає Віктора Брикульця з ювілеєм

Михайло Брикулець, залишившись удівцем із малолітнім сином Платоном на руках, одружився із доброю й порядною жінкою. Устина Сильвестрівна Ткачук не один рік працювала у Брикульців. У 1923 році у них народився син Іполіт, а 23 листопада 1924-го - син Віктор. Яким же було дитинство Віті? Кажуть, через багато років забувається все погане, частіше згадується хороше. А доброго було багато: любов батьків, спокій у родині, батькова наука й материнська ласка. Та, на жаль, час, у якому живеш, часто буває безжальним і до тебе, і до твоїх рідних. Довелося Віктору пізнати голод, репресії, підневільну працю. 

Влітку 1942 року В.Брикульця везли в далеку Німеччину. Зі щілини вагону, в який загнали хлопця, бачив, як бігла мати, і кричав їй, що обов’язково повернеться. Майже два роки працював на шахті в місті Герне (Вестфалія). У жовтні 1944 року рив окопи в місті Юліх, звідки намагався втекти додому, але був затриманий і відправлений у штрафний виправний табір суворого режиму «Озендорф». У березні 1945 року Брикульця перевели на металургійний завод «Раквітц», звідки він тікає на початку квітня. Через кілька днів цей район зайняли американські війська. Віктор вирішив повернутися до матері. Але тільки в жовтні 1945 року йому вдалося це зробити. 

Влітку 1946 року В.Брикулець приїхав у Харків до брата Платона. Брат підтримав бажання Віктора навчатися в художньому училищі. Дізнавшись, що обов’язковою умовою є подання до приймальної комісії натурних малюнків голови та посуду, хлопець фахово виконав не лише це завдання, а ще й кілька акварельних натюрмортів. І ось щастя - він студент! На жаль, юнак часто хворів: із п’яти років навчання, майже два був на лікуванні в різних медичних закладах. Вже на третьому курсі лікарі констатували: «арахноенцефаліт» (нагадали про себе голод і побиття в Німеччині). Училище В.Брикулець закінчив із відзнакою в 1951 році. 

Хоча зір до Віктора Брикульця повернувся, та залишатися в Харкові надалі за станом здоров’я він не міг. Весною 1968 року художник переїздить до тихого Миргорода. 

Тисячі робіт належать пензлю художника. Більшість із них щедро подаровані друзям і знайомим. Побачити картини В.Брикульця можна в лікарнях, навчальних закладах, музеях, державних установах. Значне зібрання полотен знаходиться в Миргороді: в краєзнавчому музеї, санаторії «Полтава» курорту «Миргород», у дитячій музичній школі, музеї Д.Гурамішвілі, в міській раді, лікарні, в школах.

Голова обласної організації «Славетні імена Полтавщини» В.М.Асадчева вручає Віктору Брикульцю каталог його творів, виданий ТОВ Видавництва «Оріяна»

Своєрідною візитівкою міста є портрет засновника курорту «Миргород» І.Зубковського, який зустрічає численних гостей у бюветі славнозвісної оздоровниці. Цей портрет став символом мінеральної води, відомої далеко за межами України. 

Яскравою сторінкою в творчій біографії В.Брикульця є його знайомство з діяльністю всесвітньовідомого ювеліра Карла Фаберже. Як наслідок - портрети К.Фаберже, його синів, правнуки Тетяни Федорівни, повного кавалера Ордена К.Фаберже, відомого експерта у цій царині - Валентина Скурлова. Сам Віктор Брикулець - кавалер Ордена К.Фаберже III ступеню за № 12 і лауреат Всеукраїнської премії імені Опанаса Сластьона. 

В.Брикулець, сам сповідуючи цінності християнства, з особливим трепетом малює ікони. Він створив образи для трьох іконостасів у селищах Ромодан, Решетилівка і в селі Жовтневе Решетилівського району. Це - 64 ікони. Цілий рік він працював у с. Жовтневому, не взявши жодної копійки за свою працю. У цьому весь Віктор Михайлович Брикулець - неймовірна щедрість його душі, вміння служити добру, людям і Небу. 

У свої роки митець пише легко, дзвінко. Його малярство поєднує молоде завзяття й життєву мудрість. Мистецька палітра В.Брикульця приваблює передусім глибоким ліризмом, ніжною любов’ю до всього, що вирує, плаче, радіє, сумує. І все це - праця до самозабуття, синтез роботи душі і розуму, помножений на незвичайний оптимізм і вимогливість до себе, вміння бачити життєстверджуюче начало і в подихах весни, і в осінній позолоті. Здається, навіть темні кольори в роботах художника світяться тихим сяйвом.
Мабуть, найповніше талант В.Брикульця розкрився в портретному жанрі, хоча багатство мови його живопису вражає не тільки в портретах, а й у майстерно виконаних ліричних пейзажах і яскраво-барвистих натюрмортах. І все ж вершиною його творчості, без перебільшення, є саме портрети, сповнені внутрішньої експресії і класичної вивіреності, тонкого відчуття живописної свободи й правдивості моменту. 

Захоплення людиною - найголовніша тема творчості В.Брикульця. Художник створив і продовжує створювати образи великих та простих людей, оспівуючи при цьому їхню духовну й фізичну красу. Це бажання ще раз довести, що кожен - неповторна особистість, що, а це чи не найсуттєвіше, хороших людей значно більше, ніж поганих. 

Закономірно, що історичні постаті займають значне місце в творчості художника. Знаковими у творчості В.Брикульця стали портрети генія української культури Тараса Шевченка, гетьманів Івана Мазепи, Данила Апостола, меценаток Раїни Могиляки і Галшки Гулевичівни, засновника курорту «Миргород» лікаря Івана Зубковського, письменника Анатолія Дімарова, співачки Раїси Кириченко. 

Кажуть, що необхідно побувати в робітні митця, аби краще його зрозуміти. Рами, завершені й недописані картини, фарби, пензлі нікого не здивують. Навіть камін, викладений руками майстра і прикрашений чудовими кахлями з півнем, лелеками, калиною, вітряками, українським селом і церквою, який хоч і є витвором мистецтва, не є основним у майстерні. 

За багато років майстер створив для сущих і будущих поколінь полотна, які знайшли міжнародне визнання. Запорукою щедрого спадку стали наполеглива праця і справжній талант маляра, картини якого сьогодні можна побачити в експозиціях і фондах багатьох музеїв, приватних колекціях України, Росії, Грузії, Фінляндії, Німеччини, Ізраїлю, Австралії, Канади, Швейцарії, Болгарії, США. 

Вітання від правління Національних спілок художників України і Полтави голови правління Полтавської обласної організації Ю.О.Самойленка

Віра в себе і в людей, любов до життя, правдивість у всьому: відношенні із оточуючим світом, а головне - у творчості - позиція Віктора Брикульця. Звідси - стільки світла, тепла, радості й мудрості в його творах, сила тяжіння яких захоплює раз і назавжди, викликаючи бажання знаходити в них те щемке і єдине, створене, здається, лише для тебе одного. 

Наталя ХАРАСАЙЛО,
член Національної Спілки письменників України


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa