www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 04.03.2010 18:46
Цілитель з «Березового гаю»

Якщо вірити великому знавцю народних звичаїв і традицій Миколі Гоголю, то в Миргороді здавна було так: « Чиновники по закінченні денної служби…. у земських та повітових» канцеляріях компанією відправлялися на «вольную» (вільний продаж горілки), щоб випити «по осьмушке».
 
Відтоді у провінційному Миргороді багато що змінилося. На місці колишньої «вольної» красується оздоровниця імені М.В.Гоголя. Від інших миргородських санаторіїв вона відрізняється тим, що, крім досвідчених лікарів та сучасного обладнання для діагностики і лікування шлунково-кишкових та різних інших хвороб, має ще й чудовий плавальний басейн з помічною від багатьох недуг джерельною водою. 

Ото басейн і вабить сучасних чиновників «по закінченні служби» занурити свою плоть у названу поетами «живу воду». 

Про гоголівську «восьмуху» нічого сказати не можу, бо сам не бачив. А от компанію поважних миргородців, які, буває, хлюпаються у басейні, випало зустрічати. Не вчора те було, а пригадалося, як одного разу череватих купальників здивував стрункий, спортивної статури чоловік. Він стрімко шугонув у воду, а виринув аж на протилежному боці басейну. За якусь мить сюди-туди здолав 50-метрову дистанцію і знову зник під водою… 

- Овва! – купальники-начальники і роти пороззявляли. – Та він у воді почувається ніби дельфін! - вигукнув один із них… 

Зрештою «дельфін» зняв захисні окуляри, і перед ними постав знаний у Миргороді головний лікар санаторію «Березовий гай» Андрій Мандрика. Згодом він розповів, що саме вмінню почуватися у басейні «як риба у воді» він завдячує долі ось уже 32 роки поспіль жити і працювати у Миргороді.
А було так. Селянський син з Розбишівки, яка зручно вмостилася у заплаві Хоролу на задвірках Полтавщини, Андрій Мандрика з приємністю згадує, як, бувало, хлопці з дівчатами вечорами видивлялися на тихому плесі, ніби у перевернутому дзеркалі, зоряне небо. Шукали свою долю, слухали «третіх» півнів, які подавали голос аж із сусідньої Сумщини. 

Не ручаюся: так воно було, чи ні, але Андрій, тепер, звісно, Якович, говорить, що плавати він навчився раніше, ніж ходити по землі. З відзнакою та званням майстра спорту з плавання закінчив Дніпропетровський технікум фізкультури. Служив у танкових військах. Диплом лікаря одержав у Полтавському медичному стоматологічному інституті. Так співпало, що саме в той час у Миргороді на курорті будували плавальний басейн. 

Молодого лікаря зустрів заступник директора курорту з медичної роботи, заслужений лікар України Юрій Микитович Поліщук. Він і привів допитливого Андрія до директора курорту Івана Овсійовича Ігнатенка. Слово по слову та й зійшлися на тому, що спеціаліст із плавання оздоровниці конче потрібний. 

- Поки добудують басейн, - сказали молодому спеціалісту, - попрацюєш лікарем-ординатором…
Та було б сказано. З приходом незалежності закордонні підрядники кинули недобудований басейн напризволяще. Заслужений лікар України Андрій Якович Мандрика уже 22 роки поспіль працює головним лікарем одного з кращих у курортному Миргороді санаторію «Березовий гай». Разом із милою дружиною Валентиною Федорівною, яка у сусідньому санаторії «Хорол» завідує відділенням із лікування органів травлення, виростили чудових синів Юрія і Ярослава. Сини разом із невістками Лілією та Софією створили знану далеко за межами України славну династію лікарів Мандрик. 

Генеральний директор ЗАТ «Миргородкурот», заслужений лікар України Олександр Данилович Гавловський про Андрія Яковича з нагоди його 60-річчя так і сказав: «Людина на своєму місці». То правда. Але правда і те, що місце головлікаря буває і мульким. І не кожний, повірте, навіть з названих досвідченими, лікар міг би зручно почуватися на тій посаді. Тим більше, що «Березовий гай» має статус єдиного в Україні санаторію, який спеціалізується на лікуванні підступного діабету. А та хвороба (хай їй грець!) не милує ні невинних дітей, ні поважних вельмож. 

У санаторії створена і у співдружності із німецькими фірмами успішно реалізується миргородська програма лікування цукрового діабету. Тут працює базова для України школа цукрового діабету. Хворих навчають, як правильно харчуватися і лікуватися від тієї недуги. За досвідом у Миргород їдуть ендокринологи з усієї України. У свою чергу лікарі та медичні сестри з «Березового гаю» виїжджають на стажування у кращі клініки Німеччини. 

Ці та інші фактори додають відповідальності за професійну честь не лише окремо взятого санаторію «Березовий гай», а й усієї України. Головлікар з гордістю називає своїх вірних помічників: завідуючу санаторною школою цукрового діабету Валентину Денисенко, лікарів Галину Єрмакову, Валентину Гавриленко, головну медичну сестру Оксану Башинську, медсестру Тетяну Веселкову, сестру-господарку Ларису Кишенець, шеф-повара Віру Бойко… 

У кожному з відділень санаторію працюють достойні шани спеціалісти. У них різні звання, посади, характери. Проте, попри кризу та інші негаразди, головний лікар вважає за обов’язок створити у колективі таку морально-психологічну атмосферу, щоб люди не могли інакше, ніж самовіддано і ефективно, трудитися. 

Сам ювіляр не зраджує давній звичці три рази на тиждень відвідувати плавальний басейн. По¬люб¬ляє посидіти з вудочкою на березі ставка. Знається на сучасній поезії. На книжковій полиці у робочому кабінеті Андрія Яковича мені впав у око двотомник одного з пацієнтів «Березового гаю» поета-академіка Бориса Олійника. Диктор радіо розповідав про інавгурацію Президента України. Господар кабінету помітив мій інтерес до книжкової полиці і напам’ять продекламував рядки з поеми «Трубить Трубіж» про: 

«…Наших темних депутатів,
Щоб не лізли, всенародні,
У сімейства благородні,
Там без вас авторитети
Розберуться за фуршетом…» 

Поки ми гомоніли про сьогоднішнє життя-буття, у приймальні юрмилися відпочиваючі. У кожного з них свої справи до головного лікаря. Не всі прохання хворих людей, звісно, Андрій Якович зможе задовольнити. Але й без уваги нікого не залишить. Він один із тих лікарів, до яких люди ідуть не тільки з болячками, а й з вірою у добро. 


Леонард НІКОЛАЄНКО,
Фото Олександра ГРИНЯ,
газета «Миргород наш дім» №9


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa