www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 12.03.2010 17:14
Виставка творів миргородських майстрів на шевченківську тематику

До щорічних шевченківських днів, які відзначаються в нашій державі у березні, в Миргородському краєзнавчому музеї розгорнуто тематичну експозицію. 

До шевченківської тематики зверталося чимало миргородських митців, адже з Миргородом також пов’язана частина біографії Великого Кобзаря. Поет декілька разів відвідував наше місто, написав тут вірші «Не завидуй багатому» та «Не женися на багатій». А в деяких джерелах також вказується, що містерія «Великий льох» датована: «Миргород, 1845». Поет бував і в інших населених пунктах Миргородщини, написав тут свої твори. Тож не дивно, що образ геніального українського пророка знайшов своє втілення чи то на полотні, чи то в металі або дереві. 

На виставці представлено 22 експонати, кожний з яких - особливий і неповторний. 

Перш за все увагу привертають роботи заслуженого художника України, почесного громадянина Миргорода В.М.Брикульця «Думи мої, думи…» та «Караюсь, мучусь, але не каюсь». Обидві роботи виконані майстром ще на початку 60-х років минулого століття і були представлені на ювілейних виставках 1961 і 1964 років у Харкові і Києві, отримали там високу оцінку. Сьогодні ці твори можна справді назвати національним надбанням. Загалом же Віктором Михайловичем виконано більше десятка портретів Т.Шевченка, які нині прикрашають різноманітні державні заклади або знаходяться в музейних чи приватних колекціях. 

Окремою сторінкою миргородської мистецької шевченкіани є творчість заслуженого майстра народної творчості УРСР В.С.Кваші. Слава про цього різьбяра вийшла далеко за межі України. Ще в далеких 60-х роках ХХ століття його роботи були представлені на міжнародній виставці «Експо-67» у Монреалі (Канада). Свою популярність майстер здобув у тому числі й завдяки виконанню неперевершених творів на шевченківську тематику. На виставці представлені 10 різьблених композицій Василя Семеновича на теми творів Шевченка, або присвячених пам’ятним датам з життя поета. Увазі відвідувачів представлений також портрет Т.Г.Шевченка, створений ще одним відомим миргородським майстром-різьбярем Я.О.Усиком. 

На виставці бачимо і дві роботи миргородського художника О.І.Черкаса «Шляхами Кобзаря» та «І мене в сім’ї великій…». На першій картині зображений маєток О.Лук’яновича у с. Мар’янському (колишнього Миргородського повіту). Тарас Шевченко товаришував із Лук’яновичем, часто гостював у нього на Миргородщині. Саме в Мар’янському під кроною величезного дуба були написані твори «Єретик», «Сліпий», вірш «Стоїть в селі в Суботові». 

На іншій картині Олександра Івановича зображений пам’ятник Кобзарю в Миргороді на розі вулиць Гоголя і Шевченка. До речі, це місце також історичне – свого часу, в першій половині ХІХ століття, неподалік знаходилась хата козака Коробки, де проживав Шевченко під час свого перебування у нашому місті. 

Увагу відвідувачів також можуть привернути цікавий плакат «Т.Г.Шевченко і кріпаки», який був видрукуваний у Полтаві ще у 1928 році. А образ юного Шевченка представлений у карбуванні відомого полтавського художника Є.В.Путрі. 

Неповторну галерею творів на шевченківську тематику створив для нас ще один миргородський художник В.І.Хітько. На виставці представлені дві його широкоформатні роботи: «Шевченко на весіллі» і «Шевченко серед селян», та картина «Шевченко на етюдах». Ще один портрет Великого Поета залишив нам відомий миргородський самодіяльний художник Г.Ксьонз. Він також представлений на 
виставці. 

Варто також відзначити великоформатний інкрустований портрет Т.Г.Шевченка авторів А.Кириченка і О.Рябчуна. На виставці в музеї ця робота, до речі, експонується вперше. 

Всі твори, представлені на виставці, є, по суті, унікальними. Вони є власністю Миргородського краєзнавчого музею, а отже - частиною національного історичного і культурного надбання, яким володіють одиниці музеїв на Полтавщині. Отож, миргородці та гості міста мають можливість протягом березня прилучитися до цих надбань і відвідати виставку. 


А.ФЕСЕНКО, директор Миргородського краєзнавчого музею


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa