www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 12.03.2010 17:16
Ювілейна виставка

У Миргородському краєзнавчому музеї нещодавно відбулася виставка, присвячена 125-ій річниці від дня народження нашого земляка, відомого майстра пензля Василя Івановича Хитька. Про життя і творчість художника ми добре знаємо із публікацій В.Ханка, Н.Палець, І.Довгаля, Г.Бабич, Л.Рахманової, О.Олійник-Локай та інших дослідників, зі спогадів земляків-миргородців. 

Доля митця була довгою і тернистою, адже помер Василь Іванович на 92-му році життя. Тихий, скромний, працелюбний, підтягнутий, інтелігентний з ліричною поетичною душею художник. Все це відобразилось на його полотнах. Усього в музеї зберігається 46 робіт майстра. На останній виставці було представлено 31 з них. 

Це, перш за все, чудовий автопортрет Василя Івановича. На ньому художник зображений з пензлем та палітрою, з якими він практично ніколи не розлучався. На виставці експонувалися пейзажі В.Хитька: «Куточок старого парку», «Вечір на Хоролі», виконані в кращих традиціях ще дореволюційного малярства, прищеплених Василю Івановичу Опанасом Сластьоном та Фотієм Красицьким. Пейзажі маляра вражають своєю довершеністю, ліризмом.
Відвідувачі могли ознайомитися і з агітаційно-пропагандистськими творами митця, які також не позбавлені поетичності, романтизму. Це роботи художника: «Ми боремося за мир», «Політ на місяць», «Сестри». 

Як не важко давалися художнику-самоуку портрети, на виставці відвідувачі могли переконатися і у їх неабиякій досконалості. Це і серія портретів наших земляків - Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, партизанів, діячів української і російської культури. Це і портретні малюнки, виконані простим олівцем, на яких зображено Лесю Українку, І.П.Котляревського, Г.С.Сковороду. 

Великою теплотою та ніжністю відлунює від робіт В.І. Хитька, присвячених Тарасу Григоровичу Шевченку. Навіяна спогадами батька про Кобзаря (садиба Хитьків знаходилася майже поряд із садибою козака Коробки), спілкуванням із внучатим небожем поета Фотієм Красицьким, Хитькова Шевченкіана особливо переконлива. Це і полотно «Шевченко на етюдах», і «Шевченко серед селян», інші твори митця. 

Все далі віддаляється той час, коли жив і творив художник, але кожного разу, як у стінах музею ми споглядаємо твори майстра, ми проникаємо у його час, у його епоху; він же проникає у наші душі і залишає пам’ятний слід тепла, щирості, краси. 


Т.Г. ФЕСЕНКО, 
старший науковий співробітник МКМ


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa