www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 03.06.2010 14:23
Миргород: Із думкою про майбутнє

26 травня відбулося засідання виконавчого комітету міської ради.
Про підготовку закладів освіти до нового навчального року доповідав начальник міського відділу освіти С.Г.Мовчан. (Фото1)Зокрема, він сказав, що мережа навчально-виховних закладів міста, як і у попередньому році, залишається незмінною. 

Щодо контингентів дошкільних навчальних закладів, то тут зберігається тенденція до збільшення чисельності вихованців. Це є свідченням того, що згодом відбудеться незначне збільшення учнів у загальноосвітніх навчальних закладах. 

Усі садочки і школи педагогічними та обслуговуючими працівниками забезпечені повністю.
Станом на 25 травня поточного року забезпеченість учнів основними програмними підручниками і навчальними посібниками відповідає вимогам. Нарешті з’явилася надія на покращення технічного забезпечення навчального процесу. Міністерство освіти і науки України вперше за багато років звернулося із вимогою терміново надати інформацію про потребу у навчально-комп’ютерних комплексах як до сільських, так і до міських шкіл із метою поставки комп’ютерів школам. Хоча окремі заклади працюють нижче своїх можливостей, в організації навчального процесу великих проблем немає. Свідченням тому є збільшення переможців обласних і загальноукраїнських олімпіад, і лідером у цьому виступає гімназія імені Т.Г.Шевченка. 

Степан Григорович проаналізував обсяг ремонтних робіт, які необхідно виконати по кожному міському закладу освіти і зауважив, що, крім вищезазначеного, у відповідності до приписів санітарно-епідеміологічної станції, для покращення санітарно-гігієнічного та санітарно-технічного стану всіх без винятку навчальних закладів необхідні значні кошти на придбання інвентарю та обладнання. У першу чергу це стосується придбання меблів для шкіл та садочків, а також заміни холодильного та технологічного обладнання їдалень. 

Слід зазначити, що на виконання рішення виконавчого комітету міської ради, від 23 вересня 2009 року, № 531 «Про дотримання санітарного законодавства при організації харчування дітей», частину недоліків усунено, але для повного виконання даного рішення необхідно 150,0 тис. грн.
Також для кожного закладу надзвичайно важливою проблемою є заміна вікон, які через великий термін експлуатації все більше і більше стають непридатними для подальшого використання і не дають можливості забезпечити відповідний температурний режим та виконання заходів із питань енергозбереження. 

Усунення зазначених недоліків вимагає дуже значних фінансових витрат. Завідуючий міським відділом освіти запевнив, що керівники та педагогічні колективи прикладуть усіх зусиль для того, щоб виконати якомога більший обсяг робіт, виходячи із власних можливостей, хоч виконання найбільш важливих і необхідних заходів без фінансової допомоги неможливе. 


Про перспективи благоустрою міста на 2010 рік доповів начальник управління архітектури та містобудування С.М.Руських. (Фото2) Зокрема, він сказав, що благоустрій - це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі довжиною 169,4 км; 96,1 км мереж зовнішнього освітлення, озеленення та чистота 8 парків та скверів, 248 вулиць та провулків - це оцінка в цілому нашого міста. Миргород повинен бути таким, в якому зручно і комфортно проживати. «Тож благоустрою території міста ми, міська влада, віддаємо багато уваги та коштів, а дбати про чистоту навколишнього середовища, турбуватися про благоустрій міста, в якому ми живемо, потрібно всією громадою,» - сказав Сергій Миколайович і додав: «Проект рішення про перспективи благоустрою міста у 2010 році - пріоритетний напрямок діяльності міської влади, направлений на забезпечення належного санітарного порядку навколишнього середовища, створення належних природних умов для проживання, виробничої діяльності та відпочинку громадян та гостей нашого міста, покращення його архітектурного обличчя, формування в жителів естетичного смаку та вмілого господарювання.
2010 рік також має декілька визначних подій.
 
До 65-річчя Перемоги були передбачені першочергові заходи - приведення до належного санітарного стану прилеглих територій, упорядкування Братських могил по вул. Гурамішвілі, у парку «Дружба», по вул. Ломиковського, Миргородських дивізій, у мікрорайоні Почапці, скверу біля Вічного вогню, пам’ятного знака по вул. Братів Козленків. За рахунок місцевого бюджету, коштів підприємств та фізичних осіб - підприємців проводиться облаштування газонів, ремонт садових лав, поточний ремонт та упорядкування спеціально встановлених рекламних щитів та тумб, благоустрій їх місць розміщення тощо. Потрібно також, це не враховано в Плані, терміново вжити заходів по очищенню міста від розклеєних листівок, інформаційних оголошень та прострочених афіш. 

Передбачено упорядкування розміщення рекламної друкованої продукції на фасадах та у вітринах (новими Правилами благоустрою заборонено без погодження управління архітектури та містобудування розміщення рекламних носіїв)». 

Протягом основного періоду місцева влада планує упорядкувати території житлових забудов, парків, скверів, ринків, вокзалів, прибережної зони р. Хорол, автомобільних шляхів, залізничної колії та прилеглі до них території. Буде здійснений комплекс заходів по висадженню дерев, кущів, підсіву газонів, утворенню нових насаджень дерев, наведенню санітарного порядку на кладовищах. За весняну толоку вже посаджено 1,5 тисяч дерев і кущів, ліквідовано 15 несанкціонованих звалищ сміття, очищені бордюри.

Планом благоустрою окреслені основні напрямки роботи на цей період, серед яких - поточне утримання вулиць, доріг та тротуарів. У місті 169,4 км вулиць, провулків, проїздів, із яких 104,2 км - із твердим покриттям. І хочеться, щоб люди не відчували дискомфорту, проходячи та проїжджаючи цими дорогами. Зокрема, вулиця Гоголя - це центральна вулиця, своєрідна візитна картка міста, за якою приїжджий судить про все місто. Планомірно, кожного року виконуються роботи по обладнанню тротуарів та ремонту доріг. Вже проведено поточний ремонт проїжджої частини вулиць Гоголя, Багачанської, Хорольської, Гурамішвілі, Української, Зеленої. Завершується ремонт вулиць Старосвітської, Сорочинської, шляхопроводу. Пізня весна затримала початок по ремонту дорожнього покриття, але ремонт розпочався. Розпочато запланований капітальний ремонт вулиці Незалежності у розрізі вулиць Гоголя та Кашинського. 

Про чистоту і порядок у місті дбають працівники «Комбінату благоустрою і озеленення», які підмітають вулиці і обкошують їх.
Доповідач висловив своє незадоволення з приводу того, що у місті існують несанкціоновані сміттєзвалища (мікрорайон «Стадня», по вул. Вовка, поряд із кладовищем та на його території, прилегла територія гаражних кооперативів, лісосмуги, територія впродовж залізничної колії, річки Хорол тощо). Не всі ще жителі міста сплачують за вивіз сміття (відкрите питання багатоповерхових будинків, не переданих на баланс міста - вул. Кашинського, 26, 6, 4-А, вул. Гоголя, 54-А тощо). Ми збираємося домогтися, щоб наші жителі стовідсотково були забезпечені вуличними сміттєзбірниками та стовідсотково сплачували за цю послугу, а не самовільно вивозили сміття, забруднюючи цим околиці міста.

Планом благоустрою території міста зазначено також пункт щодо утримання визначних місць, пам’ятників та знаків. На балансі міста знаходиться понад 80 пам’яток та пам’ятників. На даний час окремої уваги потребує розташований на центральній вулиці міста пам’ятник комсомольцям. І хоча комсомолу вже не існує, в планах ніхто не збирається демонтувати цей пам’ятник, адже це наше минуле, наша історія, яку не можна змінити чи переписати. А підтримувати в належному стані споруду, тим паче в центрі міста, ми зобов’язані. Не один із існуючих пам’ятних об’єктів не має оформленого освітлення, тому Планом благоустрою передбачено і роботи по освітленню цих споруд та знаків. Це потрібно виконати до Дня міста. 

Планом благоустрою також передбачено ряд заходів по упорядкуванню після зимового періоду 4,68 га парків та скверів (санітарна вирубка, посів трав і облаштування клумб та газонів тощо).
Згідно пункту 3 Указу Президента України, від 18.12.07р., №1228, «Про додаткові невідкладні заходи щодо створення сприятливих умов для життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» порушено питання встановлення пандусів до публічних місць у Миргороді. Цим питанням у тому році займалися управління архітектури та містобудування, управління праці та соціального захисту населення.

На етапі проектування, погодження проектів та здачі в експлуатацію нових об’єктів, із цим питанням проблем не виникало, але власники існуючих громадських споруд на приписи управлінь реагують без ентузіазму. Важливо зробити всі можливі зручності для миргородців, відпочиваючих та туристів, що мають певні фізичні вади. Пандуси до приміщення пошти, місць харчування, аптек, культурних закладів значно спростять умови проживання жителів та перебування в місті гостей з обмеженими фізичними можливостями. 

У Плані благоустрою на 2010 рік розроблено план розподілу території міста та чітко визначені прилеглі до підприємств, організацій та установ Миргорода території. Вже сьогодні їхні керівники можуть звернутися до управління житлово-комунального господарства та отримати інформацію щодо закріплення за ними ділянок, які вони повинні прибирати. Підприємства зобов’язані встановлювати та утримувати урни для запобігання забруднення випадковим сміттям вулиць, площ та інших об’єктів благоустрою. Встановленню урн також приділено увагу в Плані благоустрою, зокрема, на території міських ринків, прилеглих територіях до державних установ та їх відділів. 

У рамках заходів із підготовки до літнього курортного сезону здійснено поточний ремонт фонтанів та їх включення на центральній площі.
У зв’язку зі зростанням парку транспортних засобів та необхідністю посилення контролю для створення більш безпечних умов усім учасникам дорожнього руху, нагальною проблемою є відсутність пішохідного переходу біля дитячо-юнацької спортивної школи. Передбачена розробка проекту рішення про облаштування переходу в даному районі, який буде подано до ДАІ на узгодження.
І все ж, міська влада розраховує на підтримку підприємців у благоустрої міста. Ряд заходів передбачено фінансувати за їхній рахунок. План благоустрою передбачає щорічні необхідні заходи по догляду за власними та тими приміщеннями, які орендуються, і прилеглими територіями. Якщо кожен підприємець перед своїм магазином, офісом виконає роботи згідно Плану благоустрою, то, як підказує статистика, споживачі охоче звертатимуться в ті організації або магазини, які мають упорядковану прилеглу територію. 

Тобто, бізнесмен, інвестуючи гроші в місто, тим самим вкладає їх у розвиток власної справи. Також запланована реконструкція деяких та знесення морально застарілих, не відповідаючих архітектурно - художнім вимогам, малих архітектурних форм. Розпочато реконструкцію двох торгових рядів по вул. Воскресінській. Об’єднуючи зусилля, громада, влада й бізнес сприяють більшій привабливості Миргорода. 

Звичайно, проблем щодо благоустрою міста ще вистачає, а тим паче в період світової фінансової кризи. Але важливо те, що ніхто не збирається зупинятися на досягнутому. Хочеться, щоб наше місто з кожним днем, із кожним роком ставало все прекраснішим, щоб у ньому зручно і комфортно жилося кожному жителю. Адже Миргород - це наш спільний дім, і від нас залежить , яким цей дім буде.
З обох питань, які розглядалися, було прийнято відповідні рішення. 


Валентина Денисенко


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa