www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 18.06.2010 17:05
Миргород: Життя, опалене війною

Війна! Не кожен із сучасників здатен зрозуміти глибину жаху, що криється у змісті цього короткого слова. Це може зробити лише той, хто шанує пам’ять своїх батьків і дідів, яким судилося пізнавати цей суворий зміст. 

22 червня 1941 року – дата початку Великої Вітчизняної війни. У війни свої закони. Але є і закони життя. Хтось із мудрих сказав: “Усе закінчується – закінчиться і це”. Кінець війни – це Перемога! Між цими датами довга важка дорога трагедій і смертей, сліз, розпачу, людського горя, яке нічим не зміряти. 1418 днів жахів і тривог, яким протистояла людська мужність, бажання жити, бажання дати життя своїм нащадкам. 

 


А все почалося з того, що на 22 червня 1941 року для вторгнення німецьких військ на територію СРСР, а отже, і на Україну, був підготовлений стальний, смертоносний кулак величезної сили. На сході вже прокидався день, а на заході тепла літня ніч ще не відпускала від солодкого сну дітвору та їхніх батьків-трудівників. Вони мирно, спокійно спали і не знали, що з чотирьох тисяч німецьких літаків ось-ось на їхні голови полетить смертоносний вантаж бомб, і що п’ятдесят тисяч артилерійських гармат дихатимуть на них смертю, що 190 піхотних і моторизованих дивізій ринуть на рідну землю і, як саранча, знищуватимуть все живе на своєму шляху. 


Війна почалася... Та війна, яка змінила мільйони, мільйони людських доль. Доля сімнадцятирічного юнака схожа на мільйони доль таких, як він, юнаків того часу. Немировський Яків Борисович народився 20 жовтня 1923 року в місті Серго Луганської області. У 1924 році сім’я переїздить на постійне місце проживання у місто Павлоград Дніпропетровської області. Не закінчивши десяти класів, юнак пише заяву до Павлоградської авіаційної школи, але комісія йому відмовила в прийомі у зв’язку з недосягненням повноліття. Але завдяки наполегливості юнак пройшов усі військові інстанції, і в лютому 1941 року його зараховують на відділення штурманів. Навчання проходить на літаку Р-5 (двокрильний одномоторний літак), хлопець вивчає ази бомбування, напрями, виходи на цілі ураження, вибір висоти та інше. 
22 червня 1941 року почалася війна, німецька авіація почала бомбардувати учбовий аеродром. У бій пішли усі інструктори, старші курсанти, як говорили тоді: “У бій ідуть одні старики”. Пізніше курсант провів п’ять бойових вильотів для знищення живої сили ворога. Авіашколу евакуюють і направляють у Челябінську авіашколу, де курсант Немировський Я.Б. продовжив навчання. У 1943 році молодшого лейтенанта штурмана Немировського Я.Б. направляють у Вищу школу штурманів дальньої авіації, яка в той час знаходилася в містечку Карши в Узбекистані. 

У жовтні 1944 року лейтенанта-штурмана Немировського Я.Б. направляють у 19-й Гвардійський Червонопрапорний Рославський Котовський полк авіації далекої дії, де він бере участь у бойових діях на літаку Іл-4 (двомоторний, однокрилий літак). Екіпаж складався з двох льотчиків: командира і помічника командира літака; двох штурманів: штурмана-оператора по цілях і штурмана курсу літака; 1радиста, 4 стрілків. 

Проведені бойові вильоти на знищення живої сили і стратегічних військових об’єктів. 20 грудня 1944 року бойовий виліт і бомбардування залізничного вузла у місті Треошон (Чехія). 22 грудня 1944 року бомбардування військових заводів Будапешту. 16 січня 1945 року бомбардування військових заводів у місті Лодзь (Німеччина). 


18 січня 1945 року бомбардування військових заводів у місті Бреславі (Чехія). Два нічних вильоти 20 і 22 січня 1945 року – бомбардування військових заводів у місті Штургаці (Німеччина). За ці бойові вильоти, з огляду на їх результативність, гвардії старшого лейтенанта, штурмана Я.Б.Немировського, командування представило до нагородження орденами “Червоної зірки” та “Червоного прапора”. Проведено декілька вильотів із висадкою парашутистів, молодих юнаків та дівчат, до югославських партизан. 

У цей час авіаційний полк дислокувався у місті Замостя (Польща). Поруч із чоловіком бойовий шлях проходила його дружина. Ще будучи курсантом, Я.Б.Немировський із першого погляду закохався у курсантку-радистку Хавріну Клавдію Василівну, яка відповіла йому взаємністю. У березні 1945 року у місті Замостя закохані подали до командування заяву про реєстрацію шлюбу. Командування надало їм п’ятиденну відпустку для поїздки до Львова з метою реєстрації шлюбу. Молоде фронтове подружжя продовжило свій бойовий шлях. 9 березня 1945 року екіпаж літака Іл-4 отримав наказ бомбити військові об’єкти у місті Данціг (Німеччина). 

Було проведено два вильоти. За виконання цього наказу гвардії старший лейтенант – штурман Я.Б.Немировський був нагороджений медаллю «За бойові заслуги» та орденом “Вітчизняної війни” 2-го ступеня. Його дружина Немировська (Хавріна) Клавдія Василівна за мужність, героїзм удостоєна і нагороджена оредном “Вітчизняної війни” 2-го ступеня, “За мужність” 3-го ступеня, медалями “За бойові заслуги”, “За перемогу над Німеччиною”, “Захисник Вітчизни” та багатьма іншими медалями (15 медалей), подяками та почесними грамотами. 

Гвардії майор-штурман Немировський Яків Борисович і його дружина – радист гвардії сержант Клавдія Василівна Перемогу зустріли 9 травня 1945 року у місті Замостя (Польща), де базувався авіаційний полк далекої авіації. 


Крім вищезазначених нагород штурман-льотчик майор Я.Б.Немировський нагроджений орденом “Богдана Хмельницького”, медалями ”За перемогу над Німеччиною”, “За взяття Будапешта” та багатьма іншими, більше ніж 20-ти медалями, має від командування численні подяки та нагороджений багатьма почесними грамотами. 

Із 1956 року після переведення з Прилук у Миргородський авіаційний полк, проживає у місті Миргороді. У 1957 році демобілізувався з військової служби і пішов працювати начальником відділу кадрів вантажного автопідприємства 15361 міста Миргорода, а Клавдія Василівна займалася вихованням двох дітей. Яків Борисович працював до 17 січня 1960 року. За сумлінну працю нагороджений медаллю “За доблесну працю” та численними почесними грамотами. Подружжя Немировських проводило велику виховну патріотичну роботу серед молоді міста, були членами ради Миргородської міської організації ветеранів. 

Їхні дві дочки Світлана і Зоя отримали вищі освіти. Одна працювала учителем, а інша – фармацевтом. А їхні внуки - Вадим і Ігор - пишаються героїчним минулим своєї сім’ї. Свідченням їхньої поваги до доблесті дідуся та бабусі стало те, що внук Вадим пішов по стопам діда і у даний час у званні капітана авіації несе службу у місті Миргороді. 

У 2004 році на долю Якова Борисовича випало важке випробовування – померла його дружина.
Гвардії полковник-штурман І-го класу Немировський Яків Борисович та його дружина - радист гвардії сержант Клавдія Василівна зробили неоціненний внесок у Велику Перемогу над фашизмом. Їхній бойовий шлях, їхнє життя є прикладом для прийдешніх поколінь служіння своєму народу, своїй Батьківщині. 

Фото 1. Яків Борисович Немировський, сьогоднішні дні.
Фото 2. 1941 рік, курсант авіаційної школи Я.Б.Немировський, м.Павлоград.
Фото 3. Штурман, старший лейтенат Я.Б. Немировський (зліва) із командиром літака, старшим лейтенантом О. Першаковим, квітень 1945р., м.Замостя, Польща.
Фото 4. Я.Б.Немировський, старша дочка Світлана і дружина Клавдія Василівна


В.Ю. Вертелецький,
голова ради Миргородської міської організації
ветеранів України.


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa