www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 18.06.2010 17:11
Виставка в Миргородському краєзнавчому музею

Пишним цвітом, яскравими барвами увійшло літо до Миргородського краєзнавчого музею, заквітчавши його стіни веселкою рушників на щойно відкритій тут виставці. 

Вишивані рушники здавна були важливою часткою українського побуту. Їх видовжені прямокутники за формою нагадують поля й дороги. Засіяні зерном орнаментів, вони і є своєрідними символами ланів і життєвих шляхів: ними вітають гостей, дають на згадку, дівчата подають рушники старостам, готуючись у дорогу на нове життя, а потім стають на весільний рушник із коханим. На рушник приймають новонароджених, рушниками проводжають і в останню путь. 

Він, наче оберіг, супроводжує нас протягом усього життя, охороняє душу й тіло людини, здоров’я тварин, урожайність рослин. А візерунки на ньому, ніби таємна азбука прамови, можуть розповісти про навколишній світ, його красу і велич. Рушникові «книги», сполучення орнаментальних «букв азбуки» народної мудрості й краси прийшли до нас із сивої давнини горизонтальними лініями землі, хвилястими лініями води, крапками зерна, пагонами рослин, «колесами» сонячних та громових знаків.
Кожна жінка минулого володіла цим прекрасним мистецтвом, навчившись його від матері і передаючи донькам. 

У колекції Миргородського краєзнавчого музею налічується близько 100 рушників, 50 з яких експонується на виставці. Зібрані на Миргородщині та Полтавщині, вишиті хрестиком та гладдю, вони вражають розмаїттям візерунків: рослинні, зооморфні, геометричні елементи поєднуються у неповторних композиціях. 

Характерною рисою, притаманною полтавській вишивці, є її деталізація, наближення до оригіналу, з якого і знято узор. Тому відразу ж можна впізнати на полотні троянди і лілеї, калину й барвінок, півнів та зозуль, букети і віночки з польових квітів. Ці рушники вишиті переважно хрестиком червоними і чорними нитками. Часто такі рушники доповнювали ще й широкими чи вузенькими смугами мережки, на яку настилали чи то рослинний, чи геометричний візерунок. Є у експозиції і рушники, прикрашені суцільною мережкою та вирізуванням. 

Для рушників, вишитих гладдю, характерним візерунком є «дерево життя» - найдавніший орнамент-символ, традиція й історія якого сягає у дохристиянський світогляд, шумерську культуру, у міфологію астрального культу. Власне дерева, як такого, у малюнку немає, є лише натяк на нього, своєрідний символ, у глибині якого сховано поняття життя і вищої його мети – безсмертя. Дерево ( стебло із дивовижною квіткою на верхівці та численними боковими відгалуженнями ) по вертикалі ділиться, як правило, на три зони : верх – небо, стовбур – земля, низ – корінь, потойбічний світ. По горизонталі ж зіставляється із чотирма сторонами світу. Тим самим дерево життя на рушникові, нагадуючи про вічність буття, відганяє болісний сумнів, немовби кличе нас у майбутнє і минуле одночасно. 

Особливої святковості надають виставці ткані кролевецькі рушники. За свою яскраву червоно-білу неповторність вони високо цінилися у давньому побуті. Основні мотиви в орнаментах цих рушників – візантійські орли, зображення церков, предметів релігійного культу, геометричні елементи.
Невблаганний час змінює давні звичаї й обряди, смаки і вподобання, та незмінним залишається ставлення до вишиваного рушника, який наче те космічне дерево, прокладає стежки від покоління до покоління, пов’язуючи їх у єдину сутність, ім’я якій - український народ. Н.Л.Палець, 
головний зберігач фондів Миргородського краєзнавчого музею


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa