www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 09.07.2010 11:25
Миргородці обговорюють Програму економічних реформ Президента України

1 липня, в залі засідань міської ради, відбулося громадське обговорення Програми економічної реформи на 2010-2014 роки. Для обговорення цього важливого питання були запрошені: депутати міської ради; начальники управлінь, відділів виконавчого комітету; керівники підприємств, організацій, установ міста; члени координаційної ради з розвитку підприємництва; члени галузевої ради підприємців із питань торгівлі та послуг; підприємці; керівники громадських організацій та політичних партій; представники рад мікрорайонів та засобів масової інформації. 

Зі вступним словом до присутніх звернувся Миргородський міський голова О.Б.Паутов, який нагадав усім про те, що на початку червня 2010 року в Україні була затверджена Програма економічних реформ Президента Януковича В.Ф. "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава". Олександр Борисович наголосив, що сьогодні Україна активно включилася в обговорення цього документа з метою додання своїх пропозицій до програми дій уряду. 

Міський голова запросив до слова заступника начальника головного управління економіки Полтавської ОДА О.М.Шишкову. Олена Миколаївна зазначила, що обговорення Програми проходить у кожному районному центрі України, в усіх містах обласного значення, і додала: "Велику надiю Президент України покладає на активну позицiю регiональних комiтетiв з економiчних реформ, тобто на нас iз вами. Глава держави наголосив, що Програма реформ не може бути успiшною, якщо кожен її пункт не "пропустити" через призму кожного регiону. 

Наше завдання, розумiючи стратегiю, бачення Глави держави, не скласти руки, не чекати на прийняття законів i постанов на центральному рiвнi, а почати сьогоднi впроваджувати їх на мiсцевому рiвнi. А у бiльшостi випадків - дiяти на випередження. Лише в умовах комплексного задiяння усiх регiонiв, як окремих ланок, запрацює весь маховик нацiональної економіки". 


Із доповіддю перед присутніми виступив перший заступник Миргородського міського голови С.В.Павленко (на знімку). Зокрема, він сказав, що останнi кiлька рокiв економiка України рiзко погіршила свiй стан. Україна важко долає фiнансову кризу. Вона отримала катастрофiчну спадщину вiд попередників на нацiональному i на мiсцевому рiвнях. За двадцять рокiв незалежностi так i не було модернiзовано економiку. Якщо так продовжувати й далi, Україна не втримається на краю прiрви.
Сьогоднi у нас немає вибору. Або ми й далi житимемо "одним днем"‚ із популiстськими обiцянками, або докорiнно реформуватимемо нашу економiку i таким чином зробимо якiсний ривок уперед у нацiональному розвитку. 

Для такого ривка нам потрiбне нове дихання. І Україна вiдкриє людям новi перспективи через повноцiннi масштабнi реформи.
Президент України у своєму посланнi до українського народу окреслив стратегiю - завдання, якi нам потрiбно виконати для покращення життя людей. 


Головний висновок із президентської промови - реальнi економiчнi реформи треба починати негайно.
Тiльки так ми вийдемо з кризи сильнiшими і зробимо якiсний ривок на шляху до стратегiчної мети: через 10 рокiв увiйти у двадцятку найрозвиненiших країн свiту. Передусiм за стандартами якостi життя громадян у всiх складових: вiд освiти, медицини - до якiсних робочих мiсць i гiдного пенсiйного забезпечення. 

Досягти такої амбiтної цiлi непросто. Але нам це пiд силу, якщо щороку наша економiка невпинно зростатиме. 

Вiдкрити такi новi перспективи не можна популiстичною роздачею грошей із Державного бюджету, а тiльки через повноцiннi системнi реформи.
Термiновi і в бiльшостi непопулярнi заходи з подолання кризи - тимчасовi. Це буде болiсний, але короткий перiод. Маємо вiдкрити перспективу - як i коли люди вiдчують першi позитивнi зрушення вiд нашої роботи. 

Дiяти треба швидко. Тiльки рішуче, виважене i точне хiрургiчне втручання зможе повернути до повноцiнного життя економічний органiзм. Тiльки так ми не лише вийдемо з кризи сильнiшими, але й зробимо якiсний ривок уперед.
Саме на досягнення цiєї стратегiчної мети з перших днiв спрямована робота Президента України та його команди. 

Уряд пiд керiвництвом М.Азарова, образно кажучи, першi мiсяцi працює у режимi пожежної команди, намагаючись зупинити катастрофiчнi процеси, передусiм у державних фiнансах. Ключовi загрози вже нiвельовано роботою урядової команди.
Водночас для формування стратегiчної програми Президент утворив Комiтет економiчних реформ. До його роботи поряд iз представниками законоданчої влади, членами уряду залученi кращi науковцi, фахiвцi України, представники бiзнес-асоцiацiй та мiжнародних iнституцiй, таких як Свiтовий банк, Програма розвитку ООН. 

Робота Комiтету та уряду тiсно координується i взаємодоповнюсться. Програма економiчних реформ є головним документом, який визначає стратегiю реформування нацiональної економiки на 5 рокiв.
Цей документ було розроблено вiдповiдно до завдань i положень передвиборчої програми Президента України Вiктора Федоровича Януковича, яку на виборах пiдтримав Український народ. Програма продовжує логiку, задану програмними документами Уряду В.Януковича 2006-2007 рокiв.
Програма економiчних реформ охоплює широкий набiр стратегiчних перетворень по чотирьох напрямках: створення базового пiдгрунтя для економiчного зростання, формування сприятливого бiзнес-клiмату, модернiзацiя iнфраструктури та базових секторiв економiки, полiпшення якостi життя.
Всього видiлено 18 напрямiв економiчних реформ. 

(Повний текст Програми розмiщено на офiцiйному сайтi Президента України).
Необхiдно пiдкреслити ключовi вiдмiнностi Програми вiд iнших документiв, якi мали подiбну назву, але так i "вмерли" на полицях: чiтка методологiя побудови Програми. Тi цiлi за прiоритетним напрямками пiдкрiпленi iнструментами досягнення та iндикаторами успiху, виходячи з яких можна оцiнювати результат; взаємоузгодженiсть реформ в одних секторах із реформами в інших; iндикатори успiшностi реформ; чiтка регламентацiя процесу реалiзацiї визначених нею завдань по трьох етапах реалiзацiї: до кінця 2010 року, 2011-2012 роки та 2013-2014 роки.
Базова вiдмiннiсть - полiтична єднiсть влади (Президент - уряд - Верховна Рада), яка дозволяє швидко i рiшуче втілити Програму у життя. 

Належнiсть кожної реформи до конкретного етапу визначалася з наступних принципiв:
первиннiсть принципу соцiального захисту - час проведення реформи залежить вiд готовностi забезпечити належний захист найбiднiших верств;
наявність необхiдних ресурсів - так, наприклад, уведення 2 етапу пенсiйної реформи не буде здiйснено до формування в належних обсягах ресурсiв Фонду майбутнiх поколiнь, за рахунок яких будуть покритi видатки переходу;
результативнiсть реформ - у першу чергу передбачається проводити реформи, вiд яких очiкується максимальний ефект; 

послiдовнiсть реформ - деякi реформи неможливі без успiшного завершення попереднiх.
Таким чином, було визначено конкретні етапи реформ:
1 етап - до кінця 2010 року. Передбачає, насамперед, прийняття законопроектiв, якi є базовими для проведення реформ. Ви знаєте, що у парламент вже внесено Податковий кодекс та Бюджетний кодекс, на черзі - законопроекти по дерегуляцiї бiзнесу щодо принципiв ринкового нагляду, безпечностi продукцiї, сертифiкацiї, стандартизацiї продукції, суттєвого скорочення видiв лiцензування (щонайменше на 30%), запровадженню дiєвого державно-приватного партнерства.
На цьому етапi має бути досягнута макроекономiчна стабiлiзацiя, яку всi ви вже почали вiдчувати. Обсяги зростання промислового виробництва у квiтнi склали 12,6%, зростання ВВП за 1 квартал - 4,8%. Свiтовий банк вже полiпшив прогнози економiчного розвитку України у 2010 роцi. 

Крiм того, на цьому етапi будуть вирiшенi завдання оперативного характеру, зокрема, поновлення процесу приватизацiї крупних пiдприємств, визначення принципiв i механiзмiв державної пiдтримки суб'єктiв господарювання, що вкладають iнвестицiї в iнновацiйну дiяльнiсть, проведення комплексних секторальних реформ, необхiдних для створення зони вiльної торгiвлi мiж Україною та ЄС, запровадження законодавчої бази, необхiдної для введення безвiзового режиму мiж Україною та ЄС, вiдмiна пiльг у сферi електроенергетики для всiх галузей економiки, розробка програми реструктуризацiї НАК "Нафтогаз України". Також на цьому етапi буде створено Фонд майбутнiх поколiнь, що упередить "проїдання" коштiв, отриманих вiд приватизацii та у якостi знижки на iмпортований природний газ. 

ІІ етап розрахований до кiнця 2012 року. В рамках цього етапу передбачається формування базових засад для запровадження другого рiвня пенсiйної системи, перехiд до принципу адресностi для всiх видiв соцiальної пiдтримки, створення єдиного соцiального агентства. Буде посилена вiдповiдальнiсть i повноваження мiсцевої влади - iнфраструктурнi об'єкти мiсцевого значення i вiдповiдне державне фiнансування буде передано на мiсця. У реальному секторi буде лiквiдовано перехресне субсидування у тарифнiй полiтицi. Тарифи будуть встановлюватися на економiчно обґрунтованому рiвнi незалежним регулятором. 

Вiдбудеться значний поступ у бiк ринкових перетворень - лiбералiзацiя ринку вугiлля, реструктуризацiя НАК "Нафтогаз Украiни", початок реструктуризацiї Укрзалiзницi, створення прозорого ринку земель сiльгосппризначення.
Будуть гармонiзованi з вимогами ЄС системи технiчного регулювання, вiдбудеться спрощення митних процедур, скорочення кiлькостi перевiряючих органiв. На цьому етапi очiкується пiдписання договору про вiльну торгiвлю мiж Україною та ЄС. 

III етап - довгостроковий, до кiнця 2014 року. Передбачає завершення процесу приватизацiї як широкомасштабного проекту трансформації державної власностi. 

Буде розпочато запровадження обов'язкового медичного соцiального страхування.
Визнанню якостi української освіти за кордоном буде сприяти запровадження Нацiональної рамки квалiфiкацiй, гармонiзованої з вимогами ЄС. Вiдбудеться збiльшення частки бюджетних коштiв для фiнансування наукових дослiджень, науково-технiчних розробок. Буде продовжено укрiплення мiсцевих громад - проведено модернiзацiю iнфраструктури сiльської мiсцевостi, запроваджено податок на майно. 

Одним із головних критерiїв успiшностi цього етапу є завершення заходiв для членства України в Органiзацiї економiчного спiвробiтництва i розвитку (ОЕСР).
Важливою вiдмiннiстю Програми є також i наявнiсть iндикаторiв успiшностi реформ, якi будуть використовуватися для оцiнки дiєвостi запропонованих заходiв, i у випадку необхідностi - їх коригування.
Пiсля затвердження Програми економiчних реформ України на 2010-2014 роки буде складений детальний план заходiв по виконанню її положень. У цьому плані визначатимуться вiдповiдальнi за реалiзацiю вiдповiдних заходiв, встановленi чiткi часовi рамки згiдно з етапами реалiзацiї реформ.
Щомiсяця Глава держави буде заслуховувати звiти вiдповiдальних осiб про проведену роботу.
Дороговкази Президента, проголошенi у посланнi до українського народу, уже почали виконувати уряд та парламентська бiльшiсть. На даний час ми бачимо ознаки стабiльностi та порозумiння у Верховнiй Радi при прийняттi законопроектiв, потрiбних простим людям. 

На другому засiданнi Комiтету з економiчних реформ, яке вiдбулося 2 червня пiд головування Президента. України, одночасно з прийняттям проекту Програми за основу дано доручення провести широкi громадськi обговорення, передусiм на регiональному рiвнi.
Iншими словами це означає, що хоча стратегiчнi прiоритети i акценти Програми не можуть зазнати радикальних змiн, у питаннях тактики, вибору iнструментiв досягнення поставлених стратегiчних цiлей - дискусiя не закрита. 

Президент чекає вiд нас конкретних пропозицiй, народжених пiд час громадських обговорень. І нам треба дискутувати, щоб знаходити правильнi шляхи в мiсцевому господарствi. Нашi звернення простi, але виконання їх навiть у нацiональному масштабi має колосальне значення.
Усе починається з порядку на мiсцях: у роботi шкiл i медичних установ, у житлово-комунальному господарствi, із якiсних доріг та в роботi мiсцевого транспорту, у вiдродженнi малого i середнього пiдприємництва. Напрямiв роботи для нас - багато. 1 робити ми повиннi це вже сьогоднi. Перед нами стоять складнi завдання, але ми на правильному шляху i успiшно з ними справимося.
В обговоренні питання, що розглядалося, взяли участь - міський голова О.Б.Паутов; підприємці - Л.М.Хухра та О.М.Запорожець; головний державний санітарний лікар Миргородського району М.В.Олефір; член координаційної ради підприємців міста О.Б.Утюгов; заступник начальника ОДПІ Я.М.Соколик та ін. 

Пропозиції і зауваження до Програми економічної реформи на 2010-2014 роки були різнопланові: почати реформи зверху донизу, а не навпаки; зміна системи бюджетоутворення на користь місцевих бюджетів; уведення в Програму окремого розділу під назвою "Подолання бідності"; скасування пункту про підвищення пенсійного віку; проведення реформ в освіті та медицині; про рентні платежі за користування надрами та відрахування їх частин до місцевих бюджетів та ін.
Заключне слово в обговоренні виголосив міський голова О.Б.Паутов: "Всі бачення виступаючих будуть опрацьовані міською радою, облдержадміністрацією та направлені Адміністрації Президента України. В нашій державі законодавство недосконале в усіх сферах. Доки ми не наведемо лад у своїй країні, вона як держава не відбудеться. І додав: "Маємо надію, що наші пропозиції будуть враховані і втілені у життя". 


Валентина Денисенко


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa