www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 20.08.2010 15:30
Народні традиції: З історії Сорочинського ярмарку
"Вам, мабуть, траплялося чути, як десь рине далекий водоспад, коли все навколо сповнене стривоженого гуркоту, і хаос дивних, неясних звуків вихором носиться перед вами. Справді, чи не ті самі почуття вмить охоплять вас у вихорі сільського ярмарку, коли весь народ зростається в одне величезне страховище і ворушиться всім своїм тулубом на майдані та в тісних вулицях, кричить, гогоче, гримить? Галас, сварка, мукання, мекання, ревіння - все зливається в один безладний гомін. Воли, мішки, сіно, цигани, горщики, молодиці, пряники, шапки - все яскраве, строкате, безладне метушиться купами і снується перед очима", - так описав сорочинське торжище Микола Васильович Гоголь у повісті "Сорочинський ярмарок".

Полтавські ярмарки беруть початок із глибин віків. Дослідники історії нашого краю стверджують, що велика торговиця у Ромнах (а це теж була Полтавщина) існувала ще до батийської навали, тобто в період Київської Русі.

Здавна славилася своїми ярмарками й Миргородщина. Так періодичні торги у селі Великих Сорочинцях відомі з другої половини ХVІІ ст. На початку ХХ ст. щороку на Миргородщині відбувалося близько 80 ярмарків. Періодично організовувалися торги на тогочасній Миргородщині: у самому Миргороді, Хомутці, Великих Сорочинцях, а також у селах Матяшівці, Портянках, Кибинцях, Бакумівці, Зубівці, Баранівці, Попівці, Федунці, Савинцях, Зуївцях, Великому Байраці, Великому Перевозі, Корсуновій Слобідці, Петрівцях, Яреськах, Остапівці, Василівці, Устивиці, Шишаках, Комишні, Слобідці, Багачці. Ярмарки тривали від одного до семи днів і приурочувались, здебільшого, до релігійних свят. Проводилися вони в офіційно встановлені терміни і з заздалегідь визначеним днем відкриття. Дати проведення ярмарків фіксувалися в "Хронологічному списку ярмарків, що існували в Полтавській губернії" - видання Полтавського губернського земства.

У Миргороді ярмарки відбувалися шість разів на рік: Трьохсвятський у січні, Середопісний у березні, Вознесінський у травні, Володимирівський у липні, Різдвяно-Богородицький у вересні, Миколаївський у грудні, і тривали від п'яти до семи днів. На початку століття найзначнішими на Миргородщині за величиною грошового обігу були ярмарки у Миргороді, Великих Сорочинцях, Багачці та Комишні. Особливої уваги заслуговує Сорочинський ярмарок, оспіваний великим Гоголем. Жабокрицький майдан був місцем оптового і роздрібного продажу товарів, у XIX - на початку XX століть у селі щороку влаштовували п'ять ярмарків, які тривали 1-3 дні: Василівський на початку січня, Похвальний у березні, Святодухівський у травні, Здвиженський у вересні і Пилипівський у листопаді.
У роки панування тоталітарної ідеології ярмаркова справа у Великих Сорочинцях занепала. І лише 1966 року Сорочинський ярмарок було відновлено. Він набув нового змісту: це вже не просто місце торгівлі, це осередок культури, мистецтва, демонстрації досягнень сільського господарства та промисловості, місце відпочинку та розваг. Сорочинський ярмарок сьогодні - це гарний настрій, приємне спілкування, смачні страви, співаки і музики, а також ні з чим не зрівнянне і таке дивне відчуття української минувшини.

З 1999 р. Сорочинський ярмарок набув статусу національного.
 
Людмила Розсоха, заступник директора з наукової роботи Миргородського краєзнавчого музею.

16 серпня у приміщенні Миргородського краєзнавчого музею відбулося відкриття виставки, присвяченої Національному Сорочинському ярмарку, на якій відвідувачі можуть ознайомитися з історією виникнення ярмаркувань на Миргородщині.
 

  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa