Нині в Миргороді жваво обговорюється тема доцільності встановлення пам'ятника Любові. "Це найсвітліша і найпрекрасніша ідея сучасності, тому що кожну людину від перших хвилин її життя весь час повинна супроводжувати любов", - так вважає лікар-педіатр-неонатолог Миргородської центральної районної лікарні ЯСТРЕМСЬКИЙ Костянтин Борисович. Із детальнішими розмірковуваннями спеціаліста на тему любові батьків до дітей знайомить ця публікація.
Загальновідомо, що ставлення до дітей визначає рівень розвитку кожного, адже діти - це не тільки радість і щастя кожної родини, але й майбутнє кожної держави. Дитина - це дар Божий, який належить любити,берегти, захищати. Немає більшого щастя для батьків, ніж бачити свою дитину фізично та морально здоровою, відчувати невидимий зв'язок із нею від моменту народження і протягом усього життя.
Серед складових, які дозволяють досягнути такого щастя, такої мети, споконвіку вважалося вигодовування дитини грудьми матері. Це найкращий та найбезпечніший спосіб годування дитини, яка отримуватиме ідеальне харчування. У новонародженого є три основних потреби: харчування материнським молоком, відчуття тепла рук матері, відчуття спокою та безпеки, які виникають у дитини в присутності матері. Грудне вигодовування задовольняє усі ці вимоги. Саме тому годування грудьми є біологічною та емоційною основою для повноцінного розвитку та росту дитини. Кожне немовля має на нього незаперечне право.
Ніжність, любов і ласкаві дотики - ось те, що необхідно малюкові з перших хвилин появи на світ. На думку багатьох дослідників, перші 24 години життя новонародженого роблять значний вплив на його подальше життя. У перші хвилини після пологів матері і дитині потрібні не стільки сон та їжа, скільки ніжні дотики, можливість подивитися одне одному в очі і почути рідний голос. Тому багато лікарів радять викладати дитину на груди матері відразу ж після пологів не менш ніж на 120 хвилин, тим самим сприяючи першому необхідному спілкуванню матері з дитиною.
Іноді можна почути, що доглядати та виховувати дитину дуже важко, що часте перебування на руках у матері, заколисування дитини перед сном - непотрібні речі. Не сприймайте занадто буквально все, що кажуть вам знайомі, не бійтеся довіряти власному здоровому глузду. Догляд за дитиною не буде складним, якщо самі не будете його ускладнювати. Довіряйте власній інтуїції та порадам дитячого лікаря. Головне, що потрібне вашій дитині, - ваша любов та турбота. Кожного разу, коли ви берете дитину на руки, навіть якщо ви спочатку робите це незграбно, кожного разу, коли ви міняєте їй пелюшку, купаєте, годуєте, розмовляєте з нею, посміхаєтесь їй, дитина відчуває, що ви належите один одному. Ніхто на цій землі не може дати їй таких відчуттів.
Крім того доведено, що співання колискових, заколисування малюків, достатнє перебування на руках у дорослих сприяють більш повноцінному дозріванню мозкових механізмів та кращому психічному тонусу. Заколисування перед сном - не що інше, як допомога в синхронізації ритмів мозку, необхідних для засипання.
Навіть якщо дитина ще дуже маленька - не бійтеся говорити з нею, читати їй вірші та казки, тому що навички спілкування дитина отримує від найближчих йому людей - від вас. І чим сильніше ви будете прив'язані один до одного, тим легше буде маля ладити з іншими дітьми. Коли дитина відчуває себе улюбленою і бажаною у сім'ї, це є величезним стимулом для розвитку її мозку.
Від того, як складатимуться взаємини батьків і малюка в перші місяці і роки, значною мірою залежатимуть емоційний і фізичний стан, здібності, характер дитини в подальшому житті. Чи виросте людина життєстійкою або слабкою, чи буде у неї розвинене абстрактне мислення і здатність співчувати іншим, чи ні - все це залежить від впливу батьків на ранньому етапі життя дитини.
Батьки завжди хочуть, щоб їхні діти виросли розумними, турботливими, високоморальними і чуйними людьми. Але для того, щоб досягти цієї мети, вони повинні докласти всіх зусиль. Спілкуйтеся з дитиною за будь-якої можливості, чим більше часу ви проводите з нею, тим міцніше стає ваша прихильність один до одного, тим краще розвивається малюк. Час, який батьки проводять зі своїми дітьми, у тисячі разів важливіший від найдорожчих іграшок та розваг.
Не бійтеся демонструвати свою любов до дітей.
Грайте в ігри, якими б дурними вони не здавалися, будь-яка гра несе в собі певний сенс для дитини. Діти грають із ляльками, машинками, кубиками, паличками. Грають у кімнаті, на вулиці, у лісі. Весь навколишній світ для них - гра. Приймайте правила їхньої гри і беріть участь у ній. Частіше гуляйте, милуйтеся природою, розмовляйте, займайтеся звичайними повсякденними справами зі своїми малюками.
Незважаючи на те, що життя сучасного світу змушує батьків велику частину часу проводити на роботі, необхідно пам'ятати про те, що дитина раннього віку дуже вразлива. На жаль, важко розраховувати на те, що дитина, яка знаходиться в дитячому садочку, отримає від вихователів стільки уваги, скільки їй потрібно для повноцінного розвитку.
Багато матерів виховують дітей самі. І тому особливо важливо нагадати працюючим батькам: той недовгий час, який ви проводите разом із дітьми, -безцінний. Не пропустіть його. Любіть малюків і давайте їм відчувати вашу любов.
Миргородський МВК