www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 06.09.2010 11:33
До Дня мiста Миргорода вiдбудеться вiдкриття пам'ятника Любовi

Як вже не раз повідомлялось, одним із заходів, передбачених до Дня міста, буде відкриття пам'ятника Любові - скульптурної композиції, в основі якої - привезений зі Святої землі Камінь Любові. Над проектом даної композиції з використанням різних художніх образів - від великих насичених, майже монументальних форм до витонченої, мініатюрної, делікатної графіки, працює колектив миргородських архітекторів та майстрів; і результат найближчим часом побачать мешканці та гості нашого міста. 

Ідеї були найсміливіші, але, враховуючи місце розташування пам'ятника, композицію запроектовано в єдиному стилі центральної площі Миргорода. Поєднавши національний колорит українців та історичність Каменю, в проекті переважатимуть символи кохання , складаючи графічні рапортні яруси композиції. Щоб відновити філософський зміст української етнічної культури, було вивчено багато відомих космогонічних знаків, які існували на нашій землі впродовж тисячоліть. Наприклад, три яруси світу ми відобразили в композиції у трьох східцях, які ведуть до колони з Каменем, способом поділу на нижній, середній і верхній світи - верхнє небо із запасами води, повітряний простір із сонцем, місяцем, зірками та земля, грунт. 

А смужка - контур фундаменту, є елементом захисту - у народі вважалось, що за смужкою "зберігається здатність" служити перешкоджанню для злих сил
Символіка, народжена у давні часи, поступово розвивалась паралельно з розвитком уявлень людини про навколишній світ. Так у нашому проекті прадавні традиції поєднуються із сучасністю. Чи зможемо ми зрозуміти ці таємні для нас символи, чи зможемо почути їх думки про життя та любов, чи зможемо передати їх нашим нащадкам - це залежить лише від нас самих.
 
Пам’ятник Любові є добрим приводом, щоб зазирнути у наші душі, прислухатися до голосів, які лунають до нас через віки. Поети і письменники порівнюють красу своїх коханих із красою троянд. Троянда, як королева квітів, символізує мир і боротьбу, любов і прощення. Так у запроектованому зображенні ніжних пелюсток троянд на колоні ми використали символ серця, бо для закоханих немає більш важливого символу, ніж серце.
 
Здавна серце вважається центром чуттєвості; й запропонувати комусь серце - означало віддати себе в руки глибокої й піднесеної людської емоції - любові, розчинившись у думках про кохану людину. Для українців серце - це перш за все любов, лагідність, співчуття, радість, щастя. А на думку стародавніх вчених палаюче серце означало центр макрокосмосу та мікрокосмосу, подібно до Сонця. Ось символ Сонця ми і використали в центрі стели скульптурної композиції. 

Адже Сонце - символ Всевидящого божества, Вищої космічної сили, центру величі, Центру. Разом із місяцем сонце символізує чоловічий та жіночий початки. Слов’янський язичницький пантеон богів знав Сонце в образах Ярила (бог весняного сонця), Купала (бог літнього сонця) та ін. Сонячне світло символізує щастя. А в українців цей символ зустрічається у вигляді великого колеса або круга. Солярну символіку мали хліб, калачі, коровай, вінок, який запроектований в середині Сонця - кола в нашій композиції. Вінок - символ слави, перемоги, святості, щастя, успіху, скорботи, цнотливості, молоості, дівоцтва. Найулюбленішою прикрасою кожної української дівчини був вінок. 

Із ранньої весни до пізньої осені квітчали дівчата свої голови цим дивним творінням природи і рук людських. Цей своєрідний витвір мистецтва був начебто книгою душі дівчини. І кожен допитливий чоловік міг безпомилково визначити по ньому, що коїться у серці володарки цього віночка. Мовою символів, якими були квіти вінка, представниці прекрасної статі висловлювали свої почуття, стан душі, події, що відбувалися в житті, надію, свої прагнення. 

В Україні дівчина у вінку асоціювалася з сонцем, котре сходить. Купальські та обжинкові вінки також були символами сонця, що пов'язано з ідеєю плодючості і добра. На свято Івана Купала дівчата кидали вінки у річку, щоб дізнатися про свою долю, свого судженого. У народі вінки вважали надійним оберегом від усякої нечисті. 

В проекті дане розміщення вінка в сонці - колі, передбачено в квадратній стелі, бо символіка квадрата відповідає символіці числа чотири. Чотири пори року, чотири стадії людського життя і чотири сторони світу є джерелом упорядкованості і стабільності. Це не вступає у протиріччя з жіночим характером, який традиції народів світу надають квадрату, оскільки він відповідає землі, на противагу чоловічому характеру круга. 

Клопітлива праця архітекторів - проектувальників по створенню найромантичнішого пам'ятника міста підходить до завершального етапу. Маємо надію, що наші ідеї приймуть та зрозуміють ті, для кого ми працюємо, а сама скульптурна композиція займе гідне місце серед визначних місць Миргорода, стане щасливою для закоханих та надією для тих, хто ще не знайшов свою половинку у цьому житті. Тож буде де призначити побачення, освідчитися в коханні та сфотографуватися.

С.М.Руських,
начальник управління 
архітектури та містобудування


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa