www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 10.09.2010 16:26
Запровадження проекту раціонального використання ресурсів та енергії в Миргороді

У місті Миргороді з червня 2010 р. впроваджується проект "Організація системи енергозбереження в шкільних закладах м.Миргорода" завдяки грантовій допомозі фонду "Східна Європа".
Організатором і виконавцем проекту є громадська організація "Екологічний клуб "Еремурус". 

Міжнародний шкільний освітній проект із раціонального використання ресурсів та енергії SPARE(School Project for Application of Resources and Energy) започаткований Норвезьким товариством охорони природи в 1996 році з метою виховання екологічної культури в дітей і зосередження уваги громадськості на проблемах раціонального використання енергії, енергоресурсів та охорони навколишнього середовища. На сьогодні в проекті SPARE беруть участь 20 країн світу.
Україна - одна із найбільш активних країн-учасників проекту SPARE. 

В Україні проект підтримують Міністерство освіти і науки України та інші відповідальні державні установи. 

Проект SPARE цікавий тим, що він не стільки навчає дітей, скільки формує певний тип мислення, мотивацію економії енергії, сприяє залученню молоді до участі в енергозберігаючих проектах, привертає увагу суспільства до проблем змін клімату, раціонального використання ресурсів та енергії, енергозбереження. Школярі на практиці досліджують енергоспоживання в школі та вдома, шукають реальні шляхи економії енергоресурсів та, по можливості, впроваджують їх у життя.
Свідченням активної підтримки проекту на Україні є постійна участь шкіл у найрезонанснішому заході - міжнародному щорічному конкурсі шкільних проектів із енергоефективності "Енергія та середовища". Конкурс охоплює понад 20 тис. школярів із усіх регіонів України. 

Міська влада Миргорода не може стояти осторонь такої важливої і необхідної справи.
Проект "Організація системи енергозбереження в шкільних закладах м. Миргорода" торкається гострих та нагальних проблем для громади міста стосовно питань енергоефективності в бюджетній сфері.
У сфері енергоспоживання бюджетних установ та комунальних підприємств м. Миргорода сьогодні домінують енергозатратні технологічні підходи. Міський бюджет виступає практично єдиним джерелом реалізації проектів з енергозбереження в інфраструктурі міста. 

Свідомість керівників установ, як і пересічних користувачів послуг, орієнтована на використання енергії, але не на її збереження. У той же час видатки на придбання енергоносіїв у структурі бюджету м. Миргорода невпинно зростають внаслідок національних та світових тенденцій по підвищенню цін на енергоносії. Сьогодні ці витрати впевнено займають другу сходинку у видатках міського бюджету м. Миргорода (після заробітної плати та нарахувань на неї) і мають стійку тенденцію до подальшого зростання. 

Основна маса придбаних містом енергоресурсів споживається у будівлях, які перебувають у користуванні бюджетних організацій, де тариф на енергопослуги в 2,6 рази вищий, ніж у жилому секторі. Значна частина цих ресурсів використовується нераціонально через застарілі технології, низьку якість експлуатації будівель та енергетичного обладнання, необізнаність громадськості в раціональному використанні енергоресурсів, а також через відсутність якісного управління процесами генерування та доставки енергоресурсів і перетворення їх у корисні продукти або послуги. 

Громада в цілому, як і кожен житель міста зокрема, є основними споживачами енергетичних сервісів у місті. У той же час сьогодні вони мають найменший вплив не тільки на їхню якість, а й на формування енергетичної політики в місті в цілому. Відсутність прозорого діалогу громади, влади та бізнесу у питаннях покращення енергоефективності на місцевому рівні є однією з причин гальмування реалізації програм із енергозбереження і енергоефективності на муніципальному рівні. Передовсім це стосується таких соціально важливих бюджетних установ, як школи, лікарні, заклади соціально-культурної сфери.

Проект надасть можливість створити сталий механізм упровадження енергоефективних заходів у освітніх та інших комунальних закладах, шляхом виконання демонстраційних проектів, посилення і вдосконалення регулятивної політики, залучення місцевих громад до контролю та впровадження проектів, підвищення обізнаності населення тощо. Один із основних напрямків роботи Проекту полягатиме у сприянні діалогу між місцевою громадою та органами місцевої влади через організацію Дорадчого комітету з енергозбереження, який матиме дієвий вплив як на формування політики енергозбереження у місті, так і на її подальшу реалізацію. 

Зокрема, і за рахунок використання фінансових механізмів "револьверного" (поновлювального) фінансування енергозберігаючих заходів ( механізм багаторазового використання коштів, що заощаджено за рахунок скорочення споживання паливно-енергетичних ресурсів і води, на реалізацію нових енергозберігаючих заходів). 

Початком робіт слід вважати впровадження системи енергозбереження в шкільних закладах м. Миргорода, яка є однією з ключових складових Проекту. Одночасно, для успішної реалізації проекту буде здійснено низку супутніх заходів із запровадження енергомоніторингу в бюджетних установах, створення Дорадчого комітету з енергозбереження та розробки механізмів револьверного фінансування. 

Це у подальшому забезпечить не тільки вільний доступ громади до інформації, а і її участь у прийнятті та контролі рішень у сфері енергоспоживання на муніципальному рівні. 

У рамках реалізації грантової програми "Організація системи енергозбереження в шкільних закладах м. Миргорода" завдяки підтримці фонду "Східна Європа" в м. Миргороді 1-2 вересня 2010 р. відбулися робочі зустрічі з питань реалізації проекту по наступних напрямках:
- зустріч із відповідальними особами за енергомоніторинг енергоресурсів у бюджетних закладах м. Миргорода;
- зустріч із представниками управління освіти з питань та обговорення впровадження проекту SPARE в освітньому секторі міста та залучення громади до проблем енергозбереження та екології;
- зустріч із Дорадчим комітетом з енергозбереження та енергоефективності м. Миргорода;
- проведення світлових аудитів для шкільних закладів м. Миргорода. 

Так, зокрема, 1 вересня 2010 р. в 7 школах міста Миргорода було проведено світлові аудити класних приміщень, спортзалів, майстерень, коридорів та інших приміщень загального користування. Робота тривала з 20-00 до 1 години ночі і була організована керівником Проекту та виконавчим директором Громадської організації "Екологічний клуб "Еремурус" - Леонідом Фірсовим (на знімку).
2 вересня відбулася зустріч із відповідальними особами за енергомоніторинг енергоресурсів у бюджетних закладах м. Миргорода. Основною темою зустрічі були наступні питання:
- обговорення положення про запровадження служби енергоменеджменту для управління паливно-енергетичними ресурсами при міській раді міста Миргорода, структурних підрозділах та бюджетних установах;
- впровадження програмного продукту ENSI Energy Monitor для подобового моніторингу енергоресурсів у бюджетних будівлях міста.
У робочій зустрічі взяли участь представники управління освіти, енергоменеджери бюджетних будівель.
Упровадження СЕМ (служби енергетичного менеджменту) полягає у формуванні професійних управлінських механізмів, спрямованих на управління та забезпечення раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів шляхом здійснення обліку, контролю, планування, нормування та аналізування витрат ПЕР, проведення внутрішніх енергетичних аудитів (енергетичних обстежень), упровадження енергозберігаючих заходів, здійснення моніторингу та коригувальних дій у сфері енергоефективності та енергозбереження, а також інформування, стимулювання та навчання персоналу навчальних закладів та установ, що фінансуються із міського бюджету м.Миргорода, у сфері енергозбереження. 

Головною метою впровадження СЕМ у закладах та установах міської ради м. Миргорода є скорочення витрат закладів за рахунок зниження видатків на паливно-енергетичні та інші ресурси.
Створення СЕМ зробить свій внесок у процес безперервного покращення управління енергією в місті, що в свою чергу призведе до ефективного використання енергії. Це заохочує міську раду м. Миргорода впроваджувати та планувати енергомоніторинг, проводити аналіз енергоресурсів та енергетичних процесів. 

Слід зазначити, що особлива увага була приділена розробці мотиваційної моделі за раціональне використання енергії в бюджетних будівлях.
Учасники робочої зустрічі проаналізували практично можливі моделі мотиваційного механізму на прикладі м.Славути. 

Одним із основних механізмів залучення громади до процесів енергозбереження та енергоефективності є Дорадчий комітет, який було сформовано в місті в рамках Проекту "Організація системи енергозбереження в шкільних закладах м. Миргорода". До складу Дорадчого комітету ввійшли представники Миргородської міської ради, її структурних підрозділів, представники підприємств, що надають послуги з постачання енергоносіїв та громада м. Миргорода. Під час робочої зустрічі 2 вересня Дорадчого комітету були обговорені питання по стану впровадження Проекту в м. Миргороді, виділенні пріоритетних напрямків енергетичної стратегії міста. Було презентовано результати роботи з енергоменджерами міста та результати звіту "Розробка механізмів контролю і фінансування енергозберігаючих проектів бюджетної сфери м.Миргорода", основна ціль якого полягає у наступному: розробка механізмів дозволить організувати в місті прозору та публічну енергетичну політику міста та залучати додаткові джерела фінансування на вирішення проблем дефіциту бюджетних коштів по фінансуванню енергопроектів. 

До таких інструментів належать: 

Дорадчий комітет - це колектив осіб, який створюється для роботи над впровадженням системи енергоменджменту (управління споживанням енергії), енергомоніторингу, розробки плану підвищення енергоефективності у шкільних установах міста, формування у громади енергоефективної поведінки. Дорадчий комітет формується з представників батьківських комітетів навчальних закладів, вчителів, представників міської ради, спеціалістів в енергосервісних послугах, представників організацій-постачальників теплової енергії до установ міста. Сфера Дорадчого комітету включає:
- визначення і системне обговорення проблем та можливостей, пов'язаних із впровадженням заходів із підвищення енергоефективності в шкільних закладах;
- системне обговорення та вибір оптимальних варіантів політики щодо просування та побудови цілісної та ефективної системи сприяння сталому розвитку в галузі енергоефективності в шкільних будівлях;
- проведення роз'яснювальної роботи серед навчальних закладів та учнів шкіл по раціональному використанню енергоресурсів.
Револьверний фонд є одним із ефективних фінансових механізмів в умовах дефіциту коштів у місцевих та обласних адміністрацій. Назва "револьверний" походить від англійського слова "revolve", що означає "обертатися". Це пояснюється принципом дії револьверного фонду. 

Ідея револьверного фонду енергозбереження полягає у накопиченні фінансових ресурсів для здійснення інвестицій у проекти за рахунок фінансових потоків, отриманих від попередніх інвестицій із порівняно невеликим терміном окупності (1-2 роки). Постійне реінвестування в проекти з невеликим терміном окупності акумулює нові ресурси за рахунок грошових потоків, які поступають у фонд. Фактично, револьверний фонд є фінансовим механізмом, націленим на створення життєздатного фінансування низки інвестиційних проектів, скерованих на підвищення ефективності використання енергоресурсів. 

Громада міста через Дорадчий комітет має контролювати проекти та роботу Револьверного фонду.
У результаті робочої зустрічі виникла дискусія між членами Дорадчого комітету по посиленню його ролі в енергетичній політиці міста. Було вирішено переглянути повноваження Дорадчого комітету його членами та внести зміни. 

У рамках впровадження проекту SPARE в освітньому секторі міста та залучення громади до проблем енергозбереження та екології виконавчим директором громадської організації "Екологічний клуб "Еремурус" - Леонідом Фірсовим, було вручено працівникам відділу освіти безкоштовно підручники для запровадження курсу "Енергозбереження" в шкільних закладах міста. Проблема виховання у дітей раціонального ставлення до енергії зараз гостро стоїть у навчальному процесі Миргорода, як відзначив начальник відділу освіти Миргородської міської ради С.Г.Мовчан, який підтримує даний курс.
Матеріал підготувала 


Ольга Черкаська


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa