www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 10.09.2010 16:38
Миргород: Про SPARE (Міжнародний шкільний освітній проект з раціонального використання ресурсів та енергії )

Міжнародний шкільний освітній проект з раціонального використання ресурсів та енергії SPARE(School Project for Application of Resources and Energy) започаткований Норвезьким товариством охорони природи у 1996 році з метою виховання екологічної культури у дітей і зосередження уваги громадськості на проблемах раціонального використання енергії, енергоресурсів та охорони навколишнього середовища. На сьогодні в проекті SPARE приймають участь 20 країн світу. 

Метою SPARE в цьому проекті є поглиблення співробітництва між школами, муніципалітетами, бізнесом та громадськими органцізаціями для підвищення поінформованності з важливих питань енергоефективності і довкілля. 

Проект SPARE в Україні здійснюється за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національного агентства України з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, посольства Королівства Норвегії в Україні. 

Проект SPARE цікавий тим, що він не стільки навчає дітей, скільки формує певний тип мислення, мотивацію економії енергії, сприяє залученню молоді до участі в енергзберігаючих проектах, привертає увагу суспільства до проблем змін клімату, раціонального використання ресурсів та енергії, енергозбереження. Школярі на практиці досліджують енергоспоживання у школі та вдома, шукають реальні шляхи економії енергоресурсів та, по можливості, впроваджують їх у життя.
В Україні проект розпочав свою діяльність у 2002 року. 

Національним координатором проекту є громадська організація «Екологічний клуб «Еремурус». Клуб працює в області екологічної освіти й охорони довкілля з 1982 року, а з 2000 року координує виконання проекту SPARE в Узбекистані. Україна одна із найбільш активних країн-учасників проекту SPARE. 

В рамках співпраці з Центральним та обласними Інститутами післядипломної педагогічної освіти, Міністерством освіти і науки України та за підтримки партнерів проекту в Україні було віддруковано та безкоштовно поширено понад 25000 примірників посібника SPARE, 6000 комплектів інформаційно-методичних матеріалів, проведено низку Всеукраїнських науково-практичних семінарів, тренінгів, олімпіад, що сприяють розвитку екологічного виховання, формуванню відповідального відношення до навколишнього середовища, орієнтованого на сталий розвиток суспільства. 

До посібника, за підтримки Посольства Королівства Норвегії в Україні, створено серію навчальних відеофільмів. У Львові у 2004 коштами міської влади було видано 2000 примірників, а у 2007 році в рамках реалізації проекту К06-0132 Фонду Євразія нашими посібниками були забезпечені школи м.Житомір. Для як найширшого охоплення учнівської молоді та їх батьків з метою сприяння у формуванні їх енергоефективного світогляду, популяризації питань енергоефективності та підвищення обізнаності громадян з питань енергозбереження і змін клімату нами спільно з Національним радіо УР-1 вже другий рік поспіль випускаються тематичні радіопередачі (в рамках програми «Школяда») аудиторія якої складає 14 млн. чоловік. Матеріали проекту регулярно надсилаються в освітні заклади та зацікавлені організації та у вільному доступі розміщені на сайті проекта (www.eremurus.org та www.spareworld.org). 

Проведена робота з освітніми установами всіх регіонів України, щодо впровадження навчальних програм в загальноосвітніх навчальних закладах та залученя учнівську молодь до участі у заходах, що проводяться в рамках проекту. Свідченням активної підтримки проекту в регіоні є активна участь шкіл у заході – міжнародному щорічному конкурсі шкільних проектів з енергоефективності «Енергія та середовища». Конкурс охоплює понад 20 тис. Школярів з усіх регіонів України. Активну участь у проекті беруть і вчителі загальноосвітніх навчальних закладів, ліцеїв, гімназій, училищ та навіть викладачі вищих навчальних закладів. 

З огляду на успішній розвиток проекту SPARE в Україні, досягненні результати та актуальність проблеми, що піднімається, норвезькою стороною було запропоновано розглянути можливість створення повномасштабного проекту з підвищення енергоефективності закладів освіти України та зменшення викидів парникових газів. У 2007 році запропонована ініціатива була підтримана Міністерством зовнішніх справ Норвегії і зараз успішно реалізується в м. Херсон. Унікальність підходу полягає в тому, що в перше в одному пілотному регіоні поєднані зусилля трьох програм спрямованих на ключові ланки пом’якшення змін клімату – енергозбереження, захист довкілля та освіта. 

Проект SPARE активно співпрацює і з іншими державними і недержавними структурами, що опікуються підвищенням обізнаності молоді та широких верств населення з питань енергозбереження та енергоефективності: Комітетом з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки Верховної ради України, Програмою розвитку ООН в Україні, GTZ, Асоціацією енергоефективних міст України,Українським національним інформаційним агенство, Національним радіо УР-1. 

Енергозбереження

В рамках реалізації грантової програми «Організація системи енергозбереження в шкільних закладах м. Миргород» завдяки підтримки фонду «Східна Європа» в м. Миргород 01-02 вересня 2010 р. відбулися робочі зустрічі з питань реалізації проекту по наступним напрямкам:
- Зустріч з відповідальними особами за енергомоніторинг енергоресурсів в бюжетних закладах м. Миргород;
- Зустріч з представниками управління освіти з питань та обговорення впровадження проекту SPARE в освітньому секторі міста та залучення громади до проблем енергозбереження та екології;
- Зустріч з Дорадчим комітетом з енергозбереження та енергоефективності
м. Миргород;
- Проведення світлових аудитів для шкільних закладів м. Миргород.

01 вересня 2010 р. в 7 школах міста Миргород було проведено світлові аудити класних приміщень, спортзалів, майстерень, коридорів та інших приміщень загального користування.

В рамках впровадження проекту SPARE в освітньому секторі міста та залучення громади до проблем енергозбереження та екології виконавчим директором Громадської організації «Екологічний клуб «Еремурус» - Леонідом Фірсовим було вручено управлінню освіти безкоштовно підручники для запровадження курсу «Енергозбереження» в шкільних закладах міста. Проблема виховання у дітей раціонального ставлення до енергії зараз гостро стоїть у навчальному процесі Миргорода, про це відзначив начальник управління освіти.

2 вересня відбулася зустріч з відповідальними особами за енергомоніторинг енергоресурсів в бюджетних закладах м. Миргород Основною темою зустрічі були наступні питання:
• Обговорення ПОЛОЖЕННЯ ПРО ЗАПРОВАДЖЕННЯ СЛУЖБИ ЕНЕРГОМЕНЕДЖМЕНТУ ДЛЯ УПРАВЛІННЯ ПАЛИВНО-ЕНЕРГЕТИЧНИМИ РЕСУРСАМИ ПРИ МІСЬКІЙ РАДІ МІСТА МИРГОРОДА, СТРУКТУРНИХ ПІДРОЗДІЛАХ ТА БЮДЖЕТНИХ УСТАНОВАХ;
• Впровадження програмного продукту ENSI Energy Monitor для подобового моніторингу енергоресурсів в бюджетних будівлях міста. 

В робочій зустрічі прийняли участь представники управління освіти, енергоменеджери бюджетних будівель. Відбулася дискусія стосовно побудови організаційної структури служби енергетичного менеджменту в міста та розподіл обов’язків та відповідальності між ключовими особами за управління енергією в місті. 

Основна ціль впровадження системи енергетичного менеджменту є допомога міській раді м. Миргород у створенні системи та процесів, необхідних для покращення енергетичної ефективності шляхом професійного управління процесами споживання енергії. Наслідком впровадження СЕМ має бути зниження витрат та викидів парникових газів завдяки систематичному управлінню енергією. Положення про СЕМ визначає вимоги до системи енергетичного менеджменту, які дозволяють міській раді м. Миргород розвивати та впроваджувати політику та цілі, враховуючи законодавчі, нормативні вимоги та інформацію про вагомі енергетичні аспекти.

Зустріч із Дорадчим комітетом з енергозбереження та енергоефективності

Одним із основних механізмів залучення громади до процесів енергозбереження та енергоефективності є Дорадчий комітет, який було сформовано в місті в рамках Проекту «Організація системи енергозбереження в шкільних закладах м. Миргород». До складу Дорадчого комітету ввійшли представники Миргородської міської ради, її структурних підрозділів, представники підприємств, що надають послуги з постачання енергоносіїв та громада м. Миргород. 

Під час робочої зустрічі 2 вересня Дорадчого комітету були обговорені питання по стану впровадження Проекту в м. Миргород, виділенні пріоритетні напрямки енергетичної стратегії міста, було презентовано результати роботи з енергоменджерами міста та результати звіту “Розробка механізмів контролю і фінансування енергозберігаючих проектів бюджетної сфери м. Миргород”.

Розробка механізмів дозволить організувати в місті прозору та публічну енергетичну політику міста та залучати додаткові джерела фінансування на вирішення проблем дефіциту бюджетних коштів по фінансуванню енергопроектів. 


Миргородський МВК


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa