www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 21.09.2010 17:21
Миргородські освітяни й школярі реалізовують проект з енергозбереження під майбутні інвестиції для міста

З початком нового навчального року у семи загальноосвітніх школах та дошкільних установах Миргорода стартував проект з організації системи енергозбереження в освітніх закладах в межах спільної ініціативи Pact Inc., Міжнародного фонду «Відродження» та Фонду Східна Європа. За реалізацію його взялася міська рада за практичної підтримки ГО «Екологічний клуб «Еремурус».
Як повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу, у міській раді відбулася робоча зустріч представників усіх учасників проекту та партнерів. На ній було обговорено проект положення про службу енергоменеджменту (СЕМ) та питання про створення Дорадчого комітету з енергозбереження та енергоефективності м. Миргород. 

Глобальною метою проекту, говорить його виконавчий директор, координатор програми SPARE в Україні Леонід Фірсов, є подолання існуючих бар’єрів для впровадження енергоефективних ініціатив в комунальному секторі України, де переважна більшість будівель опалюється викопним паливом. З технічної точки зору, доцільність та економічна обґрунтованість підвищення енергоефективності комунальних будівель вже доведені низкою проектів, які здійснені в подібних Миргороду містах України за підтримки міжнародних донорських організацій протягом останніх 10 років (ПРООН, ГЕФ, GTZ та інших донорів).
 
Перш за все маємо створити сталий механізм впровадження енергоефективних заходів в освітніх та інших комунальних закладах шляхом виконання демонстраційних заходів, власне залучити місцеву владу та громадськість до вдосконалення регулятивної політики в енергетичній сфері. 

Передбачається за участю представників уповноважених служб та громади міста, учнівських енергобригад під керівництвом вчителів проведення енергоаудиту, енергетичної паспортизації та формування електронної бази даних щодо використання енергоресурсів за останні три роки у навчальних закладах, створення служби енергоменеджменту (СЕМ) для управління паливно-енергетичними ресурсами у місті,зокрема у структурних підрозділах міської ради та бюджетних установах. 

Вже приступили до розробки документів, що регламентують діяльність структури муніципального енергоменеджменту (процедури, форми, посадові інструкції, бізнес-процеси, мотивація та інше згідно окремої специфікації). 

Відрадно, підкреслює Леонід Фірсов, що ми зустріли розуміння й підтримку зокрема з боку міського голови Олександра Паутова та його заступника Сергія Павленка, директорів шкіл. Свідченням цьому навіть дискусія під час зустрічі стосовно організаційної структури служби енергетичного менеджменту, розподілу обов’язків та відповідальності між ключовими особами, відповідальними за управління енергією в місті. Слід зазначити, що особлива увага була приділена розробці мотиваційної моделі стимулювання раціонального використання енергії в бюджетних будівлях. І одним із ключових моментів є підвищення обізнаності учнівської молоді та громади міста з означених питань. 

Учасники проекту вважають, що запровадження СЕМ та створення Дорадчого комітету у м. Миргород насамперед сприятимуть ефективній реалізації міської політики щодо раціонального використання паливно-енергетичних ресурсів, позитивно вплинуть на поліпшення управління енергетичними сервісами в місті, зменшать навантаження на бюджет міста при одночасному зростанні якості послуг у комунальному секторі. 

Як визнають представники міської влади, до сьогодні у сфері енергоспоживання бюджетних установ та комунальних підприємств Миргорода домінують енергозатратні технологічні підходи. Міський бюджет виступає практично єдиним джерелом реалізації проектів з енергозбереження в інфраструктурі міста. Свідомість керівників установ, як і пересічних користувачів послуг, здебільшого орієнтована на використання енергії, але не на її збереження.
 
В той же час видатки на придбання енергоносіїв у структурі бюджету невпинно зростають внаслідок національних та світових тенденцій по підвищенню цін на енергоносії. Сьогодні ці витрати впевнено займають другу сходинку у видатках міського бюджету, тільки за тепло у шкільних закладів міста в 2009 р. було сплачено 1 219 120 грн., в 2010 р. ця оплата становитиме 3 158 443 грн., що в 2,6 рази більше, ніж торік. 

Отож, на проект великі сподівання, підсумовує виконавчий директор Леонід Фірсов, він стає початком нової політики міської влади щодо споживання енергоресурсів. Однозначно, що ефективна діяльність у цьому напрямку привабить інвесторів. Адже попередні розрахунки засвідчують, що тільки за рахунок енергомоніторингу та мотивації відповідальних за облік споживання енергоресурсів економія складатиме у межах 5 відсотків, а в цілому передбачені заходи дозволять міському бюджету навіть з урахуванням росту тарифів за спожиту енергію протягом 2010-2015 рр. зекономити 2 млн. грн.


Петро Кулінець 

УКРІНФОРМ


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa