www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 10.12.2010 09:43
Енергозбереження у школах міста Миргорода
У рамках реалізації проекту українсько-німецького співробітництва GTZ "Енергоефективність у будівлях" 30 листопада - 1 грудня 2010 року у м.Яремче Івано-Франківської області відбувся семінар для керівних працівників муніципалітетів. Місто Миргород на цьому семінарі представляли міський голова Соломаха С.П., начальник відділу освіти міської ради Мовчан С.Г. та спеціаліст відділу освіти Ревенчук С.Ю., у якої ми і взяли інтерв’ю.
- Світлано Юріївно, якою була мета поїздки Вашої делегації до м.Яремче?


- Основною метою нашої поїздки було перейняття досвіду Німеччини, інших міст України щодо енергоефективної санації навчальних закладів, залучення учнівської молоді до заощадження енергетичних ресурсів. Як відомо, в результаті прозорого двоетапного конкурсного відбору з-поміж 40 претендентів з усієї України м. Миргород разом із ще трьома пілотними містами (Івано-Франківськ, Новоград-Волинський, Чернігів) стало учасником проекту "Енергоефективність у будівлях". Відповідно до цього проекту у вересні 2010 року експертом громадської організацій "Екологічний клуб "Еремурус" проведено світловий аудит у загальноосвітніх навчальних закладах міста.
 
За результатами аудиту міська рада отримала рекомендації щодо покращення якості освітлення в навчальних закладах м.Миргорода. Із початку 2010-2011 навчального року у школах міста був впроваджений факультативний курс "Енергозбереження та пом'якшення змін клімату" відповідно до програми курсу, методичних рекомендацій для вчителів, посібників, що розроблені у рамках проекту ПРООН в Україні "Енергоефективність в освітньому секторі України" на основі курсу "Енергозбереження" міжнародного шкільного освітнього проекту з раціонального використання енергії та ресурсів SPARE. У кожному загальноосвітньому навчальному закладі створені енергетичні бригади з числа учнів, які залучені до моніторингу споживання води, теплової та електричної енергії в школі, які також проводять роз'яснювальну роботу з даного питання серед своїх однолітків, беруть участь у розробці заходів, спрямованих на зменшення споживання паливно-енергетичних ресурсів та води у своєму навчальному закладі. 

Крім того, у жовтні 2010 року учні шкіл відвідали мобільну виставку "Енергозберігаючі технології/Пасивний дім", де мали нагоду ознайомитися з унікальним інформаційним матеріалом про інноваційні технології енергозберігаючого будівництва "пасивний дім". Учні Миргородської гімназій імені Т.Г.Шевченка та спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №5 неодноразово були учасниками тематичних радіопередач із питань енергоефективності та енергозбереження у рамках програми "Школяда" на Національному радіо УР-1. Однак, незважаючи на певні здобутки в цій галузі, нам є ще багато чому повчитися у закордонних та вітчизняних колег.

- Які ж саме питання, що порушувалися на семінарі, зацікавили Вас?
- Дуже цікавою була презентація досвіду енергетичних проектів у школах Німеччини та Європи, яку представив дипломований інженер із Німеччини Йорг Аккерманн. Корисним стало вивчення досвіду впровадження проекту "Енергія в школах Новограда-Волинського", про який розповіла начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій Новоград-Волинської міської ради Ірина Ґудзь. Серед найефективніших заходів, що сприяють вихованню енергоощадних та свідомих споживачів енергетичних ресурсів, було названо такі: розробка тематичних плакатів, логотипів, інформаційних стендів, проведення фестивалю учнівських проектів "Енергоефективність та енергозбереження" й інші.
Крім того, у ході семінару розглядалися технічні аспекти енергоефективної модернізації шкіл у Німеччині, результати реалізації проектів з енергоефективності в містах Івано-Франківську та Чернігові.

- Які Ви бачите перспективи подальшого впровадження цього чи анало­гічних проектів у навчальні заклади м.Миргорода?
- Перспективи у цьому плані хороші, хоча необхідно розглядати не навчальні заклади загалом, а конкретну школу чи дошкільний навчальний заклад. Так, цими днями місто отримало запрошення від асоціації "Енергоефективні міста України" до реалізації наступного міжнародного проекту "Маленький принц", що здійснюватиметься за підтримки Польської мережі енергоефективних міст. Майбутній проект спрямовано на підвищення енергоощадності шкіл та виховання в учнівської молоді дбайливого ставлення до енергії і довкілля. Пілотним навчальним закладом, у якому буде реалізовуватись проект, обрано Миргородську гімназію імені Т.Г.Шевченка. Сподіваємось, що реалізація вищезазначених проектів сприятиме формуванню в учнівської молоді мотивів, системи цінностей та культури енергоспоживання, вихованню свідомих гро­мадян нашого міста й держави.Спілкувалася

 

Валентина Денисенко


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa