www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 13.01.2011 14:24
Людина на своєму місці

Генеральний директор ЗАТ ЛОЗ "Миргородкурорт", депутат Полтавської обласної ради і заслужений лікар України Олександр Гавловський про свого заступника з матеріально-технічного постачання Василя Квашу так і сказав: "Людина на своєму місці". 

Сказати, звісно, легше, ніж удостоїтися честі бути визнаним "Людиною року" у загальноміському рейтингу популярності. Вимогливе журі під головуванням першого заступника міського голови Сергія Павленка назвало Василя Івановича переможцем у номінації "Працівник курортно-оздоровчої сфери". 

Не новина і те, що Миргород цілком справедливо називають містом-курортом, перлиною Полтавщини і України. У санаторіях "Хорол", "Березовий Гай", "Миргород" та "Полтава" до послуг відпочиваючих 1750 затишних ліжко-місць, сучасне лікувально-діагностичне обладнання, висококваліфіковані лікарі, дієтичне харчування та все інше для оздоровлення відпочиваючих. Але так було не завжди. Василь Іванович згадує, як 32 роки тому молодим спеціалістом із дипломом Полтавського сільськогосподарського інституту він зайняв посаду старшого інженера з курортного обладнання. Директором курорту тоді працював всюдисущий Іван Овсійович Ігнатенко. 

Він і надоумив метикуватого сільського механізатора з приміської Зубівки Василя Квашу, що від його професійної майстерності залежить не лише справність роботи складних лікувально-діагностичних приладів, що само по собі зрозуміло, а й ефективність оздоровлення відпочиваючих. А то вже, погодьтеся, фактор не тільки медичний, а й соціально-економічний. Наділений філософським, принаймні у мене склалося таке враження, складом ума-розуму Василь Іванович виявився здібним учнем у багатогранній сфері курортних буднів. Він знає ціну кожній вкладеній у будівництво, ремонт чи благоустрій території курорту гривні. Витрачає кошти розумно, розсудливо. На його переконання найефективнішими є капіталовкладення у охорону здоров'я людей. 

У цій благородній роботі Василь Іванович має однодумців у особі генерального директора, він же і головний лікар курорту, Олександра Гавловського; головного бухгалтера, заслуженого економіста України Миколи Величка; головних лікарів санаторіїв: "Хорол" - Наталії Коп'як; "Березовий Гай" - Андрія Мандрики; "Миргород" - Петра Гриневича; "Полтава" - Ніни Мельник, усіх так чи інакше причетних до розподілу бюджетного пирога керів¬ників. Тільки не подумайте, що невгамовному заступникові директора так просто вдається господарювати. Всього буває. 

Затримка із страховими коштами на курортні путівки та інші відголоски породжених кризою явищ даються взнаки. Любителі половити хрустку "зелень" у політичній каламуті довкола споконвіку профспілкового курорту кишать, як мухи біля меду. Проте й керівники курорту не ликом шиті. Не все вдається зробити так, як би хотілося, але й ринкові важелі такі, як Василь Кваша, спеціалісти не випускають зі своїх рук. Відколи Василь Іванович опікується матеріально-технічним забезпеченням оздоровниць, тут щороку на будівництво, реконструкцію та капітальні ремонти витрачається близько 15 млн.грн. До бюджетів усіх рівнів та різних фондів від курорту щороку надходить близько 30 млн. грн. Курорт є одним із найбільших платників податку до міського бюджету. 

І якщо Миргород упродовж останніх років посідає призові місця у конкурсі на кращий благоустрій серед міст України з населенням до 50 тис. осіб, то не в останню чергу завдяки курорту. Миргород у числі перших на Полтавщині запроваджує енергозберігаючі технології. Прикладом для інших, у тому числі зацікавлених підприємців з інших міст, є утеплення із зовні стін корпусів санаторіїв "Березовий Гай" та "Хорол". У центральній котельні курорту після заміни старих пальників сучасними щороку заощаджують близько півмільйона гривень. І так всюди. 

Пліч-о-пліч із Василем Івановичем працюють директор філії комбінату благоустрою Юрій Торяник, начальник дільниці озеленення Олександр Ошека, майстри будівельних справ Сергій Верещак, Юрій Бабенко та інші умільці. Замість порепаного, а в таку як минулого літа спеку ще й смердючого асфальту, на курорті вкладено 20 тис. квадратних метрів такої ж, як і в Києві на Хрещатику, керамічної плитки, у сезон на клумбах розквітають, якщо точно, 40 тис. квітів, у "Миргородській калюжі" плавають красені лебеді… 

У вечірні години відпочинку можна помилуватися і музикальним фонтаном.
Наділений непересічним талантом, Василь Кваша сам гарно співає і гордиться курортним ансамблем знаних далеко за межами України "Миргородських парубків" під керівництвом заслуженого працівника культури України Михайла Троцака, дитячим танцювальним колективом "Джерельце", хореографів Тетяни Загорської та Валентини Дорофєєвої. 

До всього, що діється в оздоровницях курортного об'єднання, у Василя Івановича є свій професійний інтерес. Відповідальності за добре ім'я гоголівського Миргорода взагалі і курорту зокрема додає і той факт, що торік, наприклад, у миргородських санаторіях лікувалися та відпочивали 1124 пацієнта з 24 країн близького і далекого зарубіжжя. Вони залишили різні відгуки. Коли звести їх до спільного знаменника, то в підсумку буде сказано, що в Миргороді може і менше, ніж по закордонах, розважають курортників, зате краще лікують. 

Хоч, як по правді, і в Миргороді не доводилося зустрічати нудьгуючих курортників. Розваг доволі - і на всі смаки. Було б здоров'я. А то, погодьтеся, для людини найкоштовніше багатство. А щоб так було завжди, і працює "Людина року - 2010" Василь Іванович Кваша. Честь за почесне звання він множить і ділить на всіх товаришів по роботі. Як розібратися, то честь не лише курорту, а й місту, Полтавщині, зрештою - Україні. Не вірите? Приїжджайте у Миргород на курорт і самі переконаєтесь. 


Леонард НІКОЛАЄНКО

Фото Олександра ГРИНЯ 

На знімку: Василь Іванович Кваша (ліворуч) разом із начальником відділу експлуатації Сергієм Верещакою оглядають щойно реконструйований бювет санаторію "Хорол".


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa