www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 04.02.2011 18:23
Бібліотека: шлях через три століття

150 років для історії - це коротка мить! А для бібліотеки - це славний шлях, адже за час її існування користувачами стали декілька поколінь людей, які не уявляють свого життя без неї. Доля однієї з найстаріших книгозбірень Полтавщини протягом усіх років її існування складалася непросто. Проте за всіх часів в її діяльності було важливим донесення до найширших верств населення знань, накопичених людством, здобутків вітчизняної та світової культури, втілених у друкованому слові, демократичність і загальнодоступність, утвердження своєї суспільної значущості. Ідея створення громадської бібліотеки в місті Миргороді належить громадському діячу, письменнику-демократу, автору соціально-побутового роману "Люборацькі" Анатолію Петрікійовичу Свидницькому. 


1845 року Тарас Шевченко, перебуваючи в Миргороді, у листі до своїх знайомих писав: "Чиновники, закінчивши денне служіння в судах, рушають компанією за десять верств на вільну і, випивши по восьмушці, повертаються по домівках обідати".
Анатолій Свидницький теж підмічав непривабливі риси Миргородського побутування. За таких умов визріла ідея створення в місті бібліотеки, яка б несла людям світло знань, будила б розум і серця, бібліотеки, яка була б доступною усім верствам населення міста. 

1861 року А. Свидницький відкриває в місті недільну школу, яка розмістилася в повітовому училищі, в котрій він був єдиним учителем. А потім він загорівся ідеєю відкриття громадської бібліотеки. На цю пропозицію відгукнулися і дворяни Миргородщини.
Ядром книгозбірні стали власні бібліотеки самого А. Свидницького та земського лікаря Н.Кашинського. Але щоб вона плідно працювала, потрібні були кошти на придбання літератури. Свидницький став улаштовувати платні літературні та вокально-музичні вечори, а кошти, отримані від цих дійств, А. Свидницький та його друзі спрямовували на придбання книг для бібліотеки. 

Перший вечір був влаштований у залі поштової станції, де читались твори Тараса Шевченка, О. Пушкіна та інші. Подібні вечори відбувалися в будинку лікаря Кривулі, Печерського, у селі Хомутець в маєтку Муравйових - Апостолів; за участь у них брали невелику плату - всього 30 копійок, але в сумі це були значні кошти.
Прожив Анатолій Свидницький у Миргороді недовго. Після його від'їзду справу створеної ним громадської бібліотеки продовжив його друг Н.Кашинський. Трохи пізніше керівництво бібліотекою було колегіальним і очолювали її Н.Кашинський та брати Зубковські. 


1882 року вони звернулися з проханням у земську управу про виділення коштів на функціонування бібліотеки. Земська управа розпорядилася щорічно виділяти по 100 руб. на потреби бібліотеки. Цей факт мав велике значення для розвитку громадської бібліотеки в місті. На базі громадської бібліотеки велась видавнича справа, друкувались каталоги, щорічні короткі повідомлення про діяльність цієї установи.
Сьогодні у фондах Миргородського краєзнавчого музею зберігається брошура "Каталог книг и журналов, находящихся в Миргородской Общественной Библиотеке", датована 1908 роком (на знімку). 

Надбання першої громадської книгозбірні розпорошилися: одні зносилися і були спи¬сані як непридатні для користування, деякі потрапили до музеїв Полтавщини.
В роки Великої Вітчизняної війни фонди бібліотек країни, в тому числі і міської бібліотеки, були знищені німецькими загарбниками. Були знищені унікальні твори з історії України, чимало рукописів та друкованих видань. Та вже в жовтні 1943 року бібліотека відновила свою діяльність.
Доля її була нелегкою. Вона довго поневірялась по найманим помешканням, в незручних маленьких приміщеннях. Але вона мала успіх серед своїх читачів.
1946 рік. Комітет у справах культурно - освітніх установ при Раді Міністрів УРСР видає "Реєстраційне свідоцтво" про те, що Миргородська міська бібліотека дорослих, що знаходиться при Миргородському райвідділі культурно-освітньої роботи, зареєстрована 20 жовтня 1946 року в Миргородському відділі культурно-освітньої роботи під №1. 

А бібліотека продовжувала поневірятися в непридатних для її функціонування приміщеннях. Починаючи з 1944р. до другої половини 50-х років ХХ століття адміністрація книгозбірні разом із представниками Полтавського обл. ВНО робить періодичні обстеження умов праці і подає клопотання про виділення власного приміщення для бібліотеки. І тільки влітку 1955 року було відкрито приміщення по вулиці Жовтневій,8 ( нині Незалежності,1 ), в котрому бібліотека розмістила свої фонди і працює по сьогоднішній день. У тому ж році їй було присвоєно ім'я Давида Гурамішвілі, на відзначення 250- річчя від дня народження видатного грузинського поета, який пов'язав своє життя з Україною. 

З того часу промайнуло багато років. Здобуття Україною Незалежності поставило перед бібліотекою нові завдання і виявило нові проблеми. Бібліотека переживає фінан¬со¬ві труднощі, відсутність комплектування. Але всі ці чинники не вплинули на діяльність книгозбірні. Вона стала на шлях реорганізації своєї діяльності.
Ведеться пошук нових джерел комплектування, нових форм роботи. І такою новою формою роботи в нових соціально-економічних умовах є платні послуги. Стають у нагоді благодійні фонди: Українсько-американський фонд "Сейбр- світло", "Відродження". Бібліотека плідно працює з видавництвами "Укркнига", "Знання", "Кондор", "Смолоскип". Останнє щорічно з нагоди Незалежності України дарувало бібліотеці цілі тематичні добірки літератури різної тематики.
Бібліотека підтримувала і сьогодні підтримує теплі зв'язки з письменником-земляком Анатолієм Дімаровим, котрий допомагає доукомплектовувати фонд бібліотеки як своїми новими творами, так і творами своїх колег. А Олеся Чегут (американка українського походження) передала у дар книгозбірні понад 100 примірників книг української діаспори. 

Починаючи з 1994 по 2001 рік при бібліотеці діяв літературно-мистецький клуб "Світовид", створений за ініціативою краєзнавця Ганни Бабич. Засідання клубу були справжнім святом інтелігенції міста та його громади. До роботи клубу були залучені відомі діячі літератури та мистецтва як Миргорода, так і інших міст України, заслужений працівник культури України В. Ханко; кандидат філологічних наук НАН України М.Дмитренко; член НСП України, лауреат премії Валерія Марченка А.Шевченко; Н.Харасайло, член НСП України, член спілки журналістів України. 

Час, в якому ми живемо - час нових інформаційних технологій, які ведуть до збільшення потоку інформації, що вимагає від користувачів сформованості інформаційних умінь: знаходити, обробляти, запам'ятовувати інформацію. У цих умовах користувачеві необхідно орієнтуватися у широкому аспекті сучасних новітніх технологій.
Тож за сприяння міської влади, міського відділу культури і туризму 2008 року було відкрито Інтернет - центр, тому що сучасна книгозбірня - це не тільки сховище рукописних чи друкованих документів, але й електронних ресурсів. А це є ознакою сучасної бібліотеки. 

Як загальнодоступна, соціокультурна установа, міська книгозбірня сьогодні проводить різноманітні масові дійства, відкриті для відвідування всіх бажаючих.
Великою популярністю користуються зустрічі з відомими письменниками, літературно-музичні композиції, літературні та мистецькі години, присвячені видатним особистостям, презентації книг, книжкові виставки-персоналії, виставки-вернісажі, Дні інформації та бібліографії, краєзнавчі години та години пам'яті.
Сьогодні Миргородська міська публічна бібліотека імені Давида Гурамішвілі:
- Центр бібліографічної інформації;
- Соціокультурний центр з популяризації української та світової літератури.
До послуг читачів:
- алфавітний каталог;
- систематичний каталог;
- картотека періодичних видань;
- краєзнавча картотека. 

Щорічно книгозбірня обслуговує близько 4.000 користувачів, налічує понад 61.000 примірників книг, отримує близько 100 назв періодичних видань.
150-річна історія Миргородської книгозбірні доводить, що в усі роки свого існування вона була потрібна громаді міста як джерело знань і як культурний осередок. Сьогодні бібліотека у пошуках нових форм і методів роботи. 


Станіслава СІКОРСЬКА


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa