У минулу середу, по обідній порі, біля міського центру естетичного виховання було гамірно. Хвилюючі мелодії грав міський духовий оркестр. Із нагоди Дня захисника Вітчизни з Миргорода, Комишні, Ромодану, Великих Сорочинців, Гаркушинець, Дібрівки та інших сіл району зібралися ті, хто від лихоліття Великої Вітчизняної війни до наших днів був і залишається захисником рідного краю. Ошатна зала для глядачів була переповнена.
Разом із льотчиками Миргородської бригади тактичної авіації та зв'язківцями, учасниками бойових дій у Афганістані та інших, не випадково названих гарячими, точках по різних закордонах, ліквідаторами пекельної аварії на Чорнобильській АЕС, правоохоронцями своє свято відзначали і колишні фронтовики.
Молоді учасники зібрання шанобливо схиляли голови перед старими солдатами. Невблаганний час прикрасив сивиною їхнє життя, яке увібрало в себе все, чим ми безмежно дорожимо і пишаємося. Про це говорили у своїх привітаннях захисникам Вітчизни міський голова Сергій Соломаха, голова райдержадміністрації Олександр Волошко, голова Миргородської міської ветеранської організації Василь Вертелецький, голова Комишнянської селищної ради ветеранів України Іван Якименко та інші промовці. Воістину героїчне життя тих, хто присвятив себе захисту Вітчизни. У числі нагороджених почесними грамотами Миргородської міської ради, райдержадміністрації та районної ради бувалі у бувальцях вояки Костянтин Сахаров, Андрій Заїка, Василь Котик, Іван Кришталь, Михайло Пащенко та їхні бойові побратими. Це про таких, як вони, Маршал Георгій Жуков сказав: "Ці люди несли в собі якусь особливу, несхибну впевненість у нашій перемозі. І вони перемогли".
Сьогодні у лавах захисників Вітчизни кращі традиції своїх батьків, дідів-прадідів достойно продовжують їхні нащадки, - з нагоди професійного свята велика група офіцерів дислокованих у Миргороді військових частин, працівників міліції, воїнів-афганців та чорнобильців відзначені почесними грамотами, подяками, пам'ятними подарунками.
Особливої вдячності заслуговують ті з ветеранів, хто, образно кажучи, і в пенсіонерському званні не йде у відставку, не покидає передній край боротьби за військово-патріотичне виховання молоді, на переломному рубежі нашої історії власним прикладом показує зразки громадської мужності у непростих умовах утвердження національної гідності, нового укладу життя в незалежній Україні. Їхній патріотизм, чесність, працьовитість, бойовий дух є неоціненим багатством для подекуди збитого з пантелику забугрянськими фондами та їхніми лукавими радниками молодіжного, і не тільки, середовища.
Які це чудові люди! І не треба багато слів, коли йдеться про наш обов'язок перед захисниками Вітчизни, чиє життя вже сьогодні є легендою. Тут не припустимі душевна черствість, байдужість із боку будь-кого. Особливо ж із боку оновлених, принаймні у Миргороді та районі, органів влади, підприємців та бізнесменів, усіх без винятку, хто живе нині, чиї діти житимуть у майбутньому на нашій щедро зрошеній трудовим потом і козацькою та солдатською кров'ю благословенній землі.
Прикладом розуміння керівниками міської і районної влади свого обов'язку сплатити борг перед захисниками Вітчизни взагалі, і учасниками бойових дій, зокрема, (принаймні так говорили самі схвильовані ветерани) і стали святкові урочистості. І хоч, повірте, це було зробити зовсім ніби просто, але факт: про жодного з кількох сотень ветеранів Великої Вітчизняної війни у місті і районі не забули згадати. Група делегованих зборами ветеранів поклала вінок і живі квіти до Вічного вогню у парку Слави на березі Хоролу. Кращі з кращих співаків, танцівників, музикантів центру естетичного виховання та курортного палацу культури своїм талантом додавали захисникам Вітчизни доброго настрою. Старим воякам були вручені пам'ятні подарунки та традиційні продуктові набори. А тих, хто за станом здоров'я не зміг бути присутнім на святі, провідали дома, не з порожніми, звісно, руками.
У святкуванні Дня захисника Вітчизни взяли участь секретар міської ради Костянтин Кірпосенко; командир авіаційної бригади, депутат міської ради, полковник Олег Гесь; відповідальні працівники міської та районної рад, райдержадміністрації, військомату, міліції, голови селищних і сільських рад, представники громадськості.
Святковий день видався таким, як і мав бути у цю пору року. Проте, серед ветеранів Великої Вітчизняної війни молодших від 84-річних уже немає. Старикам навіть невеликі снігові намети та ожеледицю на тротуарах і стежках долати непросто. Організатори свята подбали, щоб міських ветеранів розвести по домівках службовим транспортом. Так і зробили. Молодці! Ну, а сільські учасники свята повернулися додому на тих же автомашинах, якими і приїхали.
Леонард НІКОЛАЄНКО