www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 04.03.2011 11:28
Нотатки зі звітно-виборної конференції мікрорайону "Личанка"

Мальовнича західна околиця тисячолітнього Миргорода з незапам'ятних часів називається Личанкою. Якщо не рахувати профтехучилища №44, держлісгоспу та декотрих сучасних установ та організацій, тут переважає приватна одноповерхова забудова. Це і є характерною прикметою численних житлово-комунальних проблем, від яких так чи інакше залежать умови проживання більше п'яти тисяч личанських миргородців. 

Хто найбільше зацікавлений, щоб на Личанці вулиці та провулки, а їх тут близько сотні, береги Хоролу та інших водойм, зрештою, садиби самих жителів не були засмічені, дороги були проїжджими, вночі освітленими, озелененими?
Звісно ж, у першу чергу це потрібно самим жителям Личанки. 

У Законі "Про місцеве самоврядування в Україні" так і сказано, що громада, і Личанка, звісно, не є винятком, має не тільки право, а й обов'язок дбати про благоустрій, охорону навколишнього середовища та здійснювати всі інші посильні хоч би і вуличній громаді заходи для підтримання чистоти і порядку, організації дозвілля…
Скажете, що згадані і не згадані проблеми належать до компетенції міської ради. То правда. Але правда і те, що міська рада для того і створила у місті мікрорайони, одним з яких і є Личанка, щоб саме через них залучити жителів до реалізації отих багатогранних процесів, які називають самоврядуванням. Саме про це і йшлося на звітно-виборній конференції, яка проходила у Центрі культури та дозвілля на Личанці. 

Відповідальний секретар громадської ради Ніна Логвин поінформувала делегатів конференції про участь вуличних комітетів, а їх на території мікрорайону 15, про їхню організаторську роботу. З участю громади були підсипані щебенем Козацька та деякі інші вулиці, встановлено 520 контейнерів для роздільного збирання побутового сміття, висаджено кілька сотень саджанців дерев та квітів, порушені злободенні проблеми постачання жителям Дранок якісної питної води, автобусного сполучення з центром міста у зимовий період, нічного освітлення вулиць та багато важливих для жителів Личанки справ. Було сказано похвальне слово про активістів самоврядування у особі голів вуличних комітетів. За активну громадську позицію та з нагоди 70-річчя від дня народження секретар міської ради Костянтин Кірпосенко вручив похвальну грамоту міської ради та пам'ятний подарунок голові вуличного комітету Марії Шумейко. Голова ради мікрорайону Олексій Москаленко висловив вдячність активістам вуличних громад. Приклади добросовісного ставлення до громадських інтересів показують Станіслав Самофал, Тетяна Силіна, Андрій Чорний, Олександр Синельник, Лідія Солодовник… Надії на добру роботу і повагу жителів Королівщини подає новообраний голова вуличного комітету Олексій Подать. 

Слушні зауваження щодо ефективності роботи ради мікрорайону висловив голова постійної депутатської комісії міської ради з питань житлово-комунального господарства, будівництва, торгівлі, транспорту, зв'язку та екологічної політики Олександр Паутов. Уподовж останніх років у Всеукраїнському конкурсі на кращий благоустрій серед міст із населенням до 50 тисяч Миргород посідає призові місця. То честь усім жителям міста, активістам рад мікрорайонів, депутатам міської ради. Приклад небайдужості до громадських справ і на конференції подавали депутати міської ради Наталія Мілько, Борис Мелашенко, Катерина Коваленко, Сергій Швайка. Їх організаторська роль у роботі самоврядної ради мікрорайону незаперечна. Про це говорили у своїх виступах завідуюча організаційним відділом міської ради Лариса Педченко, дільничний уповноважений міліції Дмитро Алборов, інші промовці. Називалися вулиці і провулки, на яких так чи інакше ремонтувалися дороги, тротуари, встановлювалося вуличне освітлення, кабельне телебачення, налагоджувалося автобусне сполучення та ще багато інших добрих справ. І це похвально. Але ж, як по правді, то, як правило, були планові роботи за гроші міської ради. А яка ж роль у тому самоврядування, тобто самих жителів Личанки? Про це говорили менше. Із залу чулися і такі репліки: "Три роки пишемо, пишемо, щоб на вигоні по вулиці Колгоспній нам збудували стадіон. Хлопці б залюбки грали у футбол. Але ніхто нічого не робить…" 

Мимоволі згадався подібний вигін обіч підвісного мосту через Хорол на околиці мікрорайону Почапці. Там самоврядну раду очолює міський депутат Григорій Семененко. Так от він разом з Олександром Карпенком, Юрієм Торяником та іншими сусідами замість того, щоб писати "куди треба" власноруч впорядковували вигін і влаштовували там футбольне поле, волейбольний майданчик. Ото і є приклад самоврядування. Бо ж, як по великому рахунку, депутат, у нашому випадку міської ради, є найближчим до людей представником влади, а не агентом міського бюро добрих послуг. Нічого осудного, звісно, немає в тім, коли депутат допоміг комусь уладнати справу з пенсією, субсидією, ремонтом даху на хаті, поклопотався, де треба, щоб засипали баюру на вулиці… Такі послуги дуже "народні" і завжди на виду. Але ж статус депутата зобов'язує його бути організатором виборців на виконання рішень своєї, тобто міської ради. А ефективним інструментом організаторської роботи депутата і є самоврядування. На тій же Личанці не всі проблеми у компетенції ради мікрорайону. Щоб жителі Дранок, наприклад, мали якісну питну воду, своє плече мають підставити і спеціалісти "Миргородводоканалу". Але й самим жителям є де прикласти свої руки. Он біля кладовища на тих же Дранках у смітниках та заростях лисиці уже й потомство виводять. Глупі лисенята, буває, забігають на сусідські подвір'я, ніби і їм цікаво, чим там люди займаються. Один із делегатів конференції особисто нашпилив на вила лисеня, щоб, значить, не принюхувалося до курника. 

Іншому сусідові хазяїновитий дворняга Рябко приніс живе лисеня у зубах. Не будемо судить: добре то, чи не дуже, але факт. Саме лисиці є носіями багатьох небезпечних для людей інфекцій. Словом, тільки диких лисиць нам у дворах ще не вистачало…
Або таке. Багато садиб на Личанці збігають до берега Хоролу та інших водойм. У Івана Маркова, Віталія Федченка та ще багатьох господарів прибережних садиб любо-мило подивитися на по-хазяйськи доглянутий берег. Молодці! Так говорять про них люди. Але ж у вільну від криги пору, вода, самі знаєте де, захаращена поліетиленовими пляшками, різним непотребом, сміттям. Щоб береги водойм були окрасою садиби, а заразом і міста, не треба додаткових фінансувань, інших затрат. Досить не виносити у берег сміття, доглядати кільканадцять метрів берега в межах своєї садиби. Було б правильно, якби з ініціативи ради мікрорайону у складі вуличних комітетів прилеглих до водойм вулиць була відповідальна за чистоту берега людина. Можна час від часу і конкурс на кращий берег влаштувати, сказати добре слово про охоронців берега і газеті "Миргород - наш дім" чи якось інакше заохочувати шанувальників природи. 

На Личанці є багато й інших злободенних справ, до яких разом із міською радою має виявляти зацікавлений інтерес самоврядна рада мікрорайону. Аби тільки менше було отих, хто і в багатоквартирному будинку уміє влаштувати свою "хату скраю". Роботи вистачить для всіх.
Після обговорення делегати конференції склад самоврядної ради мікрорайону Личанка залишили без змін. То вияв людського довір'я до активістів самоврядування. Хай працюють для піднесення ролі самоврядування в утвердженні демократії та громадянського ладу у одному з найкрасивіших на Україні місті-курорті Миргороді. 


Леонард НІКОЛАЄНКО


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa