www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 12.04.2011 13:48
Сміхова культура миргородців

«Сміхова культура» – це поняття, введене у обіг психологами, фізіологами та соціологами. Для кожного народу характерні свої особливості цієї культури . Відповідно вони відрізняються і в кожному регіоні. Сміхова культура українців дуже глибока і сягає своїм корінням ще в первісні часи. Людина споконвіку, аби позбавитися почуття екзистенціальної тривоги на шляху «буття до – смерті» (за Л Бінсвангером) набувала розради в «колі впевненостей», у тому числі у сміхові, гуморі. Як писала Леся Українка: «Щоб не плакать, я сміялась». 

Це бажання отримати втіху, позбавитися страхів, переживань знайшло відображення у багатьох звичаях та народних обрядах українців, починаючи від тризни, яка була заключною частиною поховального обряду ще у давніх слов’ян, продовжуючи хороводами на Зелені святки, ходінням за сонцем навколо багаття на Івана Купала і так далі, і закінчуючи українськими символами: «сонце – коло – радість – світло». 

Намагання «лікуватися» гумором закріпилося у багаточисельних зразках народного гумористичного фольклору: жартівливих піснях, прислів’ях, приказках…
Миргородщина, як регіон, де населення з’явилося дуже давно, - яскравий виразник сформованої української сміхової культури.
По-перше, ми знаходимо тут залишки присутності усіх народних звичаїв та обрядів, у яких втілювалося споконвічне бажання українців перемогти тривогу перед невідомим майбутнім, перед смертю. 

По-друге, величезна кількість зразків народного гумористичного фольклору Миргородщини свідчить про глибоку сміхову культуру наших земляків. Серед 30 тисяч усних народних творів, зібраних на миргородській землі нашим відомим етнографом Іваном Івановичем Гуриним, немалу частину становлять саме жартівливі та сатиричні твори, причому не лише дорослі, але й дитячі. Окреме місце у сміховій культурі наших земляків посідає традиційна українська лайка, де можна почути такі «перлини», які не залишать байдужим нікого. Онуки засвоюють їх від своїх бабусів та дідусів та передають наступним поколінням. 

А наші українські байки, гуморески! Миргород тут може похвалитися і власним байкарем і відомими виконавцями гуморесок. Багатьом миргородцям знайоме ім’я Миколи Івановича Закаблука (1921 – 2002), котрий усе життя пропрацював учителем географії, але одночасно дуже полюбляв народні звичаї, традиції, пісні, гуморески, і сам постійно писав байки на різну злободенну тематику, де викривав вади людини і суспільства. Микола Іванович друкував свої твори на сторінках різних миргородських та полтавських періодичних видань. 

Він автор двох збірок байок, які вийшли у Миргороді в 1995 та 1996 роках. У Миргороді народився, провів своє дитинство і часто бував із концертами найкращий у 1970 – 1990-х роках артист-гуморист Анатолій Васильович Литвинов. Анатолій Васильович закінчив естрадно-цирковий коледж, багато років пропрацював в «Укрконцерті», був лауреатом різних престижних конкурсів, а у 1991 році отримав звання народного артиста України. Старше покоління добре пам’ятає його хіт «Як ми з кумом вареники варили» та інші гуморески з кумівського циклу Павла Глазового. 

Це було колись… Але сміхова культура миргородців продовжує розвиватися і сьогодні. У місто приїздять із гастролями різні відомі гумористи. Складаються та переповідаються сучасні анекдоти. Не потрібно нам далеко ходити і у пошуках власних талантів. Сьогодні у Миргороді живе і працює професійний гуморист, лауреат премій Всеукраїнського фестивалю «Пісенні медобори» у номінації «Веселі медобори» у м. Гусятин на Тернопільщині, Всеукраїнського конкурсу гумору «Боромля – 2009» та міжнародного конкурсу виконавців гумору і сатири ім. А. Сови у Одесі, член спілки Асоціації діячів естрадного мистецтва України – Віктор Шаповал. 

Багато у нашому місті і артистів-любителів гумористичного жанру. Наприклад, не згірш іменитих професіоналів читає гуморески Глазового відомий миргородський художник, член Спілки художників України Сергій Кузьмич Мисак. І взагалі було б дивно, якби земляки Миколи Васильовича Гоголя не любили і не цінували гумор. Так що смійтеся на здоров’я! 


Фесенко Т.Г., старший науковий співробітник
Миргородського краєзнавчого музею


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa