www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 06.06.2011 11:23
Свята до матері любов

Випадково чи ні, а все одно символічно, що свято матері в Україні та Міжнародний день сім'ї припадають на середину травня. Немає, принаймні в нашому благословенному краї, кращої пори пробудження всього живого. День другої травневої суботи, як на замовлення самоврядної ради міського мікрорайону "Центральний", видався погожим. 

Було, як колись сказав поет, ні холодно, ні жарко. Із-за кучерявих хмарин час від часу привітно виглядало сонце. Ніби хотіло запитати: "А що ви, люди добрі, там, на святій, і грішній землі, робите?" У гущавині напоєної свіжими соками зелені, заклопотані гніздуванням, як по-їхньому, долями власних сімей, кожна по-своєму, цвірінькали птахи. У повітрі носилися пахощі бузку, конвалії та весняного різнотрав'я. На майдані біля знаного гурманами магазину "Барвінок" по вулиці Данила Апостола, 7, по обідній порі міський духовий оркестр скликав дорослих і дітей. Всюдисуща секретар самоврядної ради мікрорайону Антоніна Корольова ледве встигла всьому дати лад. 

- То яке з свят - матері чи сім'ї, - запитую, - сьогодні для громади важливіше? Замість відповіді Антоніна Іванівна задивилася на призначений комусь із учасників свята пишний букет квітів, які чомусь тремтіли у її руці, ніби у ніжних та духмяних пелюстках шукала відповідь на те, здавалось би, просте запитання. Зрештою, зібравшись із думками, впевнено відказала, що поняття "мати" і "сім'я" у житті невіддільні. 

Саме так було і на святі. Присутніх сердечно привітали секретар міської ради Костянтин Кірпосенко та голова міської ветеранської організації Василь Вертелецький. Похвально, що вони не вдалися, як інколи буває, до проголошення відомих істин про роль жінок у житті країни та світу, а назвали шанованих у окремо взятому Миргороді славних матерів, трудівниць, громадських активістів. Секретар самоврядної ради Антоніна Корольова поіменно назвала достойних шани чоловіків і жінок, кращі з кращих сім'ї мікрорайону "Центральний". Їм вручили квіти та подарунки від названих спонсорами підприємців мікрорайону. Не ручаюся, чи на всіх вистачило подарунків, бо, як розібралися, достойних шани сімей у Миргороді більше, ніж досі про це знали їхні сусіди та міська громада. 

Прикладом для молодих називали сім'ї підприємців Валентини Іванівни та Василя Дмитровича Багацьких. Разом із батьками у магазині працює і син Роман. У нього своя дружна сім'я. Сімейність спонукає дорожити честю магазину, а воднораз - і сім'ї. На випадок, скажемо так, неефективної роботи, а в торгівлі всяк буває, збитки впадуть на сімейний бюджет. Хоч не хоч, а працювати абияк їм невигідно. Прилучені до сімейної справи діти не помчаться "за запахом тайги" чи кудись по багатих закордонах. Та й батьки зацікавлені передати справу нащадкам. Побільше б таких сімей! 

Взірцем для дітей та внуків є військові пенсіонери Лариса Володимирівна та Сергій Михайлович Новікови. Справжньою героїнею свята була мати восьми дітей Катерина Петрівна Свідченко. Не були обділені увагою усі багатодітні матері. Шанували і тих, хто надійно охороняє сімейні цінності, серед них - і майор міліції і надійний охоронець сімейних цінностей Наталія Денисюк. У неї і запитую, чим виміряти гордість за реальне рівноправ'я жінок із чоловіками? 

- Це правда, - із знанням справи відповіла Наталія Сергіївна, - рівність із чоловіками є великим соціальним досягненням. Воно гарантує жінкам економічну незалежність, можливість розвитку особистості. У Миргороді, наприклад, сьогодні по-справжньому ділових жінок, мабуть, більше, ніж чоловіків. Немає такої сфери трудової чи громадської діяльності, де б на відповідальних посадах не працювали жінки. Молодці! Але правда і те, що рівноправ'я не звільняє жінку від сімейного побуту. Правда, хоч і сумна, в тім, що здобувши право поводитися так, як чоловіки, жінки багато втратили. Що саме? Жіночність, лагідність, людяність. Кому потрібне право пиячити, смалити смердючі цигарки чи, вибачайте, прилюдно матюкатися нарівні з не найблагороднішими особами чоловічої статі? 

Хто б що не говорив, а у житті жінки діти мають стояти на першому місці. А що маємо? У відносно благополучному Миргороді торік було зареєстровано 394 шлюби і 149 розлучень. Більше сотні дітей залишилися напівсиротами. Розлучені полегшено зітхають: позбулися сімейної "каторги". Для них то непросте випробування. Але в багатократ більшою трагедією на все життя від того перепадає дітям. Це переважно вони поповнюють списки "важких" дітей на обліку у дитячих кімнатах міліції, дитбудинках, інтернатах та й, не будемо гріха таїти, у колоніях для малолітніх злочинців. 

У багатьох випадках розлучення молодих батьків такі ж поспішні та легковажні, як і одруження. І було б з усіх боків правильно, якби організатори таких свят знайшли прийнятні для самоврядування кращі, ніж маємо, форми підготовки молоді до сімейного життя. В інтересах майбутніх матерів та дітей. Зрештою - усіх нас. 

Суботнє свято матері і сім'ї у мікрорайоні "Централь-ний", скажемо прямо, вдалося. Присутні депутати міської ради Валентина Фененко, Леонід Яринич, Олексанр Лобурець, Катерина Терещук разом з активістами самоврядування старалися зробити усе від них залежне, щоб достойно, і не тільки на святі, шанувалися матері, оберігалися сімейні цінності. Окрасою свята були виступи самодіяльних мистців із центру культури та дозвілля на Личанці, вихованців Центру естетичного виховання, солістів міського духового оркестру, не виключаючи, звісно, і таланту кашоварів. 

Зрештою, не довічно ж жінка-мати буде розриватися між роботою і родиною. Хоч це і станеться не завтра, але будемо вірити, настане час, коли державі буде вигідно повернути матір сім'ї. Тоді і свято матері та сім'ї сповниться ще багатшим смислом, ніж це було у мікрорайоні "Центральний". Наші матері достойні такої честі.
Леонард НІКОЛАЄНКО. 


Фото 1. Ліда Бабич та внук Марко
Фото 2. Колектив "Соняшник" з ЦЕВ


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa