www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 25.06.2011 14:13
Що можна в шістнадцять літ

Саме стільки років від дня народження має учень 10-А класу Миргородської гімназії ім.Тараса Шевченка Володя Різніченко (на знімку). Про нього хочу розповісти його ровесникам. «Як має бути, коли йдеться про дітей?» - запитав його матір, педагога дитячого садка Ольгу Вікторівну. - «Чи не заперечує вона, щоб героєм газетної публікації про сьогоднішніх старшокласників був її син?» 

- Якщо це когось зацікавить, то чому б і ні, - відказала мати. - Тільки, будь ласка, - після паузи зауважила, - не робіть із нього, як сказали, "героя". Хай хоч і газетного… 

Слово по слову та й розговорилися. Володя справді звичайний хлопець у їхньому багатоквартирному дворі. Такої ж думки і батько, інженер-теплоенергетик Віктор Григорович. Син залюбки бавиться з молодшими братиком та сестричкою, захоплюється спортом, гарно грає на акордеоні. Та найбільше любить читати книжки. Особливо історичні. У його особистій бібліотеці близько сотні самих тільки енциклопедичних видань. 

І до кожного з них у Володі свій інтерес. Від виданої ще в 1888 році в С.-Петербурзі книги великого знавця української козаччини професора Дмитра Яворницького "Запорожье в остатках старины и преданиях народа" до наших днів. Володя зі знанням справи розкаже про справжніх персонажів відомої картини Іллі Рєпіна "Запорожці пишуть листа турецькому султану". Інтересу до картини додає той факт, що, як переповідають спогади дослідників старовини, найближчим порадником художника був знавець козацьких звичаїв та обрядів професор Дмитро Яворницький, який дружив із відомим на той час не тільки в Україні, а і в петербурзьких інтелігентських колах учителем малювання Миргородської художньо-промислової школи ім.М.В.Гоголя, художником, етнографом, музикантом, громадським діячем і засновником Миргородського "Наукового і художньо-промислового музею" Опанасом Сластьоном. 

У 1886 році вони разом мандрували по Полтавщині. У Миргороді, Великих Сорочинцях, Лубнах, Хоролі та довколишніх селах усе цікаве записували та замальовували. Згодом ті художні скарби так чи інакше прислужилися Іллі Рєпіну при роботі над своїми "запорожцями". Принаймні головну фігуру писаря того легендарного листа в центрі картини художник змалював із професора Дмитра Яворницького. 

Учитель історії, він же і класний керівник Володі Різніченка, Олег Бузанов так і сказав, що вивчати історію України треба починати з вивчення історії рідного краю. Істина хоч і не нова, зате така, що ніколи не старіє. Приклад саме такого пошуку об'єктивної правди про самі по собі складні, а нерідко ще й свідомо перекручені професійними фальсифікаторами від науки факти, і подає Володя Різніченко.
Ось лише один приклад.
 
Популярний телевізійний канал "Інтер" проводив інтелектуальну гру під інтригуючою назвою "Самый умный". Не схильний до самолюбства Володя вирішив, що йому буде цікаво, як він сам говорить, познайомитися з розумними ровесниками.
Бажання хлопця позмагатися за те почесне звання підтримав директор гімназії Олександр Аршинніков. Бо ж, як по великому рахунку, йшлося про честь не одного окремо взятого гімназиста, а всього навчального закладу, де, попри безкінечні реформи освітянської галузі, творчо запроваджують сучасні навчальні технології у поєднанні зі знаним в усьому світі педагогічним досвідом Антона Макаренка та Василя Сухомлинського. 

Підготовку до участі у престижному конкурсі Володя Різніченко почав з того, що відклав убік шкільні підручники з сумнівною похвальбою та портретами чинних на той час скороспечених "любих друзів" та родичів освітянських проводирів. Із притаманною йому допитливістю він перечитав "Историю государства российского" Миколи Карамзіна, "Історію запорозьких козаків" Дмитра Яворницького, праці Михайла Грушевського та інших корифеїв істо¬ричних наук. Енциклопедичні довідники і сьогодні лежать на його робочому столі.
Не будемо переповідати усіх турів тих міжнародних інтелектуальних змагань. Вони були різними. Не було тільки легких. Важливо те, що з московської студії телеканалу "Інтер" Володя Різніченко повернувся з почесним призом у ви¬гляді символу мудрості - відлитого із якогось блискучого металу байбака. 

На особистому рахунку хлопця - нагороди за призові місця на Всеукраїнських конкурсах та олімпіадах з української, англійської та французької мов, історії України, правознавства…
Скажете, хлопець, певно, має якісь привілеї у навчанні. То правда. Його привілей називається молодістю. І не один він такий. Гордістю гімназії, наприклад, є торішній випускник Андрій Овсянніков, який із Міжнародної олімпіади юних біологів у Республіці Корея привіз в Україну срібну медаль та інші символи переможця. Призерами Всеукраїнських, обласних та міських олімпіад є гімназисти Тетяна Ремблевська, Євгенія Кривко, Вікторія Орлова, Марина Шевченко… 

Талановиті учні є в усіх школах міста. У школярів свої захоплення. А спільним є те, що кожний із них по-своєму розумно використовує привілеї, які дає їм юність. Хто б що не говорив, а це саме той вік, коли людина набирається знань, фізичних і духовних сил для майбутнього самостійного життя. Не новина ж бо, що справжня честь і людська шана приходять разом із великою працею. І, буває, втікають, не озирнувшись, від того, хто перестає трудитися. Не всім "крутим" подобається правда про те, що принаймні декотрі з них хотіли б до сивих скронь залишатися молодими. Погано вдавати з себе дитину у тому віці, коли росте борода і сіються вуса. А є, на жаль, і такі. І не тільки ті, хто на обліку у міліції. 

Розповісти про шістнадцятилітнього хлопця Володю Різніченка його ровесникам, і не тільки їм, спонукало те, що на минулій сесії міської ради депутати дуже правильно, по-державному, вчинили, коли одноголосно прийняли рішення про призначення юному у своїй сфері самовідданому трудівникові Володі Різніченку стогривневої стипендії. На одну чи дві нові книги хлопцеві вистачить. На більше він не претендує. Сам факт уваги міської ради до таких дітей, повірте, дорожчий тих грошей. 


Леонард Ніколаєнко


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa