www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 22.09.2011 17:07
Диспансеризація тварин у нашому місті

Диспансеризація - один з видів обстеження стану здоров’я тварин. Мета диспансеризації - профілактика захворювань, виявлення схильності до захворювань, рання діагностика хвороб.

Диспансеризація створює можливість виявити захворювання на ранній стадії його розвитку, що служить передумовою успішного лікування.

Термін «диспансеризація» не новий. Він був запропонований ще на початку 19 століття і походить від французького «рятувати», «визволяти» Спочатку диспансеризація розумілася як принцип обліку та спостереження за групою тварин з різними захворюваннями або здорових, потім сенс цього поняття розширився.

Використання санітарно-гігієнічних і лікувально-профілактичних заходів створює можливість застосовувати метод диспансеризації при оздоровленні стада та попередження захворювань у окремих тварин.

Сучасна ветеринарна медицина досягла такого рівня, коли вона успішно бореться з багатьма захворюваннями. Потрібно завжди пам'ятати, що захворювання легше попередити, ніж лікувати. І хвороби, виявлені на ранніх стадіях – в більшості виліковні. Усім нам потрібно виставляти заслін хворобам як можна раніше - до їх появи.

Навіть якщо у власника тварини немає скарг, перевіряти стан її здоров'я все одно необхідно. Саме профілактична спрямованість зможе забезпечити успіхи в боротьбі з хворобами. Адже економічно вигідніше попередити захворювання, ніж лікувати хвороби та їх наслідки.

Тому з метою охорони здоров’я тварин та людей і забезпечення виробництва якісної та безпечної продукції спеціалістами ветеринарної медицини Миргородської міської державної лікарні ветеринарної медицини в вересні-жовтні 2011 року буде проводитись диспансеризація та виводки тварин, що утримуються в особистих підсобних господарствах населення.

На першому етапі спеціалісти обходять двори, де утримується худоба. Обстежують умови утримання, доїння, годівлі, проводять клінічний огляд тварини, адже від цих факторів залежить якість молока. Сухе, тепле, чисте приміщення з природною вентиляцією, годівля доброякісними кормами, своєчасне видалення гною є запорукою здоров’я тварин та збереження їх продуктивності. Фахівці рекомендують власникам проводити дегельмінтизацію і досліджувати фецес (кал) тварин на гельмінтози. Адже при враженні тварин гельмінтозами спостерігається схуднення, зниження м’ясної та молочної продуктивності на 30%. Крім цього при враженні тварин деякими видами гельмінтів можливе неякісне проведення діагностичних досліджень на туберкульоз і в цьому буде вина власника ВРХ.

Другим етапом цієї роботи є діагностичні дослідження тварин на туберкульоз, лейкоз, бруцельоз, а також щеплення їх проти сибірської виразки, сказу. На превеликий жаль не всі власники, що утримують велику рогату худобу в своїх господарствах з розумінням відносяться до даного заходу і роблять все можливе для фальсифікації досліджень, а саме: приховують наявне в дворі поголів’я, особливо це стосується новонароджених бичків та теличок. Враховуючи те, що ідентифікація великої рогатої худоби захід добровільний, зволікають з цим питанням під різними приводами.

Наприклад всі мабуть мають уявлення про таке захворювання, як лейкоз ВРХ - інфекційну хронічну хворобу пухлинної природи. Внаслідок змін в інфікованих вірусом лейкозу тварин відбуваються зміни якісних характеристик молока і м’яса та накопичення в них шкідливих для організму тварин і людей метаболітів триптофану, які мають канцерогенну дію. А джерелом інфекції являються хворі тварини. У більшості випадків вірус передається контактно, з молоком, кровососними комахами, при порушенні правил асептики під час проведення ветеринарно-зоотехнічних заходів та інш. Одного разу набута інфекція є довічною. Й основним методом прижиттєвої діагностики цієї підступної хвороби є серологічний, тобто виявлення антитіл у сироватці крові тварин. Не можна не згадати і туберкульоз тварин. Відомо, що туберкульозом можна заразитися не тільки при безпосередньому контакті з хворою твариною, але і при вживанні м’яса, молока та різноманітних м'ясо-молочних продуктів. Збудник туберкульозу зберігає життєздатність у замороженому м’ясі – 1 рік; у вершковому маслі (якщо воно зберігається в холодильнику) – до 300 днів, в молоці – від 14 до 18 діб. Тому серед обов’язкових заходів Загальнодержавної програми протидії захворюванню на туберкульоз у 2007-2011 роках є також вторинна профілактика туберкульозу, а саме – своєчасне виявлення хворих на туберкульоз сільськогосподарських тварин, оздоровлення неблагополучних щодо туберкульозу тваринницьких господарств.

Тому звертаємось до всіх власників тварин з проханням відповідально поставитись до проведення спеціалістами Миргородської міської державної лікарні ветеринарної медицини вищевказаних заходів. Тому що тільки тоді Ви будете мати гарантії про те, що Ваша тварина здорова і Ви отримуєте від неї якісну та безпечну продукцію.

А всім громадянам міста даємо пораду - якщо Ви звикли скуповуватись не в магазині, а безпосередньо у приватних продавців, потурбуйтеся про свою безпеку самостійно – запитайте чи ідентифікована худоба, від якої Вам пропонують придбати молоко, сметану та будь-який інший молочний продукт. Якщо тварина здорова, Вам обов’язково покажуть паспорт великої рогатої худоби та ветеринарну картку зеленого кольору. У разі відсутності документів на тварину, подумайте, чи готові Ви поповнити ряди мільйонів хворих на туберкульоз, лейкоз та інші хвороби?

myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa