www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 10.10.2011 15:03
Михайло Драгоманов та Миргород

170 років від дня народження відомого українського громадсько-політичного діяча, літературознавця, історика, публіциста, фольклориста, економіста, філософа Михайла Петровича Драгоманова.

Народився Михайло Драгоманов у Гадячі в збіднілій дворянській родині. Природно, що місце народження та коло інтересів родини Драгоманових стали тими факторами, які багатьма ниточками пов'язали і самого Михайла Петровича, і членів його сім'ї з нашим містом.

Михайло Петрович Драгоманов був активним членом організації української інтелігенції "Стара громада", що діяла у Києві у 2-й половині ХІХ ст. Вона мала свої осередки по різних містах України, які називалися "коші" та "курені". Був у "Старій громаді" і Миргородський кіш. Унаслідок спілкування Михайла Драгоманова з миргородськими громадівцями, з'явилися численні посилання на факти з нашого місцевого життя у різних публікаціях науковця. Драгоманов у своїх статтях аналізував діяльність Миргородської земської управи і робив висновки про дискримінаційні методи оподаткування селянства. Публікації "Життя по селах" та "Українські селяни в неспокійні роки", які мали на меті ініціювати широку наукову та громадську дискусію з питань економічного розвитку українських земель, багато в чому спиралися на матеріали, взяті Драгомановим із миргородських джерел.

Для багатьох миргородців він став наставником у громадсько-політичній, публіцистичній, літературній діяльності.

Так, наприклад, ще під час навчання в університеті відомий миргородський лікар, засновник миргородського курорту Іван Андрійович Зубковський активно друкував статті про народну освіту в "Киевском телеграфе". Михайло Драгоманов звернув увагу на ці статті нашого земляка та заохотив Зубковського і далі працювати в цьому напрямку.

Роман "Хіба ревуть воли, як ясла повні?", написаний уродженцем Миргорода Панасом Мирним, був уперше надрукований Михайлом Петровичем у Женеві в 1880 році. Драгоманов постійно слідкував за творчістю Панаса Мирного, інколи хвалив, інколи навіть критикував його у своїх публікаціях.

Сестра Михайла Петровича Олена Пчілка як редактор та видавець першого в Східній Україні щомісячного дитячого журналу "Молода Україна", який виходив додатком до журналу "Рідний край" із 1908 року (спочатку у Києві, а потім у Гадячі), співпрацювала з різними письменниками та поетами, а от малюнки для цього періодичного видання постачав наш відомий художник, викладач Миргородської художньо-промислової школи ім. М.В.Гоголя Опанас Сластьон.

Отже, чим більше ми читаємо про Михайла Петровича Драгоманова та його родину, тим більше дізнаємося про ті ниточки, які пов'язували його з Миргородом та миргородцями.

myrgorod.pl.ua/news/


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa