www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 26.10.2011 12:15
Лікар Рубцов - у пам’яті й непам’яті

Серед інтелігенції Миргорода перших десятиліть ХХ століття, поряд із постатями І.А.Зубковського й О.Г.Сластьона, чи не найяскравішою особистістю був лікар Іван Іванович Рубцов (1868 - 1930). Учень школи знаменитого лікаря О.Богаєвського, він мав велику популярність як фахівець-медик і як високоосвічена інтелігентна людина.

1893 року Рубцов закінчив медичний факультет Київського університету Св. Володимира за фахом хірурга. Із серпня 1899 року протягом трьох десятиліть він був завідувачем Миргородської земської повітової й районної лікарні. Водночас у 1904 - 1912 роках працював лікарем у Миргородській художньо-промисловій школі, у чоловічій гімназії.

Це був талановитий організатор медичної справи: його заходами протягом 1902 - 1904 років було збудовано великий лікарняний комплекс у західній частині міста. Ці будівлі донині використовуються за призначенням. Рубцов підтримав ініціативу О.Сластьона, і 1919 року на правобережжі силами учнів і добровольців було висаджено великий парк.

І.І.Рубцов спочатку жив на території Миргородської лікарні, а близько 1912 року спорудив собі в Миргороді дім із мансардою за проектом О.Сластьона. Частина будинку - чотири покої - була відведена для приймання й лікування хворих. Значно перебудована, ця споруда збереглася до сьогодні за адресою: вулиця Троїцька, 112.

Іван Іванович мав безпосередню причетність до відкриття джерела миргородської мінеральної води й Миргородського курорту. 1912 року він разом із І.А.Зубковським досліджував лікувальні властивості води, 1916 року входив до складу міської курортної комісії. Протягом деякого часу, за років Першої світової війни, жив у Києві.

За свідченням сучасників, Рубцов був людиною прогресивних поглядів, активним громадським діячем, глибоким знавцем літератури і мистецтва. У 1909 - 1914 роках він входив до складу дирекції Миргородської громадської бібліотеки, заснованої ще 1861 року письменником А.Свидницьким. Без участі Рубцова не минав жоден міський літературно-музичний захід. Іван Іванович мав незаперечний літературний талант, за життя написав кілька сотень віршів і байок українською й російською мовами, здебільшого на політичні й злободенні теми.

І.І.Рубцов дружив із талановитим поетом-земляком Володимиром Самійленком, зберігав у себе його вірші. О.Сластьон стверджував, що поезії Рубцова - "не гірші Самійленкових". Лікар приятелював зі своїми колегами - І.А.Зубковським, І.А.Гиренком, а також із миргородцем Володимиром Григоровичем Ярошенком - майбутнім ученим-мовознавцем ВУАН. У 20-х роках Іван Іванович був членом Миргородської філії Спілки селянських письменників "Плуг", брав участь у її літературних вечірках. Коли до Миргорода приїздили на гастролі капели бандуристів і хорові капели, вони зупинялися в садибі Рубцова.

Іван Іванович помер у Миргороді 1930 року від раку шкіри, похований на Троїцькому цвинтарі. Некролог про нього написав лікар І.А.Зубковський.

Літературна творчість миргородця І.І.Рубцова і донині є зовсім не відомою цариною. Сотні байок і віршів по смерті автора залишилися в його другої дружини Марії Миколаївни, яка переїхала з Миргорода до Києва. Вона сповіщала листом І.А.Зубковському про те, що має намір видати твори свого чоловіка і вже готує книжку. Однак даних про це видання нам не вдалося розшукати - либонь, ідея вдови Рубцової так і зупинилася на стадії доброго наміру.

І.Рубцов був автором мемуарів, упродовж багатьох літ вів щоденник (даними з цього документа свого часу користувався О.Г.Сластьон). Куди поділася ця справді безцінна для Миргорода мемуаристика - залишається загадкою. Можливо, з плином часу вона ще вирине в якомусь із архівів чи в приватній колекції. Адже, приміром, у Державному архіві Полтавської області нам нещодавно удалося знайти лист Рубцова до Зубковського 1909 року з його віршем.

Протягом багатьох років портрет Івана Івановича як засновника й багаторічного керівника районної лікарні висів у цьому медичному закладі. Але час - річ надто жорстока, він стирає з пам'яті багато чого. Із плином літ портрет Рубцова зняли під час чергового ремонту, віднесли до підсобної комірчини, там він і залишився. Його ще бачили в 70-х роках минулого століття, потім він зник. Авторці цих рядків, попри всі намагання, не вдалося його розшукати.

Про І.Рубцова і його портрет згадали 2004 року, коли мали відзначати ювілей лікарні, проте марно. Нинішні жителі міста, на жаль, не знають, який вигляд мав один із найвідоміших миргородських діячів минулого…

myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa