www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 28.10.2011 17:13
ЖКГ як викривлене дзеркало

Момент істини наближається. Це особливо видно у житлово-комунальній сфері, де на передній план виступають взаємовідносини між територіальними громадами і компаніями, що надають населенню комунальні послуги. Досі ключовою ланкою між цими групами залишається місцева влада, яка стала заручником такої ситуації. З одного боку, влада має реагувати на вимоги громадян, а з іншого боку - дбати про виживання комунальників, незалежно від того, чи йдеться про ЖЕК, чи підприємство з водопостачання, чи теплоенерго...

Хоча, скажімо, за кордоном місцевій владі зовсім не властиві подібні функції -встановлення тарифів чи дотацій неспроможним учасникам ринку. Відносини між постачальни­ками послуг і споживачами налагоджені напряму, і здорова конкуренція на ринку пропонує споживачу широкий вибір, незалежно від характеру і форми власності підприємства. Безумовно, значним полегшенням для місцевої влади в Україні було б, якби во­на позбулася головного болю через неприродне посередництво.

ЖКГ у нас могло б однозначно регулюватися за допомогою не адміністративних важелів, а ринкових відносин. Усе рухається до того, що поступово від комунальних підприємств, сформованих в минулому і нездатних адекватно реагувати на зміни в економіці, доведеться відмовлятися. Місце нинішніх підприємств займуть гнучкіші в цьому плані приватні фірми чи нові посередники, які вибудовуватимуть відносини на принципово інших засадах, з урахуванням усіх ризиків перехідної економіки.

Хоча, за інерцією, чимало споживачів і надалі платили б нинішнім виробникам. Але зараз уже, якби були переконані, що якість комунальних послуг покращуватиметься з підвищенням їхньої вартості. Водночас картина з підняттям тарифів свідчить про інше -за цей рахунок підприємства намагаються тільки виживати, покриваючи вартість використаних ресурсів або відшкодовуючи витрати через нерівномірні умови надання послуг. Якщо піднятих тарифів не вистачає, тільки тоді комунальники банкрутують або інколи перестають надавати окремі послуги. Тож, не інакше як тиск майбутньої конкуренції змусить постачальників послуг замислитися, яким чином зберегти споживача і чому це неможливо без покращення якості послуг.

Чимало моїх колег так само, як і я, бачать майбутнє за ОСББ. За прогнозами, до 2015 року ця форма зможе перебрати собі з місцевої влади до 90 відсотків функцій з регулювання і відсунути владу на другий план в комунальних питаннях. Скажімо, щодо таких дрібниць, як і з ким конкретно укладати договір на ремонт будинку - з ЖЕКом чи будівельною фірмою, що буде спроможною запропонувати те саме, але якісніше і дешевше. Проте сьогодні намір жителів стати співвласниками і погодитись на суттєві зміни в ЖКГ, наштовхується, передусім, на те, в якому стані перебуває житловий фонд.

Ідеально починати працювати по-новому в нових будинках. Однак, якщо житловому фонду вже понад 25 років, то постійно виникає потреба в ремонті. Не дивно, що чимало мешканців досі обирають синицю в руці, а не журавля в небі. Жителі розуміють, що в аварійних ситуаціях зможуть розраховувати, принаймні, на якісь послуги ЖЕКу. Проте, якщо від нього взагалі відмовитися, вартість капітального ремонту повністю ляже на плечі пересічних громадян. Як на мене, існує два виходи з цього глухого кута. Логічно було б вдатися до дотацій тих сміливців, хто зважився б перейти на нові форми об'єднання співвласників і вийти у вільне ринкове плавання. Це рішення, до речі, було запропоноване одним із колишніх міністрів ЖКГ. Однак вільних коштів на подібні витрати в державному бюджеті немає.

Тож, імовірніше, жителів традиційно поставлять перед фактом адміністративного розв'язання проблеми. А якщо у майбутньому Верховна Рада України ухвалить відповідний закон, що знищить формальний зв'язок між ЖЕКами і споживачами їхніх послуг (до цього вже вдалися в балтійських країнах), то люди змушені будуть рахуватися з цим - іншого виходу у них просто не буде.

myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa