www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 26.12.2011 17:07
Я не знаю, чи вам щось говорить бандура

50 років у житті Всесвіту - це лише невловима мить… А ось у житті людини, житті творчого колективу чи навчального закладу - то ціла епоха, за якою стоїть не одне покоління із своїми традиціями, досягненнями і проблемами… Так було і в історії нашого класу бандури, відкритого тепер уже у далекому 1961 році.

Першими викладачами по класу бандури працювали Галина Дмитрівна Тищенко, Діана Степанівна Єрофеєва, Ольга Леонідівна Тарсунова, Володимир Петрович Науменко. Саме вони набрали і навчали найперших учнів-бандуристів нашої школи. А їх було тоді зовсім не багато. У 1966 році закінчили школу по класу бандури 7 учнів. А потім, щороку, по одному - два учні.

На повну силу клас бандури заявив про себе коли у школі почало працювати подружжя Кобилянських: Оксана Михайлівна, українська красуня із м'яким чарівним голосом, та Леонід Леонідович - народний кобзар, талановитий музикант і неординарна особистість. То справді було цікаве творче життя миргородських бандуристів і їхніх учнів, де поєднались в одне ціле навчання, концертна діяльність і… перші перемоги на творчих оглядах і конкурсах. Уже у 1970 році ансамбль бандуристів школи (керівник Л.Л.Кобилянський) здобув вагому перемогу у республіканському огляді "Творчість юних", і його нагородили Почесною грамотою Міністерства культури УРСР.

Я не знаю, чи вам щось говорить бандура,

Чи якісь почуття з глибини підійма.

А у мене чудна, дивовижна натура:

Від бандури хворію, і ліків від неї нема.

Ці ліричні рядочки, мабуть, чи не найкраще характеризують творчу натуру і педагогічний хист іще одного ветерана-бандуриста нашої школи - Раїси Дмитрівни Солдатової. Талановита випускниця Рівненського державного музичного училища, вона з 1975 року почала наполегливо працювати над створенням у школі тепер уже капели бандуристів. Немало сил і часу витратила Раїса Дмитрівна, доки вдалося придбати необхідну кількість хороших бандур та відшліфувати творчу і виконавську майстерність цього самобутнього учнівського колективу, виступам якого щиро і сердечно аплодували вдячні глядачі не тільки Миргорода, а й навіть далеко за його межами.

- А першими учасниками новоствореного ансамблю, - згадує Раїса Дмитрівна, - тоді стали сестри Красько Люба і Ніна. Вони приїздили до музичної школи із села Гасенки. Сьогодні це висококваліфіковані спеціалісти, викладачі по класу бандури у м.Лубнах, мають власних талановитих учнів. Із часом ансамбль збільшився до 25 учасників. У 1994 році він перетворився на капелу. При капелі існував квартет бандуристів: Сколотова Оксана, Стрижова Таня, Ільяшенко Марина та Зінчик Вікторія. Усі учасники капели з любов'ю ставились до свого інструменту, в колективі панувала дружба. Роботи було багато, регулярно проводились групові і загальні репетиції і, звичайно ж, концерти в трудових колективах, навчальних закладах і санаторіях міста, на Сорочинському ярмарку. Усі учасники капели працювали весело, завзято, мали в репертуарі понад 20 творів: українські народні пісні та танці, твори А. Пашкевича, І. Коваля, В. Войта, М. Гвоздя, А. Грицая та інших.

Я щаслива, згадуючи свій колектив, і безмежно вдячна своїм учням за співпрацю, - сказала на закінчення розмови Раїса Дмитрівна.

Слід також відзначити, що учні Р. Д. Солдатової неодноразово ставали лауреатами Всеукраїнського огляду-конкурсу ім.В.Кабачка: Сколотова Оксана (1995 рік, диплом І ступеня), Стрижова Тетяна (1996 рік), Ільяшенко Марина (1998 рік, диплом І ступеня) та лауреатами обласного конкурсу "Юний віртуоз Полтавщини"; Табачна Ірина (1993 рік, І місце), Стрижова Тетяна (1996 рік, ІІ місце), Ільяшенко Марина (1997 рік, гран-прі), Зінчик Вікторія (1997 рік, І місце).

Справу, розпочату ветеранами-бандуристами, продовжила колишня випускниця Миргородської ДМШ (викладач Солдатова Р. Д.) Ірина Василівна Литвиненко. Нині у школі працюють молоді спеціалісти Тетяна Юріївна Бойко та Надія Валентинівна Явтушенко. Разом із своїми викладачами нинішні учні школи Деркач Віка, Комарницька Олена, Сушко Наташа, Пикало Вероніка, Голомис Аліна, Тарасенко Маша, Коршунова Маша та Македон Аня з усіх своїх дитячих сил намагаються відродити незаслужено призабуту славу класу бандури нашої школи, який 17 грудня відзначив своє п'ятдесятиліття від дня створення.

myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa