www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 08.02.2012 13:13
Ще раз про дозволи, дозвільні центри та "єдине вікно"

У кожній країні держава в тій чи іншій формі здійснює контроль бізнесу, підприємницької діяльності та й діяльності взагалі. Разом із тим, з одного боку, тотальний контроль, як свідчить історія, у таких країнах гальмує суспільний розвиток, доводить до застою, а то й до більш катастрофічних явищ. Але з іншого боку, держава, не здійснюючи в необхідній мірі такий контроль, не може виконувати свої функції, що від неї вимагає суспільство, громадськість.

Тобто, кожна держава намагається виробити і впровадити раціональний баланс широти і повноти здійснення контролю у суспільстві через прийняття відповідних законів, створення контролюючих органів, упровадження конкретних форм і методів контролю та інше. Здійснення регуляторної політики, надання дозволів на певні види діяльності створює підґрунтя для виконання контрольних функцій держави.

Але дозвільну систему і отримання дозволів кожний підприємець пов'язує ще й зі складною, довготривалою, часто досить вартісною процедурою, так би мовити, "з ходінням по муках". Що для декого з них уже є неписаною, але, по суті, забороною. Склалася система, яка не просто гальмує розвиток підприємництва з його робочими місцями і реальною продукцією власного виробника, прихід інвесторів з їхніми інвестиціями, впровадження нових технологій і так далі, і тому подібне, а відбиває взагалі бажання проявляти ініціативу.

Зрозуміло кожному, що недосконалу чи негідну систему необхідно змінювати. І у даний час система активно реформується Урядом у рамках двадцяти одного напрямку реформ, започаткованих Президентом України В.Ф. Януковичем.

У чому ж полягає суть тих змін, які мали б дати відчуття поліпшення якості надання адміністративних послуг, видачі дозволів державою?

Найперше - це прийняття Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", який введений у дію з 1 січня цього року, значне скорочення кількості дозволів і документів для їх отримання, запровадження з 2012 року спрощеної дозвільної системи.

Спрощення всього процесу отримання дозволів для тих, хто їх домагається, здійснюється через заяву, так би мовити "в єдине вікно". Це "єдине вікно" - дозвільний центр, який створено у кожному райцентрі.

Діяльність таких центрів якраз і є суттю спрощення процедури отримання документів дозвільного характеру. Адже заявник тепер може отримати в державного адміністратора центру консультацію і, головне, має можливість здати йому заяву з відповідними додатками та у визначений законом термін прийти і отримати дозвільні документи. Органи і організації, що надають дозволи таким чином, не взаємодіють безпосередньо з заявником. Заявнику не потрібно ходити, як кажуть, по колу, по кабінетах службовців. Не марнується час заявника, мінімізується ймовірність корупційних дій. Спрощення очевидне.

Дозвільні центри вже почали працювати. В області цьому передувала велика і напружена підготовча робота. Розроблено і прийнято необхідні нормативні документи, зокрема -розпорядження голови обласної адміністрації і рішення обласної ради. Було виділено необхідні кошти та приміщення і здійснено їх матеріально-технічне оснащення, введено посади державних адміністраторів та здійснена їх відповідна підготовка, підготовлено методичні рекомендації, встановлено інформаційні стенди, проведено навчання відповідальних осіб у дозвільних органах.

22 грудня минулого року голова облдержадміністрації О.В. Удовіченко відкрив обласний дозвільний центр, який працює за угодою про співпрацю на базі дозвільного центру Полтавської міськради. За узгодженим графіком там працюють представники 17 регіональних, 7 міських дозвільних органів та 4 структурних підрозділів облдержадміністрації. Через обласний дозвільний центр надається 86 адміністративних послуг дозвільного характеру, на які розроблено і затверджено чіткі регламенти.

Не можна не погодитися з тим, що в організації роботи дозвільних центрів є проблеми. Загальна з них - це налагодження системи електронного документообігу та автоматизованого обміну даними між місцевими дозвільними органами та дозвільними центрами, для чого необхідно ще віднайти і виділити кошти (до 10 тис. грн. на район). Не повністю вирішене питання підключення до Реєстру документів дозвільного характеру і територіальних дозвільних органів.

Є деякі проблеми у територіальних органів із виконанням в установленому порядку дозвільних функцій у зв'язку з їх реорганізацією. Але у випадку значних ускладнень у роботі дозвільних центрів на місцях, при виникненні, так би мовити, форс-мажорних обставин, необхідну процедуру оформлення документів дозвільного характеру здійснить обласний дозвільний центр.

Незважаючи на всі труднощі і недоліки, ефективність роботи дозвільних центрів очевидна. Вони стають до вподоби заявникам. Адже лише за період із початку роботи, який включає новорічні та Різдвяні свята, і це менше місяця, лише Полтавським дозвільним центром було прийнято більше 500 заяв суб'єктів господарювання, видано майже 4 сотні документів дозвільного характеру, надано близько тисячі консультацій. А за весь минулий рік було видано близько двох тисяч дозвільних документів.

Усе це вселяє впевненість, що організація роботи дозвільної системи через "єдине вікно" після врахування практики періоду становлення стане важливою ланкою у здійсненні реформ, у сприянні підприємництву та бізнесу, як це відбулося у всіх розвинутих країнах світу.

Начальник Головного управління інформаційної та внутрішньої політики облдержадміністрації Микола Перепелиця

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa