www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 21.02.2012 16:57
Пам'яті Олександра Івановича Черкаса

Іще б місяць - і потяглися б із півдня до миргородських плес і гаїв дикі гуси й журавлі. Не дочекався тепла…

7 лютого сивим птахом відлетів у вічний вирій Олександр Іванович Черкас, знаний на Миргородщині журналіст і художник-аматор, залюблений у рідний край. Нічим не вгамувати гостре відчуття втрати й порожнечі, бо відійшла людина з неповторною чистою душею.

82 роки тому в Комишні проста селянська колиска вигойдала майбутнього митця. Як він до останніх днів любив своє село! За найменшої нагоди їхав до комишнянського лісу - там його душа спочивала від життєвих негод і кривд. Як хвилювали його образну уяву залишки старовинної комишнянської фортеці! Як пишався він, що його однофамілець, а може, й предок Іван Черкас три століття тому був миргородським полковим хорунжим. Ота полкова хоругва бентежила його творчу натуру, а неспокій вихлюпувався фарбами на полотно - і з'являлися картини на історичну, козацьку тематику.

Втім, до захоплення малярством Олександр Іванович прийшов уже в зрілому віці. А змо­лоду було навчання в Хомутецькому ветзоотехнікумі, служба в армії, робота в Комишнянській районній газеті "Колгоспне слово", навчання на факультеті журналістики Київського університету, який закінчив 1964 року. І відтоді - все життя в журналістиці. Його статті й замітки часто з'являлися на шпальтах місцевих газет. Із 1962 по 1990 рік О.І.Черкас працював редактором миргородського радіомовлення. Майже три десятиліття репродуктор промовляв його голосом: "Говорить Миргород!".

"Говорить Черкас!" - жартома відказували миргородці. Його любили. Це була дуже скромна людина, яка, напевно, ніколи й нікого не скривдила й не образила.

Добрим словом згадуватимуть свого наставника кілька поколінь миргородських поетів - вихованців місцевого літературного об'єднання "Любисток", адже протягом 33 років свого життя Олександр Іванович на гро­мадських засадах керував цією школою літераторів-початківців. Крім того, вже на схилі віку очолював дитячу художню студію імені В.Боровиковського. О.Черкас не тільки проводив цікаві заняття, навчальні семінари, творчі вечори, зустрічі, виставки, а й возив своїх гуртківців на природу, до лісу, щоби вони відчули справж­ній подих рідної землі.

А від рідної землі не завжди віяло тільки літеплом, були й приморозки. Пам'ятаю, 1972 року, за часів жорстоких переслідувань української інтелігенції, я, приїхавши жити до незнайомого мені й іще чужого тоді Миргорода, шукала літературного, творчого середовища. Це було непросто: холодні брежнєвські вітри змушували людей зіщулюватися, боятися своєї українськості. Склалося враження, що в Миргороді тоді тільки в двох місцях можна було хоч трохи відігріти скрижанілу душу - в оселі художника Брикульця і в Черкасовому "Любистку".

Він дарував людям тепло. А сам тепла не дочекався… Трохи більше як за місяць, 16 березня, нашому землякові виповнилося б 82 роки.

Член Національної спілки журналістів України, член Районового козацького товариства "Миргородський полк Українського козацтва", лауреат миргородської літературно-мистецької премії імені А.Шевченка Олександр Іванович Черкас покинув нас.

Земля Вам пухом, добра людино! Хай душі Вашій буде спокійно і ясно в тій Світлій Високості, до якої Ви завжди прагнули своїм пензлем і словом.

ЛЮДМИЛА РОЗСОХА, заслужений працівник культури України

За матеріалами  myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa