www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 13.03.2012 16:51
Орієнтири сучасної освіти

Початкова школа - перша ланка загальноосвітньої навчальної установи. Вимоги, що стоять перед школою в цілому, визначають основні напрямки роботи її початкової ланки. Якщо раніше школа орієнтувалась на знання, уміння й навички, суспільне виховання тих, кого навчають, то нині орієнтирами сучасної освіти стали компетентність, ерудиція, індивідуальна творчість, самостійний пошук знань і потреба в їх удосконаленні.

Сучасному вчителеві важливо спрямувати зусилля на вироблення в учнів практичних умінь та навичок щодо застосування набутих знань у різних життєвих і навчальних ситуаціях. Тому основна мета освіти сьогодення - формування в учнів компетентностей, тобто своєрідних комплексів знань, умінь і ставлень, що набуваються в навчанні і дають змогу людині розуміти, тобто ідентифікувати та оцінювати в різних контекстах проблеми, характерні для різних сфер діяльності.

Щодо математичної компетентності школярів, то міжнародні експерименти акцентують увагу на використанні математичних знань у різноманітних ситуаціях через використання різних підходів, які потребують міркування та інтуїції. Учням, в основному, пропонуються не навчальні, а практичні ситуації з повсякденного життя (медицина, житло, спорт та ін.).

Проаналізувавши міжнародні природничо-математичні дослідження, що здійснювалися за проектом TIMSS, з'ясувалося кілька актуальних проблем, які потребують вирішення. З числа вчителів початкових класів створено творчу лабораторію, яка вже другий рік працює над проблемою "Формування вміння вчитися та застосовувати математичні знання у стандартних і нестандартних ситуаціях" (керівник - вчитель початкових класів ЗОШ №3 Андрущенко А.І.).

На засіданнях творчої лабораторії опрацьовуються питання, спрямовані на розвиток логічного та нестандартного мислення, формування вміння вчитися та застосовувати набуті знання у різних ситуаціях. У кожної дитини є здібності і таланти. Діти від природи допитливі і сповнені бажання вчитися, і, як відомо, саме молодшим школярам притаманне величезне прагнення до творчості, пізнання, активної діяльності.

Відомо, що логічне мислення формується на основі образного та є вищою стадією розвитку дитячого мислення. Щоб досягти цього, потрібно пройти довгий і складний шлях, бо повноцінний розвиток логічного мислення потребує високої активності розумової діяльності. Але, щоб діти могли виявити свої таланти, потрібне розумне й уміле керівництво дорослих. Не слід недооцінювати дітей, не треба вирішувати заздалегідь, що буде для них складним.

Мислення дитини набагато гнучкіше порівняно з мисленням дорослої людини, яке перевантажене інформацією і тому - певною мірою - обмежене. На практиці перевірено, що дорослі розумні батьки не завжди можуть із легкістю впоратися з логічними завданнями, на відміну від їхньої "необдарованої" дитини.

Розвитку математики і математичної освіти приділяється велика увага. У школі на вивчення математики відводиться 15-20% навчального часу. Проте, це не так уже й багато. Молодші школярі вивчають початки математики під керівництвом класовода. І важко уявити, скільки дітей може не зрозуміти і незлюбити математику вже на початку свого життя, якщо випаде доля почати свої кроки з несумлінним учителем.

Саме тому вчителі початкових класів дійшли висновку, що інтегрування програмового матеріалу з математики із завданнями навчального курсу "Логіка" допомагає молодшим школярам розвинути такі якості, як: готовність до планування дій, гнучкість, наполегливість, пошук компромісних рішень тощо.

Опановуючи логічні зав­дання, учні навчаються групувати та упорядковувати інформацію, знаходити ключові слова, висловлювати судження, моделюючи їх схематично. Синтез взаємодії мислення, почуттів та уяви під час виконання логічних завдань покращує процес засвоєння навчальної інформації. Важливо, щоб учні початкових класів не просто активно сприймали навчальну інформацію, а критично оцінювали її.

Значення математики як науки і навчального предмета підкреслювали генії людства. "Ніякі людські дослідження не можна назвати справжньою наукою, якщо вони не пройшли через математичні дослідження", - говорив Леонардо да Вінчі (1452-1519). Роки не стерли з пам'яті цей вислів. Нині він став ще актуальнішим. Застосування математики вийшло за рамки технічних наук, її методи проникли в біологію, медицину, суспільні науки. У крилатому вислові М.Б.Ломоносова (1711-1765): "А математику ще й тому вивчати слід, що вона розум до ладу приводить", - чітко вказується на роль вивчення математики для розвитку мислення людини.

Для вчителів початкових класів робота в творчій лабораторії сприяє підвищенню професійної компетентності, накопиченню кращого педагогічного досвіду з методики викладання математики, спрямованого на підвищення рівня якості математичної освіти учнів початкової школи та формування навичок розв'язання проблемних життєвих ситуацій.

Н.О.Косенко, методист ММК відділу освіти

За матеріалами  myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa