www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 15.03.2012 16:32
Щоб усі товари та послуги були якісними

15 березня міжнародна громадськість відзначає Всесвітній день захисту прав споживачів. Саме цього дня у 1961 році у Конгресі США виступив Президент США Джон Ф.Кеннеді з промовою, в якій уперше охарактеризував поняття "споживач" і назвав чотири основні права споживача: право на інформацію, право на безпеку, право на вибір і право бути почутим.

Пізніше Всесвітня організація союзів споживачів ("Consumer International") доповнила ще чотири права: право на відшкодування збитку, право на споживчу освіту, право на задоволення базових потреб і право на здорове навколишнє середовище. Всі ці основні споживчі права стали основою для роботи як Всесвітньої організації союзів споживачів, так і союзів споживачів у всьому світі. У 1985 році Генеральна Асамблея ООН затвердила Принципи захисту споживачів (UN Guidelines for Consumer Protection), завдяки яким споживчі права отримали міжнародне визнання.

У світі створено безліч організацій, що захищають права споживачів, і всі вони об'єднані у Всесвітню організацію союзів споживачів, для яких це свято можна назвати й професійним, тому що саме вони допомагають споживачам відстояти свої інтереси в суперечках із несумлінними продавцями. Чим більше уваги приділяється цій проблемі, тим більше шанс, що споживачів, що саме захищають свої права, стане набагато менше.

Допомагати в цьому жителям міста покликана служба у справах захисту прав споживачів управління економіки виконавчого комітету Миргородської міської ради, у межах наданих повноважень.

Одним із головних завдань служби, згідно ст.28 Закону України "Про захист прав споживачів", є забезпечення своєчасного та повного розгляду звернень громадян, надання їм кваліфікованої допомоги у вирішенні проблемних питань.

Головними причинами, які змушують громадян звертатись до служби за захистом своїх прав, є нарікання на:

- відсутність необхідної інформації про товари та послуги;

- неналежну якість товарів та послуг;

- порушення підприємцями, передбачених законодавством, гарантійних зобов'язань;

- порушення сервісними центрами строку безоплатного усунення недоліків товару;

- відмову підприємців у видачі чеків.

Часто, наприклад, звертаються споживачі з претензією, що вони намагалися в чотирнадцятиденний термін повернути товар, а їм у цьому відмовили. У статті 9 Закону України "Про захист прав споживачів" чітко зазначено, що в чотирнадцятиденний тер­мін можна обміняти непродовольчий товар належної якості на аналогічний у продавця, в якого його купили, якщо товар не задовольнив його за формою, габаритами, фасоном, кольором, розміром, або з інших причин не може бути використаний за призначенням. Слова "непродовольчий" та "належної якості" тут є ключовими. Якщо, придбавши товар, споживач виявив у ньому якийсь недолік, повернути такий товар він не може, навіть протягом чотирнадцяти днів. Може лише вимагати: пропорційного зменшення ціни, безоплатного усунення недоліків товару в розумний строк, відшкодування витрат на усунення недоліків товару (ст. 8). Крім Закону є ще правила торгівлі, гарантійного ремонту, інші нормативні акти, спрямовані на врегулювання взаємовідносин продавця та споживача.

Чим керуються споживачі під час вибору товару? Можливо, реклама відіграє не останню роль, однак, у даний час найвагомішим аргументом є ціна. Покупців більше приваблюють різноманітні акції та знижки. Звичайно, коли на ринку з'являється новий товар, переглянувши рекламу, за можливості, купуєш цей товар. Але це не завжди правильна практика. Необхідно більш прискіпливо ставитися до вибору товарів і керуватися при цьому не лише яскравими етикетками, а й вмістом продукту. Краще витратити зайвих 5-10 хвилин на вивчення документів про товар або інформації на упаковці, ніж після покупки витрачати години на залагодження проблем, яких можна було б уникнути.

Останнім часом у мас-медіа з'являється стільки різноманітної інформації щодо товарів, що споживачі, зважаючи на засилля на українському ринку неякісних, переповнених різноманітними консервантами, барвниками, ГМО, штучними домішками продуктів, починають уважно вчитуватись у маркування та надавати перевагу безпечній продукції. Обізнаний споживач може знайти в мережі Інтернет будь-яку інформацію щодо певного продукту.

Треба сказати, що не всі підприємці є грубими порушниками прав споживачів. Більше все-таки добросовісних.

У зв'язку зі святом Всесвітнього дня захисту прав споживачів бажаємо споживачам Миргорода лише якісних товарів та послуг, увічливих продавців та водіїв, професійних кухарів, перукарів, будівельників, кравців.

С.В.Ширшова, заступник міського голови - начальник управління економіки

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa