www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 16.03.2012 16:56
Народилась у Миргороді

Місто - це перш за все його люди. Які вони, - привітні, щирі, добрі, співчутливі, дотепні, розумні, чи, навпаки, - така думка складається і про все місто. Як часто можна почути про наш Миргород: "Яке у вас гарне місто, які гарні люди!". Хтось живе у Миргороді від самого народження і до смерті, а хтось, підрісши і отримавши початкову освіту, залишає його назавжди. Але всі ці люди для нас - миргородці, адже "проросли" вони на нашій землі.

Такою миргородчанкою була Ніна Луківна Калениченко - відомий український літературознавець, доктор філологічних наук, протягом багатьох років самовідданий співробітник Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка Академії наук УРСР.

Народилася Ніна Луківна у Миргороді 9 березня 1922 року у сім'ї відомого художника-реставратора, мистецтвознавця Луки Петровича Калениченка, який у ті роки працював викладачем та деякий час директором Миргородського керамічного технікуму. Отже, дитячі роки Ніни Калениченко пройшли у Миргороді, аж доки у 1929 році сім'я не переїхала до Києва, де Лука Петрович влаштувався науковим співробітником, а пізніше став заступником директора інституту мистецтвознавства, фольклору та етнографії Академії наук.

Ніна зростала у творчій, духовній атмосфері і пов'язала своє життя із вивченням творчості, але не художньої, а літературної. У 1948 році вона з відзнакою закінчила українське відділення філологічного факультету Київського державного університету ім. Т. Г. Шевченка, потім - аспірантуру, і розпочала свій шлях науковця.

Із початку 1953 року і до кінця 1987 року вона пропрацювала в Інституті літератури ім. Т.Г.Шевченка Академії наук УРСР. У тому ж таки 1953 році з'явилися перші газетні та журнальні публікації Ніни Луківни з літературознавства.

Із самого початку наукової діяльності Ніну Калениченко цікавила література класичного періоду. Протягом 1950-х - 1980-х років вийшло кілька ґрунтовних монографій нашої землячки. Вони вирізнялися, по-перше, тим, що дослідження літературного процесу у цих монографіях охоплювало надзвичайно великий часовий проміжок, по-друге, фактично вперше в українському літературознавстві були порушені нові на той час теми психологізації, ліризації, сугестивної наснаженості літературних творів.

Крім монографій, Ніна Луківна Калениченко зробила вагомий внесок у створення такої солідної колективної праці, як 8-томна "Історія української літератури" ( 1968-1969), де була автором кількох розділів і статей. Вона також входила у авторські колективи ще багатьох серйозних видань із літературознавства.

Загалом науковий доробок Ніни Луківни Калениченко включає більше 100 статей у журналах і збірниках, численні монографії та розділи "Історій літератури…", які стали вагомим внеском в українську історико-літературну науку та не втратили своєї актуальності і сьогодні.

Поряд із Ніною Луківною з 1949 року працював її чоловік - Леонід Миколайович Коваленко (1922-1983) - відомий літературознавець, автор близько 300 наукових робіт. Леонід Миколайович був особистістю неординарною, із тонким почуттям гумору, людиною, позбавленою будь-яких рис пристосуванства, запопадливості. Його любили та поважали оточуючі. Одне з останніх видань, в упорядкуванні якого взяла участь Н.Л.Калениченко, стала книга про її чоловіка "Ми - люди майбутнього, ми - не минулі. Статті, рецензії, щоденники, спогади, поезії, листи". Книга вийшла у 2008 році. Того ж року, 1 квітня, перестало битися серце нашої відомої землячки.

Т.Т.Фесенко, старший науковий співробітник Миргородського краєзнавчого музею

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa