www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 20.03.2012 17:55
Із творчим підходом до вирішення проблем

Для початку коротка історія з радянських часів. Ми в той час активно наздоганяли і переганяли. Тож із чистим серцем раділи, що недалеко від нас у Запоріжжі є найдовший в Європі проспект і на ньому - найбільша земляна дамба. І на питання одного з членів японської делегації: що це за насип? - міський чиновник із гордістю розповів, що то найбільша дамба, на її відсипку використано десятки тисяч вантажівок землі. Японці дружно закивали головами - це круто. Значить, якщо б ви там побудували багатоярусні гаражі - з'явилося б місце для десятків тисяч авто, а ви його просто засипали, ще й родючою землею. Це дійсно круто.

Передбачаючи питання читачів, а до чого тут японці, нагадаємо, що в дуже обмеженій за територією і ресурсами Японії, де навіть вигадали найкомпактніший у світі унітаз, який зверху накривається рукомийником, вже давно не громадяни платять за утилізацію побутових стоків, а навпаки - їх у них купують.

Бо, по-перше, це прісна вода багато­ра­зового використання, а, по-друге, найкращі органічні добрива. І те, що для нас сьогодні велика і витратна проблема, в країні, де сходить сонце, вже перетворили на джерело економії і навіть прибутку. Тобто, все залежить від продуманого і творчого підходу до вирішення проблеми. Та про все по-порядку.

Звісно, ми не Японія. Хоча, в числі гостей майже з 30 країн світу, які щороку відвідують курорт "Миргород", є і японці. Тож нікому не хочеться відчувати те саме, що відчував згаданий вище чиновник, коли ми говоримо про наші здобутки і проблеми. Особливо, коли вони стосуються екології у місті-курорті після ухвалення Закону України "Про оголошення природних територій міста Миргорода Полтавської області курортом державного значення".

А проблеми ці існують. І якщо мова йде про несанкціоновані звалища, що псують прекрасні краєвиди, тут ще можна апелювати до совісті та патріотизму миргородців, або й до страху перед відповідальністю. Ця проблема не вимагає серйозних капіталовкладень. Вона по­требує елементарного розуміння, що як, наприклад, нинішній розбрат у Єгипті означає підрив туристичного бізнесу, так і несанкціоновані звалища в паркових та прибережних зонах міста-курорту - це втрата туристичної привабливості міста, а значить - і реальні фінансові втрати для кожного його жителя.

А от, коли мова заходить про міську каналізацію, одразу стає зрозумілим, що трухлявий колектор, який, до того ж, рвуть пливуни, не переконаєш полум'яним словом.

Та й очисні споруди на заклики "Тримайтесь!!!" ніяк не реагують. Вони або витримують існуюче навантаження, або не витримують. А що буває, коли "не витримують" було особливо помітно влітку 2010 року, коли і на місцевості, і в повітрі, і навіть у ЗМІ різних рівнів з'явилося поняття "гаркушинська проблема".

Що вже говорити про те, чого натерпілися люди, коли їхнє мальов­ниче село потихеньку перетворювалося на додатковий відстійник каналізаційних стоків.

А все упиралося в кошти - і кошти нереально великі для міського бюджету на ремонт очисних споруд. Треба віддати належне міській владі, яка порушувала і порушує проблему ремонту аварійної каналізаційної системи міста на всіх рівнях та активно працює в цьому напрямку. І відчутна перемога в тому, що попри практично аварійний стан, каналізаційна система міста утримується в робочому режимі, та й "гаркушинська проблема" частково вирішена. І вже в минулому році питання недостатньої потужності міських очисних споруд стояло не так гостро.

З іншого боку, місто активно розвивається. Планується значне розширення санаторно-курортної інфраструктури. А це означає і суттєве збільшення кількості тих самих стоків. Тобто, проблеми з міською каналізацією і перевищенням потужності міських очисних споруд - це лише питання часу. Про це вже зараз яскравим характерним кольором нам нагадують промоїни в льоду біля мосту через річку Хорол, трохи нижче міської КНС. А навесні про це свідчитимуть не менш характерні "аромати" над нашим чарівним тихоплинним Хоро­ом. От і спробуй гостям довести, що то пахне бузок… Та й самим якось некомфортно, дивлячись на красу природи і мальовничі береги ріки, розуміти, що до цих "ароматів" і ми приклали не кращу частину себе.

Проблема існує і з часом тільки загострюється. Оскільки економічна ситуація в країні не додає оптимізму і впевненості, що найближчим часом будуть виділені кошти, достатні для ремонту міської каналізаційної мережі та розширення очисних споруд, які, безумовно, треба ремонтувати і розширювати, необхідно шукати й інші шляхи вирішення цієї проблеми з використанням найсучасніших технологій і можливостей підприємств міста. Про це, в обговоренні звіту міського голови С.П. Соломахи, що відбувся 27 січня, сказав генеральний директор ПрАТ "Миргородкурорт", депутат Полтавської обласної ради Олександр Гавловський.

Високо оцінивши роботу міського голови, міської ради та її виконавчих органів, Олександр Данилович наголосив, що він як депутат облради і як керівник містоутворюючого підприємства разом із фахівцями курорту "Миргород" вже протягом року працює над цим важливим для миргородців питанням і активно вивчає можливості вирішення проблем очищення стоків із використанням найсучасніших технологій.

- Олександре Даниловичу, виступаючи в обговоренні звіту міського голови, Ви, крім високої оцінки його роботи і роботи виконавчих органів міської ради, торкнулися питання покращення екологічної ситуації в Миргороді. Сказали, що як депутат облради і як керівник місто утворюючого підприємства разом із фахівцями курорту "Миргород" вже протягом року працюєте над важливою для миргородців проблемою очищення міських стоків із використанням найсучасніших технологій. Що малося на увазі?

- Дякую Вам за нагоду розповісти миргородцям про наші напрацювання. Одразу скажу, що ми з самого початку не шукали тимчасового вирішення проблеми. Адже можна витратити кілька мільйонів гривень, щоб відтягнути ще на якийсь час колапс міської каналізаційної системи. Та якщо ми хочемо зняти цю проблему і в перспективі, до її вирішення треба підходити більш виважено і творчо. Тобто, якщо ми не можемо вирішити проблему звичайним шляхом, треба шукати кардинально нові підходи до її вирішення. Над цим ми і працювали в нашому колективі.

Що ми маємо, як говорять, в сухому залишку? Для оновлення міської каналізаційної мережі потрібні дуже великі кошти, яких на сьогодні немає. Стратегічно, розбудова санаторно-курортної галузі в місті також призведе до значного збільшення кількості каналізаційних стоків, на які існуюча система не розрахована. Звідси два шляхи вирішення проблеми:

- перший - це розширення каналізаційної системи і очисних споруд, заміна колекторів. А ми пам'ятаємо, як виглядало рідне місто, коли потрібно було замінити і захистити від пливунів усього невелику ділянку на місці, де зараз височить пам'ятник нашому великому землякові Миколі Гоголю. То можемо уявити, що значить для міста така заміна;

- другий шлях - це санування існуючих колекторів та суттєве зменшення навантаження на очисні споруди за рахунок створення на великих підприємствах міста власних сучасних високотехнологічних очисних споруд.

Другий шлях набагато дешевший і реальніший. Він суттєво покращує екологічну ситуацію. Оскільки зніме не тільки проблему недостатньої потужності міських очисних споруд, а й, чого гріха таїти, зробить чистішою окрасу нашого міста - річку Хорол, в яку не будуть потрапляти забруднені стоки.

Коли ми дійшли цього висновку, почали шукати найсучасніші системи очистки, які добре зарекомендували себе в світі. І виявили, що найкращою, найефективнішою і енергозберігаючою на сьогодні є система біологічної очистки стічних вод "Biotal", яка вже використовується у 28 країнах світу і отримала золоті медалі на міжнародних салонах винаходів у Парижі та Женеві. Система універсальна. Може переробляти більше 1000 куб.м стоків, при цьому економлячи до 70% електроенергії. Важливо й те, що автор цієї технології - член-кореспондент Академії наук України Олександр Тетеря. Отже, ми не тільки отримуємо найефективнішу очисну систему, а ще й підтримуємо національного виробника.

Опис технології займе надто багато часу, та й за бажання з ним можна легко познайомитися в Інтернеті. Скажу про головне. Система повністю автоматизована, компактна, економічна, має закритий цикл, що включає кілька ступенів механічної, біологічної та біохімічної очистки, стійка до перевантажень. Вона складається з трьох основних ємностей, у яких стоки циклічно проходять очистку. При цьому біологічно активні компоненти практично не втрачаються, а працюють у замкненому циклі.

Система ефективно працює навіть у разі вимкнення електропостачання. Просто процеси дещо уповільнюються. При малому надходженні або відсутності стічних вод установка автоматично переходить в один із трьох економічних режимів. У виробництві установки використовуються найсучасніші матеріали і обладнання з Німеччини, Японії та Нідерландів. Установка зручна у використанні і дуже надійна. Недарма так багато розвинених країн визнали її найбільш ефективною і активно використовують.

Головна її перевага в тому, що на виході з системи ми отримуємо на 100% очищену воду та органо-мінеральні добрива, рекомендовані для використання Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва Академії медичних наук України (№21/4191 від 05.11.2002 р.). Тобто, за допомогою установки "Biotal" ми не просто переробляємо каналізаційні стоки. Ми отримуємо чисту воду, яку будемо використовувати для потреб підприємства, а також нешкідливі для довкілля біоактивні добрива, яких сьогодні потребує більшість господарств. Це значно покращить екологічну ситуацію в місті та районі.

А для міста-курорту, яке повинно бути "Перлиною України", це - першочергові питання. Досить сказати, що тільки ПрАТ "Миргородкурорт" щодня скидає в каналізаційну мережу міста 1000 куб. м стоків, або 17 залізничних цистерн. За місяць це вже залізничний потяг із цистерн, довжиною більше 7 кілометрів.

Якщо наше підприємство, а потім й інші великі підприємства міста, впровадять у себе такі системи очистки, ми знімемо проблему перевантаження міських очисних споруд і забруднення річки Хорол не тільки на сьогодні, а й на перспективу. Крім цього, станемо в ряд підприємств розвинених країн світу, що, використовуючи найсучасніші технології, давно зробили сферу переробки не затратною, а навіть вигідною. Для нашого міста, разом із діючою програмою роздільної переробки сміття, впровадження сучасних систем очистки каналізаційних стоків стане ще одним упевненим кроком до статусу найбільш екологічно чистого міста України.

Звичайно, впровадження найсучасніших технологій вимагає значних зусиль і вагомих затрат. Але це не тільки важливо для перспективного розвитку міста, це важливо для кожного з нас, для здоров'я наших дітей. Тому як депутат Полтавської обласної ради я в цьому вбачаю одне з головних своїх завдань. І ми активно працюємо над тим, щоб запустити систему "Biotal" уже найближчим часом.

- Якщо вже мова зайшла про Вашу депутатську діяльність, які пріоритети Ви в ній визначаєте?

- Коли на виборах до обласної ради я сформулював свою мету: "Перлиною України повинен бути не тільки курорт, а й місто Миргород" - це був не просто заклик, а чітке розуміння, що для цього треба робити. І дуже важливо, що ця робота базується на взаєморозумінні і плідній співпраці з депутатським корпусом і міським головою. І головний пріоритет у роботі депутата - відстоювання потреб нашого міста в обласній раді.

А потреб цих дуже багато. Тому мова йде про десятки депутатських запитів і звернень, спрямованих як на вирішення поточних проблем, так і довгострокових. Наприклад, моя обґрунтована критика обласної програми по розвитку туризму і санаторно-курортної сфери дозволила її наблизити до потреб нашого міста. І сьогодні ці напрацювання можна використовувати і в міській програмі. Бо це один із пріоритетних напрямків розвитку нашого міста.

Переконаний, що головним показником якості як діяльності міської влади, так і діяльності депутата є стабільна робота всіх систем складного організму, яким є місто. От, наприклад, ми дізнаємося із засобів масової інформації про те, що в одному чи іншому місті відключили електропостачання водоканалу. Мало хто з миргородців знає, що така загроза існує і у нас. Просто ми цю проблему злагоджено і оперативно зараз вирішуємо. Потрібні кошти на ремонт котелень, на оснащення шкіл, на ремонт доріг і таке інше. І в складній економічній ситуації від депутата залежить, наскільки він зміг розкрити важливість проблеми, обґрунтувати першочерговість її вирішення в обласній раді.

Інший пріоритет - ефективна робота власного трудового колективу. Нам приємно було почути у звіті міського голови визнання, що містоутворюючим підприємством, найбільшим платником податків до міського бюджету залишається "Миргородкурорт". З іншого боку, бути гарантом соціальної стабільності для такого міста, як наше, - це велика відповідальність, і ми про неї завжди пам'ятаємо. Тому забезпечення високих показників роботи "Миргородкурорту", а значить і своєчасних відрахувань до міського бюджету - одне з головних завдань для мене і як керівника, і як депутата.

У своїй роботі я завжди стараюся поєднувати здоровий прагматизм і творчий підхід. І стрімкий розвиток нашої оздоровниці за минулі п'ять років доводить, що таке поєднання найбільш ефективне. Для мене важливо, що сьогодні кожен член колективу добре розуміє, що майбутнє курорту "Миргород" залежить від того, наскільки ми сьогодні зможемо спрацювати на випередження, на перспективу.

У результаті, ми вже кілька років упевнено лідируємо в санаторно-курортній галузі України, але успіх не прийшов сам собою. За цим стоять чітка стратегія розвитку, придбання для підрозділів курорту тільки найсучаснішого обладнання кращих світових виробників, упровадження десятків новітніх технологій і оздоровчих методик, відкриття нових реабілітаційних відділень, зусилля сотень людей, відданих курорту, які кожного дня роблять його кращим і привабливішим не тільки для наших, а й для іноземних відпочиваючих майже з 30 країн світу. Зауважу, що ця робота велася на тлі суттєвого ускладнення економічної ситуації, особливо в минулому році. І в основному, через зовнішні об'єктивні причини, що від нас не залежали.

Досить згадати, що в першому півріччі минулого року соціальними фондами не було закуплено жодної санаторної путівки за державні кошти, а у другому півріччі закуплено всього 16% від загальних обсягів.

Тільки за рахунок ефективної роботи, економії ресурсів, упровадження нових енергозберігаючих технологій, потужної інформативної політики про можливості оздоровниць курорту "Миргород" нам вдалося стабілізувати ситуацію і втримати високі темпи розвитку санаторно-курортного комплексу та забезпечити відрахування у бюджети всіх рівнів майже 30 млн. гривень. Це вагомий результат, суттєва підтримка міського бюджету і можливість для нас розширювати участь курорту в соціальному і культурному житті міста.

Курорт виступав спонсором загальноміських заходів і цільових програм. Активно надавав благодійну допомогу дітям-сиротам, освітнім закладам, на розвиток спорту, громадським організаціям і громадянам Миргорода на загальну суму понад 300 тисяч гривень. І для нас важлива висока оцінка нашої роботи у загальноміському рейтингу "Людина року", де наше підприємство визнане меценатом року.

Ще один важливий напрямок - безпосередня робота з виборцями. Мною щомісяця проводиться прийом громадян кожного третього понеділка. Про це постійно оголошується у засобах масової інформації.

Всі понад 100 звернень виборців були детально опрацьовані. Питання по 70 відсотках звернень вирішені оперативно, одне зняте з розгляду, оскільки належить до компетенції судових органів, по інших зверненнях, вирішення яких вимагає більше часу, проводиться відповідна робота. Це, наприклад, питання:

- про прискорення виділення житла військовослужбовцям, яких сьогодні стоїть на квартирному обліку більше шестисот;

- питання про присвоєння ЗОШ №9 імені засновника курорту, Івана Андрійовича Зубковського. Пройшовши всі етапи, сьогодні це питання вже розглядається у Кабінеті Міністрів. При його позитивному вирішенні, у школі буде створено оздоровчий центр. І це ще один напрямок роботи: здорові діти - здорове місто;

- про прискорення повернення коштів ошуканим пенсіонерам, членам кредитної спілки "Лубно". Неодноразові звернення як депутата Полтавської обласної ради до головного управління юстиції та прокуратури Полтавської області допомогли активізувати процес, але виконавче провадження у цій справі ще триває;

та інші питання, що вимагають неодноразових звернень до установ і владних структур різних рівнів. Крім цього, хочу наголосити, що висока довіра виборців, виявлена керівникам курорту "Миргород", яких обрали депутатами міської ради, постійно підкріплюється реальними справами. Це допомагає нам працювати більш ефективно на благо рідного міста. І зараз на черзі ще кілька соціальних проектів. Думаю, у нас із Вами буде можливість із цього приводу поспілкуватися.

Олексій Гриценко
Для початку коротка історія з радянських часів. Ми в той час активно наздоганяли і переганяли. Тож із чистим серцем раділи, що недалеко від нас у Запоріжжі є найдовший в Європі проспект і на ньому - найбільша земляна дамба. І на питання одного з членів японської делегації: що це за насип? - міський чиновник із гордістю розповів, що то найбільша дамба, на її відсипку використано десятки тисяч вантажівок землі. Японці дружно закивали головами - це круто.

Значить, якщо б ви там побудували багатоярусні гаражі - з'явилося б місце для десятків тисяч авто, а ви його просто засипали, ще й родючою землею. Це дійсно круто.

Передбачаючи питання читачів, а до чого тут японці, нагадаємо, що в дуже обмеженій за територією і ресурсами Японії, де навіть вигадали найкомпактніший у світі унітаз, який зверху накривається рукомийником, вже давно не громадяни платять за утилізацію побутових стоків, а навпаки - їх у них купують. Бо, по-перше, це прісна вода багато­ра­зового використання, а, по-друге, найкращі органічні добрива. І те, що для нас сьогодні велика і витратна проблема, в країні, де сходить сонце, вже перетворили на джерело економії і навіть прибутку. Тобто, все залежить від продуманого і творчого підходу до вирішення проблеми. Та про все по-порядку.

Звісно, ми не Японія. Хоча, в числі гостей майже з 30 країн світу, які щороку відвідують курорт "Миргород", є і японці. Тож нікому не хочеться відчувати те саме, що відчував згаданий вище чиновник, коли ми говоримо про наші здобутки і проблеми. Особливо, коли вони стосуються екології у місті-курорті після ухвалення Закону України "Про оголошення природних територій міста Миргорода Полтавської області курортом державного значення".

А проблеми ці існують. І якщо мова йде про несанкціоновані звалища, що псують прекрасні краєвиди, тут ще можна апелювати до совісті та патріотизму миргородців, або й до страху перед відповідальністю. Ця проблема не вимагає серйозних капіталовкладень. Вона по­требує елементарного розуміння, що як, наприклад, нинішній розбрат у Єгипті означає підрив туристичного бізнесу, так і несанкціоновані звалища в паркових та прибережних зонах міста-курорту - це втрата туристичної привабливості міста, а значить - і реальні фінансові втрати для кожного його жителя.

А от, коли мова заходить про міську каналізацію, одразу стає зрозумілим, що трухлявий колектор, який, до того ж, рвуть пливуни, не переконаєш полум'яним словом. Та й очисні споруди на заклики "Тримайтесь!!!" ніяк не реагують. Вони або витримують існуюче навантаження, або не витримують. А що буває, коли "не витримують" було особливо помітно влітку 2010 року, коли і на місцевості, і в повітрі, і навіть у ЗМІ різних рівнів з'явилося поняття "гаркушинська проблема". Що вже говорити про те, чого натерпілися люди, коли їхнє мальов­ниче село потихеньку перетворювалося на додатковий відстійник каналізаційних стоків. А все упиралося в кошти - і кошти нереально великі для міського бюджету на ремонт очисних споруд. Треба віддати належне міській владі, яка порушувала і порушує проблему ремонту аварійної каналізаційної системи міста на всіх рівнях та активно працює в цьому напрямку. І відчутна перемога в тому, що попри практично аварійний стан, каналізаційна система міста утримується в робочому режимі, та й "гаркушинська проблема" частково вирішена. І вже в минулому році питання недостатньої потужності міських очисних споруд стояло не так гостро.

З іншого боку, місто активно розвивається. Планується значне розширення санаторно-курортної інфраструктури. А це означає і суттєве збільшення кількості тих самих стоків. Тобто, проблеми з міською каналізацією і перевищенням потужності міських очисних споруд - це лише питання часу. Про це вже зараз яскравим характерним кольором нам нагадують промоїни в льоду біля мосту через річку Хорол, трохи нижче міської КНС. А навесні про це свідчитимуть не менш характерні "аромати" над нашим чарівним тихоплинним Хоро­ом. От і спробуй гостям довести, що то пахне бузок… Та й самим якось некомфортно, дивлячись на красу природи і мальовничі береги ріки, розуміти, що до цих "ароматів" і ми приклали не кращу частину себе.

Проблема існує і з часом тільки загострюється. Оскільки економічна ситуація в країні не додає оптимізму і впевненості, що найближчим часом будуть виділені кошти, достатні для ремонту міської каналізаційної мережі та розширення очисних споруд, які, безумовно, треба ремонтувати і розширювати, необхідно шукати й інші шляхи вирішення цієї проблеми з використанням найсучасніших технологій і можливостей підприємств міста.

Про це, в обговоренні звіту міського голови С.П. Соломахи, що відбувся 27 січня, сказав генеральний директор ПрАТ "Миргородкурорт", депутат Полтавської обласної ради Олександр Гавловський. Високо оцінивши роботу міського голови, міської ради та її виконавчих органів, Олександр Данилович наголосив, що він як депутат облради і як керівник містоутворюючого підприємства разом із фахівцями курорту "Миргород" вже протягом року працює над цим важливим для миргородців питанням і активно вивчає можливості вирішення проблем очищення стоків із використанням найсучасніших технологій.

- Олександре Даниловичу, виступаючи в обговоренні звіту міського голови, Ви, крім високої оцінки його роботи і роботи виконавчих органів міської ради, торкнулися питання покращення екологічної ситуації в Миргороді. Сказали, що як депутат облради і як керівник місто утворюючого підприємства разом із фахівцями курорту "Миргород" вже протягом року працюєте над важливою для миргородців проблемою очищення міських стоків із використанням найсучасніших технологій. Що малося на увазі?

- Дякую Вам за нагоду розповісти миргородцям про наші напрацювання. Одразу скажу, що ми з самого початку не шукали тимчасового вирішення проблеми. Адже можна витратити кілька мільйонів гривень, щоб відтягнути ще на якийсь час колапс міської каналізаційної системи. Та якщо ми хочемо зняти цю проблему і в перспективі, до її вирішення треба підходити більш виважено і творчо. Тобто, якщо ми не можемо вирішити проблему звичайним шляхом, треба шукати кардинально нові підходи до її вирішення. Над цим ми і працювали в нашому колективі.

Що ми маємо, як говорять, в сухому залишку? Для оновлення міської каналізаційної мережі потрібні дуже великі кошти, яких на сьогодні немає. Стратегічно, розбудова санаторно-курортної галузі в місті також призведе до значного збільшення кількості каналізаційних стоків, на які існуюча система не розрахована. Звідси два шляхи вирішення проблеми:

- перший - це розширення каналізаційної системи і очисних споруд, заміна колекторів. А ми пам'ятаємо, як виглядало рідне місто, коли потрібно було замінити і захистити від пливунів усього невелику ділянку на місці, де зараз височить пам'ятник нашому великому землякові Миколі Гоголю. То можемо уявити, що значить для міста така заміна;

- другий шлях - це санування існуючих колекторів та суттєве зменшення навантаження на очисні споруди за рахунок створення на великих підприємствах міста власних сучасних високотехнологічних очисних споруд.

Другий шлях набагато дешевший і реальніший. Він суттєво покращує екологічну ситуацію. Оскільки зніме не тільки проблему недостатньої потужності міських очисних споруд, а й, чого гріха таїти, зробить чистішою окрасу нашого міста - річку Хорол, в яку не будуть потрапляти забруднені стоки.

Коли ми дійшли цього висновку, почали шукати найсучасніші системи очистки, які добре зарекомендували себе в світі. І виявили, що найкращою, найефективнішою і енергозберігаючою на сьогодні є система біологічної очистки стічних вод "Biotal", яка вже використовується у 28 країнах світу і отримала золоті медалі на міжнародних салонах винаходів у Парижі та Женеві. Система універсальна. Може переробляти більше 1000 куб.м стоків, при цьому економлячи до 70% електроенергії. Важливо й те, що автор цієї технології - член-кореспондент Академії наук України Олександр Тетеря. Отже, ми не тільки отримуємо найефективнішу очисну систему, а ще й підтримуємо національного виробника.

Опис технології займе надто багато часу, та й за бажання з ним можна легко познайомитися в Інтернеті. Скажу про головне. Система повністю автоматизована, компактна, економічна, має закритий цикл, що включає кілька ступенів механічної, біологічної та біохімічної очистки, стійка до перевантажень. Вона складається з трьох основних ємностей, у яких стоки циклічно проходять очистку. При цьому біологічно активні компоненти практично не втрачаються, а працюють у замкненому циклі. Система ефективно працює навіть у разі вимкнення електропостачання. Просто процеси дещо уповільнюються.

При малому надходженні або відсутності стічних вод установка автоматично переходить в один із трьох економічних режимів. У виробництві установки використовуються найсучасніші матеріали і обладнання з Німеччини, Японії та Нідерландів. Установка зручна у використанні і дуже надійна. Недарма так багато розвинених країн визнали її найбільш ефективною і активно використовують.

Головна її перевага в тому, що на виході з системи ми отримуємо на 100% очищену воду та органо-мінеральні добрива, рекомендовані для використання Інститутом гігієни та медичної екології ім. О.М.Марзєєва Академії медичних наук України (№21/4191 від 05.11.2002 р.).

Тобто, за допомогою установки "Biotal" ми не просто переробляємо каналізаційні стоки. Ми отримуємо чисту воду, яку будемо використовувати для потреб підприємства, а також нешкідливі для довкілля біоактивні добрива, яких сьогодні потребує більшість господарств. Це значно покращить екологічну ситуацію в місті та районі. А для міста-курорту, яке повинно бути "Перлиною України", це - першочергові питання. Досить сказати, що тільки ПрАТ "Миргородкурорт" щодня скидає в каналізаційну мережу міста 1000 куб. м стоків, або 17 залізничних цистерн. За місяць це вже залізничний потяг із цистерн, довжиною більше 7 кілометрів.

Якщо наше підприємство, а потім й інші великі підприємства міста, впровадять у себе такі системи очистки, ми знімемо проблему перевантаження міських очисних споруд і забруднення річки Хорол не тільки на сьогодні, а й на перспективу. Крім цього, станемо в ряд підприємств розвинених країн світу, що, використовуючи найсучасніші технології, давно зробили сферу переробки не затратною, а навіть вигідною.

Для нашого міста, разом із діючою програмою роздільної переробки сміття, впровадження сучасних систем очистки каналізаційних стоків стане ще одним упевненим кроком до статусу найбільш екологічно чистого міста України.

Звичайно, впровадження найсучасніших технологій вимагає значних зусиль і вагомих затрат. Але це не тільки важливо для перспективного розвитку міста, це важливо для кожного з нас, для здоров'я наших дітей. Тому як депутат Полтавської обласної ради я в цьому вбачаю одне з головних своїх завдань. І ми активно працюємо над тим, щоб запустити систему "Biotal" уже найближчим часом.

- Якщо вже мова зайшла про Вашу депутатську діяльність, які пріоритети Ви в ній визначаєте?

- Коли на виборах до обласної ради я сформулював свою мету: "Перлиною України повинен бути не тільки курорт, а й місто Миргород" - це був не просто заклик, а чітке розуміння, що для цього треба робити. І дуже важливо, що ця робота базується на взаєморозумінні і плідній співпраці з депутатським корпусом і міським головою. І головний пріоритет у роботі депутата - відстоювання потреб нашого міста в обласній раді.

А потреб цих дуже багато. Тому мова йде про десятки депутатських запитів і звернень, спрямованих як на вирішення поточних проблем, так і довгострокових. Наприклад, моя обґрунтована критика обласної програми по розвитку туризму і санаторно-курортної сфери дозволила її наблизити до потреб нашого міста. І сьогодні ці напрацювання можна використовувати і в міській програмі. Бо це один із пріоритетних напрямків розвитку нашого міста.

Переконаний, що головним показником якості як діяльності міської влади, так і діяльності депутата є стабільна робота всіх систем складного організму, яким є місто.

От, наприклад, ми дізнаємося із засобів масової інформації про те, що в одному чи іншому місті відключили електропостачання водоканалу. Мало хто з миргородців знає, що така загроза існує і у нас. Просто ми цю проблему злагоджено і оперативно зараз вирішуємо. Потрібні кошти на ремонт котелень, на оснащення шкіл, на ремонт доріг і таке інше. І в складній економічній ситуації від депутата залежить, наскільки він зміг розкрити важливість проблеми, обґрунтувати першочерговість її вирішення в обласній раді.

Інший пріоритет - ефективна робота власного трудового колективу. Нам приємно було почути у звіті міського голови визнання, що містоутворюючим підприємством, найбільшим платником податків до міського бюджету залишається "Миргородкурорт". З іншого боку, бути гарантом соціальної стабільності для такого міста, як наше, - це велика відповідальність, і ми про неї завжди пам'ятаємо.

Тому забезпечення високих показників роботи "Миргородкурорту", а значить і своєчасних відрахувань до міського бюджету - одне з головних завдань для мене і як керівника, і як депутата.

У своїй роботі я завжди стараюся поєднувати здоровий прагматизм і творчий підхід. І стрімкий розвиток нашої оздоровниці за минулі п'ять років доводить, що таке поєднання найбільш ефективне. Для мене важливо, що сьогодні кожен член колективу добре розуміє, що майбутнє курорту "Миргород" залежить від того, наскільки ми сьогодні зможемо спрацювати на випередження, на перспективу.

У результаті, ми вже кілька років упевнено лідируємо в санаторно-курортній галузі України, але успіх не прийшов сам собою. За цим стоять чітка стратегія розвитку, придбання для підрозділів курорту тільки найсучаснішого обладнання кращих світових виробників, упровадження десятків новітніх технологій і оздоровчих методик, відкриття нових реабілітаційних відділень, зусилля сотень людей, відданих курорту, які кожного дня роблять його кращим і привабливішим не тільки для наших, а й для іноземних відпочиваючих майже з 30 країн світу. Зауважу, що ця робота велася на тлі суттєвого ускладнення економічної ситуації, особливо в минулому році. І в основному, через зовнішні об'єктивні причини, що від нас не залежали.

Досить згадати, що в першому півріччі минулого року соціальними фондами не було закуплено жодної санаторної путівки за державні кошти, а у другому півріччі закуплено всього 16% від загальних обсягів. Тільки за рахунок ефективної роботи, економії ресурсів, упровадження нових енергозберігаючих технологій, потужної інформативної політики про можливості оздоровниць курорту "Миргород" нам вдалося стабілізувати ситуацію і втримати високі темпи розвитку санаторно-курортного комплексу та забезпечити відрахування у бюджети всіх рівнів майже 30 млн. гривень. Це вагомий результат, суттєва підтримка міського бюджету і можливість для нас розширювати участь курорту в соціальному і культурному житті міста.

Курорт виступав спонсором загальноміських заходів і цільових програм. Активно надавав благодійну допомогу дітям-сиротам, освітнім закладам, на розвиток спорту, громадським організаціям і громадянам Миргорода на загальну суму понад 300 тисяч гривень. І для нас важлива висока оцінка нашої роботи у загальноміському рейтингу "Людина року", де наше підприємство визнане меценатом року.

Ще один важливий напрямок - безпосередня робота з виборцями. Мною щомісяця проводиться прийом громадян кожного третього понеділка. Про це постійно оголошується у засобах масової інформації.

Всі понад 100 звернень виборців були детально опрацьовані. Питання по 70 відсотках звернень вирішені оперативно, одне зняте з розгляду, оскільки належить до компетенції судових органів, по інших зверненнях, вирішення яких вимагає більше часу, проводиться відповідна робота. Це, наприклад, питання:

- про прискорення виділення житла військовослужбовцям, яких сьогодні стоїть на квартирному обліку більше шестисот;

- питання про присвоєння ЗОШ №9 імені засновника курорту, Івана Андрійовича Зубковського. Пройшовши всі етапи, сьогодні це питання вже розглядається у Кабінеті Міністрів. При його позитивному вирішенні, у школі буде створено оздоровчий центр. І це ще один напрямок роботи: здорові діти - здорове місто;

- про прискорення повернення коштів ошуканим пенсіонерам, членам кредитної спілки "Лубно". Неодноразові звернення як депутата Полтавської обласної ради до головного управління юстиції та прокуратури Полтавської області допомогли активізувати процес, але виконавче провадження у цій справі ще триває;

та інші питання, що вимагають неодноразових звернень до установ і владних структур різних рівнів. Крім цього, хочу наголосити, що висока довіра виборців, виявлена керівникам курорту "Миргород", яких обрали депутатами міської ради, постійно підкріплюється реальними справами. Це допомагає нам працювати більш ефективно на благо рідного міста. І зараз на черзі ще кілька соціальних проектів. Думаю, у нас із Вами буде можливість із цього приводу поспілкуватися.

Олексій Гриценко

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa