www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 05.04.2012 17:24
Розфарбуй свій світ

Такий заголовок не випадковий. Адже мова далі піде про те, чим живе творча молодь в усіх куточках світу, мегаполісах, містах і містечках - про графіті. Я порушую цю тему вже вкотре, бо знаю, що миргородська молодь теж цим живе. Нехай дещо розрізнено, нехай нам, як завжди, бракує коштів на фарби, нехай нас мало. Та в Миргороді є ті, хто по-справжньому це любить і не уявляє свого життя без цього щоденного марафону - прокручування в голові ідей, розробки скетчів (ескізів - прим. авт.), пошуку стін. Ці люди знаходять час для улюбленої справи між навчанням, роботою та відпочинком, і їм не треба розповідати, як все починалося і звідки, власне, виникли графіті.

Та для всіх інших, кого, можливо (і сподіваюся!), зацікавить тема, короткий історичний екскурс.

Світ знає графіті вже не одне тисячоліття. Перші графіті (від грецького "graphein" - "малювати", "писати", "дряпати на плоскій поверхні") були виявлені ще в античній культурі (Давня Греція, Рим) та в Стародавньому Єгипті. Це були досить примітивні на сучасний погляд розписи плоских поверхонь природними фарбами. Та графіті в їх сьогоднішньому вигляді беруть свої витоки із Америки 60-х років. На початку характер таких зображень був, м'яко кажучи, специфічним: їх використовували політики для передвиборчої агітації та гангстери для розмітки територій.

Але дуже швидко це стало альтернативним засобом молоді для вираження своїх поглядів, ставлення до того чи іншого явища чи просто прагнення донести своє мистецтво. У 70-х роках зброєю граферів стали вже звичні для нас аерозольні балони - і розпочався новий етап в розвитку графіті, відкривши нові горизонти для справді талановитих райтерів (райтери, графери, теґери - так по-різному називають себе вуличні художники. - прим. авт.). Розпочалася та графіті-епідемія, що підкорила увесь світ і поступово докотилася до нас. Можна довго розповідати про те, які ймовірні та неймовірні місця для своїх "творінь" обирали райтери, про міжусобні війни вуличних художників та боротьбу стилів, що викликало незадоволення звичайного населення та неабияке занепокоєння влади. Та я хочу сказати щось зовсім інше.

Думаю, всі здогадалися про причину появи цієї публікації. Так, лише ледачий не помітив тих написів, що з'явились останнім часом на парканах, на асфальті, гаражах, стінах, та найгірше - на житлових будинках, магазинах і адміністративних будівлях. Їхня форма і зміст, на мій розсуд, не дуже відрізняються від тих примітивних письмен, які вкривали стіни печер у наших давніх волохатих предків. Та й, врешті- решт, вони просто образливі та неприємні для тих, хто живе чи працює в цих будинках або щодня проходить повз "заплямовані" стіни. Ситуація для нашого міста безпрецедентна, а тому хвилює всіх.

Та цю ситуацію необхідно змінити. Поясню, яким чином. Я голова "Миргородської молодіжної ради" - громадської організації, яка покликана захищати інтереси молодих, сприяти налагодженню взаєморозуміння між нашою молоддю та представниками старших поколінь і створювати умови для творчої самореалізації молодого покоління. Та крім цього я просто людина, яка теж любить хіп-хоп культуру, живе нею і її інтересами і надзвичайно захоплюється мистецтвом графіті. З дитинства я мріяла малювати сама, мріяла, щоб красу графіті побачили і оцінили інші жителі нашого міста. Тому мене просто обурює те, що один прояв вуличного хуліганства кидає тінь на усе те, що для багатьох із нас важливо, чим кожен із нас живе - на усю вуличну культуру. І хочу запевнити моїх однодумців: так не має бути!

Тож від імені Миргородської молодіжної ради та Відділу у справах спорту, сім'ї та молоді, при якому діє наша організація, закликаю всіх вуличних хуліганів-писак - зупиніться! А художникам та просто небайдужим до графіті людям хочу сказати: ви потрібні нашому місту і ви можете розраховувати на його підтримку та розуміння, а також на те, що віднині ми не оминатимемо цю тему увагою. Усі бажаючі можуть звернутись до "Молодіжної ради" чи Відділу у справах спорту, сім'ї та молоді за адресою: м. Миргород, вул. Сорочинська, 14-А, кім. 205, за будь-якою підтримкою. Знайте: ви не одинокі у своєму захопленні! Давайте зробимо так, щоб графіті дійсно асоціювались не з хуліганством, а з мистецтвом, а ваша діяльність викликала не осуд, а захоплення.

Маргарита ОЛІЙНИК-ЛОКАЙ, голова молодіжної громадської організації "Миргородська молодіжна рада"

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa