www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 18.05.2012 12:41
Плече підставить автоматика

У міській раді розпочав роботу новостворений відділ муніципальних (тобто тих, які стосуються міського самоуправління) ініціатив, інвестицій та енергозбереження.

Справа нова. Принаймні для Миргорода. Люди цікавляться: "А чим конкретно працівники того відділу займаються?" На прохання редакції відповідає провідний спеціаліст відділу з енергозбереження та енергоменеджменту, випускник факультету економічної кібернетики Державного університету інформатики та штучного інтелекту Ілля Йощенко:

- Така вже доля міста-курорту державного значення, що у Миргород на оздоровлення та відпочинок їдуть гості з усіх усюд. Із заморських країн включно.

Усім подобається благодатний гоголівський край. У Миргороді красиві не тільки люди та оздоровниці, а все довкілля. Міська рада в числі перших в Україні міст із населенням до 50 тис. людей разом зі спеціалістами Полтавської облдержадміністрації та виробничого підприємства "Миргородтеплоенерго" реалізують пілотний проект реконструкції теплової мережі міста. То робота багатогранна і не така проста, як може здатися на перший погляд.

Якщо не вникати в технологічні подробиці, то суть організаційно-технічних заходів має зводитися до ефективного споживання тепла. Від того залежить і кількість спаленого природного газу. А його ціна, самі знаєте, уже сьогодні не кожному пересічному по кишені.

Як буде надалі? Навіть найбалакучіші претенденти на участь у наступних восени виборах до парламенту України нічого зрозумілого не говорять.

Утім, людям і без обіцянок зрозуміло, що природний газ для їхніх осель дешевшать не буде. Швидше навпаки. Отож, про ощадливість у споживанні тепла, звісно, в опалювальний сезон, треба клопотатися самим. І не чекати поки за вікном закружляють білі мухи, а вже зараз дбати про утеплення вікон, дверей, дахів та інші традиційні заходи. Але не тільки це. Йдеться про запровадження в управлінські структури сучасних технологій із використанням новітніх досягнень науки і техніки, в тому числі і комп'ютерної.

І то добре, принаймні я так вважаю, що Миргород у числі перших на Полтавщині подає приклад осучаснення управлінської справи. Ось лише один приклад із сьогоднішньої роботи ново­створеного відділу.

Вивчаємо можливості та готуємо технічну документацію для ефективного обліку тепла, яке споживають багатоквартирні будинки, навчальні заклади, державні та інші установи?

Одним із найбільших споживачів тепла у місті є середня школа №9. Так у свій час приміщення було запроектовано. Тож не варто кивати в бік адміністрації. Не все від неї залежить. Але й миритися з викиданням тепла, як мовиться, на вітер, не будемо.

Не одним махом усе робиться, але вже зараз вивчаємо можливості обладнати в окремо взятому приміщенні школи індивідуальний тепловий пункт. Що це таке? Сучасний прилад, який автоматично, без втручання сумно відомого "людського фактора", підтримує наперед задану температуру в приміщенні незалежно від зміни температури повітря за вікном.

Для кожного окремо взятого будинку, в залежності від його призначення, може діяти індивідуальна програма споживання тепла. У тій же школі, наприклад, по закінченні уроків чи заняття гуртків автоматика на нічний час може знизити температуру до мінімальної, а вже до дзвінка на перший урок поверне її до потрібних плюс 18 градусів. Автоматика не тільки заощадить тепло, а й створює передбачені санітарно-гігієнічними вимогами умови для школярів.

Словом, не будемо передчасно ділити шкуру ще не вбитого звіра, але попередні розрахунки спеціалістів обіцяють у середньому не менше 20 відсотків заощадженого тепла від використання індивідуальних теплових пунктів. Заради такої економії тепла, а воднораз і бюджетних коштів, погодьтесь, варто працювати…

Признаюся, сперечатися з комп'ютерним інтелектом я не наважився і мені нічого не лишалося, як погодитися з тямущим спеціалістом з економічної кібернетики, який уособлює сучасне покоління лоцманів у становленні підвалин економічного життя в сучасних умовах.

Леонард НІКОЛАЄНКО

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa