www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 12.06.2012 13:52
Соціальний педагог - дитина - соціум

Соціальний педагог - хто він такий? У більшості зарубіжних країн це дуже поважна посада. Її займають фахівці, що мають відповідну підготовку по педагогіці, психології, соціальній роботі. У нас в останні три-чотири ро­ки почали готувати соціальних педагогів. Але поки що, на жаль, як і багато інших випускників педагогічних вузів, вони рідко потрапляють у навчальний заклад.

Сфера діяльності соціального педагога - соціум як найближче оточення особистості, людські відносини, соціокультурні умови розвитку. Який соціум ми маємо? За минулі десяток років пишним цвітом розцвіли такі соціальні проблеми, як нужда і бідність, алкоголізм і наркоманія, безробіття, бродяжництво і соціальне сиротіння, злочинність і жорстока поведінка. Не говорячи вже про національні конфлікти і тероризм, екологічні і техногенні катастрофи.

Потрібно визнати, що в сучасній Україні існує соціальне дно. При цьому не все визначається матеріальним благополуччям. Велику роль тут грає втрата ціннісних орієнтацій. Середовище схиляє проблемних її представників швидко вирішувати свої проблеми різними асоціальними, почасти просто злочинними методами. На соціальне дно потрапляють цілі верстви населення: інваліди, матері-одиначки, біженці, безробітні, багатодітні.

Сім'я в цілому нині відчуває кризу, адже ціннісні норми і правила, любов, турбота, співчуття, відповідальність вирощуються саме в сім'ї. Робота із проблемною сім'єю, проявами асоціальної поведінки у сім'ї, оточуючому середовищі - пріоритетний напрям у діяльності соціального педагога.

Із метою вивчення та поширення кращого досвіду роботи соціальних педагогів Полтавської області щодо захисту прав і свобод дитини в загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах, закладах інтернатного типу та за їх межами 31 травня на базі загальноосвітнього навчального закладу №9 (директор Лушин Ю.В.) міста Миргорода відбувся обласний науково-практичний семінар методистів із психологічної служби, керівників методичних об'єднань соціальних педагогів районних (міських) психологічних служб, соціальних педагогів навчальних закладів області.

Гостинно привітали учасників семінару начальник відділу освіти Миргородської міської ради Нікітченко А.Б. та завідувач методичного кабінету Даценко Т.І. Гості отримали цікаву та змістовну інформацію про освітній простір нашого славного міста.

Луценко Ю.А., науковий співробітник Українського науково-методичного центру практичної психології та соціальної роботи (м. Київ), окреслив основні моменти соціального супроводу дитини у міжнародному та національному законодавстві. Завідувач Центру практичної психології та соціальної роботи Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В.Остроградського Муліка К.М. визначила важливість соціального захисту прав дитини як складової діяльності соціального педагога в умовах навчально-виховного процесу освітнього закладу. Сухенко Я.В., методист ЦППСР ПОІППО ім.М.В.Остроградського, наголосила на гострій потребі в якісному кадровому забезпеченні діяльності соціально-психологічних служб.

Досвідом організації науково-методичного супроводу соціальних педагогів міста щодо проблем захисту прав і свобод дитини ділилася методист ММК Білецька Р.О. Про грані спів­праці Центру соціальних служб для сім'ї, дітей і молоді та соціальних педагогів навчальних за­кладів міста розповіла спеціаліст Центру со­ціаль­них служб для сім'ї, дітей і молоді Максимова В.В.

Зацікавлено учасники семінару сприйняли майстер-клас "Форми та методи роботи щодо дотримання прав і свобод дитини у навчальному закладі", який провела соціальний педагог МСШ №5 Дріма Т.В.

Про особливості роботи з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування у навчальному закладі зі знанням справи доповіла соціальний педагог ПТНЗ №56 Панчошка Л.В. (с. Яреськи). Москалик С.В., соціальний педагог Недогарківської ЗОШ Кременчуцького району, розповіла про співпрацю соціального педагога з органами самоврядування.

Круглий стіл "Актуальні проблеми в роботі соціального педагога навчального закладу та напрямки їх вирішення" (модератор Луценко Ю.А.) виробив рекомендації, що ляжуть в основу основних напрямків діяльності соціально-психологічних служб Полтавщини у 2012-2013 навчальному році.

Для гостей було проведено екскурсію по гоголівських місцях нашого міста. Учасники се­мінару були в захваті від визначних місць та краси славного Миргорода.

Р.О.Білецька,

методист ММК

За матеріалами myrgorod.pl.ua


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa