www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 11.07.2013 21:26
Миргород : Чому в оселях не має гарячої води?


Миргородці обурені: чому одні котельні у місті працюють, а інші - ні? Що це, мовляв, за вибіркове надання послуги гарячого водопостачання? Як повідомив ТВО директора ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» Анатолій Новицький, на підприємстві продовжує залишатися вкрай напружена ситуація із забезпеченням населення гарячою водою. Причина цього – припинення подачі природного газу на котельні підприємства постачальником НАК «Нафтогаз України». Через неконструктивну позицію НАК «Нафтогаз України» виникла загроза зриву постачання гарячої води в межах всієї України, що створює соціальну напругу та викликає масове обурення населення.

Згідно з Постановою КМУ № 705 від 25/07/2012р. «Про визначення гарантованих постачальників природного газу» гарантованим постачальником природного газу для промислових споживачів, річний обсяг споживання природного газу яких перевищує 3 млн. куб. метрів, та підприємств, що здійснюють виробництво теплової енергії, є Національна акціонерна компанія “Нафтогаз України”.

Ще в грудні 2012 р. були направлені до газопостачальної організації НАК «Нафтогаз України» проекти договорів купівлі – продажу природного газу, які були повернуті не підписаними, без пояснень причини, а як такі, що є неприйнятними для компанії. Більш того, НАК «Нафтогаз України» надала нам свої проекти договорів, які є кабальними, безпідставно збільшують витрати теплопостачального підприємства та йдуть у супереч чинного законодавства. До цього часу договір на постачання газу для виробництва теплової енергії, що споживається населення залишається неукладеним.

Питання врегулювання договірних відносин розглянуте Господарським судом міста Києва 21 червня 2013р.. Господарським судом м. Києва було винесено рішення по справі № 910/6165/13 за позовом НАК «Нафтогаз» до ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго» про врегулювання розбіжностей по договору купівлі-продажу природного газу, який використовується виключно для виробництва теплової енергії, що споживається населенням на нашу користь. На даний час рішення суду нами не отримано. Згідно ч. 5 ст. 85 ГПК України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

З початку 2013 р. станом на 01.07.13 р. спожито 6698,6 тис. куб. метрів газу вартість якого складає 11709,6 тис. грн.. Фактично сплачено підприємством за газ використаний у 2013 р. 4118,3 тис.. Рівень розрахунків за природний газ спожитий у 2013 році становить 35,2 %, заборгованість складає 7591,3 тис. грн.. Це заборгованість за газ що споживається для виробництва теплової енергії для населення.

Джерела погашення заборгованості за спожитий газ у підприємства є, це кошти, що акумулюються на розподільчому рахунку із спеціальним режимом використання у Укргазбанку, різниця в тарифах для населення, пільги, субсидії, дебіторська заборгованість споживачів. Але до того часу поки не буде укладений договір купівлі - продажу природного газу для виробництва теплової енергії, яка споживається населенням з газопостачальною організацією НАК «Нафтогаз України», ніяких проплат за спожитий газ підприємство провести не зможе.

Більш того, згідно з вимогами ст. 12 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» постачання природного газу здійснюється відповідно до договору, за яким постачальник зобов’язується поставити споживачеві природний газ, якісні характеристики якого визначено стандартами, в обсязі та порядку, передбачених договором, а споживач зобов’язується сплачувати вартість прийнятого природного газу в розмірі, строки та порядку, передбачених договором.

Відповідно до п. 5.2.1 «Правил користування природним газом для юридичних осіб», що затверджені Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики від 19.09.12 р. № 1181 постачання природного газу без укладання договору не допускається. Тому згідно з приписами ч. 4 ст. 12 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу», постачальник має право припинити постачання природного газу споживачам у разі відбору природного газу без укладання договору з постачальником.

Після закінчення опалювального сезону газотранспортуюча організація ПАТ «Полтавагаз» неодноразово попереджала нас про припинення газопостачання та пропонувала самостійно відключитися від газових мереж газопостачання. Крім того, працівники газотранспортної організації намагались самовільно виконати роботи по відключенню газопостачання, але були недопущені на котельні нашого підприємства.

Останнє попередження отримано 26 червня 2013 р. від ПАТ «Полтавагаз» про те, що нам необхідно до сьомої години 1 липня 2013 р. підготувати котельні до чергового припинення їх газопостачання. Ми терміново повідомили про це Миргородського міського голову та громадськість міста. Дякуючи допомозі міського голови та конструктивній позиції керівництва Миргородського УЕГГ, на даний час в режимі гарячого водопостачання працюють дві найбільших котельні підприємства. На жаль всі інші котельні відключені від газопостачання. Зараз підприємство працює у дуже складних умовах, але ми сподіваємося на те, що дякуючи підтримці Полтавської облдержадміністрації, особисто Миргородського міського голови та громадськості міста, робота непрацюючих котелень нашого підприємства буде відновлена і всі мешканці міста отримають гарячу воду.

Коментар з приводу

За словами заступника голови Полтавської ОДА Віктор Животенка, те, що в області майже 70 відсотків населення все ж таки забезпечені гарячим водопостачанням - результат страшних нервів і гризні з газопостачальними організаціями. Головна ж причина в тому, що НАК «Нафтогаз України», рятуючись від банкрутства, доходить у цьому порятунку до абсурду: намагається здерти кошти, де тільки можна, — зазначає Віктор Федорович. — Із чим не можемо погодитися? КП «Полтаватеплоенерго» купує газ для населення за встановленою ціною 1 309 гривень за тисячу кубометрів, виробляє тепло й передає його споживачам.


Зрозуміло, тепло при цьому ще й втрачається в мережах, і ці втрати закладені в тарифах для споживачів. Та до чого додумалися в НАК «Нафтогаз України»? Керівництво компанії, посилаючись на наказ № 288 Міністерства палива й енергетики від 2010 року, хоче, аби газ, що пішов на втрати тепла в мережах, ми купували за комерційною ціною, тобто по 4 700 гривень за кубометр — учетверо дорожче! Звісно ж, я ніколи не дозволю підписати такого документа, бо це означає повісити зашморг на шию.
 
Друга умова, яку ми оспорюємо,- це першочергове та беззаперечне списання платежів за газ на пеню, штрафи тощо, що практикує НАК «Нафтогаз України». Оці два пункти і знайшли відображення у протоколі розбіжностей. У відповідь НАК «Нафтогаз України» подає на наші теплопостачальні організації в суд.

Суди тривають уже третій місяць. Їхні ініціатори на судові засідання, як правило, не з'являються. Два суди ми виграли, проте національна акціонерна компанія подала апеляцію. Таким чином, це пісня без кінця. Найбільше ж у цій ситуації страждає споживач. Крім того, ті області, що підписали договір на умовах НАКу, сьогодні також від'єднанні від газопостачання, тепер уже через заборгованість. Тобто так чи інакше НАк від'єднала б нас від газопостачання, о оці розмови про без договірне споживання газу - лише привід. До речі, наказ № 288, на який посилається НАК "Нафтогаз України", не є легітимним. Державний комітет з регуляторної політики відмінив його в грудні минулого року. Більше того, суд, що відбувся за позовом цього комітету та Мінрегіонбуду до НАКу, визнав цей наказ не чинним. Але НАК подала апеляцію і, користуючись цим ставить усю Україну на коліна. Це питання 150 млн. грн. боргу, який намагаються повісити на область,- сказав заступник голови Полтавської ОДА Віктор Животенко в інтерв’ю кореспонденту "Вечірньої Полтави".

ТВО директора ОКВПТГ «Миргородтеплоенерго»

Анатолій Новицький

 

Миргородська міська рада


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2019
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa