www.mirgorod.osp-ua.info
   

uggs sko louis vuitton oslo nike sko polo ralph lauren dame louis vuitton norge oakley norge parajumpers norge oakley briller polo ralph lauren salg moncler jakke ray ban solbriller canada goose norge ray ban norge woolrich jakke parajumpers salg

   Головна
 Візитка міста
 Історія міста
   Символіка міста
 Історичні пам’ятки
 Карта міста
  Міські новини
 Форум   Робота   Оголошення   Фотогалерея
  Курорт Миргород
 
    Історія курорту  
    Лікувальні вододжерела  
    ЗАО «Миргородкурорт»  
    Санаторії  
    Готелі  
    Проїзд до міста  
 

cheap air jordans uk cheap mont blanc pens hollister outlet uk adidas jeremy scott uk hollister outlet cheap air jordans gucci belts uk nike shox uk cheap nike air max 90 gucci belt uk

  Економіка міста
 

nike blazer damskie nike blazer sklep moncler kurtka oakley praha ray ban praha abercrombie mikina polo ralph lauren praha hollister praha hollister mikina abercrombie praha michael kors kabelky hollister sk air jordan tenisky nike free 5.0 bayan nike free run bayan

    Основні галузі  
    Регуляторна політика  
    Банки  
    Інвестиційний потенціал
  міста
 
    Міжнародні зв’язки  
 
  Міська громада
 
    Громадські організації  
    Політичні партії  
    Релігійні центри міста  
    Засоби масової інформації  
 
     Міські служби
 

Українські міста в Iнтернеті
Українські міста в Інтернеті
Інститут трансформації суспільства
Портал Олега Соскіна - аналітика, статті, коментарі, новини в Україні та за кордоном
OSP-ua.info - События, комментарии, аналитика
  Міські новини  
 27.09.2013 21:28
Миргород : Економічний і соціальний розвиток міста за І півріччя 2013 2013

У складних загальноекономічних умовах, що склалися останнім часом, завдяки щоденній клопіткій роботі по виконанню міського бюджету та плану соціально-економічного розвитку міста, наряду із забезпеченням необхідного рівня життєдіяльності міста, а саме: своєчасного надання житлово-комунальних послуг населенню, впорядкування житлового фонду, належного утримання доріг та тротуарів, забезпечення належного санітарного стану та покращення благоустрою тощо, владі, керівникам підприємств, організацій та установ вдалося багато зробити у напрямку культурного та соціального розвитку міста. Про це свідчить насамперед те, що, за показниками рейтингового оцінювання діяльності, місто Миргород посіло ІІ місце серед усіх міст Полтавської області.

Промисловість міста продовжує розвиватися у напрямку збільшення обсягів виробництва харчової та переробної промисловості.

Одним із найважливіших показників економічного розвитку території є тенденції вкладень інвестицій в основний капітал. За оперативними даними, обсяг інвестицій в основний капітал у І півріччі 2013 року склав 30637,4 тис. грн., що більше аналогічного показника 2012 року на 1123,5 тис. грн. або 3,8%.

Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій станом на 01.07.2013 року становив 5,1 млн. дол. США (на рівні показника минулого року).

Особливу увагу міська влада приділяє участі у міжнародних проектах і програмах.

У І півріччі 2013 року місто було активним учасником таких проектів, як:

- Проект "Місцеві альтернативні джерела енергії: м. Миргород".

- Проект GIZ "Енергоефективність у будівлях".

- Проект Ради Європи "Посилення інституційної спроможності органів місцевого самоврядування в Україні".

- Проект "Малі міста - магніт для інвесторів".

У І півріччі 2013 року подані заявки для участі у таких конкурсах:

- Проект "Доступ до публічної інформації в малих містах України";

- Проект Ради Європи "Підтримка політики регіонального розвитку в Україні";

- Проект Ради Європи "Недержавні структури та місцеві органи у розвитку";

- Проект МФ "Відродження" "Моніторинг бюджетного процесу на місцевому та регіональному рівнях".

Наприкінці 2012 року стартував пілотний проект "Енергоефективна реновація дошкільного навчального закладу № 5 "Сонечко", ініційований Миргородською міською радою та підтриманий німецьким проектом GIZ "Енергоефективність у будівлях". На початку 2013 року закінчена розробка проектно-кошторисної документації за участю німецьких фахівців, проведена експертиза на відповідність її українським нормам та нормативам. Роботи були профінансовано за рахунок коштів проекту GIZ на загальну суму 300,0 тис. грн. Розпочаті роботи по утепленню стін та цоколю будівлі мінераловатними плитами товщиною 150 мм. Підрядна будівельна організація провела роботи з утеплення фасадів на суму 158 тис. грн.

На початку червня 2013 року стартував проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) "Місцеві альтернативні енергетичні рішення в м. Миргороді" для міста та Полтавської області. У результаті двохступеневого відбору даний Проект був визначений як найкращий серед поданих проектів в Україні, Молдові, Білорусії, та прийнято рішення про виділення максимальної суми коштів від USAID - 1 900 тис. дол. США (за умови співфінансування у 2013 році коштів від Обласної адміністрації в розмірі 2,2 млн. грн. та Миргородської міської ради - 200 тис. грн.).

На виконання "Плану заходів на 2011-2015 роки щодо реалізації Енергетичної стратегії України на період до 2030 р." на підприємствах житлово-комунального господарства Миргорода за I півріччя 2013 року, таких як: КП "Комбінат благоустрою і озеленення", "Миргородтеплоенерго", "Миргородводоканал", зекономлено 0,0971 тис.т.у.п., вартість зекономлених паливно-енергетичних ресурсів склала 88,83 тис. грн. за рахунок впровадження енергозберігаючих заходів.

У відповідності до "Програми благоустрою міста Миргорода на 2012-2016 роки" двадцять дев'ятою сесією шостого скликання Миргородської міської ради від 25 січня 2013 року затверджений перелік об'єктів на 2013 рік по реконструкції мереж освітлення міста та ремонту дорожньо-мостового господарства.

За перше півріччя 2013 року виконані роботи по реконструкції мереж освітлення міста на суму 56,8 тис. грн. на 6 вулицях міста, у т.ч.: Капніста, Вокзальній, Петрівській, Бережанській, Тичини, Раскової. Всього встановлено 118 світильників з енергозберігаючими лампами.

По ремонту дорожньо-мостового господарства виконані роботи по поточному ремонту доріг у місті на суму 468,4 тис. грн. Роботи виконані по 25 основних вулицях міста в кількості 2930 м2.

По капітальному ремонту виконані роботи на суму 904,6 тис. грн.: по вул.Почапці в сумі 228,478 тис грн., заасфальтовано 1422,5 м2; по вул.Слави виконані роботи на суму 107,384 тис грн. в кількості 603 м2 ; по вул.Луговій виконані роботи на суму 208,103 тис. грн. у кількості 1410 м2; капітально відремонтовані дороги по вулицях Корсунського, Робітничій, Раскової; виконані роботи по ремонту тротуарів по вул.Гурамішвілі, Шишацькій, Київській, Сорочинській.

У першому півріччі 2013 року продовжувалося розпочате в 2012 році виконання робіт по "Реконструкції площадки первинних відстійників очисних споруд у м.Миргороді". Виконано робіт на суму 286,1 тис. грн. Завершилося виконання робіт по капітальному ремонту напірного каналізаційного колектора від КНС №4 до колодязя на загальну суму 29,6 тис. грн. Виконані роботи по капітальному ремонту покрівлі гаражів по вул. Шишацькій, вартість робіт становить 102,4 тис. грн. У червні 2013 року розпочалося виконання робіт по будівництву водогону по вул. Хорольській.

Крім цього, було проведено капремонт інженерних мереж водопостачання та водовідведення житлових будинків по вул. Білика, 3, Багачанській, 112, Гоголя, 72, Троїцькій, 67, Спартаківській, 17, - обсяг виконаних робіт склав 168,4 тис. грн., що становить 58% від запланованого на рік показника. Проведено капітальний ремонт покрівлі житлових будинків за адресами: вул.Спартаківська, 17, Робітнича, 22, Багачанська, 108, Гоголя, 113, Наріжного, 32, Шишацька, 119, Миргородських дивізій, 30 та Панаса Мирного, 10, на що направлено 416,7 тис. грн. (використання коштів, передбачених на рік, склало 42,2%).

Не залишилось без уваги і ліфтове господарство міста. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на модернізацію та проведено ремонт ліфтів по вул. Багачанській на суму 21,8 тис. грн.

Що стосується забезпечення пасажирських перевезень та покращення якості обслуговування населення в місті, то на сьогоднішній день маршрутна мережа складається з 21 автобусних маршрутів, на яких працює 35 транспортних одиниць. Рухомий склад постійно оновлюється за рахунок прибутків перевізників. Так, протягом звітного періоду проведено заміну транспортного засобу по маршруту №28 Санаторій "Слава" - вул. Свидницького на більш комфортабельну марку автобуса "Богдан".

Що стосується розвитку курортної та туристично-рекреаційної галузей, то за І півріччя 2013 року обсяг реалізації санаторно-курортних послуг склав 56,6 млн. грн., що майже на рівні відповідного періоду 2012 року. В санаторіях міста оздоровилося 17,2 тис. осіб, що на 9,6% більше, ніж за І півріччя 2012 року.

Продовжується робота по розробці Державної цільової програми "Соціально-економічний розвиток природних територій курорту державного значення м. Миргорода Полтавської області на 2013-2017 роки". 15 травня 2013 року головою Полтавської облдержадміністрації О.В. Удовіченком підписано розпорядження № 209 "Про ініціювання розробки Державної цільової програми "Соціально-економічний розвиток природних територій курорту державного значення м.Миргорода, Полтавської області на 2013-2017 роки". Проект Про­грами направлено для погодження у зацікавлені міністерства та відомства.

Туристична інфраструктура нашого міста нараховує 54 заклади туристично-рекреаційного та оздоровчого призначення, з них 4 готелі та аналогічних структури тимчасового розміщення, 8 санаторіїв. На теренах міста працюють 3 туроператори, які пропонують бажаючим зарубіжний та внутрішній туризм, екскурсії по місту, Миргородському району та у межах України.

Постійно проводиться робота по підтримці та сприянню розвитку малого підприємництва в м.Миргороді. Провадить активну діяльність Координаційна рада з питань розвитку підприємництва. У місті продовжує діяти фонд підтримки підприємництва для надання фінансово-кредитної допомоги малому бізнесу. У І півріччі 2013 року безпроцентну поворотну фінансову допомогу було надано 2 особам у сумі 25,0 тис. грн. У І півріччі 2013 року в місті відкрились нові сучасні підприємства торгівлі та сфери послуг, такі як: кафе "АМІЧІ", вул. Гоголя, 147А; магазин "Колобок"; вул. Лікарняна, 30/9А; магазин "МініМакс", вул. Кашинського, 5Б; павільйон "Квіти, вул. Незалежності, 37; 8 павільйонів по реалізації квітів та сувенірів, Гоголя, 147А; ветеринарна аптека, вул. Гоголя,128А. Проведено 4 виставково-ярмаркових заходів за участю місцевих бджолярів.

У сфері захисту трудових прав працівників, насамперед з оплати праці, постійно здійснювались заходи щодо прискорення погашення заборгованості із виплати заробітної плати. Середньомісячна заробітна плата за І півріччя 2013 року становила 2658 грн., тоді коли за відповідний період минулого року цей показник складав 2327 грн., тобто відбулося збільшення на 14,2%. Із метою забезпечення реалізації державних гарантій у сфері праці, в тому числі і на право своєчасного одержання винагороди за працю, щодекадно здійснюється моніторинг стану виплати заробітної плати, що дає можливість контролювати стан погашення зарплатних боргів та упереджувати їх виникнення. Економічно - активні підприємства заборгованості із виплати заробітної плати не мають.

Основні показники діяльності служби зайнятості свідчать, що протягом І півріччя 2013 року за сприянням у працевлаштуванні до центру зайнятості звернулося 1593 незайнятих трудовою діяльністю громадянин, що на 64 особи менше, ніж за відповідний період минулого року. Чисельність безробітних станом на 01.07.13р. становить 717 чол., що на 70 осіб менше, ніж у попередньому періоді минулого року.

У звітному періоді було: працевлаштовано 1359 осіб (минулий рік - 1305 осіб); направлено на профнавчання 428 особи (минулий рік - 1373осіб); на оплачувані громадські роботи 423осіб (минулий рік - 578 осіб). Велика увага приділяється громадянам з обмеженими фізичними можливостями. Протягом звітного періоду до центру зайнятості в пошуках роботи звернулося 53 особи з інвалідністю. Працевлаштовані за сприянням служби зайнятості 16 осіб з обмеженими фізичними можливостями, із них 10 безробітних.

За І півріччя 2013 року управлінням праці та соціального захисту населення була надана допомога 2308 сім'ям із дітьми на загальну суму 9487,90 тис. грн., що на 900,8 тис. грн. більше, ніж за І півріччя 2012р., державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям виплачена 175 сім'ям на загальну суму 1356,7 тис. грн., що на 1046,4 тис. грн. більше, ніж за І півріччя 2012р. та державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, надана 83 особам на суму 232,46 тис. грн., Державну соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення 4 прийомним батькам надано на суму 78,2 тис. грн. За рахунок міського бюджету виплачена одноразова грошова допомога 88 громадянам на загальну суму 36,7 тис. грн., 61 сім'я отримала одноразову допомогу при народженні дитини на суму 6,2 тис. грн.

Із початку року субсидії на житлово-комунальні послуги призначено 411 сім'ям. Всього субсидією станом на 01.07.13 р. скористалося 2159 сімей. Середній розмір субсидії становив 57,1 грн.У місті щомісячно користується пільгами з оплати житлово-комунальних послуг 7256 осіб пільгової категорії населення.

У ході виконання Законів України "Про освіту", "Про загальну середню освіту", "Про дошкільну освіту", "Про позашкільну освіту", Комплексної програми розвитку освіти міста на 2011-2015р.р." досягнуто певної стабільності у розвитку освіти.

Технічний стан будівель, споруд, приміщень навчальних закладів міста задовільний. Завершилася робота з підготовки матеріально-технічної бази навчальних закладів до нового навчального року. Капітальні ремонти з різних видів робіт проводилися в цьому році майже в усіх навчальних закладах. У місті працює 6 дошкільних навчальних закладів, в яких налічується 1454 вихованці. Дошкільною освітою охоплено 96 % дітей віком від 3 років. Відповідно до складеного кошторису, на капітальний ремонт дошкільних навчальних закладів заплановано 853 тис. грн., на даний час освоєно 504 475 грн. У Миргороді збережена мережа позашкільних навчальних закладів. Позашкільною освітою охоплено 2028 дітей (кращий показник в області). Найбільш прийнятною та випробуваною формою літнього оздоровлення дітей залишаються табори з денним перебуванням. Усього оздоровленням у 13 таборах було охоплено 762 учні. На організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей при навчальних закладах використано 122 541 грн., із яких 64 500 грн. - бюджетні кошти, 58 041 грн. - батьківська доплата.

На виконання Указів Президента України № 1376/2000 від 25.12.00р. "Про комплексну Програму профілактики злочинності", № 43/2002 від 18.02.02р. "Про заходи щодо подальшого зміцнення охорони прав та свобод громадян при відділі освіти створений штаб із профілактики правопорушень та злочинності. Щоквартально, в разі необхідності помісячно, відбувається засідання штабу профілактики, де розглядається питання правової освіти та виховання, стан відвідування учнями занять.

У відповідності до законодавства України в місті здійснюється реалізація державної політики щодо сім'ї, жінок, дітей та молоді. Постійно оновлюється банк даних дітей із сімей пільгових категорій. Станом на 01.07.2013 року на обліку перебуває 300 сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах, в яких виховується 502 дитини. Соціальним супроводом сімей, які опинилися в складних життєвих обставинах та не в змозі подолати їх самостійно, у 2013 році охоплено 90 сімей, у яких виховується 174 дитини, всього їм надано 1220 послуг, що майже вдвічі більше аналогічного показника 2012 року.

У звітному періоді продовжувала функціонувати "гаряча телефонна лінія" "телефон довіри", всього за звітний період було 227 звернень абонентів, їм надано 242 консультації, що є на рівні 2012 року.

Роботою спрямованою на соціальну та психологічну адаптацію, підготовку до самостійного життя дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у 2013 році охоплено 36 дітей вищезазначеної категорії, яким надано 74 послуги. Під соціальним супроводженням знаходиться 4 прийомних сім'ї, у яких виховується 4 прийомних дитини. Активізована робота по соціальній реабілітації дітей та молоді з функціональними обмеженнями: у 2013 році залучено 194 особи вищезазначеної категорії, їм надано 543 послуги, із них дітей - 149, яким надано 439 послуг.

Спостерігається збільшення показників і в роботі по запобіганню ранньому соціальному сирітству, підтримці вагітних жінок та жінок - породіль, які опинилися в складних життєвих обставинах, проконсультовано 21 клієнта, яким надано 43 послуги.

У першому півріччі 2013 року робота закладів культури була спрямована на виконання Програми культурно-мистецького розвитку міста на 2013 рік. Мережа закладів культури залишилась сталою в кількості 9 од., у тому числі: 2 заклади культури клубного типу, 4 бібліотеки, 2 музеї, дитяча музична школа ім. А.П.Коломійця.

Дбаючи про створення туристичної привабливості Миргорода, відділ культури і туризму працює у плані розвитку фестивального руху в місті. 1 червня 2013 року в місті проведено XVI обласний фестиваль дитячої творчості "Миргородський квітограй". У цьому році конкурсантами стали понад 300 талановитих дітей із 14 куточків області. У концертній програмі було заявлено 103 вокальних та хореографічних номери. Відділом культури і тризму започатковано і проведено 2 нових фестивалі - "Малюємо музику" (6 червня) та фестиваль гітарного мистецтва "МирГрад - 2013" (12-13 червня). Із 1 червня триває щорічний фестиваль народної творчості "МиргородФест", участь в якому традиційно беруть кращі творчі колективи та виконавці міста.

Протягом 2013 року всіма видами фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи у місті займалося майже 5 тис. осіб. Усього у сфері фізичного виховання та фізкультурно-оздоровчої роботи за штатом у місті працює 61 працівник, у т.ч.: 24 працівників фізичної культури в навчальних закладах міста; 14 штатних тренерів-викладачів із 8 видів спорту; 1 ДЮСШ, де навчається 698 дітей; діє 4 спортивні клуби за інтересами: школа пауерліфтингу, ФК "Миргород", спортивно-оздоровчий комплекс "Афродита", більярдний клуб "Свояк". Протягом 2013 року проведено 28 спортивно - масових заходів із популярних видів спорту: волейболу, футболу, баскетболу, шахів, легкої атлетики, греко-римської боротьби та ін. Збірні команди міста брали участь у змаганнях обласного та всеукраїнського рівнів.

 

Начальник відділу економічного прогнозування

Миргородської міської ради Оксана Гречуха
 

Миргородська міська рада


  Гуманітарна сфера
  Культура
  Освіта
  Спорт
  Соціальна сфера
  Соціальний захист
  населення
  Служби
  соціальної сфери
  Центр зайнятості
  Транспорт
  Автобусний
  Залізничний
  Маршрутний
  Таксі
  Сервіс та дозвілля
  Туризм
  Торгівля
  Сфера послуг
  Ресторани
  Кінотеатри
  Інтернет-клуби


Курсы валют
Курсы валют
Курсы валют

 
© Інститут Трансформації Суспільства 2007-2018
При повному або частковому використаннi матерiалiв посилання на www.mirgorod.osp-ua.info є обов'язковим.
Вiдповiдальнiсть за достовiрнiсть матерiалiв покладається на їх авторів.
Наша адреса: Україна, 01034, м. Київ-34, а/с 297, тел./факс: (044) 235-98-28, 235-80-23. e-mail: editor@osp.com.ua

TyTa